Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

[MT Adana] 21.01.2007 Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar) ve Sinap Kalesi Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Bugün ki gezimiz de hem müslümanlar hemde hristiyanlar için önemli olan Eshab-ı Kehf (Yedi uyurlar) Mağarası gezisi ve ardına da Çamlıyayla (Namrun) 'daki Sinap Kalesini gezdik. Buyrun fotoğraflarla gezi raporumuz.

Geziye Katılan Arkadaşlarımız

Makine (Ben) ve ertugrul (Ertuğrul) - Suzuki DL650 V-Strom
    Naci63 (Veyis Naci hocamız) - Ramzey Kross
    adaminbiriyim (Ali) - Kanuni Racer
    qrar (Erhan) - Keeway Supershadow 250
    qency (Memduh) ve BUnReCU (Burcu) - Yamaha Dragstar
    çiyan (İsmail) - Yamaha YBR125
    Sezer ve Ahmet - Yamaha YBR125
    Selahattin - Honda Twister

Her zaman ki gibi Çukurova Motor - Adana önünde toplandık ve yola koyulduk.

Güzel bir otoban yolculuğu sonrası Tarsus Batı gişe çıkışında küçük bir mola veriyoruz.

Mola sonrası bizimle son gezisine katılacak olan Ankara'dan Ali arkadaşımızla buluşacağımız yere gittik. Ali'yi alıp tekrar yola koyulduk ve ilk hedefimiz olan kutsal mekan Eshab-ı Kehf'e vardık.

İsmail abimiz görülmekte.

İşte ilk defa bizimle geziye katılan arkadaşlarımız Sezer ve Ahmet.

Park alanından mağaraya doğru yürümeye başladık.

İşte Eshab-ı Kehf camiisi

Buranın tarihçesini anlatan ve Kuran-ı Kerim'den ayetlerin yazılı olduğu tabelalar

Mağara önünde girmeden önce fotoğraf çekiliyoruz.

Mağara girişi görülmekte ve akabinde mağaraya gidiyoruz.

Mağara girişindeki büyük kaya ve bu kayayla poz veren Selahattin

Mağara içinden görüntüler ve kutsal mekan

Mağara gezisi bittikten sonra dışarda oturup biraz sohbet ettik.

Sohbet sırasında yemek için Çamlıyayla'ya 10km kala kasaplarda pirzola yapmaya karar veriyoruz. İşte tekrar yollardayız. Muhteşem keyifli virajları olan Tarsus - Çamlıyayla arasındaki yolun keyfini çıkarttık. İşte motorize arkadaşlarımız yollarda.

Yolda küçük bir mola anı.

Çevreden manzaralar

Kısa mola sonrası yolumuza devam edip yemek yiyeceğimiz mekana vardık.

İşte Ertuğrul diyecek birşey bulamıyorum.

Ali ve Burcu görünmekte

İşte Sezer ve Ahmet

Naci hocamla ben hemen etleri ayarlamaya gittik. Diğer bir grup salata malzemesi işini organize ederken İsmail hocamda sucuk olayına girdi.

İşte etler pişmekte

Ali ve Ertuğrul iştahla etlerin pişmesini bekliyor. Pışşt uzak durun

İşte ben ocak başında

Bana destek olmaya Burcu yanıma geliyor

Baktık olacak gibi değil. Hem et az hemde Ertuğrul mevcut ete saldırıyor. Bizde hem bu durumu düzeltmek hemde Erti'den kurtulmak için onu pişirmeye karar veriyoruz

Biz Ertuğrulu pişirirken diğer taraftan salata ekibi hunharca domates, biber ve soğan doğruyordu. Korkunç bir andı

İşte pirzolamız

Ve yemeğe oturuyoruz

Yemek sonrası grup ısınmak ve çay içmek için kahvenin önüne geçti

Bende çektim sandalyeyi güneşin keyfini çıkarmaya başladım

İşte çaylarda geldi

Fazla oksijenden etkilendiğini sandığım Burcu durakta otobüs bekliyordu. İnanılacak gibi değil

Çaylarda içildikten sonra Çamlıyayla içinden 5km yukarıdaki Sinap kalesine gitmeye karar verdik.

İşte Sinap Kalesi yolundayız. Yol satabilize yer yer toprak kaybolup sadece çakıl olduğu yerlerde oldu. Bir yerde de buzdan geçtik. Tam bir maceraydı. İşte o anlar.

