Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Camping, nelere dikkat etmeli?

Motovento
    REKLAM ALANI
    intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Merhaba arkadaşlar,

gercekleşmesini 20 seneden beri arzu ettigim motorlu ege, akdeniz orta anadolu turuna hazırlanıyorum.
    hergece otel/pansiyonda kalmak istemediğimden kandime cadir, uyku tulumu, vede isomat aldım.
    cadirla tura cıkan var mı aramizda? cakı, lamba gibi seylerin dısında yanıma da olmasi gereken daha neler var?
    hertürlü yardim ve fikirlerinize acigim.

sevgiler
    levent
    all you need is love

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bi defa böyle uzun bir yolculuk planlıyorsan,şu lastiklere;patlayınca hemen inmesini engelleyen sıvıdan sıktırmanı,sinek böcek ısırmalarına karşı tedbir almanı,basit birkaç ilaç(ağrı kesici,ishal ilacı,alerji ilacı)almanı,basit tamiratlar yapabilecek şekilde önemli(birkaç işlemi yapabilecek birleşik aletler)bulundurmanı,gideceğin route ile ilgili detaylı çalışmanı(kestirme ama manzaralı,ıssız olmayan)tavsiye edebilirim.ilk aklıma gelenler bunlar arkadaşım.şimdiden yolun açık olsun derim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bir siteden alıntı yaptım. bana çok mantıklı gelmişti. bu arada yolun mersin tarafına düşerse bana özelden mesaj atıp ya da yurekce@hotmail.com msn den veya mail atıp gereken yardımı dileyebilirsin. elimden geleni yaparım/rız. bu benim de yapmayı planladığım ve hayatımın en büyük hayali. Allah büyüktür.

Uzun Yol Gidenler İçin Uzun Yolda Yanınıza Almanız Gerekenler 1. Yedek kontak anahtarı; çok sağlam bir yerde korumaya alınmalı 2. Motosiklet takım çantası 3. Yedek iç lastik 4. Yedek debriyaj teli 5. Yedek gaz teli 6. Yedek Silindir Sayısı kadar buji 7. Buji anahtarı 8. Küçük bir parca ince zımpara 9. Yedek sigorta değişik amperlerde 10. Yedek sinyal ampulü 11. Yedek far ampulü 12. Lastik basınç ölçeri, lastik yedek supap 13. Lastik tamir seti (yama, kaynak, fitil, özel bizi) 14. Lastik tamir tüpü 15. 12V lastik pompası yada el pompası 16. Yangın söndürme tüpü 17. Kask torbası 18. Kask vizör temizleme bezi 19. Bugu önleyici sıvı 20. Yağmur kaydırıcı sıvı; parmak silgeci (parmağa takılan bir silecek lastiği) 21. Motor örtüsü; kuşlar, kediler, ağaç reçinelerine karşı 22. Lastikli kanca ve file 23. Yük bağlantı kemeri 24. İp; 5-6 metre motoru gemide bağlamak ve rüzgarda bağlamak gibi durumlar için 25. Yan sehpa için altlık; yumuşak zeminde yan sehpanın zemine batarakmotorun devrilmemesi için metal bir levha 26. Disk kiliti; yedek anahtarları güvenli bir yerde, grup arkadaşında yada yolcunda 27. Gövde zinciri ve kilidi
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Bu linki mutlaka okumalısın.

http://www.motosiklet.net/forum/gere...k-listesi.html

bi de bu link var

http://www.motosiklet.net/forum/gere...l-rehberi.html

şimdiden hayırlı yolculuklar
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    teklifin vede yazın icin cok tesekkür ederim yürekçe, turu silifkiye kadar planlamiştim ama mersin de yanı burnu zaten
    uygun bir pansiyon veya kamp yeri varsa bildigin, cok yardım etmis olursun!

sanada sağolasın ylmzzz, liste gercektende yardimci olucak şekilde. yanima birde 12V 220W deyistirecek bir adaptör de buldum böylece şarj cihazlarımıda kulanabilecegim.

fakat, heycandan olsa gerek, sanki unutugum ve aklıma gelmeyen bir sürü sey varmıs gibi geliyo???
    all you need is love

Motosikleti
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teklifin vede yazın icin cok tesekkür ederim yürekçe, turu silifkiye karad planlamiştim ama mersin de yanı burnu zaten
    uygun bir pansiyon veya kamp yeri varsa bildigin cok yardım etmis olursun!
    silifkede çok sevdiğimiz arkadaşlar var. yardımcı oluruz. silifkeli sanayici işadamlarından motorcu dostlarımız var tabiiki. sana özel mesajda cebimi yazacağım az sonra. akdeniz bölgesinde yardımcı oluruz bir şekilde. sen kalacak yeri merak etme, bir telefon yeter.

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    çadır çift kat olmalı ve su geçirmemeli
    çadırın rengi açık renk olursa yaz kampçılıgı içiğn daha iyi (çadır içi ısı malum)
    çadırı mutlaka prova ve test et.
    (polellerini, kazıklarını, iplerini vs aksesuarlarını sayısıyla kagıda yaz not et. motora yukelemeden önce veya toplarken kagıda bakıp kontrol et eksiklik ve kayıp olmaması için)
    mat.
    yaz kampçılıgı için basit bir mat yeterlidir.
    tulum
    tulumda çok kapsamlı ve özellikli olması gerekmiyor ama 0c olanlardan almanı tavsiye ederim.(sabaha karsı donma :D)
    2tane el feneri (biriminik)
    çadırın fermuarları kitlemek için kilit(belki gerekebilir,tabi çadır bu isteyen girer aslıdna o ayrı...)
    fazladan poşet bulundur yanında.
    çakı veya çok amaçlı bıçak ama küçügünden zor durumda kalmadıkça pek lazım olmuyor.
    çakmak-kibrit
    kitap
    sinek-böcek ilacı kovucu vs (sinkov gibi)
    pürel (antibakteriyel sabun susuz kullanılır.)
    kamp yapılıcak yerlerin tel.numaralrı vs

yiyecek olarak kesinlikle konserve tavsiye edilir.1-2tane yanına alabilirsin.
    (bimdeki barbun konserve harika,2kişi ekmekle doyar 1ogunde)
    tabiki su ve benzin alıncak

giysi olarak termal içik tavsiye ederim sıcak tutar aynı zamanda terletmez heryerde satılıyor.
    eger gece üşürüm diye düşünürsen, soguk olacagını dusunuyorsan internette satılan jel ısıtıcalar işini görür yada elsobası vs...
    şimdilik bunlar aklıma gelenler
    kolaygelsin ;)

ha unutmadan
    çadırı agac altı veya golgeye kurmak iyidir yazları
    kapısını ruzgar esmeyen yöne dogru cevirerek kurmak gerekir,
    gerdirme iplerini baglamayı ihmal etmemeli(uçar)
    eger egimli araziyse gunduz yamactan düzlüge dogru gece ise tam tersi eser ruzgar.
    çadırın içinde asla ateş yakma önünde dahi yakma(tutuşması 1sn sürer)
    yaktıgın kamp ateşinde yemek pişirdiysen etrafa kokutma
    doğadaki hayvanlar misafirlige gelebilir(ayı kurt vs)
    böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız hiç sesinizi çıkarmadan ve kıpırdamadan vahşi hayvanın uzaklaşmasını bekleyin ;)
    ses çıkarmanız ilgisini çeker.

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    silifkede çok sevdiğimiz arkadaşlar var. yardımcı oluruz. silifkeli sanayici işadamlarından motorcu dostlarımız var tabiiki. sana özel mesajda cebimi yazacağım az sonra. akdeniz bölgesinde yardımcı oluruz bir şekilde. sen kalacak yeri merak etme, bir telefon yeter.

peh be yürekçe, böyle insanlar var mi daha???? telefon numaranı bekliyorum ve sana yamurlu bir istanbuldan cok ama cok tesekkürler ediyorum.

kentacdfis... dogru mu yazdım? yazmadıysam affet, anladıgım kadarı ile sen cok çadırda kaldın !?
    lütfen bu konuda aklına gelenleri yaz, hem bana hemde ileride yaylalarda cadırlayacaklara yardımın olsun

sevgiler
    levent
    all you need is love

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    İNTERCOM Arkadaşım turu yanlız tamamlayacaksan,kamp kurduğun yerler,en azından herhangi bir yerleşim birimine Köy,motel,benzinlik,dinlenme yeri vs,vs...kısacası yardıma ihtiyacın olduğunda kısa sürede ulaşabileceğin veya yardım istediğinde sana ulaşılabilecek bir yerde olmasına dikkat etmende de fayda var malum doğada sadece vahşi hayvanlar yok, kötü ve art niyetli kişilere karşıda dikkatli olmanda fayda var.Kazasız, belasız güzellikler le dolu bir gezi geçirmen dileğiyle.
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    unutmaman gereken diğer malzemeler
    1)jöle. . .kask takacagın için ultra sert secmen gerekır
    2)dikiş seti. . . . Her tür yırtık sokuk için
    3)en sediğin bardak. .. eksikliğini hissedersen dikkatin dağılabilir. . .
    4)hoşgeldiniz yazılı paspas. . . Cadırın onune koymak için
    5)mümkünse bekçi kopegi yoksa bir adet çomar. . .yabanı hayvanlara karsı
    6)cımbız. . . kıymık batmalarına karsı
    7)2 adet kırmızı mum. . .. her an romantık bı ortam ihtiyacına hazırlıklı olmak lasım

belki işine yarar. . . ..

Motosikleti
    coming soon
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peh be yürekçe, böyle insanlar var mi daha???? telefon numaranı bekliyorum ve sana yamurlu bir istanbuldan cok ama cok tesekkürler ediyorum.

kentacdfis... dogru mu yazdım? yazmadıysam affet, anladıgım kadarı ile sen cok çadırda kaldın !?
    lütfen bu konuda aklına gelenleri yaz, hem bana hemde ileride yaylalarda cadırlayacaklara yardımın olsun

sevgiler
    levent
    kentacdfis degil kentacdis
    herneyse
    motorla çok gidip kamp yapmadım ama dagcılıkla ilgilendim bir dönem
    çadırlarda kaldıgım oldu ;)

"~~immigrant~~" ın aklına gelmedi sanırım gelseydi kına yı yazardı heralde
    gelmediki yazmamış.
    ben kendisine tavsiye ediyorum
    paspasın ve mumun yanında onuda alsın...

Motosikleti
    Alıntı ~~immigrant~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unutmaman gereken diğer malzemeler
    1)jöle. . .kask takacagın için ultra sert secmen gerekır
    2)dikiş seti. . . . Her tür yırtık sokuk için
    3)en sediğin bardak. .. eksikliğini hissedersen dikkatin dağılabilir. . .
    4)hoşgeldiniz yazılı paspas. . . Cadırın onune koymak için
    5)mümkünse bekçi kopegi yoksa bir adet çomar. . .yabanı hayvanlara karsı
    6)cımbız. . . kıymık batmalarına karsı
    7)2 adet kırmızı mum. . .. her an romantık bı ortam ihtiyacına hazırlıklı olmak lasım

belki işine yarar. . . ..
    muahhaha comar ve paspas haric hepsini listeme yazdım.

motora 12 V araba cakmaklarından da takdım (yolda giderken zippo bıle sıgaramı yakamıyo) 12V tu 220 W cevirecek cocacola kutusu büyüklüğünde de bir ... eeee akumalatör?? cevrimci?? neyse öyle bi alet işte. sonucta ceb, mp3 calar, foto şarjı gibi aletleri illada benzincide bekliyerek doldurmamak icin.

yaw kaz daglarinda bir iki konaklama yapacaktım, ayı, kurt murt demeyin bana!
    all you need is love

Motosikleti
    [QUOTE=intercom;630200]peh be yürekçe, böyle insanlar var mi daha???? telefon numaranı bekliyorum ve sana yamurlu bir istanbuldan cok ama cok tesekkürler ediyorum.

ne demek, adımıza layık olmaya çalışıyoruz işte.ama gerçekten de yardım etmek isterim, çünkü benim en büyük hayalim bir gün motosikletle dünya turu yapabilmek.telefon numaramı aynı gün yazmıştım. kaybettiysen yine yazarım.bir de şunu ekleyeyim, kalacağın yerde mahsur kaldığında tarif edebileceğin işaretler filan olsun. askerlikten kalma eğitim alışkanlığı işte. "mesela bir dağın tepesindeyim" diyebilesin

Motosikleti
    askerlik?... aman allahım cok uzaklarda kaldı o günler
    işaretler? bana biraz yardımcı olurmusun?

telefon numaraını aldım, cok teşekkür ederim!!!!!!!! ve kaybetmiyeceğimden de emin olabilirsin. sana benim numaramı da geri gönderdim, eğer bir gün istanbula gelirsen (gelmem desen olmaz anlıyacağın) benide muhakak ara.

sevgiler
    all you need is love

Motosikleti
    işaret derken, tarifi ve bulunması kolay olan tabela, petrol, işyeri, reklam panoları, köy tabelaları... yani söylediğin zaman bulunabilecek ve zamandan kazandıracak şeyler... istanbula üniversiteyi edirnede okuyup bitidikten sonra otogarda otobüs bileti almaya çalışırken karşılaştığım bir arkadaşla bir çay içelim dedik 3 yıl kaldım orada.... yani beni davet etmekte ısrarlımısın bilmem

Motosikleti
    coming soon
    sen ormanın içine girmedikçe (girme zaten) ;) seni heryerden görürler dostum merak etme... kocaman motorun var o motorla çadırı görmeyeceklermi...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Yolun açık olsun arkadaş
    dişlerinin bakımını muhakkak yaptır bence, sapa dağ yollarını kullanacak ve medeniyetten uzak kalacaksan çok önemli
    Poturdak

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    ben 125 cc yim anca alışveriş merkezine gidebiliyorum
    böööğğğvvv

has_adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni deer 2005
    zor iş.
    hayırlı olsun. kazasız belasız tamamlarsın inşallah.
    para konusunda yeterince hazırlıklı mısın ? bazen para hesapladığından daha önce biter.

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işaret derken, tarifi ve bulunması kolay olan tabela, petrol, işyeri, reklam panoları, köy tabelaları... yani söylediğin zaman bulunabilecek ve zamandan kazandıracak şeyler... istanbula üniversiteyi edirnede okuyup bitidikten sonra otogarda otobüs bileti almaya çalışırken karşılaştığım bir arkadaşla bir çay içelim dedik 3 yıl kaldım orada.... yani beni davet etmekte ısrarlımısın bilmem

Muhahhaa ... trakya üniverstesi ? karaağacda da ben gittim üniversteye, sene ... ohooo m.ö 90-91 idi galiba.

Alıntı kentacdis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ormanın içine girmedikçe (girme zaten) ;) seni heryerden görürler dostum merak etme... kocaman motorun var o motorla çadırı görmeyeceklermi...
    anliyamadim, özür, kim görmiyecekmi??
    all you need is love

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)