Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2022 - Antik Kentler Gezisi - S02E09 - Kaş-Olympos

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    30 Nisan - 20 Mayıs tarihleri arasında yaptığım Antik Kentler gezimin önceki bölümlerine aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-s02e01.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...-babakale.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...ale-izmir.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...mir-aydin.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...in-akyaka.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...aka-datca.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...a-fethiye.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...thiye-kas.html

--

Kaş'taki son sabahımda kör bir vakitte uyandım nedense, eşyaları o kadar dağıtmışım ki çadırı ve eşyaları toplayıp motosiklete tekrar bağlamak 1 saatimi aldı neredeyse. Bu sırada kalkmış olan Alman elemanla da vedalaşıp kahvaltı için Kaş merkeze geçtim ve çok güzel bir simitçi buldum. Simitler o kadar güzeldi ki 2 tanesini çayla birlikte hemen gömdüm

Kahvaltı sonrası hedef Simena/Kaleüçağız. Geçen yıl yine bu yollardan geçmiştim, değişmemiş hala bozuk Köy yollarından sonra virajlarla birlikte Üçağız manzarası karşınızda. Bu köyü nedense hiç sevemedim, ne sıcaklık ne samimiyet, ortam ve insanlar soğuk geliyor, her şey sadece paraymış görüntüsünü hemen yansıtıyor.

Üçağız'dan Kale yoluna girdim, tabi yol denebilirse. Arada parke taş, arada şap beton, arada toprak, arada dere yatağı ne ararsan var yolda. Kale'ye çıkmanın 2 yöntemi var, bir tanesi Üçağız'dan tekne ile kalenin altındaki limana ulaşıp merdivenlerden yukarı çıkmak diğeri de benim yaptığım gibi köyün arkasından bozuk yollardan geçip kalenin arka kısmına ulaşıp kaya mezarlarının arasından kaleye tırmanmak. Kalenin harika bir manzarası var, Batık şehrin olduğu ada, tüm Üçağız ayaklar altında. Sıcak havada kaleye çıkmak zor olabiliyor.

Kaleyi gezip bir kaç fotoğraf çektikten sonra hedef Olympos antik kenti. Önce köy yollarından Demre, yine virajlı sahil yolu sonra da Kumluca'dan sonra yine virajlı yollar. Yolların asfaltı genel olarak güzel.

Olympos plajına ulaşmak için antik kentin içinden geçildiği için ben motosiklet botlarımla, koyu renk motosiklet pantolonumla gezerken insanlar bikinili-şortlu geziyordu. Antik kent girişine geldiğinizde biraz park sorunu var, aracınızı ücretsiz koyabileceğiniz yer sayısı az, ücretli otoparka koymak zorunda kalıyorsunuz.

Olympos antik kentinde ayakta kalmış herhangi bir yapı yok maalesef. Tiyatro tamamen yıkılmış, kilise ve tapınaklar da iyi durumda değil. Görülebilen yapılar genel olarak surların yerleşimi ve bir kaç lahit. Benimle birlikte antik kenti gezen kişi sayısı de az değildi.

Antik kenti gezdikten sonra pansiyonlar bölgesine dönüp kalacak yer baktım ve 1-2 seçenek arasından Kaş Evren Camping 'in de önerisi olan bir kamp alanını seçtim. Plan olarak tek gece planlamıştım, yarının planı yok, belki Olympos'ta dinlenirim belki Antalya'ya sürerim belki Side'ye.

Mayıs ayındayız ve Türkiye'nin hiç biri tam olarak ısınmadığı için belki de, Olympos boş, hayalet şehir gibi. Bu bir yandan iyi bir yandan ise kötü. Müşteri çok olmadığı için hangi mekanın iyi hangisinin vasat olduğunu anlayamıyorsunuz, bazı mekanlar ise tamamen kapalı. İnsan sayısının az olması huzur veriyor ama yalnızlığı da arttırıyor.

Turistik yerlerdeki en kötü durumlardan biri kötü yemek olayıdır. Çok fazla müşteri olduğu için yemekler yine de tercih edileceği için hep kötüdür. Olympos'ta da yemek için oturduğum cafe/bar hamburger yapmayı pek becerememişti. Kötü akşam yemeği sonrası biraz oturup gezi notlarını yazdım biraz kampın işletmecileri ve onların arkadaşları ile sohbet edip çay içtik. Geç olunca da biralarımı içip uykuya daldım.
    joshua, SuleymanE, yec ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Gürcan Kekova Üçağız en sevdiğim yerlerden biridir orada tekne turu yapıp koylarında yüzmek cennetteyim hissi veriyor bana.

O Olimposuda hatırlattın ya bana.Park yerinden arabaya sandalye havlu palet taşımaktan sıcaktan nevrim dönüp kendimi oradaki soğuk deniz suyuna(Denize kaynak suyu akıyor buz gibi.)atıpta sonra arabanın anahtarının cebimde olduğunu anlamla beynimden vurulduğum anı hatırlattın.Arabayı orada 4 gün bırakıp İstanbuldan kargoyla yedek anahtarı istetmiştim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürcan Kekova Üçağız en sevdiğim yerlerden biridir orada tekne turu yapıp koylarında yüzmek cennetteyim hissi veriyor bana.

O Olimposuda hatırlattın ya bana.Park yerinden arabaya sandalye havlu palet taşımaktan sıcaktan nevrim dönüp kendimi oradaki soğuk deniz suyuna(Denize kaynak suyu akıyor buz gibi.)atıpta sonra arabanın anahtarının cebimde olduğunu anlamla beynimden vurulduğum anı hatırlattın.Arabayı orada 4 gün bırakıp İstanbuldan kargoyla yedek anahtarı istetmiştim.
    Eee iste oyle her yerde durup hemen denize gireyim dersen cebinde para da unutursun, anahtar da, telefon da

Ucagiz'in insanini daha dogrusu esnafini sevmedim.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bizde kaç kere teknenin kalkmasını falan beklerken oturduğumuz yerler hep tırttı ilgi alaka bakımından.Oraya gelenin çoğu tekne turu için geldiğinden yapıştır geç mantığında tüm esnafı

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Olimpos'a 90'lı yılların başlarında istanbul'dan otostop'la giderdik. Kadir'in ağaç evleri vardı başka tesis yoktu, para varsa ağaç evlerde kalırdık yoksa çadır kurardık, çoğu zaman çadır kurardık. Genellikle Avustralyalı ve Yeni Zelanda'lı hippi tarzı gençler olurdu, kafamız uyuşurdu. Gece sahilde 50-60 kişi toplaşır biralar sigaralar eşliğinde yıldızların altında cennetteymiş gibi zaman geçirirdik. Ne günlerdi o günler.
    joshua ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olimpos'a 90'lı yılların başlarında istanbul'dan otostop'la giderdik. Kadir'in ağaç evleri vardı başka tesis yoktu, para varsa ağaç evlerde kalırdık yoksa çadır kurardık, çoğu zaman çadır kurardık. Genellikle Avustralyalı ve Yeni Zelanda'lı hippi tarzı gençler olurdu, kafamız uyuşurdu. Gece sahilde 50-60 kişi toplaşır biralar sigaralar eşliğinde yıldızların altında cennetteymiş gibi zaman geçirirdik. Ne günlerdi o günler.
    Hah, Espresso gelir Olympos anilarini anlatir diyordum ki gelmis bile :D

Kunteper gibi, 40 kere Olympos deyince geliyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Evde de iş yerinde de denedim, ben fotoğrafları niye göremiyorum acaba ? İş yerinde firewall engelliyor desem; diğer başlıklardaki fotoğrafları görebiliyorum.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde de iş yerinde de denedim, ben fotoğrafları niye göremiyorum acaba ? İş yerinde firewall engelliyor desem; diğer başlıklardaki fotoğrafları görebiliyorum.
    Hocam selam, fotograflari kendi siteme upload edip oradaki linki buraya veriyorum, benim siteme ulasamiyorsunuz demek oluyor.

Mesela https://gurcanozturk.com/wp-content/uploads/2022/05/olympos-mezar.jpeg linkini deneyin, ne hata aliyorsunuz bana gonderin, bakayim. Benim isim bu zaten, sorun bulup cozmek

Bu arada, kendi sirketimde ofise gittigimde ben de kendi siteme ulasamiyorum, engellemis bilgi guvenligi departmani

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam selam, fotograflari kendi siteme upload edip oradaki linki buraya veriyorum, benim siteme ulasamiyorsunuz demek oluyor.

Mesela https://gurcanozturk.com/wp-content/uploads/2022/05/olympos-mezar.jpeg linkini deneyin, ne hata aliyorsunuz bana gonderin, bakayim. Benim isim bu zaten, sorun bulup cozmek

Bu arada, kendi sirketimde ofise gittigimde ben de kendi siteme ulasamiyorum, engellemis bilgi guvenligi departmani
    Ben de şirket laptopundan erişemiyorum, senin siteni engellemiş bilgi güvenliği. Bir şekilde bir listelere girmiş olabilir, engelleyenler de o listeleri hazır kullanıyordur. Kişisel laptopumdan erişimde sıkıntı yok.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de şirket laptopundan erişemiyorum, senin siteni engellemiş bilgi güvenliği. Bir şekilde bir listelere girmiş olabilir, engelleyenler de o listeleri hazır kullanıyordur. Kişisel laptopumdan erişimde sıkıntı yok.
    Fortigate kullaniyorsaniz muhtemeldir.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Artık hangi bölümü okudum/okumadım karıştırıyorum.

Resimlere baktıkça anılarım canlanıyor. Çoğu bir zamanlar gezdiğim yerler.

Bu arada zam gelmeden iyi götürmüşün biraları
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler