Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150 cc küçük motosiklet ile Isparta'dan Avrupa'ya 5000 km plansız gezi (Bajaj V15)

Motovento
    REKLAM ALANI

2021 yılı Ağustos ayında birkaç gün motosikletimle (Bajaj V15) hoş zaman geçirmek için evden ayrılışımla başlayan ve plansız bir şekilde Avrupa'ya uzanan gezimi sizlerle paylaşmak istedim. Umarım izlerken hoş zaman geçirirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=Y_MZqFuo_Ys&t=261s
    mavellen, arokh, Ugur S. ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gezi ve paylaşım için teşekkürler. Plansız gezi 5000 km. Benim plansız gezilerim 40-50 km. oluyor. Sizde dünya turu yapma potansiyeli var. Montu kaptırmanıza, dönüş yolunda montsuz kalmanıza üzüldüm.
    Osman KAYA bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Benim en büyük plansız gezim sahile inip kokoreç yemek oluyor tebrik ederim çok güzel gezi olmuş..

Geçen cbr250 ile uzun yol olurmu tarzı bir konu vardı o zamanda yazmışdım hacimin önemi yok insanlar bisikletle dünya turu atıyor yeterki içinde o azim şevk enerji istek arzu heyecan olsun …
    Osman KAYA ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Helal olsun size. Forumdaki her konu başlığı güzel ama gezi başlıkları daha bir güzel.
    espresso ve Osman KAYA bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Dostum üzülerek söylüyorum ki iyi insanların sayısı bu topraklardan çıkınca artıyor ama geri dönüşte Türkiye'den içeri girince hızla azalıyor. Zaman zaman "yurt dışında araç sürerken nelere dikkat etmeliyem, nasıl tehlikeler olur" diye soranlara "Türkiye'den çıktıktan sonra dikkat etmenize gerek yok, insanlar size yardım edecektir ancak geri döndüğünüzde alışverişlere ve insanlara dikkat edin" diyorum. İstisnalar kaideyi bozmaz ve büyük şehirlerin yozlaşmışlığından nasibini almamış o kadim Anadolu insanını tenzih ederim.

Ben de arabayla yaptığım yurtdışı gezilerde yabancılardan hep fayda gördüm. Hatta "ben olsam hayatta yapmam bunu" dediğim durumlar bile oldu. Bazen durumlara çok şaşırıp "çok teşekkür ederim bunu yapmanıza gerek yoktu" falan dediğimde "ne olacak ki kim olsa aynı şeyi yapar" gibi cevaplar aldım.

Nerede adam kazıklama, dolandırma, katekulli hep bizde. Barış gelininin başına gelenleri, veya turistlerin etrafını sarıp rahatsız edenleri hep görüyoruz duyuyoruz. Onun için sınırdan çıktıktan sonra tüm işler daha kolay oluyor. Ha oralarda gangster manyak yok mu, kralı var. Ancak sayıca az olduğunu düşünüyorum. Yolda tartışmalar birbirine laf atmalar görmedim mi gördüm. Ama bizde hemen ele bir sopa, bıçak alınıyor, hatta tabancayla vuruluyor. Bunlar özellikle Avrupa'da çok az. Silah doğrutmak bile büyük suç.

Zaten son yıllarda kalifiye insanların ülkemizi terk etmesinin nedeni bu tip şeylerin hiç umursanmaması. Yoksa ülkeden göçenler, zaten maddi olarak burada da iyiler-zenginler.
    Osman KAYA ve espresso bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Çok teşekkür ederim AzÇok. En büyük hayalim motosiklet ile dünya turu. Umarım yaşlanmadan para ve zamanı bir araya getirip başarırız

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Daha güzel geziler sizin olsun logaritma. Osman Gürsoy belgeseli beni çok etkilemişti. Onu izledikten sonra önemli olanın sadece motosikletçi bir ruha sahip olmak olduğuna karar verdim. İzlemek isterseniz https://youtu.be/5OThxvWPFPI

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Katılıyorum tommygun. Motosiklet gezi videoları çoğu zaman oscarlık filmlerden daha fazla keyif veriyor bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

Katılmamak elde değil Öz_Musti. Avrupa'da motosiklet kullanırken kendimi daha fazla güvende hissettim. Bu da tabi ki insanların daha eğitimli, sakin ve saygılı oluşu ile ilgili. Her toplumun kendisine özgü hasletlere sahip olduğunu gördüm. Batı toplumlarında rasyonellik duyguların önünde. Tabi bizim kocaman ülkemizde eğitimin nitelik ve niceliğinin artırılmasına çok ama çok ihtiyaç var. Umarım zamanla başarırız.
    arokh bunu beğendi.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    montunu çıkarma haa çalarlar itneler https://www.youtube.com/watch?v=SaZ9-SwPg84
    Güzel gezi olmuş tebrik ederim.
    Osman KAYA bunu beğendi.

Alıntı Av.Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    montunu çıkarma haa çalarlar itneler https://www.youtube.com/watch?v=SaZ9-SwPg84
    Güzel gezi olmuş tebrik ederim.
    Cem Yılmaz mizahi ile ifade etmişsiniz. Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

arokh ve espresso bunu beğendiler.

Rüya gibi bir gezi olmuş... İzlerken ister istemez imreniyor insan.

Katılıyorum tommygun. Motosiklet gezi videoları çoğu zaman oscarlık filmlerden daha fazla keyif veriyor bana
    ;

demişsiniz... Aynen bende kendi çektiğim motosiklet vidolarımın bazılarına müzik ekleyip sinema yerine(niyetine)izliyorum
    baya keyif alıyorum.. Ama youtube'da telife takıldığı için foruma ekleyemiyorum.

Çok kişide olmayan cesarete sahipsiniz, takdire değer birşey bu.
    Osman KAYA bunu beğendi.

Alıntı arokh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüya gibi bir gezi olmuş... İzlerken ister istemez imreniyor insan.

;

demişsiniz... Aynen bende kendi çektiğim motosiklet vidolarımın bazılarına müzik ekleyip sinema yerine(niyetine)izliyorum
    baya keyif alıyorum.. Ama youtube'da telife takıldığı için foruma ekleyemiyorum.

Çok kişide olmayan cesarete sahipsiniz, takdire değer birşey bu.
    Arokh kardeşim yorumların için teşekkür ederim. Telife takılmadan kullanabileceğiniz müzikler var. Google'a youtube için telifsiz müzkler yazın indirin kullanın. Ya da İngilizce ararsanız daha çok müzik bulabilirsiniz. (music for youtube without copyright)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler