Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Adana-Aladaglar-Nigde-Ortatoroslar gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Adana'dan yola çıkıp Aladağ eteklierinde ilerliyerek Niğde üzerinden Ortatoroslar boyunca yol almak, ve Akdenizin ılıman iklimiyle İçanadolunun soguk kırsal iklimini aynı gunde, hemde motorlari üzerinde yaşamak, bu zevki tatmak kaç kişiye nasip olmuştur...

efenim hemen sölim : 9 insan [ evet evet insan. bizde insaniz. yani motorcular şeytan değil sanılanın aksine ) ] ( 8 motor )

birazdan okuyacağınız hikaye tam 9 motor ve doga sever enduro ruhlu insanin bir pazar gunune sığdırdı keyifli bir gezinin hikayesi...

Adana'dan başlayıp Tekir, Pozanti, Kamışlı, Çamardı, Demirkazik, Nigde, Ulukışla ve tekrar Pozantı üzerinden Adana'da son bulan 450km lik bir enduro gezisi...

Suzuki Burgman'dan Ducati Monster'a, Transalp'den R1150R a kadar her tarz motorun oldugu 8 motorluk bir konvoy yurdum yollarinda....

İbrahim + Nalan - Ducati Monster
    Sinan - Burgman 400
    Tamer - Transalp
    Başar - R1150R
    Mesut - XT660
    Fatih - F650 GS
    Cemil - F650 GS
    Ben - F650 GS

Sabah erken saatlerde, herzamanki gibi meteorolojinin hava tahminlerinin aksine, guneşli bir pazar sabahında Adana'dan hareket ediyoruz saat 8 sularinda. Tekir'e uğrayıp burada Mesut'la bulusuyoruz. Bizi zengin bir kahvalti sofrasi karşılıyor. Tulum peynirinden bal-kaymağa neler neler var. Sıcak pideyide unutmamak lazim tabi. Rotamiz ve planli duruşlarımızın üzerinden gidip yola çıkıyoruz.

Tekir'den Pozantı'ya eski yoldan gidiyoruz. Toroslarda sonbahar bütün güzelliklerini sergiliyor. Durup fotograf çekmek istiyorum, sonra hemen hemen her virajda durmam gerektiğini fark ediyorum, yolun devamında bizi bekleyen guzellikleri düşünüp, onlari kacırmamak icin sık sık durmuyorum. Kısa bir surede Pozantı'ya varıyoruz. Buradan Kamışlı - Çamardı sapağından dönüp ilerlemeye devam ediyoruz. Bir anda Pozantı ayaklarımızın altında kalıyor. Pozantıyı arkamıza alıp Aladağlara dogru ilerliyoruz.

Beklediğimden daha az kar olması beni şaşırtıyor. Ama bu duruma üzülüyormuyum yoksa seviniyormuyum bilemiyorum. Soguk ama guzel bir gezi mi yoksa ılık ama konforlu bir gezimi ???

Yollar ve yol boyunca uzanan kırlarda kar yok, dağlar bembeyaz ilerleyip duruyoruz İçanadolunun iç kesimlerine dogru. Bol bol duruyoruz ve fotograf çekiyoruz. Bir yerde Mesut'la bir su geçişi görüyoruz. Gruptan kısa bir süreliğine ayrilip bu su geçişini değerlendirmek isitiyoruz. çok keyif alıyorum. yola devam edip grubu yakalamak istiyoruz.Mesutla beraber birazda tempolu gidiyoruz. bir kac km sonra bir manzara bizi buyuluyor ve duruyoruz. hemen birkac forotgraf. sonra yola devam ediyoruz. biraz sonra yine bir guzellik, ufukta demirkazik. durmamak, fotografini cekmemek olmaz...birsuru fotograf cekiyoruz. bu arada grupta ilerlemeye devam ediyor tabi.

bizde yola devam ediyoruz. bir bakiyoruz ki Basar geri donmus yolda bizi ariyor. Arkadaslar camardiya varmis bile... ee hakli olarakta biraz sinirliler tabi. hemen oracikta yayla elmasi yiyoruz, uzerine birde sıcak cay keyfimiz yerine geliyor...

