Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

binRR'la Kaya Mezarlar-Titus Tüneli-Antakya Mosaic Muzesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    haftalardir niyetlendigim fakat hava sartlari nedeni ile kısmet olmayan Adana-Antakya gezimi nihayet bu hafta gerçekleştirdim.

Antakya ya en son çocuklugumda gitmiş oldugumdan bu gezi bende farkli bir heycana sebep olmuştu. Beni heycanlandiran bir diger konuda, CBR'la ilk defa bukadar uzun bir gezi yapacak olmamdi. Motorun plakasi takildigindan bu yana gecen bir aylik surede yapmış oldugum 3.000 km boyunca boyle bir gezi yapmamıştım. Bu motoru uzun gezilerde tanımam açısından merakla bekledigim bircok bilgiyi / hissi bana saglayacakti.

Adana'dan yola çıkarak Antakya - Harbiye - Samandag ve sonra tekrar Adana'ya donuş şeklinde planladigim geziye saat sabah 09:30 da, malesef tek başıma, başladim. Antakya'da St.Pier kilisesi, Mosaic muzesi ve Samandaginda da Titus Tuneli ile Kaya Mezarlar görülmeye deger yerlerden bazilariydi...

sabah kahvaltisini takiben yola koyuldum.

açık masmavi gokyüzü ve ufukta dizilen daglar, yemyeşil tarlalar eşliginde usluca ilerliyordum. gunes şimdiden içimi ısıtmaya başlamişti. ahh, birde yalniz olmasaydim-hersey nekadar guzel olacakti...

ruzgar ve motor ugultusu ile gecen onlarca km sonra Ceyhani gecip İskenderun / Antakya istikametine dondukten kısa bir sure sonra masmavi Akdeniz beni karşılamıştı. sol tarafta tepeleri karli daglar sag tarafta Akdeniz.... motorla gezmek için daha uygun şartlar olabilirmiydi bilmiyorum...

İskenderun demircelik görüş alanima girdiginde bu eşsiz guzellikte ki manzara bir anda bacalardan çıkan korkunc dumanlardan kirlenmeye başladi. kirliligi ve buna boyun egmeyen doğayi motorumla ayni kare icerisinde gostermeye calistim...

İskenderun gişeleri sonrası virajlarla suslenmis otobanda sürüş keyif adeta doruga ulaşmıştı. tekrar söylüyorum - usluca : )

Otoban bitiminde yolun kapatildigi bolgede bir açıklık gorup burda bazi fotograf cekimleri için kucuk bir mola verdim.

once daglarla bir kac poz...

sonrasinda da yolun trafige kapali olmasinin verdigi rahatlıkla motoru evirip-cevirip fotograflarini çektim. burda sizlerle sadece bazilarini baylaşacam...

bukadar emege mutlaka kendimide fotograflamam lazimdi. yanima tripod almadigim icin makinayi yerde taslarin uzerine koyup, yere yatarak ayar yapmam gerekmisti. ben yerdeyken yan yoldan gecen araclardan birtanesi, herhalde yaralandigimi dusunmus olacak, durdu ve sofor bana dogru kosmaya basladi; tam o sırada ben ayarlari bitirmistim ve 10sn geri sayimi baslamisti... ayağa kalktim ve motora dogru kosmaya basladim. adam bir anda neye ugradigini şaşırdı. ben motorun yanında poz verirken kendimi çok aptal hissettim ve bu yuzumde ki ifadeye de yansidi...

otoban sonrasinda yolun durumu ile ilgili endiselerim vardi. yol yapım calismasi mı olacak, yol bozuk mu olacak vs vs vs fakat yol bekledigimden cooook daha kaliteli bir asfalta sahipti ve dag eteklerinde ki virajli yollardan ova manzarasi ile ilerledikten sonra karşıma çıkan duzluk beni Antakya' ya getirmisti. tahmin edeceginiz uzre benzin seviyesi uyari ışıgı çoktan yanmıştı. bilanço = 190km 15lt. bekledigimden çok daha az yakmisti. mutlu oldum

Antakya ya geldigimde St.Pier kilisesine çıkmak istedim. fakat park yerinde yaşadiklarimdan dolayi burada duramadim. yola devam edip muzeye geldim. burasida kapaliydi. bende Harbiye tarafina gittim. burayi merak ediyordum. en son cocuklugumda gelmistim. maalesef burasida bekledigim gibi çıkmadi. gorulmeye deger tek sey ova manzarasiydi.. artik daha fazla zaman kaybetmeden Samandag'ina gitmem gerektigi gercegini dikkate alarak yola koyuldum. yollar hep cok guzeldi ve beni yipratmadi. taki Samandag'ina gelene kadar. kasaba/ilçe yollari berbatti. tabi birazda kabahat CBR'in muhtesem suspansyonlarindaydi...

Samandagin'da deniz kenarina geldigimde bir suprizle karsilastim. Jandarma motoru kasabaya almak istemedi. uzunca suren ugraslardan sonra cavusu ikna edip iceri girdim. ilk hedef kaya mezarlar. elimde bilimum surus kıyafeti ile tas-toprak demeden tirmanmaya basladim. biraz sonra gercekten cok guzel bir manzara beni bekliyordu...

deniz okadar guzeldi ki icimden yuzmek geldi...

ama bunun gordugum enguzel sey olmayacagindan henuz haberim yoktu. gittikce hersey daha guzel olmaya baslamisti.yolun biraz ilerisinde kaya mezarlarin oldugu bolgeye ulastım

insanlarin gecmiste okadar imkansizliklar icinde olmalarina ragmen basarmis olduklari ve bugunlere kadar gelen bu tarz yapılar ve birazdan goreceginiz sanat eserleri beni hayretler icerisinde birakiyordu. o insanlara birkez daha, bukezde sizlerin huzurunda saygi duydugumu belirtmek istiyorum...

yola devam edip bu sefer Titus tunerline dogru gidiyorum.

gunumuzde halen bazi İNSANLAR 15 yıl dayanabilecek bile kopruler yapamazken adamlarin yaptiklari kopru yuzyıllara meydan okumus... ( anladiniz siz onu !?! )

Titus tuneli sehri su basmasin diye sel sularini denize kadar tasiyan bir tunel. ama bizim DSİ nin sulama kanallarina benzemiyor tabi... adamlar dagi oymak suretiyle bu tuneli acmişlar...

içeri girmeye basliyorsunuz...

bu nasil bir muhendisliktir, nasil bir sanattir. kelimelerle tarif edemiyorum...

yukarda ki fotografta gordugunuz tunelden gelen sel suyu asagida ki fotografta gorunen kanal boyunca denize kadar akiyor...

buralari gormus olmanın verdigi duygulari suan burada anlatamiyorum. sadece hayran kaldim demek eksik oluyor....

fakat daha gorulecek cok yer var, Antakya ya dogru donus yoluna cikiyorum

istikamet Antakya Muzesi...

burada belki yuztane fotograf cektim. muze muduru dayanamayip sen kimsin? niye bukadar fotograf cektin? dedi.

bende bu guzelliklerin paylaştikca daha fazla deger kazanacaigin soyledim, siz degerli motorseverleden bahsettim...

simdi kelimelerle sizi daha fazla yormadan Antakya muzesi sergisi ile basbasa birakiyorum....

huzurlarınızda Antakya Lahdi...

ve mozaikler....

muzeyi yeterince gezemesemde yeterli sayida fotograf cektikten sonra yola koyuluyorum. hava kararmadan otobana girmek istiyorum. arkamda bir "tarihi" birakarak eve dogru donuyorum.

yolda korfezde gunbatimini izledikten sonra tabi....

kazasiz belasiz eve geliyorum biraz şaşkınım. ya hic yorulmadim diyorum. taa ki - sıcak bir dus alana kadar. adeta biri fişimi çekiyor ve yaklasik 9 saat uyuyorum (normalden %30 fazla)

fakat herseye ragmen CBR'a aşıgım. yol boyunca beni hirpalamadan keyifli bir yolculuk yapmami sagladi. kafamda ki "bu yolla uzun yol buyuk bir ? " konusunda endiselenmemem gerektigini gosterdi.

eger kısmet olursa sizlerle daha cok maceramizi anlatacaz...

saygilar

CBR ve ben
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    çokgüzel bir gezi yapmışsın paylaşımın için saol
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

ozturk_sertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Motosikletin hayırlı olsun. Güzel günlerde kazasız belasız kullanman dileğiyle...
    Güzel gezi fotoğrafların için de teşekkürler.
    SERTAC OZTURK
    BMW F 650 GS/2006 *B Rh (+)*

Motosikleti
    sık dişini az kaldı
    dostum fotoları iyi çekmişsiniz yani kareler iyi ayarlanmıış sevdim doğrusu

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    gerçekten çok güzel fotolar var ve anlatımında çok iyi.
    Ne zamandır hayalini kurduğum türden bir tur yapmışsın.
    paylaşımın için teşekkürler. darısı başıma

çok güzel olmuş paylaşım için sağol
    :bounce:

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter

tebrikler

yahu, bir gezi ancak bu kadar güzel anlatılır.Ben büyük keyif aldım.Çok teşekkürler.Sağol varol
    Motosiklet aşkına

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    çok keyifli bir geziymiş.harika anlatım harika resimle daha ne olsun.tebrikler kıskandım valla
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Çok güzel gezi olmuş... ya bide o ilk fotoda matrix gibi çıkmışsın hocam
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Çok güzel fotoğraflar Kemal. Benimde planladığım 2 günlük bir geziyi 1 güne sığdırmışsın. Tek olmanında verdiği bir avantaj bu. En kısa zamanda bizim ekipte bir gezi düzenleyecek o tarafa inşallah. Paylaşım için teşekkürler.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

koyulacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dorado V5
    bende çok beğendim gezini... keşke arkadaşlarda gelebilseydi seninle, onca yolu yanlız başlına yapmamış olurdun... gezdikçe diğer gezi yazılarınıda okumak isterim.
    Dorado V5

mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    çok güzel gezi ah abi bi haberim olsaydı evimizin onünden geçmişsin :D nese artık bidahaki sefere..herkesi bekliyoruz bu cennete..

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Öncelikle gezini kutlarım. Çok güzel yerleri gezmişsin. Kısmet, zaman, imkan olursa bende bu yaz batı sahil kesiminden hataya kadar gitmek istiyorum
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    tarihi yerlerde güzel kareler yakalamışsın ...

güzel gezi olmuş paylaşım için tşk...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mezarlara bayıldım mükemmel bir yapılaşma...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    arkadaslar,

hepinize cook tesekkur ediyorum. 19 kasimda ki kazamdan beri hemen hemen ilk geziydi diyebilirim. daha dogrusu rapor yazilacak icerige sahip olan ilk geziydi.

aylardir kopmus oldugum bu camia ya bu raporla donus yaptim.

hersey paylastıkca guzellesiyor.

sizlere degerli yorumlarinizdan dolayi tekrar tesekkur ederim.

begenmenize sevindim
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    kamberhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR FIREBLADE REPSOL
    nasıl 1000 rr dan memnun kaldın mı bari?iyi tanışmışsınızdır!
    [COLOR="darkorange"]KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE KALKTA BİR MUM YAK[/COLOR]

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Merhaba bence de harika bir gezi olmuş.yüreğine tekerine sağlık.bu arada yeni motorunda hayırlı olsun.güle,güle,kazasız belasız kullanman dileğiyle.Ben ZİEBART'TAN BORA.sevgilerimle.

ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    gercekten guzel bır gezı olmus tebrıkler guzel yerler gezmıssın
    [i][u][b]''''GERCEKCI OL İMKANSIZ OLANI İSTE'''' 34 AZ 3637 TEK ASKIMM MOTORUM HERSEYIMMM.
    AMA MALESEF SATIYORUM.....[/b][/u][/i]
    [b]Denize ve Özgürlüğe[/b]

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    öncelikle motorun hayırlı olsun diyorum güle-güle ,kazasız ,belasız binmen dileğiyle ikinci olarak motorla resminizde mükemmel uyum sağlamışssınız son olarak yalnız oluşun geziden çok şeyler eksilttiği kanaatını taşıyorum ama yinede herşey güzel paylaşım için teşekkürler haberimiz olsaydı ceyhan gişelerinde 1000RR ın geçişini izlerdik doğrusu selamlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)