Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HAYAT GEZİNCE GÜZEL -52- (1617 km)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Selam değerli dostlar,tarih 26.06.2022 Pazar gününü gösteriyordu,5 -6 motor olarak planladığımız bu geziyi ,2 motorla başladık, diğer arkadaşlar işlerinin yoğunluğundan dolayı izin alamamışlardı,biz izin işini ayarlayınca 2 motor olarak yola çıkmaya karar verdik,
    Gezimizin rotası ilk başlarda Kastamonu –Çankırı arasındaki ILGAZ DAĞLARIna planlamıştık,hava şartlarından dolayı ve batı karadenizde sel olması sebebiyle rotamızı değiştirdik,
    Rotamızı sağolsun YUSUF AYDIN HOCAM yaptı,2021 yılında gitmeyi çok istediğim ama o dönem nasip olmayan KAPUZBAŞI ŞELALELERİNE gitmeye karar verdik,güzel bir gezi oldu ,arasıra yağmura yakalansakta keyifli ve kazasız belasız bir gezi oldu,akaryakıt fiyatlarının artması belirgin bir şekilde cebimizi etkiledi,bizlerde boğazdan biraz kısaraktan daha fazla yol yapmanın keyfini yaşadık,
    Bu gezide görülecek yerleri gördük,gezilecek yerleri gezdik,15 temmuz ŞEHİDİ ÖMER HALS DEMİR’in kabrini de ziyaret etme fırsatını da bulduk,

Bu bizim gezi rotamız,1617 km idi,

Burası SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ VE TÜRK TARİHİ TANITIM MÜZESİ

Polatlıdan yola çıktıktan sonra önce Ankara ,Haymana sonrası TUZ GÖLÜ’ne geliyoruz,bu benim 2 kez gelişim,lavanta da ekmişler ,sanırsın doğal buz pisti,işte fotoğraflar,

YUSUF HOCAM ,bir an kendini buz pistinde sandı

Burası ,HİRFANLI BARAJI,yabani kuşları, mis gibi havası ,sessiz ,gürültüden uzak tam kafa dinlemelik bir yer ,hiç kimse buraya çadır kuramazsın demiyor ,mükemmel bir yer

Sabah uyanınca çadırdan göl manzarası,

İşte geceki kamp yerimiz,dedimya güzel yer diye

Veeee ,Sabah kahvaltısı, tabiki melemennnn ve çayyy

YUSUF HOCAM rotayı inceliyor sonrası yola devam

Aksaraya geldik ,buradan da akşam olmadan ÜRGÜP’e varmak istiyoruz, gece kampı ÜRGÜP’te atacağız,

YUSUF HOCAM ,KLE500’ü ile yollarda,

ÜRGÜP’e geliyoruz zaman akşama yakındı,hemen kamp atacağımız bir yer bulmamız gerekiyordu ve manzarası güzel aynı zamanda bizi rahatsız etmeyecekleri bir yer bulduk ve hemen çadırlarımızı kurduk,belki sabaha kapadokyanın meşhur balonlarını görmek umudu taşıyor ve de aynı zamanda fotoğraf çekeriz diye ümit ediyorduk,ama sabah yağmurla uyanmıştık,tabi hepsi hayal oldu,

Güzel geçen bir gecenin ardından sabah yağmur sesi ile uyanmıştık,ama yolada devam etmemizde gerekiyordu,acele ile çadırları toparladık,o sıra fotoğraf çekme fırsatı bile bulamadık,

Yolda yağmura yakalandık ,biraz ıslansakta , kendimizi yol üzeri bir akaryakıt istasyonuna atabildik,

Burası kayserinin yahyalı ilçesi,yani Kapuzbaşı şelaleri önceki bir duraktı benim için,ama aynı şeyi
    YUSUF HOCAM için söyleyemem tabi,burası YUSUF HOCAMın 2. Memleketi idi,

Karşıda görünen abimiz HALİL ABİ, YUSUF HOCAMIN kayın pederi,şimdi ben buradan HALİL ABİME ne söylesem hakkını ödeyemem,sağ olsun var olsun ,bizi evinde misafir etti ,çok kaliteli yemekler ,börekler,kahvaltı ne ararsan hepsi bir arada idi,motorlarımıza bir şey olmasın diye üzerlerini bile örtülerle kapatmışlardı, ALLAH , Halil Abimizden Razı olsun çoook teşekkür ederim ilgi ve alakasından dolayı

Motorun yanındaki mavi tişörtlü genç arkadaş KEREM (YUSUF HOCAMIN) oğlu ,bizi yolcu etmeye gelmiş , buradan KAPUZBAŞI ŞELALERİ ne doğru tekerimizi çeviriyoruz,

Zamantı çayı bu akarsu aladağlar arasında dolaşarak Seyhan nehrine kavuşuyor,

Yollardan fotoğraflar,

KAPUZBAŞI ŞELALERİ MİLLİ PARK GİRİŞİ

MİLLİ PARK ücret tarifesi ,gidecek olan arkadaşlar olursa bilgisi olsun ,

ELİF ŞELALESİ diyorlar buraya,sonunda banada bu doğal güzelliği görmek nasip oldu,hafta içi olduğundan olsa gerek etrafta çok fazla insan yoktu,ama hafta sonu iğne atsan yere düşmez bir kalabalık oluyormuş, yani buraya gelmeyi düşünen arkadaşlar hafta içi gelmeniz tavsiye ediliyor,

ALLAHın insanoğluna bahşettiği güzellikler bunlar, ne kadar şükretsek az doğrusu,

At sırtında gitmek YUSUF HOCAMI yormuş galiba, yemek beklerken biraz dinleniyor,

Yemek sonrası kamp için yola çıkıyoruz,

Kamp için bulduğumuz yere bakarmısınız etrafta ejderhala dolaşıyor,

Yağmur yağma ihtimaline karşı korunaklı bir yer buluyoruz,etrafta kertenkeleler olsada burada kamp için karar veriyoruz,

Aladağların meşhur zirvesi DEMİRKAZIK dağı,

Buradan ayrılıyoruz,KAPUZBAŞI ŞELALE GEZİSİ bitti, şimdi NİĞDE BOR,ÇUKURKUYU KÖYÜ ne gidiyoruz,

Uzaktan son kez elif şelalesi,

Dün akşam yağan yağmur sonrası zamantı çayı çamurlu akıyor,

Buradan çıkan temiz kaynak suyu ile dereden akan çamurlu su birleşiyor,müthiş bir yer burası her yerden su çıkıyor,

Asma köprü bile var, biraz sallansa da güvenli tabi,

Terrar zirvelerdeyiz,rüzgar gülleri eşliğinde yola devam ediyoruz,

NİĞDE ,BOR, ÇUKURKUYU KÖYÜ,15Temmuz şehidi ÖMER HALİS DEMİR in kabrini ziyaret ediyoruz ,kabrinin yanı başında iki şehidimiz daha vardı birisi uzm.çvş,diğeri ast.subay üst çavuş ,ALLAH MEKANLARINI CENNET EYLESİ,ALLAH RAHMET EYLESİN,
    Ve yola devam ediyoruz,

NİĞDE nin ALTINHİSAR İLÇE sine geliyoruz,Kamp yapabileceğimiz yer ararken ilçe sakinlerinin tavsiyesi üzerine ,ZİNDAN VADİSİ diye mesire alanına geliyoruz,

VADİNİN yukarıdan görünüşü,

Kampı yağmur yağma ihtimaline karşı bu çardağın altına kuruyoruz,garanti işi severim,nitekim ilerleyen saatlerde hafifte olsa bir yağış geçişi oldu,

Bu akşamki yemeğimiz, enerji dolu makarna ,domates ve soğan ,
    --YUSUF HOCAM: Makarna deyip geçmemek lazım besleyici,enerji dolu,vitaminli,akaryakıtın pahalı olduğu günlerde ,akaryakıttan kesemeyeceğimize göre boğazdan kesecez demi yani,ziyafet bu ziyafet bunuda bulamayanlar var

Mescitde vardı burada ,güzel bal kokusu olan, tabelada yazdığına göre bal ormanları varmış burada ,belki inanmazsınız ama bidiği bal kokusu vardı havada,civarda yol kenarlarında bir sürü gezgin arıcıda vardı,

Bu abimiz CAVİT ABİ , bu mesire alanının bekçisi onun sayesinde güvenli bir gece geçirdik, biz onu gece çaya çeğırdık, o da bize sabah kahvaltısında eşlik etti sağolsun birde çay demleyip gelmiş,ilgisi ve alakası için çok teşekkür ederiz

ANKARA,HAYMANA taraflarında yolumuzu kesen koyun sürüsü, yolda yağmura yakalandık başkada fotoğraf çekemedik ,eskişehire kadar motor sürdük,YUSUF HOCAMI benim evimde misafir ettik ,dinlenip ertesi gün sakarya ,akyazıya uğurladık,oda sağ salim evine varmıştı, güzel olan bizde kalan anılardı,kazasız belasız bir gezi oldu,geziye katılımından dolayı YUSUF HOCAMA teşekkür ederim,sabırla gezi raporumu okuduğunuza da teşekkür ederim, tüm dostlara selamlar,
    ------ HAYAT GEZİNCE GÜZEL-------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seyfi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayalimin yaşanmasını görmek ne güzel ✌️😀
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı seyfi0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayalimin yaşanmasını görmek ne güzel ✌️��
    HAYAT GEZİNCE GÜZEL DOSTUM, TEŞEKKÜRLER
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Harika gezi, Tebrikler...
    mesut hoca bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Fotoğraflar çok güzel ama şunu yazmadan geçemedim, bu imageshack denen dümbük site ne güzelim gezi fotoğraflarını, google de ki görsel istatistikleri yedi bitirdi, belli bir süre sonra bu fotolar görünmez olacaklar ve para ile üyelik almazsanız silinecekler.. forumda 5-10 sene önce ki paylaşımlarda hiç fotoğraf göremezsiniz bu sağlayıcı ile paylaşılmış ise.
    bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mesut hocam her zamanki gibi muhteşem bir gezi , harika fotolar, amma (( adam gibi bir adamla - yol arkadaşıyla - yolculuk. Hani meşhur bir Türk atasözüdür; -- bana arkadaşını söyle , senin kim olduğunu söyliyeyim.-- Yusuf Hocamdan da Rabbim razı olsun ki Sana refakat etmiş . Bu kadar kaliteli yol arkadaşlarını nasıl bulabiliyorsun anlayabilmiş değilim. İnşaAllah bir gün birlikte yolculuk yapabilmek temennimizle. O'na emanet olun . Selamlarımızla.
    mavellen ve mesut hoca bunu beğendiler.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Hocam çok güzel bir gezi yapmışsınız. Fotoğraflar kayda değer.
    Ekipte sağlam olunca her yol sizin. Daha nice gezileriniz olsun.
    mesut hoca bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tekerinize sağlık güzel gezi olmuş
    mesut hoca bunu beğendi.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesut hocam gezimizi paylaşmışsın. Eline diline sağlık. Muhtesem gezi oldu. Ben de tesekkur ederim.

Yorum yapan arkadaslara da tesekkurler guzel yorumlariniz ve dusunceleriniz icin
    espresso ve mesut hoca bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut hocam gezimizi paylaşmışsın. Eline diline sağlık. Muhtesem gezi oldu. Ben de tesekkur ederim.

Yorum yapan arkadaslara da tesekkurler guzel yorumlariniz ve dusunceleriniz icin
    Eyvallah sağolasın hocam,güzel geziydi vesselam,selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika gezi, Tebrikler...
    Teşekkür ederim sağolasın kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut hocam her zamanki gibi muhteşem bir gezi , harika fotolar, amma (( adam gibi bir adamla - yol arkadaşıyla - yolculuk. Hani meşhur bir Türk atasözüdür; -- bana arkadaşını söyle , senin kim olduğunu söyliyeyim.-- Yusuf Hocamdan da Rabbim razı olsun ki Sana refakat etmiş . Bu kadar kaliteli yol arkadaşlarını nasıl bulabiliyorsun anlayabilmiş değilim. İnşaAllah bir gün birlikte yolculuk yapabilmek temennimizle. O'na emanet olun . Selamlarımızla.
    Teşekkür ederim Ali abi, sağolasın var olasın, selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

https://youtu.be/nEx2sqnW1LI

Gezinin kısa videosu
    arican bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Yine çok güzel bir gezi yapmışsınız Mesut Hocam ve Yusuf Hocam. Kutluyorum sizi.
    Ellerinize sağlık.
    Rapor için de ayrıca teşekkürler.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar çok güzel ama şunu yazmadan geçemedim, bu imageshack denen dümbük site ne güzelim gezi fotoğraflarını, google de ki görsel istatistikleri yedi bitirdi, belli bir süre sonra bu fotolar görünmez olacaklar ve para ile üyelik almazsanız silinecekler.. forumda 5-10 sene önce ki paylaşımlarda hiç fotoğraf göremezsiniz bu sağlayıcı ile paylaşılmış ise.
    Teşekkür ederim sağolasın kardeşim,soylediklerinize aynen katılıyorum,belli bir süre sonra fotoğraflar siliniyor malesef,işin iyi tarafından bakmak gerekirse fotoğrafların aslı bende
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine çok güzel bir gezi yapmışsınız Mesut Hocam ve Yusuf Hocam. Kutluyorum sizi.
    Ellerinize sağlık.
    Rapor için de ayrıca teşekkürler.
    Teşekkürler Güven abi, size biraz yaklaştık sayılır,hemen aladağların öte yanındaydınız ,gezi raporunda belirttiğim gibi enaz 5-6 motor ile çıkacaktık geziye ama 2 kişi Yusuf hocam ile çıkabildiği, güzel yerler gördük,zaten oldum bittim bir toroslara ,birde Karadeniz yaylalarına hasta olmusumdur, bakır yerlerde gezmek ayrı bir keyif veriyor insana,yorumunuz için teşekkür ederim, Hataya selamlar ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok güzel bir gezi yapmışsınız. Fotoğraflar kayda değer.
    Ekipte sağlam olunca her yol sizin. Daha nice gezileriniz olsun.
    Selam Mehmet özbakir arkadaşım ,uzun yolu kamplı gezileri seviyorum,1 hafta yetiyor böyle gezilere, 10 günden sonrası yoruyor artık ,yaş ilerledikçe hafiften zorlamaya başladı,ama insanın nefsi durmuyor ,hep gez diyor,sizin gezilerimiz de takip ediyorum YouTube da olsun, motosiklet net,te olsun takip ediyorum sizi Sivas'a selam olsun
    MCV ve Guven bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geziyi incelerken kalbimden geçeni Ali Hocam dillendirmiş, böyle güzel insanlarla yol almak nasib olur inşaallalh..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumunuz için teşekkür ederim, Hataya selamlar
    Ben teşekkür ederim Hocam.
    Bizden de çok selamlar.
    mesut hoca bunu beğendi.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben teşekkür ederim Hocam.
    Bizden de çok selamlar.
    Eyvallah abi teşekkürler
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Paylaşımlarınızı hayranlıkla takip ediyorum. Bu sene nasip olmadı ama nasipse seneye gezi turlarına çıkmayı planlıyorum. Paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler dilerim
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125 E
    vay be, bir anda memleketim karşıma çıktı hiç beklemediğim anda (yahyalı). güzel gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekerinize sağlık güzel gezi olmuş
    Teşekkür ederim sağolasın kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşımlarınızı hayranlıkla takip ediyorum. Bu sene nasip olmadı ama nasipse seneye gezi turlarına çıkmayı planlıyorum. Paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Teşekkürler arkadaşım, selamlar
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Tebrikler. Çok güzel paylaşım olmuş....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)