Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

[MT] Muğla İkinci Buluşma kaplıca keyfi

Motovento
    REKLAM ALANI
    sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    evet arkadaşlar yeni bir buluşma ile Muğla MT iftiharla sunar.Sabah saatlerini ve yolculuğun uzun kısmını Barış Abi anlatacak.Şu anda muhtemelen dönüş yolculuklarını yapıyorlar.Buluşma planımız her ne kadar 12 gibi kararlaştırılsa da Barış Abi ve tayfası Mehmet Amcanın köyceğizdeki mandarin ve portakal ağaçlarını talan etmekten bir türlü ayrılamadılar Neyse banro namı değer can abi ise her nekadar akşam ben gelemiyorum desede öğlen saatlerinde beni aradı ve sevindirici haberi verdi.Saat 12.30 civarı sahilde banro ile oturup yaklaşık bir saat Barış Abileri bekledik diye sorarken Barış Abi geldi kafilenin diğer kısmı önden yol almaya başlamışlar.Mehmet Amca 4 teker transporter ile katıldı bu sefer.Bende Banroya artçı ve kafileye öncülük etip yolu anlatmak için hazırlandım 1 adet 4 teker + 4 adet 2 teker yolculuğa başladık.

merak eden arkadaşlar için güzergahımız.gelemeyen arkadaşlarında aklını çeler belki.

buluşma noktamız

ve nasıl gidilir...çamların arasından her daim mavinin eşliğinde yol alınacak

herneyse sultaniye kaplıcaları dünyada mineral zenginliği açısından dünyada ikinci sırada.bunu bi belirtelim.köyceğiz merkezden yaklaşık 20-25 km uzakta.yolun büyük kısmı tatlı sert virajlardan oluşuyor.yani sürüş zevki veren bir yolculuk olacak.sağ tarafımızda çamlar sol tarafımızda göl manzarası....gezi resimleri ile buluşmak dileğiyle.
    ayrıntılı bilgi ve resim için link:http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=24724

hemen yola çıktığımızdan gidiş yolunu değilde dönüşte ki yolu çektik.Kaplıcaya vardığımızda mehmet amca bizden önce gelmş çoktan kendini sıcak suyun koynuna bırakmıştı.Daha ne oluyor demeden fotoğraf çekmeyi bile unutarak doğruca soyunma odalarına daldık oradan da havuzasoldan sağa;ilk iki kişinin ismini öğrenemedim. beyaz saçlı güleç yüzlü hanımefendi mehmet amcanın eşi,barış abi,kardeşi bora,diğer bayanında ismini bilmiyorum Mehmet Amca,Banro(CAN abi),murat abi.

fotoğraf makinmesini otomatiğe aldık ya fotoğrafta bende çıkacağım diye hırs yapınca yüzde garip bir ifade olmuş benim bu arada mehmet amcada zevkten uçuyor

Barış Abinin Suya atlamadan önceki anlamlı tebessümü

Havuzdaki muhabbetimiz dillere destan....Sonra Barış Abinin canı mandarin çekince havuzun içine mandarinleri doldurmaya başladı.BUda kaplıcada mandarin keyfi olsun..Sağ tarafta ki genç aşıklara bak kaçıncı bahar bu mehmet amca Murat Abinin de kaderi bu yaaa.Yine resimin yarısında çıkmışsın abi

eee birde çekirdeği var bunların

Tekrar yol için hazırlandık...son pozlarımız veriliyor.Bora,Murat,Banro(Can),ben ve barış abi.Barış abi ve beni o sıcak suyun içinden çıkarmak oldukça vakit aldı.Bizi ellemeseler herhalde etlerimiz harika bir şekilde haşlanacaktı.bu arada sağolsun ufuk arkadaşımda geldi köyceğizden +1 adet 4 teker daha

Barış Abi Ayrılmadan önce son pozları alıyor.

Artık yola çıkıp sıcak çaylarımızı içmek amacıyla Köyceğiz e hareket ediyoruz

Yolda manzarayı izlemek için bolbol mola verdik.İşte biri;bir yanımızda yeşilin en güzeli bir tarafta mavinin o huzurlu sakinliği

manzarada yürüyüş.barış abi ısrar etti illaki duralım bu manzara kaçmaz dedi

Ve murat abi yola gitmeye tam teşekkül hazır........

barış abiye yaradı kaplıca ve bol C vitamini.Yüzüne kan geldi....

************************************************** *****************************

nmurataydin dan resimler gelmiş ancak şimdi yükliyebiliyorum

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nmurataydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    valla güzel geziydi...Şahin bikaç resimde ben ekleyeyim...
    ilk resim sen bu resimleri çekmek için havuzdan çıkman)

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    paylaşımın için saol güzel gezi olmuş
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

nmurataydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Köyceğiz'in güzelliklerinide unutmamak lazım...

ayrıca geçen hafta sadece bende fotoğraf makinesi olması vede resimlerin yanlış ayarda çekilmesi sonucu kötü çıkan resimler bu hafta herkese makine getirtmiş))(bu arada bende geçen haftayı affettirmek için biraz sanat yapmaya çalıştım)

aynı ekip

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    sahilde çay keyfi yakındaaaa.....murat abi resimler çok güzelde sen beni ne zaman çektin annamadım ama fotolar gerçekten sanatsal bu sefer hakkını vermişsin abi

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    valla helal ki ne helal size ağzımın suları aktı yaw 4 kere geldim marmarise barış usta hiç götürmedi oralara beni tanıştırmadı sizlerle birgün tanışcam ama.geziniz ve buluşmanız harika olmuş çok keyif almışsınız fotolardan belli sayenizde bizde çok keyifle izledik ve ordaymış gibi keyif aldık.yalnız barış usta bi ara suya atlamak için yukarıya çıkmış allahtan altta ben yoktum üstüme düşseydi yerden kalkma şansım hiç yoktu.selamlar.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    sorma ümmet abi birdahaki gelişinde barış abiye bastır sen.vallahi bedene çok üzel şifa bulduk.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Sahin resimler güzel çıkmış. Barış herhalde kaplıca rehavetini üzerinden atamadı hala onun makinesindeki resimleri koymamış. Murat manzara resimlerin süper olmuş. Sanki tropikal bir adada çekilmiş gibi duruyor.

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    öyle gözüküyor galiba bünye toplanmadı galiba can abi umarım hasta olan yoktur

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir gün önceden yapılan son Dakka organizasyonu için sabah saat 10:00 gibi evlerden çıktık ..

Buluşma yeri olarak sabah kahvaltısını da aradan çıkarmak için Marmaris in 8 km dışındaki “Grand Halil in yeri “ ni belirledik kişi başı 5 ytl ye sabah kahvaltımızı afiyetle yaptık

Bilader ben ve kız kardeşim 2 motorla geldik buluşma yerine

İşletmede bize bakan arkadaş bir sticker rica etti verdik.. Yolu düşen motorcu arkadaşları bekliyolarmış..

Kişi başı 5 ytl verdiğimiz kahvaltı işte böle bişiydi

Kahvaltı sonrası sigaralarımızı güneşe karşı tellendirdik tabiî ki..

Bu arada Murat ta eşi ve annesi ile restoranta geldi..onlar bir araba bir motor geldiler …kahvaltının ardından eşi ve annesi bizden ayrıldı ..

İşte motorlarımız bi comet bir cbf bide regal raptor..

Kahaltı yaptığımız yerin yoldan görünümü..

Murat , eşi ve annesi

Biz erken gittiğimiz için erken kalkıp yollara koyulalım bu güzel havada biraz gaz açalım dedik .. Köyceğiz e Mehmet ağabeyin villasına doğru yola koyulduk ..Şans buya Mehmet ağabeyi yolda yakaladık ve eve kadar onu takip ettik .. Portakal mandelin ve limon ağaçlarının içinde mükemmel bir ev ..Kıskanmamak elde değil ..Allah eşi Afife abla ile sağlık içinde oturmayı nasip etsin ..

Tabi ben eve girer girmez bahçeye daldım ..Mehmet abi bahçe makasını elime verdi ..ve nasıl toplayacağımı izah etti ..

Uzun zamandır dalından mandelin toplamamış olmanın verdiği özlemden olsa gerek kendimi kaybetmiş , dünya ile olan alakamı kesmiş durumdaydım …

Yanımda topladığım mandelinleri depolamak için götürdüğüm sırt çantasını Burcu”nun (kız kardeşim ) sırtına taktım ve depolamaya başladım

Mandelinleri topladık ama Portakalları ellemedik haftayada portakalları depolamak için bıraktık … Yalnız haftaya çapa yapılacak .. Ye ye nereye kadar birazda çalışmak lazım dedi Mehmet abi ..
    Bu arada Can ve Şahin Köyceğiz de buluşmuşlar bizi arıyolar biz kahvemizi içtik Afife ablanın yaptığı mükemmel çorbayı ve sumaklı lahana sarmasını mideye indirdik ..Biraz geç kaldık Şahin ve can telefondan 1-2 kere aradı nerde kaldınız diye

Neyse yola koyulduk Can”ı ve Şahini de alıp Sultaniye kaplıcasına doğru gaz açtık ..Yine güneşli ve yine dehşet çam ormanları içinden yolumuza devam ettik.

Siz sevgili MT lileri de düşündük tabiî ki ve bu cenneti sizler için görüntüledik .. Cennete fokus yaptık yani..

Sonra kendimizi içinde tarihi sütünların olduğu açık havuza attık .. Çok rahatsız etmesede kükürt kokan zaten faydasını buradan alan bu turkuaz rengi bulanık su bedene baya bi can verdi

Çanta ve ekipmanları öbekledik ..

Mehmet abi ve misafirleri recep abi ve hanımıda bizlere eşlik ettiler havuzun tam ortasında bulunan ve Cleopatra”nın üzerinde oturduğu rivayet edilen sütüna bol bol çıktık ..

Sıcacık sudan çıkası gemliyo insanın hazır çıkıp fotoğraf makinesını ele almışken kendimi de çektim

Sıcak suda vicut sıvı kaybediyo vede susuyosunuz ..Çantada 10 kg kadar mandelin var..havuzda yemekte ne zevkli oldu anlatamam ..şimdi canınız çekmiştir .. valla buyurun gelin beraberde yiyelim

Hemen yan havuzda şifalı çamurda vardı ..Burcu dururmu hemen bu şifalı çamurdan maskesini yaptı..milletin kutuların içinde aldığı servet ödediği bu kükürtlü ve deri bakımına birebir gelen çamur burada bedava ..

Bilader (Bora) havuzdan çıkıp sigarasını yakmış tamamen relax bi vaziyette objektife gülümsüyo

Yüce rabbim ayaklarımıza neler sermiş ..Cenneti bu dünyada bizlere sunmuş ..Anlayabilene tabiî ki ..Gezi boyunca bol bol halimize şükür ettik ..Ne ufak incir çekirdeğini doldurmayacak eften püften olaylara canımızı sıkıyoruz oysa …bol bol moral depoladık ..

Şu manzaraya bakıpta iç çekmeyecek insan varmıdır acep…

Herhalde günün tek eksiği ziyaretçi sayısının azlığından dolayı yapılmayan çaydı..bu manzaraya karşı şöle demli bi çay içemedik ..ama tek eksiğimizde bu olsun canım ..zaten insanoğlu değimliyiz neden memnun oldukki bu güne kadar

Sultaniye kaplıcasından Köyceğizin görünüşü işte böyle

İnanın kaplıcanın içinden çıkasım gelmedi .. hatta en son ben çıktım ..dönüş yoluna hazırlanmaya başladık

Burcu sanatsal çalışmalar yapmış

Yorum yapmadan cennet manzaralarını seyre davet ediyorum..

Bu güzel yolun sonunda Gölün dibindeki bir kafeteryada tostumuzu ve çayımızı da hallettik ..hesabı şahin ödedi ..abi ne demek MT den kim gelirse misafirimdir dedi

Gölün kenarından bir manzara

Şahin abi boşanda semerini ye dedi çok kırıldım..

Ninja kaplumbağa Burcu..

İşte velhasıl mükemmel bir gündü ...Bu gez<i boyunca bize eşlik eden Şahin"e teşekkür ederiz ..

gezide çekilen 2 adet videodavar işte burda

Video 1

Video 2
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    çok keyifli bir gezi olmuş.Keşke bende buradan katılabilseydim.İlerde bir gün inşallah.Paylaştığın için tşkkrlr.

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    abi toplanıtdayım şimdi izmirde şu boşanda semerini ye kısmına kendi kendime gülüyorum herkes bana bakıyorrrrrrrrrrrrrr ne güzel yakalamışlar pozu

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    yaa varyaa taaa moskovadan agzimi sulandirdiniz..alacaginiz olsun..ama helal olsun..yakisir..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Motosikleti
    Yamaha FJR 1300+200 cc Kros+180 cc ATV YAMAHA XT 3
    Çok güzel bir gezi olmuş paylaştığınız için teşekkür ederim

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    View My Video
    Valla zorla yükleniyo bir video daha var onuda yarın yükleyecem
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    barış usta resimler çok güzel seyrettikçe insan kendinden geçiyor çok keyifli bit gezi olmuş seyrederken sanki bizlerde gezdik katılan herkese ve bizlere sunumuz için teşekkürler.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

rebelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne demeli
    harika iş yapmışsınız misafirperverliğinizi yazın ilk şebneminde test edicem
    önümüzde yol uzamakta demektir sağlıcakla kalın

Metin Tandoğan
    Allah versin

Haydi yum gözlerini
    Çorabı kaçmış bir düş bulayım
    İçindeki haylaz çocuk pencereme gelsin
    Kurutulmuş elma istesin benden
    Allah versin Allah versin deyip
    İntikam alayım

Eylül’1989

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    okuyan çok yorum yok hadi arkadaşlar yorumları bekliyoruz valla.

aakreeep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu Muğla MT yi birileri durdursuuunn.. Bir çıktılar,pir çıktılar.. Bu ne güzel bir gezi..enfes yol manzaraları çam ağaçlarıyla ayrı bir keyif..Hele bu mevsimde kaplıca lüksü de imrendim doğrusu..Allah içinize sindirsin.
    Sevgili BBRR,mirim azizim nispet mi yapıyorsun ya..bizde isteriz kaplıca gezisi..Fotolar çok güzel..yolunuz açık olsun..herkese sevgi ve saygılarımı yolluyorum..

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    VALLA SAGLAM GEZMİŞSİNİZ grubunuz cok güzel...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler