Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul - Edirne - Şarköy - Uçmakdere Gezim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Merhaba arkadaşlar. Haftasonu yaptığım 750 km günübirlik kültür turumdan bikaç fotoğraf ve güzergah bilgisi paylaşmak istedim.

Yolculuk planım pazar sabahı 6:00 da evden çıkmak üzerineydi. Fakat 2:00 de uyandım. Çoktandırda gece yolculuğu yapmıyordum. 3:00 de evden çıktım.

Gece serinliğinde İstanbul'dan çıkana kadar durmadım.
    Sakin kullanım seviyorum. Yollar boş. 90 ı geçmiyorum. Nasılsa planımdan 3 saat erken çıktım. Motorum o kadar rahatki giden uykum geri geliyor. 2 saat sonra Çorlu civarında bi benzinlikte durup redbul içiyorum.

Bu rotayı gece gidecekseniz aklınızda bulunsun, bazı benzinliklerin marketleri kapalı oluyor. Yakıt alabiliyorsunuz neyseki..
    Lüleburgaz'a kadar yine durmayı düşünmüyorum.

Güneşin doğuşu aynada belirmeye başlıyor. Uzun yolda en keyif aldığım seylerden biri. Bu an'ı kaçırmak istemem. İnsanın hem içini , hem hislerini ısıtıyor.

Lüleburgaz - Havsa arası yol harika. Sağlı sollu uçsuz bucaksız ayçiçek tarlaları. Sabahın o saatinde inanılmaz güzel bir koku eşlik ediyor. Kayıtsız kalamadım. Kenara çekip 15 dk bu kokuyu içime çektim. Nerden geldiğini anlamadığım bi köpek sesi hic susmadı. Sanırım bana havlıyordu uzaklardan.O arada acıktığımıda farkettim. Evde hazırladığım sandwich ve meyve suyu ile kahvaltımıda yol kenarında ayak üstü manzarayı izleyerek yaptım. Tabi esinti biraz üşüttü. Yinede değerdi.

Yolun kalan kısmıda aynı güzellikle geçti. Tabi sınırsız boş alanın rüzgarı sağlam patakladı beni.

Saat 7:30 Edirne'ye giriş yaptım.
    Aslında amacım sadece Edirne turu ve ciğer operasyonuydu. Fakat 3 saat erken geldiğim için dönüş yolunu uzatmaya karar verdim. Ama önce Edirne'yi gezelim..

Önce Selimiye Camii'ni ziyaret etmek istedim. Camii'de restorasyon çalışmaları varmış içeri giremedik.
    Arasta çarşısıda saat 9:00 da açılıyormus. Orayada giremedik. Neyse çıkmadan bi uğrarız.

Tüm gezginler gibi ' şehir en güzel yürüyerek gezilir ' diyerek motoru kapalı bi dükkan önüne bıraktım. ( Kamerası olan yerleri özellikle tercih ediyorum )

Saat 8:30 gibi Saraçlar caddesine girdim. Pazar ve erken saat olduğu için çoğu dukkan kapalı. Yürüme yolunda bir tur attım. Açık olan bi kahvecide sütlü kahve içtim. Çok iyi geldi.

Etraftan , sokaklardan bikaç fotoğraf çalışması ve Edirne'nin meshur kurabiyesinide aldıktan sonra Arasta çarşısına tekrar gittim. Annem icin mıknatıslı buzdolabı süsü aldım. ( Niyeyse bayılıyor bunlara )

Saat 9:20 de Karacağaç'a sürdüm. Yolda sınırdan henüz geçmis Hollanda plakalı tamamı bayan olan bi motorcu grubu gördüm. 3 tane Bmw F800 benzinliğe girdiler. Yolları açık olsun.

Karaağaç bize Yunanistan'ın iyi niyet göstergesi olarak bıraktığı bi mahalle. Eski istasyon bölgesinde şirin cafe'leri , Köprüleri , Tren garı , Lozan anıtı gibi fotoğraflık yerleri var.
    Fotoğraftakı lokomotif 1950 yapımı, 60 tonluk bi demir yığını

Dönüşe geçerken faytoncu dayının At'ını hortumla yıkadığını gördüm. Atın keyiften nasıl kişnediğini size anlatamam.. Fotoğrafı yakınlaştırıp atın yüz ifadesine bakın

Saat 10:00 Edrine turum bitti. Aslında niyetim ciğer operasyonuydu, fakat bu saatte ciğer yiyemezdim. Geri dönmekte istemiyorum saat erken. Yolumu uzatmaya, Uzunköprü - Keşan - Şarköy - Uçmakdere üzerinden eve dönmeye karar verdim.

Bu yolu ilk kez kullanıyorum. Harika bi asfalt kalitesi ve sürüş keyfi var. Edirne'li motorcularında sık kullandığı bi rota sanırım. Yanımdan bolca 22 plaka geçti. Keyif almak , hicbiyeri gözden kaçırmamak icin köyleri ağaçları izleye izleye gidiyorum.

Bu yoldada oldukca rüzgar var. Keşan'a yaklaştıkca şiddetide arttı. Bu arada nekadar çok Bulgar plaka araç geziyormus memlekette o yolda anladım.

Keşan - Şarköy arası yolu tek gidiş - geliş ve sıkıcı bir dağ yolu.
    Yaklaşık 2 bucuk saatlik bir sürüşten sonra Şarköye ulaştım. 2.kez benzinimi aldım.

Yine motorumu kapalı bir dukkan önüne bırakıp, sahili ve merkezi gezdim. Forum önerileri ve köfte haritasındada ismi olan 'Sağlamtaş ' köftecisine uğradım. Nekadar leziz olduğunu anlatmıcam. Fotoda mevcut Veis dondurmaya uğramadanda olmazdı. Limonlu dondurması içimi serinletti.

Saat 15:00 de dönüşe geçtim. Sahil yolundan Uçmakdere - Tekirdağ yaptım.
    Uçmakdere yolunun nesini bukadar seviyor insanlar inanın anlamadım. Büyük heyecanla girdim ama tam bir hüsran. Hayatımda kullandığım en kötü motor yolu. Düzlükler denize sıfır , uçurumlu.. Virajları ya inişli ya çıkışlı, karşıdan gelen araç senin şeridinde viraja giriyor, durup biyerde manzara bile izleyemiyorsun. Sanırım bidaha asla kullanmam.

Saat 17:00 de otobana girdim. 18:30 da evdeydim.

Toplamda ; 750 km - 16 saat - 1150 TL yakıt - 300 TL yeme / içme ile kendime güzel bir gezi hediye ettim.

Sevgiler.

zaferce, espresso, erensel ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tam bir motosiklet günü ve efsane bir gezi olmuş!
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Maşallah güzel gezmişsiniz. Gayet okunaklı ve akıcı bir yazı olmuş. Hep özenirim günü birlik şehirler arası turlara ama her pazar da üşeniyorum.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam bir motosiklet günü ve efsane bir gezi olmuş!
    Kulağımda hala rüzgar uğultusu var. Yinede çok keyifliydi.

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah güzel gezmişsiniz. Gayet okunaklı ve akıcı bir yazı olmuş. Hep özenirim günü birlik şehirler arası turlara ama her pazar da üşeniyorum.
    Üşenirsen , Foruma bi 10 sene sonra baktığında kendinden hic bi anı göremezssin. Hersey vaktinde güzel
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bravo güzel gezi olmuş. Şarköy Sağlamtaş köftecisinin karşısında sandalye masa gördüm, normalde oraya motosikletler park ediyordu. Sağlamtaş'a mı ait o masa sandalyeler?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bravo güzel gezi olmuş. Şarköy Sağlamtaş köftecisinin karşısında sandalye masa gördüm, normalde oraya motosikletler park ediyordu. Sağlamtaş'a mı ait o masa sandalyeler?
    Yok başkanım, karşısında küçük bi cay ocağı gibi bisey vardı, sanırım onların. Motoru oralarda park edecek biyer bulamadım. Kaldırım dar, yolada bırakmak istemedim, motorun aynaları çok dışarda biri çarpar diye. Üst sokakta kapalı bi mobilya mağazasının önüne bıraktım
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok başkanım, karşısında küçük bi cay ocağı gibi bisey vardı, sanırım onların. Motoru oralarda park edecek biyer bulamadım. Kaldırım dar, yolada bırakmak istemedim, motorun aynaları çok dışarda biri çarpar diye. Üst sokakta kapalı bi mobilya mağazasının önüne bıraktım
    Sağlamtaş'ın park olayı çok sıkıntılı, ben de dükkan karşısına park ettiğimde hep gözüm dışarıda oluyor. Geçmişte Cyan ve Nikkfurie ile gittiğimizde elemanın teki Nikkfurie'nin motorunu devirecekti az kalsın, Allah'tan ağır motor da devrilmedi.

Uçmakdere konusuna gelince biraz daha sportif sürüşü sevenler için uygun bir yol ama virajlar fazla dar ve sürekli firkete halinde, insan 1-2 düzlük haricinde istediği gibi hızlanamıyor. Uçmakdere'de sürmek benim zihnimi çok yoruyor.
    espresso ve TanImsIz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sağlamtaş'ın park olayı çok sıkıntılı, ben de dükkan karşısına park ettiğimde hep gözüm dışarıda oluyor. Geçmişte Cyan ve Nikkfurie ile gittiğimizde elemanın teki Nikkfurie'nin motorunu devirecekti az kalsın, Allah'tan ağır motor da devrilmedi.

Uçmakdere konusuna gelince biraz daha sportif sürüşü sevenler için uygun bir yol ama virajlar fazla dar ve sürekli firkete halinde, insan 1-2 düzlük haricinde istediği gibi hızlanamıyor. Uçmakdere'de sürmek benim zihnimi çok yoruyor.
    Düzlük nerdeyse hic yoktu. Bu motorumun virajı çok iyi ama , bunla bile keyif alamadım. Her an karşıdan üstüme yata yata bi motor gelecek diye gerildim gerildim.. Gözlemecilerin olduğu mahallede çok kasvetli. Sıkış sıkış heryer. Şile / Ağva nın canını yiyim ya..
    F54 ve espresso bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Güzel bir gezi olmuş tebrikler . Üniversitede iken veise satranç oynamaya giderdik arka kısmında kütüphane ve satrançlar vardı hala varmıdır bilemiyorum tabi bu 16 sene öncesi :D

Diyarbakıra gitsen sabahın köründe ciğer yiyebilirdin affetmeseydin keşke :D

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Yakın zamanda bende istiyorum şarköy uçmak dere

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Geçtiğimiz cumartesi benzer rotayı (çatalca çıkışlı olarak) yaptım keşke rastlasaydım ak 550 çok merak ettiğim bir motordu merakımı giderirdim

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    şu ak 550'yi ben de çok merak ediyorum.
    Önümüzdeki aylarda Tommygun ve Cyan Kırklareline köfte turu yaparlarsa onlara takıl, o köfteci bana 55km artık, ben de yolda uygun bir yerden size eklenirim.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş tebrikler . Üniversitede iken veise satranç oynamaya giderdik arka kısmında kütüphane ve satrançlar vardı hala varmıdır bilemiyorum tabi bu 16 sene öncesi :D

Diyarbakıra gitsen sabahın köründe ciğer yiyebilirdin affetmeseydin keşke :D
    Aslında 10:00 gibi açıldı ciğerciler ama , o saatte öyle bi yemeği mındar etmek istemedim. Tat alamazdım. Bidaha gideriz

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda bende istiyorum şarköy uçmak dere
    Ben hic keyif alamadım. Bidaha asla gitmem :(

Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz cumartesi benzer rotayı (çatalca çıkışlı olarak) yaptım keşke rastlasaydım ak 550 çok merak ettiğim bir motordu merakımı giderirdim
    Ben pazar günü yaptım bu rotayı Kimse görmesin diye kimsenin yolda olmadığı saatlerde gidiyorum

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu ak 550'yi ben de çok merak ediyorum.
    Önümüzdeki aylarda Tommygun ve Cyan Kırklareline köfte turu yaparlarsa onlara takıl, o köfteci bana 55km artık, ben de yolda uygun bir yerden size eklenirim.
    Ben açığım köfte operasyonlarına. Ama Avrupa yakası keyif vermiyor bana. Bundan sonraki rotalarımı ya Güneye ( Bursa tarafı ) yada Doğuya doğru ( Bolu tarafı ) yapmayı düşünüyorum.
    stubborn ve tecrube0 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında 10:00 gibi açıldı ciğerciler ama , o saatte öyle bi yemeği mındar etmek istemedim. Tat alamazdım. Bidaha gideriz

Ben hic keyif alamadım. Bidaha asla gitmem :(

Ben pazar günü yaptım bu rotayı Kimse görmesin diye kimsenin yolda olmadığı saatlerde gidiyorum

Ben açığım köfte operasyonlarına. Ama Avrupa yakası keyif vermiyor bana. Bundan sonraki rotalarımı ya Güneye ( Bursa tarafı ) yada Doğuya doğru ( Bolu tarafı ) yapmayı düşünüyorum.
    Açıkçası Avrupa'dan Anadolu'ya geçesim yok, benim için ortadğu sunuru istanbul girişinde esenyurt'da başlıyor. Hem anadolu'daki köftecilerdense Trakyadaki en ortalama köftecileri bile tercih ediyorum.

Asfalt, düz anayol değil de köy yolları gibi arayollardan gitmeyi seviyorum, öyle olnunca da bir sürü alternatif yol çıkıyor. Avrupa iyidir.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Anadolunun yeşili bile farklı trakyada ot göremiyor insan .

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    BOO_74 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Siz bir Trakyayı gezin bence; orman dolu. Trakya (Yunanistan'ın elindeki kısmı da dahil) dünyanın bence en değerli alanlarından bir tanesidir.
    espresso ve BOO_74 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şimdi diyosunuzki Kırklareli yeşillik, yollar nefis, köfte enfes.. Bir gece ansızın çıkıp gidebilirim Bi rota yapim hele.

espresso ve BOO_74 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Birtat köftecisi'nin Subaşı üzerinden ulaşımı çok keyifli ama lezzet olarak bence Edirne Alipaşa köftecisinin lezzeti daha güzel. Ancak Edirne'nin yolu çok keyifsiz, dümdüz otoban. Alipaşa'ya gidecek olanlar Pazar günü gitmesin çünkü kapalı.

Motosikleti
    Birtat köftecisi'nin Subaşı üzerinden ulaşımı çok keyifli ama lezzet olarak bence Edirne Alipaşa köftecisinin lezzeti daha güzel. Ancak Edirne'nin yolu çok keyifsiz, dümdüz otoban. Alipaşa'ya gidecek olanlar Pazar günü gitmesin çünkü kapalı.
    Bu yoldan gider, dönüştede otobandan dönerim artık.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)