Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

[MT Adana] Trans Toros Geçişi - Belemedik Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Geçen hafta yağmur sebebiyle ertelediğimiz Kızıldağ üzerinden Toros Dağları'nı geçip Pozantı'ya inme ve sonrasında Belemedik' e gitme gezimizi bu haftasonu (06.05.2007) gerçekleştirdik. Gezi oldukça maceralı geçti. Bi o kadar da yorucuydu. Ayrıca gezi sırasında motorlar hakkında da bilgi edindik. Gezi sonrası Belemedik te yaptığımız piknikte de acıkan karınlarımızı doyurduk. Herşeyiyle dolu dolu geçen gezimize fotoğraflar eşliğinde bakalım.

Fotoğraflar: Sezen & Hasan

Sabah 08:00 sularında buluştuk.

Rotamızı daha manzaralı olması açısından Adana Seyhan Baraj gölü üzerinden geçerek Çatalan Barajı yolunda devam etmek sonrasında Karaisalı - Aladağ yolundan Kızıldağ Yaylası yolundan devam edecek şekilde planladık.

İşte Seyhan Baraj gölü

Çatalan Barajına doğru ilerlerken Adana puslu bir görünümle bizi yolcu ediyor.

Çatalan yolunda ilerliyoruz

TT532 (Tamer) ısınma çalışmalarında.

qrar (Erhan) karizmatik bir şekilde yol almakta. Allah nazardan korusun

Yolumuzda devam ediyoruz.

Teknik hoca (Tolda) motoruyla

Naci63 (Veyis Naci) hocamız görülmekte

İşte fevri (Murat) Keeway motoruyla. Raporun devamında bu motorun nerelerde gezebildiğini görünce şaşıracaksınız. Satışların patlamasından korkuyoruz

İlk molamızı veriyoruz.

Mola sonrası tekrar yola koyuluyoruz ve Kızıldağ yoluna giriyoruz. İşte motorcular geliyor.

Kızıldağ yolundayız

Yayla yolunda çam kokusu eşiliğinde bir mola veriyoruz. Sağolsun Erhan (qrar) yanında börek getirmiş, Tolga (Teknik Hoca) da kola getirmiş. ilk pikniği burda yapıyoruz.

Yola çıkma vakti geldiğinde Erhan'ın motorunu geri geri çıkartmaya Tamer yardım ederken herkes birden yardıma koştu. Bir motoru bu kadar adam çıkarttık daha ne diyim

Tekrar yoldayız.

Manzara harika. Sonbahar ayında bu yoldan geçmiştik. Ancak kış şartlarından dolayı yol bozulmuş ama genede güzeldi.

Sonunda Kızıldağ Yaylasına varıyoruz.

Ve işte sonunda toprak yola giriyoruz. Artık Toros Dağları'nı geçişe başlıyoruz.

Durup bir poz veriyorum. Diğer arkadaşlar da kaynak sudan su ihtiyaçlarını gideriyorlar.

İşte macera başladı.

Etrafımızda yılları devirmiş ağaçlar görüyoruz.

Yola devam. Yol yavaş yavaş iyice bozulmaya başladı.

Manzara muhteşem. Hava terletmiyor ama sıcak

İşte ilk su geçişimiz. Su tam viraj içinde

İlerliyoruz gene su çamur.

Manzara çok güzel.

Kır çiçekleri toprağa sarılırcasına uzanmışlar. Renkler harika.

Erhan durmuş ve anlıyorum ki mola veriyoruz Su takviyesi yapıyoruz. Su almadan yola sakın çıkmayın.

Mola sonrası tekrar yoldayız. Manzara, doğa hepimizi büyülüyor.

Dağlardan taş akmış. Kış aylarında buralar felakettir.

Doğa harika. Ama yol bizi zorluyor. Yer yer bayağı ağır şartlara giriyoruz.

İşte güzel bir su geçişiş daha. Yeri gelmişken söylüyeyim. Keeway gezi motoru bayağı iyi iş çıkardı.

İşte güzel bir yer daha. Nereye baksanız doğa sizi güzelliğiyle büyülüyor. Bayıldım buraya.

İnişe geçiyoruz Pozantı'ya yaklaşıyoruz.

İşte Pozantı.

Adana - Ankara otobanı köprü inşaat sahasından geçiyoruz.

Sonunda motorcu Fatih abimizin benzinliğine varıyoruz. Hepimiz toz toprak içindeyiz. Ben işte enduro budur diyorum herkes kötü kötü bana bakıyor Neyse o kısımları geçiyorum Elimizi yüzümüzü yıkayıp suyumuzu içtikten sonra yemek yiyeceğimiz Belemedik'e doğru yola koyuluyoruz.

Yoldayız.

Biz insanlar güzellikleri yok etmeyi çok kolay beceriyoruz. Şu nehirin haline bakın. Çöp torbaları her yerde. Yazıklar olsun.

İşin daha da kötüsü geçen hafta burada Adana - Ankara otoban inşaat çalışmaları sırasında petrol boru hattı delindi ve 7000m3 civarı petrol Çakıt deresine sızdı.

Ceyhan-Kırıkkale Ham Petrol Boru Hattı'nın Adana'nın Pozantı İlçesi'nden geçen bölümü, TEM otoyolu inşaatı çalışmaları sırasında yanlışlıkla delindi. Boru hattında patlama ile birlikte yangın çıktı. Hattan sızan petrol ise Çakıt Deresi'ne akıyor.
    Adana, 29 Nisan 2007 18:31

Kırıkkale Rafinerisi'nin ham petrol ihtiyacını karşılayan 448 kilometre uzunluğundaki boru hattı, Adana'nın Pozantı ilçesi Şekerpınarı mevkiinde süren otoyol inşaatında, bir iş makinesinin çalışması sırasında yanlışlıkla delindi. Borunun delinmesine sebep olan iş makinesi tamamen yanarken, olayda can kaybı yaşanmadı. Halen devam eden yangına, Adana ve Niğde'den sevkedilen itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Olayın ardından Adana Valisi İlhan Atış ile Niğde Valisi Gündüz Beder, Pozantı'ya giderek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Boru hattında bulunan petrol Çakıt Deresi'ne akarken, BOTAŞ yetkilileri onarma çalışmalarına başladılar. Ana vananın kapatılmasına rağmen yaklaşık 30 kilometrelik hattaki petrol dereye akıyor. Petrolün Seyhan Baraj Gölü'ne ulaşmasını engellemek amacıyla vadi kısmında bent oluşturuldu ve petrol özel makinelerle nehirden çekilmeye başlandı. Bu arada, Pozantı-Ulukışla karayolu da trafiğe kapatıldı. Ulaşım, acil durumlar için geçici bir süre ile Çamardı istikametinden veriliyor.

Kaynak: http://www.tgrthaber.com.tr
    Yol boyu yağ zift kokusu kokladık. Her yer zarar görmüş. Çok üzücü bir durum.

Bu kötü manzara eşliğinde yola devam ediyoruz.

İşte Belemedik tren istasyonu.

Yıllara meydan okumuş sonunda ebedi istirahatına geçmiş bir tren. Kimbilir kimleri taşıdı.

İlerliyoruz

Sonunda piknik yapacak bir yer buluyoruz. Çantalar açılıyor yiyecekler, içecekler çıkıyor.

Sıcaklayınca üzerimi çıkarttım. Fanila ile devam. Çizgili pijamam eksik

Sucukları pişiriyorum.

Herkes bir işin ucundan tutuyor.

Yemek sırasında güzel bir motor sesi ve akabinde sarsılma ile kendimize geliyoruz. Tüm ihtişamıyla kocaman demir kütlesi raylar üzerinde hızla ilerliyor.

Yemek sonrası herkes bir köşeye çekilip dinleniyor. Montlar altımızda bize yatak görevi görüyor. O sırada çevrede otlayan keçiler çok merak etmiş olacaklar ki motorlar etrafında gezinip kemirme, yalama çalışmalarına giriyorlar. Bu anlarıda Erhan fotoğrafladı. Motorların sahiplerinin durumdan haberleri olmayabilir. Büyük süpriz olacak.

Keçi motora Tos vuruyor.

Tolga'nın filesini kemiren keçi görülmekte. Erhan Tolga ile en kısa zamanda görüşeceksiniz sanırım.

Keçi kafasını kaşıyor. Başka yer bulamamış.

Baktım hayvanlar aç bende Tamer'in getirdiği ay çekirdeği (günebakan) ile keçileri besledim.

Tamer keçiye kafa atıyor. Allah akıl fikir versin

Gençlik sohbet edip keçileri kovalarken bende Sezen ile etrafı gezmeye çıkıyorum.

Etrafımız yeşilliklerle çevrili. Hava çok güzel.

Belemediğe gelene kadar dağlarda birçok tren yolu tünelleri var. Zamanında bu tüneller Almanlar tarafından inşaa edilmiş. Almanlardan kalan binalar görülmekte.

İşte tünellerden 20 numaralı olanı. Tünelden çok serin bir hava geliyor.

Ben tüneli incelerken Sezen yaşlı bir çınar ağacına çıkmış bana seslendi. İlla fotoğrafımı çek diye. Emir büyük yerden çektik tabi

Sezen çıkarda ben çıkamazmıyım

Bu sefer tünel üstündeyiz.

Etrafı gezdikten sonra tekrar motorlarımıza atladık ve benzinciye geri döndük. Soda içip kendimize gelmeye çalışıyoruz.

Baktık motorlar çok kötü durumda. Soğuduktan sonra yıkayalım dedik ve nasılsa otobandan döneceğimiz için motorları yıkadık.

Yıkama sonrası otobandan Adana'ya geldik. Mola tesislerinde durup biraz sohbet ettik.

Herkes yorgun tozlu ama keyf almış bir şekilde evlerine gittiler.

Katılan tüm arkadaşlara teşekkürler. Güzel bir geziydi ve hep beraber olmak, o doğayı, ülkemizin güzelliklerini görmek harika bir duyguydu.

Yolunuz açık olsun, görüşmek üzere!
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ohhhhh ohhhh yaz geldi artık kim tutar bizi değil mi Hasan cım TA nın yanına koymuşsun motorunu yıkıyorsun ne yapsan boş TA daha güzel

Bu arada Teknik Hocayı da merak ediyordum iyi oldu Yanında tornavida, anahtar takımı filan var mıydı..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Yıllardır gitmedigim bi yeri görmekten dolayı inanılmaz keyif aldım arkadaşLar...
    Keşke bende size katılabilse idim ama pazar günü çalışıodum :(
    Son fotodan çok yoruldugunuz belli ama bütün resimlerde hiç yorulmayan tek insan var o da Hasan o kadar sucugu bende yesem bende yorulmam
    Born To Be wild,Live to Ride...

enginkadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR Kırmızı
    Gezi muhteşem Olmuş.Kareler bakınca oralara gitmiş kadar oluyorum.Elinize, lastiklerinize saglık.Hasan abi paylaşım için teşşekürler.Görüşmek üzere...

mkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 200
    güzel gezi elinize sağlık

tolgakolemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir Silifke li olarak Torosları bu şekilde güzel fotoğraflar eşliğinde görmek harikaydı. Çok güzel bir gezi ve harika fotoğraflar paylaşımların için sağol.

qrar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    bu hafta bol endurolu gezilerle tüm kurtlarımız ve bilimum böbrek taşlarımız döktük. sanırım bu kadarı bana bayağıı yeter.

dün yaptığımız "papazın bahçesi" gezisinin ardından bugünde kızıldağ-pozantı-belemedik gezisini yaptık ve sağ sağlim evlerimize vardık.

işte bu sabah yol öncesi ÇMSKda sohbet muhabbet:

karaisalıya arka yoldan devam ederken verilen ilk mola:

aylar evvel aynı yerde, aynı noktada eski motosikletim fotoğrafını çekmiştim. şimdi ise yenisi. sanırım bu bende gelenek halini alacak

biztırmandıkça yol şartları ağırlaşıyor. kızıldağ yaylasından itibaren yol: yolmu oda ne......

önce yumuşacık pudra kıvamında yol sonrasında keskin kenarlı kırma taş halini alıyor. yol fotoğraflarını diğer arkadaşlarım daha ayrıntılı çekti.... sanırım

sizce bu zatı muhterem traktör şöförüne benzemiyormu??

işte isbatı:

daha sonra pozantıya yaklaştıkça yol eski kıvamını alıyor. ama bu defada başımız toz ile dertte

hasan(@makine)

murat(@fevri)

tamer(@TT532)

veyis hocamız(@Naci63)

tolga(teknikhoca)

kamışlıya vardığımızda aşağılarda biryerde pozantı görünüyor. daha o kadar yolmu var soruları akıllardan geçerken yol kenarında tuhaf bir nesne dikkatimizi çekiyor: ne olduğunu bilen varsa lütfen yazsın:

azıcıkta yol fotoları: ee o yolda, tek başımıza, sürüş esnasında bizzat kendimiz çektik bu fotoları..

bende bu hafta fotoğraf herzamankinden daha az ama bu açığımı tolganın kapatacağından eminim.
    eve döndüğümde yaptığım ilk şey sıcak bir banyo yapmak oldu. akan suyun rengi sarı-kahverengi arası tuhaf birşeydi.
    kask ve montu anlatmaya gerek yok sanırım.
    ama herşeye rağmen güzeldi...... herkese sevgiler.

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    cok hoş bir gezi olmuş hasan gercektende güzel yerler sıze imrenerek baktım güzel gezmişsınız sucuklarda güzel duruyor ama bu sıcakta iyi olmaz yakar adamı ama motosiklet aşkı unutturur gezilewrin devamını beklerız bu arada beklemekten agac olduk kök salacak Gaziantep MT saglıcakla kalın yolunuz hep acık olsun allah kaza bela vermesin Gaziantep MT den selamlar
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

sheltox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda vfr800
    harika yaaa uffffffffffff bizde buralarda gezmeye adam bulacazda grup olarak geziler duzenlicez hah... bu arada eline saglik baska baska gezilerinizide bekleriz

fevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DeLi 650
    Vay beee.. İyi gezmişiz yine...

Yol benim tahminimden daha bozuk çıktı, ama Kızıldağ yaylasından sonra geri de dönemezdim. Bu motosikletle aştım tüm engebeleri. Neyse ki bi aksilik olmadan bitirdik gezimizi.

Tüm dostlara teşekkürler.
    Yolculuk etmek bezen varmaktan daha iyidir.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Başlıkta ki trans direk TA yı getirdi aklıma

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @dishy Transalp malesef DL650 karşısında tüketim konusunda yenilmiş bulunuyor. Aynı yol şartlarında DL650 15ytl yakıt tüketirken Tamer'in motoru Honda Transalp 25ytl yakıt yaktı. Bu 10ytl lik farkın acısını en çok Tamer çekti
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    valla süpersiniz... yine dağ,taş,bayır dememiş. gezmişsiniz... fotolar cok güzel olmuş.. doga bambaşka görünüyor.. ellerinize,kollarınıza sağlık.. gezmiş kadar oldum açıkcası...
    Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.

mattet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hasan abi yine super bı gezı olmus gezıye katılan herkesi tebrık edıyorum
    MOTORA MOTOR DEMEZDİ ÇÜNKÜ ''R'' leri SÖYLEYEMEZDİ

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Valla resimlere imrenerek baktım türkiyede bu kadar güzel yerler varmıymış dedim kendime. Gezide olmayı çok isterdim Hasan abi siz gelmesseneniz biz gelicez heralde sizin yanınıza Gezilerin devamını dilerim. Sağlıcakla kalın Adanaya Sevgiler.

Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dishy Sen Ta alamadan bende r6 alamadan ölüp gidecez
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

Motosikleti
    kırmızı ramzey 250
    arkadaşlar güzel bir gezi olmuş paylaştığınız için teşekkürler

stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @dishy Transalp malesef DL650 karşısında tüketim konusunda yenilmiş bulunuyor. Aynı yol şartlarında DL650 15ytl yakıt tüketirken Tamer'in motoru Honda Transalp 25ytl yakıt yaktı. Bu 10ytl lik farkın acısını en çok Tamer çekti
    hasan merhaba
    yine coşmuşsunuz. çok güzel geziyorsunuz. bu sıcak havada en güzelini yapmışsınız. dağ, bayır, dere, tepe ne güzel serin serin. bizde yandık piştik. tekerlerinize sağlık.
    yakıt konusunda bu kadar fark olacağını zannetmiyorum. birazda sürücü marifeti olduğunu düşünüyorum
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Erhaaaaaaaan!!! Benim mont keçiye yem oluyormuş, sen foto çekiyorsun haa!! Neyse elinize sağlık, geziye gittiğimiz halde göremediğimiz yerleri (tüneller ve civarı)fotolardan gördük. Darısı yenilerine. Selamlar.

TT532 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasan bu hatayı nasıl yaptı bilmiyorum "trans" TRANSALP'i çağrıştırdığını tahmin etseydi eminim yazmazdı
    Sanırm benim TA yı çekemeyenler var, resimlerden de görüleceği üzere TA dün ki Papazın Bahçesi gezisi ve bu gezide olduğu gibi arkadaşlara klavuzluk yaptı,
    bende DL650 lere yolda birşey olur diye yanımda çekme halatı getirmiştim
    Ayrıca resimler de çok çok güzel.. Hasan&Sezen ve Erhan'a çok teşekürler..

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet cevabını Tamer den bekliyoruz

Alıntı TT532 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende DL650 lere yolda birşey olur diye yanımda çekme halatı getirmiştim
    Söyle şekerim söyle değer mi değmez mi TA ya
    Halatı her seferinde götür belli mi olur, Honda kalitesi olmaz hiç bir motorda

Alıntı SaLToN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dishy Sen Ta alamadan bende r6 alamadan ölüp gidecez
    Allah korusun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler