Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bartın-Yenice-Karabük gezimden anılar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bu ay başında yapmış olduğum gezimi şimdi paylaşma imkanı bulabildim. 2011 model CBF 150 kullanıyorum.

Bartın'dan 8 Agustos'ta çıktım.

Bilerek farklı bir rota görmek istedim ve Kozcağız beldesinin içinden Hasankadı Beldesi'ne ulaştım. Kozcağız-Hasankadı yolu bol virajlı, yokuşlu, tek şeritli bir yol. Yoldan çok az araç geçti yaklaşık 45 dakikalık yolculuğumda. Bazı yerlerde köy bile yok. Hasankadı'da 10 dk mola verdim. Burası insanları samimi ufak bir belde. Oradan Yenice ilçesine geçtim. Burası mutlaka görülmesi gereken, tertemiz havası olan bir yer. Ihlamur(Yenice) Teras denilen Yenice'ye tepeden bakılan bir yere gittim.

Yenice'den Karabük Merkez'e giderken yağmura yakalandım, biraz kötü etkiledi. Karabük'te KYK yurdunda Seyahatsever projesi kapsamında ücretsiz kaldım. Motorumu yurtta bırakarak geceye kadar Safranbolu'yu gezdim.

[IMG][/IMG]

9 Ağustos yani ertesi gün birçok yere gidecektim ama hava şartları düşüncemi değiştirdi bulutlu havada zevkli olmadığından erken dönüş kararı aldım. Safranbolu'dan Ahmet Usta geçidine biraz zorlanarak çıktım. Mükemmel bir doğası var, yolları oldukça iyi buraların. Bartın-Karabük sınırında yer alan ve sit alanı olarak geçen Ağaç Tünel'de durarak doya doya tripodumla fotoğraf çekildim. Buradan sonra Bartın Kurtköy mevkiinde benzin aldım. Yaklaşık 350-400 TL yakıt tükettim 250 km yola. Buradan sonra Bartın Merkez'den geçerek evime döndüm. Bu rotayı motorcuların gitmesini öneririm fakat gidiş yolunda Yenice'ye kadar 50 h/km ile gitmeliler. Hızlı giden kendisi bilir. Karadeniz virajları başka yere benzemez. Dönüş yolunda da Bartın Merkez'e yaklaşırken yola eşek, inekler atlıyor. Benzinlik birçok yerde yok, yanınızda 1-2 lt yedek benzin bulunsa iyi olur.

tommygun, mgokhan57, espresso ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Güzel bir gezi olmuş. Fotoğraflar çok güzel.İmren şekerlemeye gitmişken prenses pastası da yeseydin

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Çok güzel fotolar eklemişsiniz.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş. Fotoğraflar çok güzel.İmren şekerlemeye gitmişken prenses pastası da yeseydin
    Öğrenciyim, marketten 15 tl ye sandviç aldım onu yedim haha. Yakıta harcadım parayı, Şubat'ta atanırsam her şeyi yerim. )
    espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

RecepAlışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Güzel fotoğraflar güzel gezi Nicelerine sağlıcakla
    erguny bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    CBF candır... Kazasız belasız nice gezmeler olsun inşallah.
    erguny ve yayan1 bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    gayet güzel gezi olsun
    erguny bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF candır... Kazasız belasız nice gezmeler olsun inşallah.
    Çok sadık motor. Son zamanlarda yaptığım orta derece uzun gezilerdeki tecrübelerim soğumama sebep oldu. Uzun yol motoru değil sonuçta. Yeni yılda atanırsam(büyük ihtimal) 150 200 k bir motor alacağım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlısı olsun. Ben aslında 100-200 cc gibi düşük hacimli scooter ya da commuterler ile yapılan uzun yol hikayelerini çok seviyorum. Çünkü gerçekten zor olan başarılıyor. Bugün yüksek hacimli bir yol motoruyla 100-150 km giden adam "uzun yol yaptım" derse ona gülerler ama düşük cc ile o yol yapılınca hakikaten anlamlı oluyor.

Geçmişte Rks Titanic ile İstanbul'dan Bodrum'a gitmiştim, gerçekten zor ama keyifli, bol maceralı bir yolculuktu.

Bu işler imkan meselesi ama motor büyütmeye şu dönemde imkan yaratamayan kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın, büyüklerimizin de uzun yoldan imtina etmeyip bol bol sürmelerini diliyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun. Ben aslında 100-200 cc gibi düşük hacimli scooter ya da commuterler ile yapılan uzun yol hikayelerini çok seviyorum. Çünkü gerçekten zor olan başarılıyor. Bugün yüksek hacimli bir yol motoruyla 100-150 km giden adam "uzun yol yaptım" derse ona gülerler ama düşük cc ile o yol yapılınca hakikaten anlamlı oluyor.

Geçmişte Rks Titanic ile İstanbul'dan Bodrum'a gitmiştim, gerçekten zor ama keyifli, bol maceralı bir yolculuktu.

Bu işler imkan meselesi ama motor büyütmeye şu dönemde imkan yaratamayan kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın, büyüklerimizin de uzun yoldan imtina etmeyip bol bol sürmelerini diliyorum.
    Aynı düşüncedeyim küçük motorla yola çıkan, otostop çeken gezginler benim için daha samimi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Fotoğrafla harika,güzel gezi olmuş,yolun açık olsun

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Harika bir gezi, Tebrikler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)