Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Adanadadan Aladağ Kapuzbaşı Hacer Ormanları Yedi göller gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    Bundan beş ay öcesinden planldığımız gezimiz 15 haziran cuma günü 17:30 da başladı
    11 kişilik ekiple yola çıktık gezin güzergahı şöyle yola başlama mücahitler bulvarından
    yola çıkıp seyhan baraj gölü üzerindeki yeni köprüden geçerek
    çatalan barajı meydan yayası aladağ ilçesi kapuzbaşı hacer ormanı

Gezinin başlama noktası

geziye biraz rotarli katılan taner akadaşı beklerken göl kenarı

Aladağ girişinde verilen ilk mola motorların yakıt iklami

sürüden ayrılıp daha sonra bize katılacak olan yasin ve mukaddes yolda şantiyecilerle

namaz ve ihtiyaç için verilen kısa bir mola

konakladığımız yerin bahçesinde motorlarımız istirahat ederken

konakladığımız yer kapuzbaşında alto tura ait bir kamping alanı burada konaklama akşam yemeği ve sabah kahvaltısı 25 ytl burda sac kavurması tavsiye ederim barmaklarınızı yiyebilirsiniz yanında yufka ekmek istemeyi unutmayın

şelaleden görüntüler

bu yer kapuzbaşına 3 km mesafede büyük çakır köyü burada bakkalda benzin satılıyor bu hizmeti en büyük şehir marketlerinde bile bulazsınız bu dağ başında bu hizmetin kıymetini bilin

burada motosikletlerin yedi göller tırmanışından önce yapılan son kontroller ve lastiklerin hava ayarları yapılmakta

hacer ormanları yedigöller tırmanışı başlangıcı
    http://img504.imageshack.us/img504/9759/elale025io9.jpg[/IMG]

efsane motor honda 1984 yılından beri hala kros yapıyor

dağcıların fafdalandığı bu kanp yeri şimdide krosçuları agırlıyor

parkurun en zor noktaları

Artık motorların gitmem dediği noktalardayız

Tam motorların gitmemek için kazan kaldırdığı anda bize doğru gelen bir gurup dağcıyı fark ettik onların gelmesini bekledik ve yolun kaç km olduğunu sorduk
    motorları bırakıp yürüyerek gitmeyi düşünürken dağcıların beş saattir yedi göllerden aşağı yürüdüklerini öğrendik ve bize 8 saatten önce çıkamayacağımızı söylediler bizde kuyruğu kıstırıp dönmek zorunda kaldık

2000 metre rakımdaki doğa manzaraları

hacer ormanlarından dönüş yolundan manzaralar

Altta motor üstede sen otur satlık müstakil daire

1600 metrede küçük bir ovada oluşmuş bitki havuzunun içerisinde bir çok çeşit güzel koku içerisinde yüzmenin verdiği zevki anlatamam yaşamanız lazım bitki havuzu içindeki kırmızı nokta benim dikkatli bakarsanız görürsünüz artık yorguluktan devam edecek halim kalmadı resimlerin devamını mukaddes arkadaşım ekleyecek

yorumsuz

yedigöllerden dönüş konaklama yerimizde yorgunluk atarken

Mukaddes arkadaşın hali görülmeye değer
    [IMG]http://img224
    .imageshack.us/img224/8749/dsc00590cy4.jpg[/IMG]

Dönüş yaptığımız yol manzaraları farklı bir güzergah kozan üzerinden kapuzbaşına gelişten 30 km daha fazla yol çok düzgün olması bizim işimize gelmedi

dönüş yolunda kozanandan geçerken kısa bir kale turu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha FJR 1300+200 cc Kros+180 cc ATV YAMAHA XT 3
    Dostum tekkelimeyle harika bir gezi olmuş izleyince büyük keyif aldım şehrin bunaltıcı havasından kurtulup buram buram kokan çam ağaçların arasından süzülmek büyük bir keyif kutlarım paylaştığınız için teşekkürler
    Yelkovana bak o sana hayatın Nasıl geçtiğini anlatacaktır

nedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SkyTeam 200 SM idi bir zamanlar. Yeni yılda yeni motor olucak inşallah :)
    Mükemmel bir gezi. Fotoğraflardan bu kadar güzel gözüküyo kimbilir gerçek te o atmosferi yaşamak ne kadar büyük bir keyifdir.