Kale yolunda durduk

İşte Sinap Kalesi fotoğrafları ve öncesinde kale hakkında kısa bir bilgi

Sinap kalesi:Dört burçlu ve üç katlı kalenin İpek yolu’nu kontrol amacıyla ortaçağda yapıldığı düşünülmektedir. Namrun kalesinden sonra İlçenin ikinci büyük tarihi yapısıdır. İlçenin kuzey doğusunda yer alır. Çarşıya 5 km. mesafede olup Çayırekinliğinden sola levhanın gösterdiği yerden ayrılarak arabayla kale dibine kadar gidilebildiği gibi kalederesinden patika yollarla yaya olarakta gidilebilir.Kale içerisindeki kemerler ve kale burçları kısmen yıkılmış olup kemerlerde sandal ağaçları ve çalılar yetişmiştir. Kalenin ön cephesindeki kapıdan girilerek burçlarına kadar çıkılabilir. Kalenin güneyinde bulunan sinap çeşmesinde 4 mevsim içme suyu bulunmakta olup kale ve çevresi piknik için çok uygundur.
    Kaynak: http://www.namrunhaber.com/gezilecekyer.html

Kaleyi gezen grup sohbet ederken

Erhan kaleyi tekrar feth etti.

İşte Selahattin

Kalemizi gezdikten sonra dönüş yoluna koyuluyoruz ve akarsuyun donup buz kestiği küçük çay'dan tekrar geçiyoruz. Herkes için heyecanlı bir deneyim

İşte buzda pozlarımız Ertuğrul ve Ben

İşte ben

Dönüş yolunda son pozlarımızı veriyoruz

Çamlıyayla'dan çıkıp Adana'ya doğru yola koyuluyoruz. Dönüş güzergahını Kadıncık 1 baraj gölü üzerinden TEM otoyolu ve Adana olarak kararlaştırdık. Güzel virajlar, çam ağaçları manzaraları derken Kadıncık Baraj gölündeyiz.

Bu fotoğraftan sonra hava iyi kararmış ve soğuk iyice çökmüştü. Hiç durmadan Tarsus ayrımına kadar otobandan yol aldık. Artık Ali'nin bizden ayrılma vakti gelmişti. Ali'ye çok teşekkür ediyoruz. Bize eşlik etti. İyi bir arkadaşımız oldu. Kendisi diğer zamanlarda da görmeyi diliyoruz ve Ankara'ya selamımızı iletiyoruz.

İşte ben ve Ali

İşte gezinin son fotoğrafı Ali ve Adana MT

Geziye katılan tüm arkadaşlarıma çok teşekkürler. Daha güzel gezilerde de beraber olmayı diliyorum.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adaminbiriyim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250r orange thema
    bu hafta benim sizlerle son gezimdi artık başka bir şehre gidiyorum burda olduğum süre
    içerisinde motor sahibi oldum motor sürmeyi öğrendim birazda deneyim kazandım teşekkür
    etmek istediklerim var.

Hasan bütün gezileri ayarlayıp organize ettiğin fotoğraflarımızı çektiğin bizi güdüp
    gözettiğin için
    Erhan kardeşim (senin yerin ayrı) özellikle son gezilerde kayboluyorum yada yetişemiyorum diye arkamdan
    yanımdan ayrılmadığın için motorumla ilk fotomu ve diğer özel fotolarımıçektiğin için

M.Ali ilk gün beni sanayi girişinden alıp çmsk getirdiğin ve karmaskesi hediye ettiğin için

Ertuğrul Burcu sevecenliğiniz cana yakınlığınız ve son hafta motoruma yaptıklarınız için

ayrıca tüm grup böyle güzel bir sürüş ve gezi deneyimini yaşadığımız yaşattığınız için
    hepinize teşekkürler...

ha bu arada böyle veda ettiğime bakmayın Allah bilir ama daha çok görüşeceğiz ve manevi
    üye olarak hep yanınızda olacağım...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sevgili Makine kardeşim sezonu kapatmadığınızın farkındayım,yeter artık anlatmayın,göstermeyin bir yerlerimiz şişecek haberiniz olsun.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

qrar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    merhabalar.
    bu hafta gezi planımız gitti gitti geldi hava nedeni ile. ama hava hafif soğuk dışında mükemmeldi. açık ve bulutsuz. katılımın fazla olmadığı ama keyfin tavan yaptığı bir gezi idi.

sabah çmsk önünde toplandık. 8 motosiklet yola çıktık:

ilk molamız tarsus gişelerinde idi:

Ali ile telefonla irtibata geçip onu alacağımız yere doğru yola koyulduk. tarsus merkezden onu aldıktan sonra eshab-ı keyf'e vardık.

7 uyurlar mağarasının girişi:

7 uyurların 309 yıl uyudukları mağara içerisindeki kısım: korkuluklarla çevrelenmiş kısım.

mağara 2 ayrı koldan daracık geçitlerden daha da derinlere iniyor. adana mt nin üyeleri(başta ben) mağarayı en ucra köşesine kadar fethetmeye niyetli.

ve ben:

ve burcu:

ve elemanlar:

ben bu mağarayı hep çok sevmişimdir.....

artık çamlıyayla yoluna koyulma zamanı. yolda verdiğimiz bir molada fotoğraf makinamı burcuya teslim ettim. memduha artçı olan burcudan hareket halinde yol fotoğrafları........ 2 nizinde ellerinize sağlık

ilk foto bana ait

memduh ve burcu(kendilerini çekmişlerde)

aramıza yenikatılan sezer ve ahmet(tekrar hoşgeldiniz)

hasan ve ertuğrul ( hasana artçıyken bile bildiğin erti işte )

veyis hocamız....bu hafta cross motoru ile aramızda

bu hafta ilk gezi mutluluğunu yaşayan ismail:

bizimle son gezisi olan ali: yolun ve bahtın hep açık olsun...

memduhtan haftanın artistik pozu:

tüm gezi boyunca alinin arkasın bir gölge gibiydim:

yemek faslının fotoları hasanda .... ama bende salata yapanlar var...
    nasıl yapıyorlar bakarmısınız. 2 doğra 1 yuvarla

yemekten sonra çamlıyayladaki sinap kalesine gitti. çin malı derler birde. japonlar gelemedi kaleye kadar.

kutu gibi kale: gördüğüm en ilginç ve en küçük mimariye sahip

kalenin içinde sura tırmanırken( bakmayın gülümsediğime)

dışarıdan sağlam görünen kalenin içi neredeyse tamamen yıkılmış:

kalenin en tepesine tırmandıktan sonra grubu fotolamamak olmaz:

kale yolunda tekerimizi kaydırmak isteyen bir engeli hasan aşarken. dere buz tutmuştu da:

aynı yerde memduh:

eve dönüş için yola koyulma çabalarımız: (ne çaba gösteriyorum ama)

o kadar yol gider o kadar yer gezersek elbette karanlığa ve soğuğa kalırız. ama burcu yinede eğlence eşinde:

otobana geçip tarsus-adana ayrımında ali ile vedalaştık ve sağ sağlim sorunsuz gezimizi tamamladık. katılan herkese teşekkür ederim.

Motosikleti
    @adaminbiriyim başımızın üstünde yerin var. Her zaman gelebilirsin.

@ihtiyar Abi napalım dayanamıyoruz

@qrar Bekliyoruz Erhan'ım

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    rahatsızlığım nedeni ile katılamadım her zaman olduğu gibi güzel bir gezi emeğinize sağlık

Motosikleti
    @ahmetnr Geçmiş olsun. İyileş bir an önce.

Görüşmek üzere.

motorlu avukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR600
    Gün gelir geçmişe döner bakarsın ; sana yardımcı olur fotoğraflar , hatıraların ve de yaşanmış onca güzel şey .... ve birden anlarsın ki çok uzaktasın o günlerden , içinde bir sızı olur dönemezsin o günlere . Bu günlerin değerini bilelim arkadaşlar . Yeni destansı bir macerada aranızda olacağım ve inleteceğiz caddeleri motorlarımızın sesleriyle....
    Hiçbir şey göründüğü gibi değildir ; ama algılanan ne ise gerçek de odur ? Ben köpeklere gem vurdum ;onlar at zannettiler kendilerini ; ama köpekler suyundan içti diye denizler kirlenmez, it eniği it olur , kargalar içinde kartal ; çakallar içinde aslan huzursuz olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hocam çok güzel gezi olmuş inşallah hep böyle devam edersiniz..bende şöyle gönlüme göre bir enduro bulunca düşerim yollara;bellimi olur belki Adana'ya da geliriz..kısmetse hem can dostumu hem sizleri görebilirim..sevgiler saygılar sunuyorum hepinize

yildirim_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun JL 150_5
    Ellerine Salik Guzel Gezi Olmus Bugun Bizde Kos Kos Oturduk Ya

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Adana grubu boş durmuyor,her hafta gezi var yagmur çamur dinLemio, Mt nin incisi AdanaLı motosikLet sevdaLıLarı...
    Born To Be wild,Live to Ride...

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    adana [mt] maşallahınız var.allah nazardan saklasın.yine çok keyifli bilgilendirici bir gezi olmuş.adana mt ailesine teşekkürler.yine national geographic tarzı bir gezi olmuş
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

Motosikleti
    Çin İşİ CroS 200:)
    way bea ne gezi..süpersiniz
    Kap Redbull"unu Gel GÜzelim

Fuut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R50
    Hasancım artık seninle bağlarımı koparıyorum kanka. Bu ne yaw uzun zamandır gitmek istediğim 2 mağarayıda ben yokken ayarladın. Lem helal olsun kankalık bu mudur yani. Birde bakıyorum da eskiden fuut nerdesin derlerdi o da bitmiş
    Motorlarınıza ve sizlere sağlık arkadaşlar. Ortamı bildiğim için çok eğlendiğinizi anlıyorum. Umarım daha uzun bir süre bu grup birbirinden ayrılmaz.

Beatrice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Helal olsun Yine mükemmel olmuş geziniz. Adanada 2 yıl bulunmuştuk o zaman gitmiştim Eshab-ı Kehf'e o günleri hatırladım. Paylaşım için teşekkürler.

stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    ya arkadaşlar bitiyorum valla gezilerinize. okumak ve resimlere bakmak ayrı bi zevk benim için. sayenizde geziyorum ve bilgileniyorum. tekerlerinize sağlık
    görüşmek umuduyle
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

hasancolakefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300+200 cc Kros+180 cc ATV YAMAHA XT 3
    Makine ERTUĞRUL Kardeşim havalar sizden yana ALLAH Size dur dememişmi geçen hafta çardaktaydık zirveye çıkamadık çünki motorsiklet tekerlerine zinçir icat etmemişler bu hafta 21 ocağa sakladık heycanımızı ama hava muhallefetine takıldık buara meteorolojiye baktım adana güneşli ah simdi adanada olmak vardı dedim .sizde boş durmamışşınız paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim.HASAN ÇOLAK EFE ST 1300 PEAN EURO PEAN.. PIONER GY 200.CROSS.REYHANLIDAN SEVGİLER

Motosikleti
    Görüşlerini belirten tüm arkadaşlarıma teşekkürler. Size güzel fotoğraflar sunup görüp öğrendiklerimizi aktarabildiysek ne mutlu bize. Tüm motosikletçi arkadaşlarımı selamlıyorum.

@sahinbirinci Evet National Geographic gibi olması zaten bizi çok keyiflendiriyor.

@Fuut Fuat'ım kankim ne demek ya her saniye aramızda olmamanın hüznünü yaşamaktayız. Dağ da kuşlar bile adını sayıkladı nerde Fuut abimiz diye hehe

Sende gel artık Fuat olmuyor böyle.

@hasancolakefe Hasan abi merhaba. Uzun zaman oldu görüşemiyoruz. İnşallah Hatay gezimizde görüşme fırsatımız olur. Havalar biraz ısındıktan sonra 2 veya 3 günlük bir Hatay gezisi planlamaktayız. Hatay'daki müzeleri, Reyhanlıyı, antik kalıntıları gezmeyi düşünüyoruz. İnşallah o zaman görüşebiliriz. Hatay'a Adana'dan selamlar.

Görüşmek üzere.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Adana MT den yüne tarihi bir gezi olmuş tebrikler.
    Maşallah

yine çok güzel bir gezi olmuş. çamlıyayladaki tarsus meslek yüksek okulumu özledim. geçen yıl hergün gide gide bıktım. ama yine de olsun okul yıllarımı özledim. hepinize sevgiler ve saygılar. hasan abi özelden msj attım ilgilenirsen sevinirim. teşekkürler

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler