Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sivas-Tokuş-Karabalçık-Beydili-Kamışköy-Alanyurt-Pusat barajı ve Dipsiz göl Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Hafta sonu yine bir gezi yapayım diyerek hedefi Pusat barajı ve Hafik Dipsiz göl olarak belirledim.
    Ana yoldan gitmek yerine köy yollarından gidecek bir güzergah belirledim.Tokuş-Karabalçık köylerini geçtim.
    Beydili köyüne kadar normal köy yolları devam etti. Beydili köyünden sonra google haritasında görünen
    yoldan ilerlemeye çalıştım. Fakat yol ilerde ne yazıkki sonlandı. Fakat görmeye değer yerler olduğundan
    çokta üzülmedim. Geri dönerek diğer yoldan devam ettim. Bu yol tam dağların arasından ve süper manzaralar
    eşliğinde ilerledi. Yol boyu Böğürtlenler, Kuşburnular, Yabani elmalar bana eşlik etti.

Yoluma aniden çıkan yılanı farkedince hemen yanından ayaklarımıda kaldırarak geçtim. Sonra durup uzaktan
    bakınca hareket etmediğini gördüm. Yaklaşınca zavallının öldüğünü hatta karıncaların yemeye başladığını gördüm.
    Görünürde hasarlı bir tarafı olmamasına rağmen neden ölmüş acaba?

Yol güzel manzaraların eşliğinde zirvelere ulaştı. Daha sonra güzel bir inişle diğer yollara bağlandı.
    Asfalta kavuşunca Kamışköy-Alanyurt ve sonrasında Pusat barajına ulaştım. Barajdan dolayı Maden Köyü ve
    Pusat Köyü baraj altında kalmış. Bu köyleri yükseklere taşımışlar. Pusat Köyünün camisinin minaresi, sularında
    azalması ile ortaya çıkmış. Çok değişik ve güzel bir görsel olmuş. Baraj kenarında oturma alanları var.

Karnımı burada doyurup Dipsiz göle doğru ilerledim. Dipsiz göl mesire alanı biraz umduğumdan farklı oldu.
    Kenarında kamelyalar var fakat bakımsız kalmış.Önemli olan görmekti.
    Buradan artık dönüşe geçtim. Havada kararmaya başladı. Yol üzerinde güneşin batışındaki
    süper manzaraları fotoğraflamaya çalıştım. Ama görsel güzellik tabiiki anlatılmaz.
    Günün sonunda yaklaşık 200 Km yol yapmış ve birazda yorulmuş olarak eve ulaştım. Görmediğim mekanları görmek ve süper
    manzaralar izlemek bu günü kayda değer kıldı. Sivas malum çoğunlukla bozkır. Fakat karadenize yaklşınca ve yükseklere
    çıkınca görseller değişiyor. Buda daha etkileyici oluyor doğrusu.

https://www.youtube.com/watch?v=DJ7Y1gPY4CA
    ushuaia, gurcanozturk, GoGi ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Yine güzel bir haftasonu olmuş.
    Sayenizde Sivas'ı tanıyoruz...
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine güzel bir haftasonu olmuş.
    Sayenizde Sivas'ı tanıyoruz...
    Teşekkürler Ufuk bey, malum Sivas yüzölçüm olarak en büyük illerimizden. Başka yerlerde şehirler arası yol yapıyorken
    bizde ancak ilçelere gidebiliyoruz.Örneğin Divriği ilçemiz yaklaşık 200 km.
    Bende motorum sayesinde Sivas'ın bilmediğim ve daha önce gitmediğim yerlerini görmeye çalışıyorum.
    Ben bile Sivas'ta böyle güzel yerlerin olduğunu görünce şaşırıyorum.
    Gezmek, görmek ve yolda olmak güzel şey.
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Sivas'ta ormalık alanlarda varmış,güzel olmuş, Eskişehir den selamlar
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sivas'ta ormalık alanlarda varmış,güzel olmuş, Eskişehir den selamlar
    Teşekkürler Mesut hocam Aleykümselam. Aynen öyle. Bu sıralar yakın çevredeki ormanlık alanları listeme aldım.
    Bende hayretler içerisinde ve hayranlık içinde gözlemledim. Yanlız ilginç olan belli yerlerde toplanmış.
    Az ilerde sanki bıçakla kesilmiş gibi bozkır oluveriyor.Eskişehir'ede bizden selamlar.
    mesut hoca bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)