Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sivas-Üçtepe-Harmancık-Demiryazı-Tecer-Ulaş gezisi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Sivas Motosiklet Gezilerime devam ediyorum. Bu seferki rotamı köy yollarından ilerleyip
    yol üzerindeki göl ve barajlara girip hedef olarakta önceden hiç gitmediğim Demiryazı
    Barajına gitmek olarak belirledim.

Öğlen saat 13:00 gibi yola koyuldum.Ufak tefek atıştırmalık bir şeyler alıp yol üzerindeki ilk çeşmeye kadar sürdüm. Bu çeşme eskiden balığa giderken suyumuzu aldığımız çeşme.
    Üzerindeki yazısı sebebi ile su içmeden geçmemeye çalışıyorum. Yapandan Allah razı olsun. Sudan sonra yoluma devam ettim. Hava güneşli olmasına rağmen serin.
    Zaten yolda fazla hızlı gitmeye müsait olmadığından fazla üşümedim. Ama kıyafetler sağlam. Yol boyu değişik gördüğüm ve hoşuma giden yerleri resimliyorum.
    Bundan dolayı sık sık duruyorum. Buda epey zaman kaybettiriyor tabiiki.

Üçtepe köyü girişindeki köpekleri görüp yavaşladım. Sağolsunlar yanıma gelmediler.
    Daha önceleri balığa geldiğimiz Üçtepe göletine ulaştım. Suyu bu mevsime göre iyi.
    Karşıdaki sazlıkların arasında hem balık hemde ördekler oynuyorlardı. Birkaç resim
    alıp buradan ayrıldım.
    5-6 km ötedeki Harmancık Göletine geldim. Buranın suyu epey azalmış. Karşıdaki
    Başı kayalık olan sivri tepe oldukça ilginç. Benim yolumda onun çevresinde ilerliyor.
    Yol boyu çeşitli açılardan resimledim.

Kulyusuf köyünün önünden devam edip Demiryazı köyüne ulaştım. Demiryazı
    Köyünün isminin resmini çekmek için durmuştum ki hemen önümdeki evin bahçesinden
    Bir kangal fırlayıverdi havlayarak. Neyseki fazla yaklaşmadı. Epey bir havladıktan sonra
    bana müsaade ettide gidebildim.

Demiryazı köyünün içinden geçip Google earttan gördüğüm kadarıyla baraj
    Yolunu tahmin ederek ilerledim. Buralara ilk defa geldim. Yol stabilize bir şekilde baraja
    kadar ilerledi. Barajın çok yüksek bir seti var. Üzerine çıktım. Manzara gerçekten güzel.

Ormanın içerisinde kalmış bir baraj. Sivasta böyle ormanlıklar az olduğundan bu
    manzaralar çok hoşuma gidiyor. Burada resimleri çekip birazda dürbünümle etrafı izledim.
    Esas yolum bundan sonraki kısım. Hem bilmediğim hemde orman içinden gidecek bir yol.

Barajın kenarından orman yoluna girdim. Meşe ağaçlarının kesimleri için açılmış
    bir yol. Hemen tırmanışa geçti. Manzara mükemmel. Çam ve meşe ağaçları arasından
    ilerledim. 2 gün önce yağan yağmur yolu biraz yumuşatmış fakat çamur değil. Tozmuyorda. Oldukça fazla izler var orman içinde. Sanırım çoğu domuzlara ait.

İlerde yolum ikiye ayrıldı. Sağdan giden yol daha bozuk, soldan giden yolda zirveye tırmanıyor. Google eart tan gördüğüm kadarıyla sağ yol ilerde köy yoluna
    Birleşiyor hemde orman içinden ilerliyor. Biraz atıştırma yaptım. Etraftada Kuşburnular
    Var. Onlarında tadına bakıp yola devam ettim. Yol ilerledikçe bozuldu. Epeyden kullanılmadığı belli. Oldukçada taşlı bir hal aldı. Sonunda da çıkamayacağım kadar dik ve bozuk bir yere geldi. Aşırı büyük taşlar ve çok dik bir rampa.
    Yürüyerek tepeye çıktım. İlerisi daha da berbat. Yani yolun sonu.
    Buradan geri dönerek yolun ikiye ayrıldığı yere geldim. Sol tarafa giden dik yoldan devam ettim. Yol çok bozuk değil fakat ciddi dik bir şekilde ilerledi. Sonunda da zirveye
    ulaştım.
    Zirveye ulaşınca sanki bıçakla kesilmiş gibi orman bitiverdi. Arkam orman, önüm bozkır.
    Burada resim ve dürbün molası verdim. Her taraf rahatça görülebiliyor. Yolun inişinde orman tarafına giden başka bir yol gördüm. Şöyle bir bakmak amaçlı hafif içeri girdim. Bu yolda baraj kenarına iniyor fakat daha bozuk ve daha dik. Buradan tekrar
    geldiğim yöne dönüp yola devam ettim. Yol boyu arazide eflatun renkli çiçekler var.

Daha yeni açmışlar. Demek ki bu mevsimde açıyorlar. İlerde birkaç ağıl yerine denk geldim. Nede olsa buralar yayla sayılır. İçlerinde hayvan yoktu. Demekki arazideler.

Yolum Ovacık köy yoluna birleşti. Buradan Tecer tarafına yöneldim. Yol üstü bir mağaraya denk geldim. Yürüyerek yukarı çıkıp içine baktım. Bir oda büyüklüğünde.
    Arkadaki boşluğa taşlar yığmışlar. İçinde ateş yaktıklarından hertaraf is olmuş. Darda
    Kalınca sığınılabilecek bir mekan doğrusu.Mağaradan ayrılıp yol üstünde güzel akan bir çeşmeye kadar geldim. Tecerin suları meşhurdur. Gerçektende çok güzel ve çok soğuk bir su idi. Yol stabilize ilerliyor.Saatte 17:00 oldu. Tecer dağı eteklerinde gezme planımda olduğundan biraz hızlanıyorum. Yol Üzerinde Ulaş Gölü ve Acı göller var. Bunların etrafından dolanıp Tecer dağı eteklerine geldim. Karşıdan gördüğüm yollara ulaştım.

Yol yine tırmanışa geçti. Bu yollarda Hero Xpulse 200 motorumun tam bu yolların
    motoru olduğunu daha iyi anlamış oldum ve iyiki almışım dedim. Tecer dağının eteklerinde ilerleyip dağın öbür tarafına dönünce güneş kayboldu ve etraf hemen soğuyuverdi. Eee nede olsa Sivastayız. Kayalıkların manzarası, aşağıdaki manzara,
    sessizlik. Tamda buralara gelmemin sebebleri. Motosiklet kullanma zevki ve hobisi
    ile gezip görme bir arada. Daha ne olsun.

Dağın etrafında dolaşan yol artık aşağılara doğru yöneldi. Tekrar Acı gölün kenarına geldim. Burada tarla süren bir arkadaşla konuşunca buranın tuzlu ve acı olduğundan dolayı balık yaşamadığını öğrendim.
    Yol Ulaş İlçesine girerken saat 18:10 u gösteriyordu. Demiryoluna yaklaşınca tesadüf geçit inmeye başladı. Durdum ve motoru park ettim. Gelen Sivas-Divriği arası çalışan Railbus idi. Durakta durdu. Yolcular inip bindikten sonra tekrar hareket etti.
    Bende fırsattan istifade hem resim hemde kısa bir video çektim.

Railbus’u yolcu ettikten sonra artık havada karadığından kalan yolumu durmadan devam edip Sivas’a ulaştım.
    Yaklaşık 110 km yol yaptım. Görmediğim yerleri görmüş olma sevinci ve biraz yol yorgunluğu ile eve girdim.

Tüm gezi sever ve yolda olmayı seven arkadaşlara selamlarımla. Teşekkürler. Video aşağıda.

https://www.youtube.com/watch?v=FNW-b03dTT8
    espresso, ufoz, GoGi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    kış geliyor hocam memlekette motosiklet kullanmak daha zor olur sanırsam. tabi siz daha iyi bilirsiniz ama gizli buzlanmaya dikkat edin. ben yeniboğazkesen köylüyüm. bu sefer bizim oralarda gezmişsiniz
    MCV bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Mehmet bey, yine Sivas'ı tanıtan güzel bir gezi olmuş.
    Artık sayenizde gezmiş gibi olduğuma göre 2023 yazı için başka planlar yapabilirim

Bugün Önder motora yakın işim olunca dönüşte uğradım.
    Napsam kararsızlığındayım.
    200t yi verip 200 4v alsammı bilemedim

Videyu görünür yapalım.
    .

MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kış geliyor hocam memlekette motosiklet kullanmak daha zor olur sanırsam. tabi siz daha iyi bilirsiniz ama gizli buzlanmaya dikkat edin. ben yeniboğazkesen köylüyüm. bu sefer bizim oralarda gezmişsiniz
    Teşekkürler hemşerim. Eskiboğazkesen köyüne çıkmıştım. Fakat sizin köye girmedim. Uzaktan gördüğüm kadar.
    Önünden çokça geçtim.
    Motosikleti hobi olarak kullandığımdan yağmurlu havalarda bile kullanmam.(Yolda yakalanmalar hariç) Dolayısıyla kışın
    garajda dinlenmede kalıyor. Dediğin gibi gizli buzlanma tehlikeli bir konu dikkat etmek gerekli. Henüz o kadar soğumadı.
    İnşallah memlekete gelirsen birde seninle sizin köye gideriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:28 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet bey, yine Sivas'ı tanıtan güzel bir gezi olmuş.
    Artık sayenizde gezmiş gibi olduğuma göre 2023 yazı için başka planlar yapabilirim

Bugün Önder motora yakın işim olunca dönüşte uğradım.
    Napsam kararsızlığındayım.
    200t yi verip 200 4v alsammı bilemedim

Videyu görünür yapalım.
    .
    Teşekkürler Ufuk Bey. Bende motorun sağladığı imkanlar ile Sivas'ı daha detaylı tanıyorum.
    Hiç görmediğim yerleri görüyorum. Malum Sivas yüzölçüm olarak büyük bir şehir. 5o km çapta bile
    görülecek bir çok yer var. Zaten önemli olan yolda olmak ve değişik mekanları görmek. Uzak mesafelerdede amaç bu değilmi?
    Motorla ilgili düşüncenize şöyle bir katkı verebilirim. Benim gibi arazi gezileri yapmak
    istiyorsanız bu 200 modeli gerçekten biçilmiş kaftan. 200v malum daha güçlendirilmiş.
    Daha rahat olacağı kesin. Bazen bozuk yollarda ilerlerken aldığım tepkiye bende şaşırıyorum.
    Gerçekten çok yumuşak tepkileri var. 200t kullanmadığımdan onu bilemiyorum.
    Sizinde arazi gezilerinizi izlemek isterim doğrusu. Değişikli iyidir Hayırlısı.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Güzel gezi olmuş yüreğine sağlık
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş yüreğine sağlık
    Teşekkürler Mesut hocam, sezonun son fırsatlarını değerlendirmeye çalışıyorum.
    mesut hoca bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)