Motosikleti
    sık dişini az kaldı
    sizi gidi kirli kroscular

süper bi gezi olmuş
    kontrolsüz güç güç değildir
    HONDA CBR 1100 XX

Motosikleti
    Yamaha XT600
    @Kroscu01
    güzel gezi paylaşım için teşekkürler... Sizinle gelmek isterdim ama Tolu'nun orada karşılaştığımızda söylediğim gibi biraz daha alışmam lazım benim yeni cihaza...
    Selamlar
    Cem

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ellerinize sağlık Paylaşım için teşekkürler.

mkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 200
    gezi tek kelimeyle harikaydı bu tür gezilerin devamını diliyor gelemeyen arkadaşlara iyi seyirler.

Motosikleti
    Arora KS150GY-3A
    arkadaşlar benim haberim olmadı formu takip edemedim yoğun işlerim dolayısıyla ama yeni geziler olursa kozandan katılacağım.

Motosikleti
    Honda XR400R
    Alıntı azimuth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Kroscu01
    güzel gezi paylaşım için teşekkürler... Sizinle gelmek isterdim ama Tolu'nun orada karşılaştığımızda söylediğim gibi biraz daha alışmam lazım benim yeni cihaza...
    Selamlar
    Cem
    arkadaşım seni hemen alıştırırız motorunla seni bir kaç takla attırdıkmı zımba gibi olursun

Motosikleti
    Mondial 150 UT
    Arkadaşlar Gezi gerçekten mükemmeldi Aynı güzellikte başka gezilerimizde olacak inşallah Katılamayan arkadaşlar o zaman katılabilirler.

Motosikleti
    Honda XR400R
    Alıntı nedim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mükemmel bir gezi. Fotoğraflardan bu kadar güzel gözüküyo kimbilir gerçek te o atmosferi yaşamak ne kadar büyük bir keyifdir.
    o atmosfer anlatılmaz yaşanır belki bi gün beraber çıkarız

Çok iyi ve başarılı bir gezi olmuş. Bu tip geziler ülkemizin güzelliklerinide belgelediğinden önemli. Hem ''gitmesekde, gelmesekte o köy bizimdir'' anlayışından bizi çıkararak daha bir sahiplenme duygusu oluşturuyor. Tebrikler.

hdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    harika..
    keşke burada da böyle bir grubum olsa

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Iste budur ya bu yuzden bu kaadar zor sarta gıtmes bunlar cross ama enduro ıstıyorum aslfalt aslfat nereye kadar
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    husaberg fe400

resimler harika olmuş.

geziye katılan biri olarak büyük keyif aldım. resimler çok güzel olmuş, emeği geçenlere teşekkürler. Bundan sonraki gezilerde her zaman varım.
    Çorbada benim de tuzum bulunsun istedim ve geziden bir kaç resim yayınlıyorum.

taseça

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Arkadaşlar üst baş ne olmuş öyle ya Tozun torağın içinde işiniz ne cukk cukk cukk yapmayın böyle memleketin güzel asfaltlı yolları duruken işiniz nedir o tepelerde paylaşım için teşekkürler
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsana motosikletin manasını sorgulamasına sebep oluyosunuzMadem iki teker,madem limit yok ,niye dağ tepe olmasınki?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    gerçekten güzel bir gezi.. fotolar süper.. yerinde gezip görmek kadar güzelide yoktur heralde.. izlerken bile bu bunaltıcı sıcaklıkta bi ferahlıyor insan.. elinize emeğinize sağlık..
    KIRMIZI BOĞA..

helal gençler ve genç olmayı başarabilenler sizileri öpütorum

maşallahınız var arkadaşlar sizlere katılmak sanırım 5 yaş gençleştirir.heyacan dostluk ve paylaşım var sizlerle yamaçlardada uçmak gerekir .sıradışı meraklı gençler artık ülkemizdede var ne mutlu meraklı girişken gençlere sizleri izlemeye çalışacam hyepinize sağlıklı güzel günler ...aydın ---sofulu

maşallahınız var arkadaşlar sizlere katılmak sanırım 5 yaş gençleştirir.heyacan dostluk ve paylaşım var sizlerle yamaçlardada uçmak gerekir .sıradışı meraklı gençler artık ülkemizdede var ne mutlu meraklı girişken gençlere sizleri izlemeye çalışacam hyepinize sağlıklı güzel günler ...aydın ---sofulu

kroscularımız sizinle gurur duyuyorum . sizlerin bu organizasyonları gidemeyenlere bile heyacan ve güzellik katıyor sağolun var olun sevgili genç arkadaşlar...aydin - sofulu

OrjinAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200
    Tek kelimeyle harika bir gezi olmuş, heralde bir günde bitmedi konklamalı idi gezniz değilmi? Devamını bekliyoruz üstad
    cbr125R (32,000 km) gt250R (20,000 km) mct250(5,000 km) gt250(4,000km) gt250R (1000km) cb125(1500km) NS200 (2.000km )

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)