Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sivas-Almus-Niksar-Reşadiye-Koyulhisar-Suşehri-Zara-Hafik-Sivas 7 İlçe 400 Km yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Arkadaşlarla planını, 1 gecede konaklamalı olarak yaptığımız fakat bir türlü fırsat bulamadığımız geziyi tek başına yaptım.
    Sivas'tan çıkıp önceden gittiğim Almus yoluna bu sefer başka bir yol kullanarak devam ettim.
    Almus Barajı kenarında resimlerimi çektikten sonra ilk defa gideceğim yol güzergahına geçtim.
    Almus Barajı seti gerçekten devasa yüksek bir setmiş. Manzaralarda çok güzeldi. Yol setin üzerinden ilerledi.
    Yol üzerinde benim planladığım yol ayrımını ne yazıkki navigasyon yüzünden kaçırdım.
    İlerde aynı yola birleşeceğini gördükten sonra yola devam ettim.
    Yol beni orman içine götürdü. Çok güzel virajlı ve manzaralı bir tırmanış oldu.
    Gezilerimin artık klasiği oldu sanki yine yol üzerinde bir YILANA rastladım.
    Hayvan havanında soğuk olmasından sanırım hiç kıpırdamıyordu. Ama yinede ihtiyaten fazla yaklaşmadan
    resimledim. Yolun üstünde oluşu pek hayırlı değildi doğrusu, ama kenara alacak kadar cesaret gösteremedim.
    İnşallah ezilmemiştir. Güzel bir hayvandı.
    Yol bir köyden sonra stabilizeye dönüştü. Hatta bir ara tamamen traktör yolu oldu. Ama orman içinden
    ilerleyişi ve manzaranın güzelliği yolu unutturdu. Tepedeki Sağırlar Köyünden sonra yol parke taş oldu.
    Buradan ilerleyip Ataköy beldesinin içinden geçtim. Az ilerde tam zirveye yapılmış oturma yerine ulaştım.
    Gezinin en kıymetli manzarası burası oldu. Aşağıda Niksar ovası. Manzara alabildiğine devam ediyor.
    Yaylaların yeşilliği ayrı bir güzellik katıyor. Dürbünümle epey bir izledim.
    Bu güzel manzarada biraz atıştırma yapıp ayrılmak istemesemde yola devam ettim.
    Yol aşağı doğru süper virajlarla ilerledi. Yol üstünde birden çıkıp gelen köpek yüzünden durmak zorunda kaldım.
    Sonra gerçi yumuşadı müsade etti.
    Ana yola ulaştıp Reşadiye'ye kadar devam ettim. İlçenin içini şöyle bir gezip, çıkışta depomu doldurdum.
    230 Km 6,5 Lt benzin. Ortalama 2,8Lt/100 gibi. Arazi ve arayolları hesaba katınca güzel.
    Buradan daha önce hiç gidemediğim Koyulhisar ilçesine sürdüm. Koyulhisar biraz içerde. Dik bir rampadan sonra
    merkeze ulaştım. Zaman kısıtlı olduğundan şöyle bir dolaşıp tekrar aşağı ana yola inip yola devam ettim.
    Yol üzerinde birçok HES tesisine rastladım. Bu enerji sıkıntısı dönemlerinde önemi dahada arttı tabiiki.
    Yol Çamlıgöze barajının kenarından geçip Suşehri ilçesine ulaştı.
    Suşehrine daha önceden geldiğimden içeri girmedim. Bundan sonraki yol kesimi daha önceden sık sık balığa
    geldiğim fakat senelerdir gelemediğim yollar.Geminderesi yolu denilen bu yolda tünel çalışmaları sürmekte.
    Bir tünel kullanıma açılmış. Büyük olan tünel henüz ne yazıkki açılmamış.
    2010 Rakımlı Geminbeli geçidinden sonra yol inişe geçti. Aşağı inerken yine 2 köpeğin saldırısına uğradım.
    Arkamdan gelen araç sağolsun köpeklerle benim arama set olduda beni bıraktılar. Eee nede olsa Kangallar.
    Yol Zara ilçesine ulaştı. Buradan devam edip önceden gezdiğim Tödürge gölünün kenarından Hafik ilçesine ulaştım.
    Güneşin batışı ile beraber Sivas'a 400 km yapmış olarak ve 7 ilçemizden geçerek ulaştım.

Sivas malum bozkır bir şehir. Fakat biraz dışarılara çıkınca yeşillikler başlıyor. Buda gezileri güzelleştiriyor.
    Hero XPULSE 200 bu yolculukta iyiki almışım dediğim bir motor oldu. Yol uzayınca selesinin sertliğinide ilk defa hissettim.
    Sonuç olarak Yolda Olmak Gerçekten güzeldi. Teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=RVeI7ZZgCG8
    tommygun, ozanturk, mesut hoca ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    tekerine taş değmesin abi valla çok güzel geziyorsun. İstanbullulaşmış bir sivaslı olarak çok özeniyorum valla. mümkün oldukça her yaz gelirim köyüme fakat motosikletle gelmek hiç nasip olmadı. önümüzde ki yaz başka bir plan olmaz ise bu sefer motorumla gelmeye çalışıcam.
    MCV bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Youtube videosu linkini bırakmak yerine uzun uzun yazıp anlatmışsınız, bunun için ayrıca teşekkür ederim. Vide izlemeyi sevmem ama böyle üşenmeyip yazarak anlatımları okuyorum.

Ne güzel gezmişsiniz.
    MCV ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Harika gezi, Tebrikler...
    Kanalınıza da üye oldum.
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekerine taş değmesin abi valla çok güzel geziyorsun. İstanbullulaşmış bir sivaslı olarak çok özeniyorum valla. mümkün oldukça her yaz gelirim köyüme fakat motosikletle gelmek hiç nasip olmadı. önümüzde ki yaz başka bir plan olmaz ise bu sefer motorumla gelmeye çalışıcam.
    Teşekkürler hemşerim. Motorla gelirsen gezecek yer çok. Araçla ulaşamadığin yerlere motorla
    rahatça ulaşabiliyorsun. İnşallah gelip güzel geziler yaparsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube videosu linkini bırakmak yerine uzun uzun yazıp anlatmışsınız, bunun için ayrıca teşekkür ederim. Vide izlemeyi sevmem ama böyle üşenmeyip yazarak anlatımları okuyorum.

Ne güzel gezmişsiniz.
    Teşekkürler,bundan önceki gezilerinde resimli anlatımlar yapıyordum. Fakat zamanla resimlerin
    silinmesi hoş olmuyordu. Bende YouTube'dan faydalanmak istedim. Daha kalıcı olur sanıyorum.
    Yaşadıklarımı ve hissettiklerimi anlatmak istedim.
    Güzel yorumunuz için ayrıca teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

[QUOTE=arican;4705524]Harika gezi, Tebrikler...
    Kanalınıza da üye oldum.[/QUOTE

Güzel yorumunuz ve kanalıma üye olarak verdiğiniz destek için teşekkürler.
    espresso ve ahmetmert58 bunu beğendiler.

Zarayı gezmediysen okullar kapandığında çocukluğumun geçtiği evin fotoğrafını siteye yükler misin desem tepkin ne olur

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    İzlemekten keyif aldım.
    400 km iyi gezmişiniz.
    Suşehrini görmek güzel.
    Oradaki HES'e iş yapmıştık bir zamanlar.
    Cami ilgimi çekti.
    Sadece 4 hanenin yaşadığı yere yapılmış.
    Bir tarikat şeyhinin öldüğü yermiş.
    Kubbesi cam imiş.
    4 kez yapılmış kırılmış.
    Sonuncuda 8 kat cam yapmışlar, yinede çatlak varmış.

Hero Türkiye'nin bu gezilere sponsor olması lazım
    .
    Videonuzuda görünür yaptıkmı tamamdır
    .

.
    ozanturk ve MCV bunu beğendiler.

