Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kardaki ilk tangomuz.

Motovento
    REKLAM ALANI

Ferdi tayfurun sarkısı aklıma geldi:ÇEndurocular özeniyorum valla ilk motorum bi endduro olur inşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    silves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SKYGO 200
    Alıntı mkose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar güzel gezi olmuş merak ettim karda makinaların performansı nasıl en fazla kaç santim karda ilerlenebiliyor benim hiç kar üstünde motor tecrübem yok önümüzkü günlerde bende böyle biyere gitmek istiyorum benim için süpriz olmasın tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim.

Arkadaşım ezilmemiş bir kar ise 25 30 cem gidilebiliyor ama daha fazlası yok ezilmiş ise bu dengene bağlı.

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    birbirinden farklı formatlarda gezileri okumak gerçekten çok zevkli emeğinize sağlık arkadaşlar.çok güzel bir gezi olmuş
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ulan valla süper olmus ya full korumada var.. Bizim ekip yazın vardı ama artık hepsi yok oldu.. Şimdi cıkacam kimse bulamıyorum ya cok kotu oluyorum bi daha bakmıyam boyle gezilere veya kendim cıkacam içimdeki canavarı dısarıya.. Gezecem akşama kadar az kaldı
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    SKYGO 200
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulan valla süper olmus ya full korumada var.. Bizim ekip yazın vardı ama artık hepsi yok oldu.. Şimdi cıkacam kimse bulamıyorum ya cok kotu oluyorum bi daha bakmıyam boyle gezilere veya kendim cıkacam içimdeki canavarı dısarıya.. Gezecem akşama kadar az kaldı

Arkadaşım hiç başkalarına bakma sen atla motoruna git gez tek gezmek bazen çok daha zevkli oluyor.

mirrorside - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ATEŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi süper...
    Yumuşak karda şahane...Ama "buzlanmayı nasıl saptayabiliyorsunuz?"
    Yada ne bileyim, hadi hava durumu, bilinen yerler, yada uzmanlıkla...gidiyorsunuz. Hepinize kazasız dönüşler dilerim..Ancak dönüşe geçtiniz ve yolda buzlanma var..Ne yapıyorsunuz?
    Tabiki avcı kurtlar gibi yolu kokluyorsunuz ama yetmezki o yol bitmezki...
    Donanım+(neler)+tecrube+gözü karalık+iyi hava.....nereye kadar ?
    Lütfen deneyimlerinizi aktarınız

Yol giderken de buzluydu zaten
    Yolda buzlanma fark edince ve buzlanma 1 metreden fazlaysa mümkünse durmaya çalışıyorum, yok duramadıysam hiç bir şey yapmıyorum, direksiyonu gazı freni milim kıpırdatmam, gaz veriyosam onu da kesmem, kesincede motor freni arkayı kaydırıyor, o durumda en iyisi iki bacak yere veya almış başını gidiyosa, motoru yatırmak.
    Silvesin yanına aldığı donanım gerekli anahtar ve yedek vidalar, ben de genelde lastik tamir kiti, ilk yardım çantası (az paraya temin edilebilen, fazla yer kaplamayan ve gerektiğinde çok fazla işe yarayabilen ve bence zorunlu olması gereken bir malzeme), naylon veya elyaf ve "çikolata" götürürüm ve bol şekerli sıvıların olması da dağda kaldığımızda ertesi sabahı hayatta kalmaya yeterli olacaktır. Havada ani bozmalar bizim bölgemizde olmaz, zaten çok yükseklerde olduğumuz için 100 kilometre ötedeki hava durumunu tahmin edebiliyoruz, zaten hava raporları da işe yarıyor. Soğuktan korunmak için Cordura veya GoreTex gibi kumaştan imal edilmiş korumalı giyisi şart, çünkü yağmurluk gibi tam izole eden giyisiler teri dışarı atamadığı için sizi ıslatacaktır, bunun da ne anlama geldiğini güneş batınca fark edersiniz. Her ne kadar nefes alabilen mont varsa da molalarda mutlaka fermuar açılır veya tam çıkartılır.
    En önemli şey ise, gevşek zeminde ön lastiği hissetmek, özellikle de kar ve buzda ön tekerin etkisi neredeyse sıfıra iner, her ne durumda olursa olsun 40 dan fazla hız yapılmadığı sürece motorun yan yatışı ani bacak basma hareketiyle önlenebilir, çok fazla yüklenilmemeli yoksa ayağın kafaya çarpabildiğine inanmak zorunda kalabilirsiniz, başıma geliyoduda az daha
    Ayakların üşümesi şu an bizi çok düşündürüyor, ona çaresi olan varsa, lütfen yardım.

Karda motor nasıl gider? Enduro 3 lastikle gitmez, yol lastiği ile hiç gitmez, geniş aralıklı kalın dişli lastik şart veya zincir gibi bir şeyler uydurmak lazım.
    Benim farkında olduğum deneyimler genel anlamda bunlar.

Alıntı silves adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım hiç başkalarına bakma sen atla motoruna git gez tek gezmek bazen çok daha zevkli oluyor.

Yani bazen bensiz gezmek daha güzel mi oluyor demek istiyorsun

Şaka bi yana, şu lastik işine bi çözüm bulabilirsek karda gitmek baya zevkli olcak.

Alıntı mkose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar güzel gezi olmuş merak ettim karda makinaların performansı nasıl en fazla kaç santim karda ilerlenebiliyor benim hiç kar üstünde motor tecrübem yok önümüzkü günlerde bende böyle biyere gitmek istiyorum benim için süpriz olmasın tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim.

Aslına bakarsan, iki patlak lastik üzerinde gitmek gibi bi şey, tek farkı, gaz verdikçe yavaşlayıp durman
    Ama şöyle gerçek cros lastiği olsa, zevkinden geçilmez

Motosikleti
    SKYGO 200
    Bu hafta başka bir planım var googlee dan bakıyorum yine bir macera yapalım bir yeri arayıp bulmak çok zevkli oluyor. Hazırlan büyük gün cumartesi.

Bu hafta başka bir planım var googlee dan bakıyorum yine bir macera yapalım bir yeri arayıp bulmak çok zevkli oluyor. Hazırlan büyük gün cumartesi.
    Evde tuz bitti, yakınlarda bi tuz gölü varmış mış, onu bulalım istersen

ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    arkadaslar ımrenıorum walla brawo tebrıkler yıne cok guzel bır gezı olmus
    [i][u][b]''''GERCEKCI OL İMKANSIZ OLANI İSTE'''' 34 AZ 3637 TEK ASKIMM MOTORUM HERSEYIMMM.
    AMA MALESEF SATIYORUM.....[/b][/u][/i]
    [b]Denize ve Özgürlüğe[/b]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    dereye tepeye cıkmayı ınmeyı bende cok severım yaawww.jawamla azmı tepelere cıktım.
    cok begendım gezınızı.
    ankaralı dostlar bizde cıkalım bıyerlere yahu.ELMADAG olabılır.....

Motosikleti
    SKYGO 200
    Alıntı mirrorside adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde tuz bitti, yakınlarda bi tuz gölü varmış mış, onu bulalım istersen

Yazı bekliyecen biliyorsun vakit yetmiyor .

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    İHTİYAR
    Arkadaşım valla evde kös kös oturmuyacaksınız gezeceksiniz zaten benim gezileri yayınlama amacım yaşadığım o duyguları sizlerile paylaşmak ve birazda insanları gaza getirip onlarda gezsin diye.
    Bende size şaka yollu serzenişte bulundum,Uludağ burnumuzun dibinde enduromuz yok çıkamıyoruz.Dertlenmemizin sebebi daha önce Harduro nunda yaptığı gibi bizleri özendirmeniz,bir yerimiz şişecek vallahi.

Rota arıyorsunuz buyrun Bursa'ya
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    SKYGO 200
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende size şaka yollu serzenişte bulundum,Uludağ burnumuzun dibinde enduromuz yok çıkamıyoruz.Dertlenmemizin sebebi daha önce Harduro nunda yaptığı gibi bizleri özendirmeniz,bir yerimiz şişecek vallahi.

Rota arıyorsunuz buyrun Bursa'ya
    Arkadaşım valla sana tek tavsiyem o şişen yerin inmesi için Antibiyotik tedavisi bu antibiyotiğin ismide bir Enduro motosiklet.

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    valla helal olsun silves ve mirroside, çin işi japon işi, aslinda bu ruh işi....
    resimlerde kartpostal gibi cikmis, supersiniz...
    gorusmek uzere,
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

Motosikleti
    1000RR06
    çok güzel oldu bende dağıtım iznine bi abimizden aldıydı aynı makinadan sürekli merdiven indi çıktı bu motorların hayatta yeri başka olar
    Acımadıki, acımadıki

Alıntı CBR1000RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel oldu bende dağıtım iznine bi abimizden aldıydı aynı makinadan sürekli merdiven indi çıktı bu motorların hayatta yeri başka olar
    GZPT ile dere tepe düz gitmek de çok zevklidir eminim. Hep Tankçı olmak istemişimdir.

Alıntı uglychild adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla helal olsun silves ve mirroside, çin işi japon işi, aslinda bu ruh işi....
    resimlerde kartpostal gibi cikmis, supersiniz...
    gorusmek uzere,

Sağolasın. Az bi bütçeyle de böyle bir sporun yapılabileceğini gösterebildiysek, ne mutlu bize.

ATEŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW-R 1200 GS
    Alıntı mirrorside adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol giderken de buzluydu zaten
    Yolda buzlanma fark edince ve buzlanma 1 metreden fazlaysa mümkünse durmaya çalışıyorum, yok duramadıysam hiç bir şey yapmıyorum, direksiyonu gazı freni milim kıpırdatmam, gaz veriyosam onu da kesmem, kesincede motor freni arkayı kaydırıyor, o durumda en iyisi iki bacak yere veya almış başını gidiyosa, motoru yatırmak.
    Silvesin yanına aldığı donanım gerekli anahtar ve yedek vidalar, ben de genelde lastik tamir kiti, ilk yardım çantası (az paraya temin edilebilen, fazla yer kaplamayan ve gerektiğinde çok fazla işe yarayabilen ve bence zorunlu olması gereken bir malzeme), naylon veya elyaf ve "çikolata" götürürüm ve bol şekerli sıvıların olması da dağda kaldığımızda ertesi sabahı hayatta kalmaya yeterli olacaktır. Havada ani bozmalar bizim bölgemizde olmaz, zaten çok yükseklerde olduğumuz için 100 kilometre ötedeki hava durumunu tahmin edebiliyoruz, zaten hava raporları da işe yarıyor. Soğuktan korunmak için Cordura veya GoreTex gibi kumaştan imal edilmiş korumalı giyisi şart, çünkü yağmurluk gibi tam izole eden giyisiler teri dışarı atamadığı için sizi ıslatacaktır, bunun da ne anlama geldiğini güneş batınca fark edersiniz. Her ne kadar nefes alabilen mont varsa da molalarda mutlaka fermuar açılır veya tam çıkartılır.
    En önemli şey ise, gevşek zeminde ön lastiği hissetmek, özellikle de kar ve buzda ön tekerin etkisi neredeyse sıfıra iner, her ne durumda olursa olsun 40 dan fazla hız yapılmadığı sürece motorun yan yatışı ani bacak basma hareketiyle önlenebilir, çok fazla yüklenilmemeli yoksa ayağın kafaya çarpabildiğine inanmak zorunda kalabilirsiniz, başıma geliyoduda az daha
    Ayakların üşümesi şu an bizi çok düşündürüyor, ona çaresi olan varsa, lütfen yardım.

Karda motor nasıl gider? Enduro 3 lastikle gitmez, yol lastiği ile hiç gitmez, geniş aralıklı kalın dişli lastik şart veya zincir gibi bir şeyler uydurmak lazım.
    Benim farkında olduğum deneyimler genel anlamda bunlar.

Yani bazen bensiz gezmek daha güzel mi oluyor demek istiyorsun

Şaka bi yana, şu lastik işine bi çözüm bulabilirsek karda gitmek baya zevkli olcak.

Aslına bakarsan, iki patlak lastik üzerinde gitmek gibi bi şey, tek farkı, gaz verdikçe yavaşlayıp durman
    Ama şöyle gerçek cros lastiği olsa, zevkinden geçilmez

Paylaşımınız için tekrar teşekkürler.

Motosikleti
    BMW F800S
    Çok güzel bir gezi olmuş darısı bizim başımıza

mkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 200
    arkadaşlar tepelenmiş kar buz hiç farketmez çözüm işte geçen sene TOROSLARDA 320 KM KROS KEYFİ BAŞLIKLI GEZİ yazımda resimleri görebilirsiniz işte size patinaj zincirleri takması kullanması çok pratik isteyene detaylı bilgi verebilirim.

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    abi bakmayacan şu gezi topiklerine ama dayanamıyorum

resmen işgence gibim geliyor 3 aydır motor kullanamıyorum

helal olsun züper gezi tekerinize sağlık
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler