Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprilia Pegaso İE

Motovento
    REKLAM ALANI
    intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Merhaba arkadaşlar,

Motosiklet.net gercekten bir harika, bu site sayesinde alicağım motorlara, yapılması gereken bakım ve tamirler hakkında cok bilgiler edindim ama daha da önemlisi bir cok dost la karşılaştım.
    Bu yüzden sizine artiçi ve camp malzemeleri le önümüdeki ay ege, akdeniz, orta anadolu turuna cıkmak icin, iki ay evvel aldıgım 2002 Aprilia Pegaso i.e ila taniştırmak istiyorum.

Tur icin kendimizden cok bi cok fedarlıklar ederek 45 gün ayırdık.
    Eski mesleğimden dolayı, rotadaki önemli ören yerlerini (turistk yerleri) tanıdığımdan ana yola uymayarak, iki şehir arasındakı en işlek yoldan kacarak şu şekil yollarda gitmek istiyoruz.

Pegi yi 24000 km de aldım.

Özellikleri
    Motor Hacmi 651.80 cc
    Motor 1-silindir, 4-zamanlı
    Max.güç 47.00 HP (34.3 kW) / 6500 RPM
    Max.tork 58.00 Nm / 6250 RPM
    Sıkıştırma oranı 9.1:1
    Çap x strok 100.0 x 83.0 mm
    Yakıt sistemi Elektronik enjeksiyon
    Ateşleme Elektronik
    Çalıştırma Elektrik
    Soğutma Su soğutma
    Şanzıman 5 vites
    Uzunluk 2180 mm
    Genişlik 880 mm
    Yükseklik 1260 mm
    Koltuk yüksekliği 817 mm
    Dingil aralığı 1480 mm
    Kuyruk 111 mm
    Ön lastik 100/90-19
    Arka lastik 130/80-17
    Ön fren 300 mm çift disk, yalan
    Arka fren 270 mm disk
    Yakıt tankı 21 lt
    Boş Ağırlık 175 kg
    Max Ağırlık 355 kg

Motorun Toplam ağırlığı 355 kg (hersey dahil 355 kilo yu gecmiceksin)
    artıcım ile ben giyindikten sonra 145 kilo yuz kim ne kadar karıştırmayın, geri kalan 20 kiloyu az biraz gecerek Mayısın başında, canakkaleye dogru yola İstanbuldan cıkacağız.

tur icin motorda yapılan hazırlıklar:

Sübab ayarı,
    Fren balataları,
    Yağ dejişimi,
    Hidrolik yağ,
    emisyon ayarı,
    İridium Buji
    K&N yağ ve hava flitresi,
    Yeni zincir ve dişliler

unutmadan motoru bir de boyadım
    MAD MAX diye bir film vardi 80 lilerin ortasinda, mel gibson nin kulandığı üstü toz kaplı mat siyah bir araba yı hatırlarmısınız?
    hep onun gibi -idiği güdüğü- belirsiz tozlu mat-siyah bir aracım olsun istiyordum, kulandığım arabalarıma yapmadığımı Pegasoya yaptım

resimlerde güneşten biraz parlasada rengi siyah deyil o sadece KAARA

all you need is love

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Güle güle gez. Bunu sadece bu program için mi aldın, bir de 750'n varmış çünkü?

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    owwwwwwwwww
    feciymiş bu güle güle kullan

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    makina çok diri duruyor maşaallah güle güle git rüzgarın bol olsun
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    inşallah, acıkcası az da heycanlı deyilim, hic cadırda yatmadım, camp yapmadım ve bu kadar uzun süre yollda kalmadım.
    diyer kawasaki 24 yaşında yaşlı ve huylu bir hanımefendi onunla cesaret edemedim doğrusu. kendisi şu an almanyada bi ahırın icinde demontaj edilmiş bir sekilde mumyalanmiş uyuyor.
    all you need is love

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    hayırlı olsun.benim de istediğim motorlardan biri.kullandıkça yorumlarını bekliyorum.servisi kim?memnunmusun?servis maliyeti?

Motosikleti
    Servis????
    Yedek parca temini???
    efendim ???

yok öyle birseyler, varsa bile gideni tanımıyorum. sen bu tür motorları tanıyan bi "usta" buluyorsun.... o da yapıyor yapabildigi kadar.
    parcalar ve fiat konusuna gelince, BMW nin parcaları daha ucuz desem yeter galiba :(
    all you need is love

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    boşuna f 650 gs ya da cs yi tercih etmiyorum demekkisen üzül ben güleyim.şaka şaka.

Motosikleti
    şimdiye kadar uzmedi beni ama tura cıkamdan belli olmaz.
    bahsettıgım "bakım" icin 550 ytl harcadım bu güne kadar.
    ama dün bi 650 gs nin yanından TEMde vııın diye gectim. uyuyordu arkadaş galiba
    all you need is love

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdiye kadar uzmedi beni ama tura cıkamdan belli olmaz.
    bahsettıgım "bakım" icin 550 ytl harcadım bu güne kadar.
    ama dün bi 650 gs nin yanından TEMde vııın diye gectim. uyuyordu arkadaş galiba
    endurocu ....dik yarışı yapmaz.sen uzun yola çıkacaksın.sabırlı ol ve yavaş git.(ben olsam zor geçerdin ama )

Motosikleti
    kesinlikle, zaten motorun ayarları süraten yana yapılmadı.
    zaten ne enduro nede endurocu otoyolda kendisini rahat hisetemez. bii hata idi oldu işte
    all you need is love

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    iyi sürüşler.resimlerini ve yazılarını bekliyoruz.iyi akşamlar.

Motosikleti
    özelden email adresini yollayan arkadaşlar, bir resim sitesi üzerinden her an nerde olduğumuzu ve neler gördüğümüzü, başımıza neler geldiğini ve dertlerimizi izleyebilirler.

abiiii şu teknoloji acaip yaaa...

"big brother is watching you!"
    all you need is love

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    [QUOTE=intercom;639004]Merhaba arkadaşlar,

Motosiklet.net gercekten bir harika, bu site sayesinde alicağım motorlara, yapılması gereken bakım ve tamirler hakkında cok bilgiler edindim ama daha da önemlisi bir cok dost la karşılaştım.
    Bu yüzden sizine artiçi ve camp malzemeleri le önümüdeki ay ege, akdeniz, orta anadolu turuna cıkmak icin, iki ay evvel aldıgım 2002 Aprilia Pegaso i.e ila taniştırmak istiyorum.

Eski mesleğimden dolayı, rotadaki ana ögren yerlerini (turistk yerleri) tanıdığımdan ana yola uymayarak, iki şehir arasındakı en işlek yoldan kacarak şu şekil yollarda gitmek istiyoruz.

artıcım ile ben giyindikten sonra 145 kilo yuz kim ne kadar karıştırmayın, geri kalan 20 kiloyu az biraz gecerek Mayısın başında, canakkaleye dogru yola İstanbuldan cıkacağız.

Sübab ayarı,
    Fren balataları,
    Yağ dejişimi,
    Hidrolik yağ,
    emisyon ayarı,
    İridium Buji
    Yeni zincir ve dişliler

MAD MAX diye bir film vardi 80 lilerin ortasinda, mel gibson nin kulandığı üstü toz kaplı mat siyah bir araba yı hatırlarmısınız?
    hep onun gibi -idiği güdüğü- belirsiz tozlu mat-siyah bir aracım olsun istiyordum, kulandığım arabalarıma yapmadığımı Pegasoya yaptım

resimlerde güneşten biraz parlasada rengi siyah deyil o sadece KAARA

İstanbul yazmışsın ama klavyen ve aksanın karışık 750'n almanyada ahırda Yurtdışında mısın?

MadMax, beni dünyanın sonu hakkında endişelenmem gerekebileceği fikrini uyandıran o müthiş film. Gençtim tabii o zamanlar Ama sen yazmadan o fikri, çağrışımı uyandırmadı bende aprilian?

Eski mesleğimden dolayı, rotadaki ana ögren yerlerini (turistk yerleri) tanıdığımdan ana yola uymayarak, iki şehir arasındakı en işlek yoldan kacarak şu şekil yollarda gitmek istiyoruz.

Sübab ayarı,
    Fren balataları,
    Yağ dejişimi,
    Hidrolik yağ,
    emisyon ayarı,
    İridium Buji
    Yeni zincir ve dişliler

resimlerde güneşten biraz parlasada rengi siyah deyil o sadece KAARA [QUOTE=intercom;639004]

İstanbul yazmışsın ama klavyen ve aksanın karışık 750'n almanyada ahırda Yurtdışında mısın?

MadMax, beni dünyanın sonu hakkında endişelenmem gerekebileceği fikrini uyandıran o müthiş film. Gençtim tabii o zamanlar Ama sen yazmadan o fikri, çağrışımı uyandırmadı bende aprilian?

Sübab ayarı,
    Fren balataları,
    Yağ dejişimi,
    Hidrolik yağ,
    emisyon ayarı,
    İridium Buji
    Yeni zincir ve dişliler

resimlerde güneşten biraz parlasada rengi siyah deyil o sadece KAARA [QUOTE=intercom;639004]

MadMax, bende dünyanın sonu hakkında endişelenmem gerekebileceği fikrini uyandıran o müthiş film. Gençtim tabii o zamanlar Ama sen yazmadan o fikri, çağrışımı uyandırmadı bende aprilia'n?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    hayırlı uğurlu olsun.... inşallah yakından göreceğiz... bekliyoruz...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti

cook haklsın necropolis, yeni geldim ve bu yeni klavye kendimi cok acemi hissetririyor.
    bu ara: onun adı gercekten örenyeri dir, ögrenyeri daha mantıklı gelsede sana. fakat bundan başka bir sürü imlahatası daha var, galiba.
    isim ilginç, akropolis=yaşayanlarım kenti, necropolis ise yaşamayanların=mezarlıkların adı. Türkiyedeki en büyük antik necropolis, pamukkale.
    yer istanbul demişsin, memleket Denizli mi?
    all you need is love

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster

cook haklsın necropolis, yeni geldim ve bu yeni klavye kendimi cok acemi hissetririyor.
    bu ara: onun adı gercekten örenyeri dir, ögrenyeri daha mantıklı gelsede sana. fakat bundan başka bir sürü imlahatası daha var, galiba.
    isim ilginç, akropolis=yaşayanlarım kenti, necropolis ise yaşamayanların=mezarlıkların adı. Türkiyedeki en büyük antik necropolis, pamukkale.
    yer istanbul demişsin, memleket Denizli mi?
    Necropolis'i Türkçeye mezarlık olarak çevirmek arkeologların yaptığı bir yanlış Mezarlık mezarların olduğu yer, necropolis ise yaşamayanların şehri, bakın fark var

İşin aslı adımdan (necdet) ve işimden (patolog) esinlenerek seçtiğim ve uzun yıllardır kullandığım bir nick

Zevkli bir tur yaparsınız umarım.

Motosikleti
    teşekkür ederim

bu ara Pegaso hakkında bilgisi, tecrübesi olan varmı arkadaşlar?
    all you need is love

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)