Kafam içmeden leyla olmuş gezip gelmişsin daha nicelerini Allah nasip etsin
    MCV bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Güzel bir gezi olmuş,eminim iyide yorulmuşsundur, Tokat,Almus bir gün orayı görmek isterdim, emeğine sağlık paylaşım güzel olmuş
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzlemekten keyif aldım.
    400 km iyi gezmişiniz.
    Suşehrini görmek güzel.
    Oradaki HES'e iş yapmıştık bir zamanlar.
    Cami ilgimi çekti.
    Sadece 4 hanenin yaşadığı yere yapılmış.
    Bir tarikat şeyhinin öldüğü yermiş.
    Kubbesi cam imiş.
    4 kez yapılmış kırılmış.
    Sonuncuda 8 kat cam yapmışlar, yinede çatlak varmış.

Hero Türkiye'nin bu gezilere sponsor olması lazım
    .
    Videonuzuda görünür yaptıkmı tamamdır
    .
    http://youtu.be/RVeI7ZZgCG8
    .
    Teşekkürler Ufuk bey, 400 km benim için ciddi bir mesafe oldu. Ama değdi doğrusu.
    Yol boyundaki HES çalışmaları ve tesisleri çok hoşuma gitti. Çok önemli ve değerli.
    Camiyide tesadüf gördüm. Sizinde dediğiniz gibi bende görünce bir ziyaret ihtimali vardır diye yorumlamıştım.
    Yoksa dağın başına böyle bir cami biraz garip olurdu. Ama görseli gerçekten güzel.
    Hero sponsor olsa gayet iyi olurdu doğrusu. Ama gerçekten bu motor benim aradığım tüm özellikleri bu yolculuklarda sağladı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafam içmeden leyla olmuş gezip gelmişsin daha nicelerini Allah nasip etsin
    Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş,eminim iyide yorulmuşsundur, Tokat,Almus bir gün orayı görmek isterdim, emeğine sağlık paylaşım güzel olmuş
    Evet biraz yorucuydu. Yaklaşık 12 saatlik bir yolculuk oldu. Aslında benim gezi anlayışım
    daha detaylı ve yavaş gezmek.
    Fakat bu mıntıkayı görmemiş olmam ve önümüzünde kış olması böyle bir gezi yaptırdı.
    Ama tekrar görülmeye değer bir hat.
    Belki birde sizinle gitmek nasip olur Mesut hocam.
    mesut hoca bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Ufuk bey, 400 km benim için ciddi bir mesafe oldu. Ama değdi doğrusu.
    Yol boyundaki HES çalışmaları ve tesisleri çok hoşuma gitti. Çok önemli ve değerli.
    Camiyide tesadüf gördüm. Sizinde dediğiniz gibi bende görünce bir ziyaret ihtimali vardır diye yorumlamıştım.
    Yoksa dağın başına böyle bir cami biraz garip olurdu. Ama görseli gerçekten güzel.
    Hero sponsor olsa gayet iyi olurdu doğrusu. Ama gerçekten bu motor benim aradığım tüm özellikleri bu yolculuklarda sağladı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Evet biraz yorucuydu. Yaklaşık 12 saatlik bir yolculuk oldu. Aslında benim gezi anlayışım
    daha detaylı ve yavaş gezmek.
    Fakat bu mıntıkayı görmemiş olmam ve önümüzünde kış olması böyle bir gezi yaptırdı.
    Ama tekrar görülmeye değer bir hat.
    Belki birde sizinle gitmek nasip olur Mesut hocam.
    İnşallah, ALLAH büyük neden olmasın
    MCV bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yine hayalimizi yaşamışsınız
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ozanturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine hayalimizi yaşamışsınız
    Bizim kafa motorcuların bu hayalleri eksik olmaz. Önemli olan biraz çaba ile
    hayalleri gerçeğe çevirebilmek.
    Bu geziyi Mayıs ayında arkadaşlarla konuştuk. Ha bugün ha yarın bir türlü yapamadık.
    Bende haydi bakalım deyip yola çıktım. Birde baktım ki 400 km olmuş.

Hayat kısa zaman dar, hayalleri fazla ertelememek lazım.
    Herkesin hayallerine kavuşmasını Allah nasip etsin. Amin.
    Yorum için teşekkürler Ozan bey.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)