Bir sonra ki durak Demirkazik. Tam dönecez bir bakiyorum ki bir dere

hemen bir organizasyon ve bir dere geçişi macerasi... bu sefer biraz ıslak. ayklarım, botum kelimenin tam anlamiyla sırıl sıklam oluyor

yolun devamında bir cift ıslak ayakla devam etmek zorunda kaliyorum. Devam edip demirkaziga geliyoruz, dag evinden sağa dogru donup araziye giriyoruz. biraz ilerliyoruz, sonra biraz daha, biraz daha daha...

burada Demirkazik eteklerinde fotograf cekip yola devam etmek gerekiyor. birkac saat sonra hava kararacak ve Nİgdeye kadar daha 60-70km daha yolumuz var...

yolda bir supriz bizi bekliyor. "yol yapım calısması"

kimi zaman mıcırlı kimi zaman toprak bir yol. ama enduro motorlar icin cok keyilfi. zira kendimizi Dakar yarışlarinda zannedip biraz yüksek surat yapıyoruz. çok çok eğleniyoruz. tozun toprağın içinde kalmışken bir de yemek molasi veriyoruz. simit, bal-kaymak, halley gofret derken karnımız biraz olsun doyuyor ve kendimize geliyoruz. yaklasik 20km bu bozuk yolda ilerledikten sonra Nigde civarinda bir yerde tekrar asfaltla bulusuyoruz.

Niğde kavşağı. Asfalta çıktıktan kısa bir süre sonra yağmur çiselemeye başlıyor. Bu zamana kadar kuru geçen gezimizde artık ıslanmanında tadına varıyoruz. gerci ben bu tadı daha önce dere geçişinde tadmıştım ama diğer arkadaslar daha yeni ıslanıyorlar...

Ulukışla Pozantı yoluna çıkar çıkmaz bir tesiste birer çay icip pozantıya dogru yola devam ediyoruz. pozantıda bir kasam yemeği ve sonrasinda otobana giriyoruz.

Sabah saat 8'de baslayan maceramiz aksam 8'de mutlu sona eriyor.Bir sonraki gezide bulusmak dileğiyle ayrilip sıcak evlerimize gidiyoruz.

toroslarda sonbahar

aladağlar baslıyor

korkutucu bir guzellik

sanatsal bir calisma

gruptan kisa bir sure ayriliyorum

grup beni yakaliyor

eşsiz dağ ve kır manzaralari

biri bu adami yola soksun ! hep toprak hem çamur, tam bir mesut klasiği

dağ ve motorlar

çamardi da çay molasi

işte demirkazik arkadaslar, hani nerede ?!? işte işte orada...

bir su gecisi denemesi, bir gecer digerleri bakar; eğlence buradan çıkar...

demirkazik etekleri

ben

ve gs

demirkazik'a son bakış

ve asfalt

[/quote]

Bunlarda mesutun kamerasindan cekilen fotograflar...
    Anlatim Mesut'a ait...

Pozantı'nın hemen çıkışında yol sağa Çamardı istikametine ayrılıyor, zaten amaç bu eski yoldan Niğde'ye ulaşıp devamında Ulukışla'dan güneye Adana'ya dönmek .. Kemal'in ifadesiyle "Adana Niğde round trip"

Eski yolun tatlı virajlarını geçerken soğuğa rağmen güneş içimizi ısıtıyor, sağımızda Aladağlarda renk cümbüşü yaşanıyor..

Grup her ne kadar motosiklet sınıfı yönünden homojen olmasa da ortak noktamız herkesin endurocu ruha sahip olması :wink:

Endurocu adam tabiatta ne bulursa yer mantığıyla kuşburnuna dadanıyoruz..

Kemal'le su geçişi deniyoruz..

Geçtiğimiz su Kemal'e yetmiyor ve sınırlarını zorluyor :D

Sonuçta Kemal sudan, su da Kemal'e geçiyor :lol:

Demirkazık köyüne sapıyoruz, ve hatta Aladağ'ın eteğine tırmanma girişiminde bulunuyoruz. Ducati Monster'dan Suzuki Burgman'ına ve hatta BMW R1150r'ına kadar başarıyla yükseliyoruz.. manzara büyüleyici

Tanıştırayım: Yeni motorum "XT the dağ ayısı" ve ben DL650 konforundan sonra rüzgarın bütün şiddetine maruz kalan "paraşüt oğlan" :roll:

Bulutlar hızla zirveye oturmaya başladı, meteoroloji bu defa da yanılmadı :cry:

Yukarıdaki fotoğrafta zor seçilen kuş sürüsünün orijinal boyutu

Son olarak Aladağ hatırası fotosu

Gezi burada bitti sanmayın.. bu son güneşli fotoğraftan sonra yaklaşık 280km.lik buzz gibi soğuk havada toz toprak ve mıcır serpiştirilmiş çileli dönüş başladı. Arada yağmur da neşemize neşe kattı. Grubun ağırlıklı markası olan BMW'nin elcik ısıtması sahiplerini ödüllendirirken benim gibi safkanımsı kullananlar maçoluğun bedelini uçuşarak ve donarak ödediler.
    Kendi adıma böyle soğuk koşullar için motorumda elcik ısıtmasının kesinlikle olması gerektiğine karar verdim ve hatta elcik yanında popocuk ve ayakcık ısıtması da bulunsa hiç fena olmaz.
    zenon, Uffie, speed_dream ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Fotoğraflar çok güzeldi... Paylaşım için teşekkürler...
    Cüneyt Eralp

Baycode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA AS200GY-2
    Arkadaşlar mükemmel gezi olmuş. Fotoğraflar da çok net. İmrendim vallahi ! Paylaşım için teşekkürler
    İki teker daima tek tekerden daha iyidir :cherry:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    resimler çok güzel tşkler adana mt

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    ellerinize ve endurolarınıza sağlık.güzel yerler manzaralar muhteşem sizler dahada muhteşemsiniz,tamirden çıkmadı motorum; inşallah yakında aranıza katılacam,tabi aranıza alırsanız.Sağlıcakla kalın farınız yolunuz açık olsun
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Incredible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Üzgünüm ama yok!
    Motosikletler şahane, doğa şahane, ortam da şahane... Başka ne istenebilir ki! Saygılar...
    [b]Yaşasın motosiklet kardeşliği. Sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz. Anneciğim, kardeşim ve gt250R sizleri ölene dek seveceğim... __No Women, Yes Vodka...:wiinkk:[/b]
    [COLOR="Red"][B]Hayallerinizin peşinden gidin. Gitmiyorsanız, gidenlere mâni olmayın.[/B][/COLOR]

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    arkadaşım fotolar çok hoş eline sağlık maşallah güzel bir gezi saygılar kenan

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    çok iyi paylaşım için teşekkürler ...
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    tebrikler....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Gene kopmuşsunuz Mesut hocam. Güzel gezi paylaşım için teşekkürler. Manzara ve bitki fotoğrafları çok güzel.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    güzel gezi yapmıssınız Bizde endurocuyuz... Endurocu ne bulursa yer mantıgı :

Cinli motorlarla yapıldıgı kadar tabiki.. Daha fazlasını yemıo
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    çok güzel gezi olmuş resimler harika paylaşım için saol
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    tebrikler süper gezi olmuş elinize saglık

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    süper olmuş. tebrikler.
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    resimler ve geziniz harika olmuş.....keyif verici....

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    arkadaslar hepinize selamlar.

fotograflari begenmeniz biz hikayenin kahramanlari icin gurur verici.

bu rota yılın hemen hemen her zamani keyif verici olabilecek bir yapiya sahip. özellikle kışın her taraf bembeyaz karla kapliyken super bir manzarasi var.

sert kış şartlarında gezi yapmak isteyenlere şiddetle tavsiye edeceğim bir rota...

herkese iyi geceler

kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ne zaman endurom olacak
    mükemmel bir gezi, tebrikler

fazer600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o bir kamyon vstrom 650 dl
    hımm gusel gezı olms bensız bır gezı ne kdar gusel olabılırkı bu arada cengiz amca senın motor cıksn servısten nıe almıalm aramıza bızım ole almama gıbı luksumz yok abım ısteyen buyursn endurocu ruhu::D deılmı kemalcım bayan motoruna bınen abım bu arada GS: Girl Sense 650 F:Female

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı fazer600 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hımm gusel gezı olms bensız bır gezı ne kdar gusel olabılırkı bu arada cengiz amca senın motor cıksn servısten nıe almıalm aramıza bızım ole almama gıbı luksumz yok abım ısteyen buyursn endurocu ruhu::D deılmı kemalcım bayan motoruna bınen abım bu arada GS: Girl Sense 650 F:Female
    mustafa hatirlat aksam sana bisey solicem, GS hakkinda

kardes avartar resmin ne guzel oole,

çekenin eline koluna motoruna saglik......

aksam gorusuruz.

bu arada dileyen herkes katilabilir tabi, bu konuda hicbir zaman bir sikinti olmadi...

fazer600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o bir kamyon vstrom 650 dl
    pardon o gırl sense deiL GS:Girl SERİES
    ARASTIRDM BULDUM :d

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler