Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Moto-solo gezilerim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Bugün hava yağışlı, Mobidik'imi yerinde 10dk kadar çalıştırdım.
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bugün Çarşamba, Köydeyim. Motorumdan çok uzaklarda. Neyse gel haftasonu geel!!!

Motosikleti
    Bugün hava kapalı ve hava yağacak gibi. Buna rağmen Mobidik'imle çıktım biraz gezdim. Kendime OT dergisi falan aldım. Güzel bir gezinti oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Sabahtan beklediğim yağış başladı. Ancak ben Mobidik'imle sabah çıkıp gezmiştim. Böylelikle Hava Durumu'na bir madik attık Mobidik ile.
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bugün Mobidik'imle gezerken ön lastiğim patladı. Yakındım motor elde eve döndüm yürüyerek.

Motosikleti
    İnternetten bir adet şamriyel sipariş ettim. Anca çok bakındığım halde gezici olarak motor servisi yapan birisini bulamadım. Bu işin de sırası geliyor. Bakalım nasıl yapacağız? Olmadı çekici ile götüreceğim motoru artık.
    mertowski bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    trafik sigortasında çekici hizmeti yok mudur? ya da gezici lastik tamircisi?

Benim xmax'da lastiğe çivi girer yolda kalırım diye korkumdan lastiklere formulax jel basmıştım, çivi girince çıkarıp havayı tamamlayım devam edecektim ama şambriyel değişecek kadar büyük patlaksa faydası olmayabilir.

Umarım bir an önce lastiğiniz tamir olur da yine angara içi gezilerinize dönersiniz, bahar da geliyor. bilgisayarı açınca bir sürü iç karartıcı haberleri falan görüp sonra forumda sizin gezileriniz başlığında yeni bir gezi yaptım dediğinizi okuyunca az da olsa keyfim yerine geliyor, gezmeye ve bu başlığa yazmaya devam edin. Bu başlık artık bir fenomen haline geldi.
    arican bunu beğendi.

Motosikleti
    Ruhi ustam bir bugün bir yarın geliyorum diyor. Bir türlü lastiği yaptıramıyorum. Trafik sigortasını bilmiyorum. Lastik tamircileri motosiklet tamir etmiyor. İlle de motosiklet tamircisi lazım. Lastikler şamriyalli köpük olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Bugün Mobidik'i durduğu yerde 10dk çalıştırdım. Hala lastik patlak. Gezemiyorum Mobidik'imle.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Selamlar, Ufak nakliyeci kamyonetiyle yada küçük hurdacı motosikletleri/elektrikli bisikletleri olur, cüzi bir miktar ücret vererek motosiklet tamircisine götürme şansınız yok mu?

Sırf bu topic/başlık yüzünden gittim Motoran Torro aldım. Sen gezemedikçe ben kahroluyorum hocam.
    arican ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tanıdık bildik kimse olmayınca, Bir de ustayı getireceğiz diye nakliye aramadık.

Motosikletiniz hayırlı olsun. Güzel motosikletmiş Torro. Güle güle kullanın.
    mertowski bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ruhi Usta lastik tamircisi değil. Bir de Youtube sayesinde çok yoğun olduğundan şambriyelli lastik tamiriyle uğraşmak istememiş olabilir. Sizin farklı çözümler bulmanızı tavsiye ederim. Elin Youtuber'ı yüzünden motorunuzdan olmayın.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Daha önce de Ruhi Ustayı bulup getirmiştik. Eşek yüküyle para almış ama arka lastiğimizi yerinde tamir etmişti.
    Bu işler için özel bir minibüsü bile var. Yeter ki işlerden fırsat bulup gelebilse.

Motosikleti
    Bugün motosikletimde heybe içinde kullandığım standart sırt çantalarından bir tane vardı. Karşılıklı iki çanta olsunlar diye bir sırt çantası daha aldım. Özellikle yazın yapacağım uzun soluklu gezim için.

https://www.hepsiburada.com/elentra-...HBCV00003RYTIW

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:08 ----------

Fotoğrafta gördüğünüz Heybe'yi önceki CUP'umda da bir benzerini kullanıyordum. Koltuğun altından geçiyor ve çok stabil şekilde kullanılabiliyor. Benim kullandığım çok yararlı bir aksesuar bu heybedir. Bu heybeye motorun kilidi yanısıra iki sırt çantası bir de zor durumlar için yağmurluk, ön arka yedek şamriyel sığabiliyor. Motosikletime bir TOPCASE de almıştım ama takma gereği duymadım. Bacağımı böyle daha rahat atıyorum motosikletime.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Bugün Mobidik'im yapıldı ve onunla bir tur attım bile. Mobidik'imle gezmek bana keyif veriyor. Hem de şimdi havalar ısındıkça daha güzel olacak inşallah...

Motosikleti
    Köydeyim, Mobidik'imde uzaklarda bir gün daha... Sonra Haftasonu denen müthiş buluş geliyor. İnşallah haftasonu hava güzel olursa Mobidik'imle gezerim birazcık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Hava buzz gibi, Mobidik'in aküsü az basıyor. Herhalde soğuktan etkilendi. Bir tur attık Mobidik'le bugün.

Motosikleti
    Bugün de bir Cumartesi günü önce Güçlü ile (Kamper kamyonetim) Göksupark'a gittik ve döndük.
    Sonra Mobidik ile çıktım. Hava çok güzel. Güneşli bir gün. Motorumu Bahçeli 7'ye sürdüm özgürce.
    İnsanlar cadde boyunca aşağı yukarı gezinenler, Motorcu kuryeler, Büyük motorları olan abiler, Hınca hınç dolu Cafeler...
    Malesef oralarda motoru çekip gezecek yer pek yok. Bu nedenler turumu atıp döndüm efendim.
    İşte bu Cumartesi Mobidik'le böyle eğlendik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Bugün sabah Mobidik'imi çalıştıramadım çünkü akü zayıflamış. Neyse Allahtan bu durumlar için motosiklete bir kickstrat koymuşlar. Bu şekilde çalıştırıp Emek 8. caddeye (Bişkek Cad.)kahvaltıya gittim. Dönüşte Beşevler ve Tandoğan'dan geçtim motorumla. Pazar günleri Angara'da hiç trafik olmaz, ben de rahat rahat Mobidik'imle gezerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

Mobidik'in depo oldukça ufak, menzil sorunu var. Bunun için uzun soluklu gezilerimde yanımda ayran şişesinde benzin taşıyacağım yedek olarak. Bunun için 1,5lt lik bir ayran şişesi ayarlıyorum. Bu şişelerin kapakları geniş ve iyi kapanıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Burada dikkat etmem gereken benzini herhangi bir akma kokma ihtimaline karşı egzosun üzerindeki sağ heybeye koymamam gerekiyor. Çünkü akarsa burada maazallah yangın çıkarabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Kendime ait 3. Motosikletim olan Mobidik'i aldıktan bu yana bir yıl geçmiş. Bu bir yılda 1350KM yol yapabilmişiz. Yarın Mobidik'in sigortasını yaptıracağım. Bakalım yıllık cezamız neymiş çıkacak ortaya...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Bugün de Mobidik'imle çıkıp yakın çevrede bir tur atıp geldim.
    Ayrıca bugün sigortayı da yaptırdım. 1100 küsür tuttu Mobidik'in Trafik sigortası...

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Geçen yaz çekilmiş bir fotoğraf, Mobidik'im ve ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:36 ----------

Bugün tam gezeceğim saatte hava kapadı, rüzgarlar esti ve yağmur başladı. Ben de Mobidik'imi durduğu yerde 10dk çalıştırdım. Yeni aldığım ahtapot lastikleri Mobidik'imin port bagajına taktım. Ayarladığım ayran şişesini de heybedeki yerine yerleştirdim.
    espresso, tommygun ve mertowski bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Geçen yaz çekilmiş foto çıkmamış, en azından bende görnmüyor. superonline tarafından bloklu bir sitede herhalde.
    ya da google'dan paylaştıysanız herkese açık değil sadece sizin görebileceğiniz ayarda kalmış olabilir.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yaz çekilmiş foto çıkmamış, en azından bende görnmüyor. superonline tarafından bloklu bir sitede herhalde.
    ya da google'dan paylaştıysanız herkese açık değil sadece sizin görebileceğiniz ayarda kalmış olabilir.
    Tam ben yazacaktım, siz yazmışsınız. Benden çok yaşayın.

Telefonda ve bilgisayarda kontrol ettim ben de fotoğrafı göremedim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Fotoğrafı başka siteye yerleştirdim. Umarım görünüyordur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

1 litrelik boş kola şişesinden de huni yaptım koydum Mobidik'e.. Hazırlıklar tamam gibi. Önümüzde Bayram tatili var. Hava yağışlı olmazsa Mobidik'le uzun soluklu bir tur deneyebilirim bu tatilde...

Motosikleti
    Telefonda kontrol ettiğimde fotoğrafınız görünüyor. Şirket bilgisayarında güvenlik sebebiyle bazı siteleri engelliyor bu sebepten bilgisayarda hala göremiyor olabilirim.

Ben de Katır'ımı bakıma soktum. Aldığım kişi uzun süre kullanmayarak yatırdığı için bazı parçaların değişmesi gerekiyordu.

Öncelikle ciğeri bir nefes alsın, güzel gitsin öksürmesin tıksırmasın ve benzin kaçırdığı için yeni bir karbüratör aldım. En önemli parçaların başında lastiklerimiz gelir ve bunlar kötü durumda şambrelli lastikti. Bunları Anlas marka tubeless lastiklerle değiştirdim. Arka kampana balatalarını yeniledik. Bujiyi değiştirdik. Kısa farlarımız far çanağını tokatlayınca yanıyordu onu hallettik. Komutatör düğmelerimiz korozyona uğramış, neredeyse çalışmayacak konumdaydı. Sinyal verirken düğme ha kırıldı ha kırılacak gibiydi. Yan ayaklık pastan açılmayacak konuma gelmişti. Bütün gerekli yerlerine WD-40 ile masaj yaptık, hepsi gevşeyerek şakır şakır çalışmaya başladı. Dişli seti güzeldi ancak yeni bir zincire ihtiyacı vardı, onu da değiştirerek yeniledik. File sele kılıfıyla yaz sıcaklarına da artık hazırız. Ufak tefek vakit buldukça kendimi oyalamak adına Katır'la ilgilendim. Gevşeyen ve eksik somun ve vida/civata gruplarını sıktım/tamladım. Katır tam anlamıyla bir katır oldu ve aileye katıldı. Hanımla akşamları vakit buldukça kısa mesafe dolaşarak günün stresinden titreşimli masaj yöntemiyle uzaklaşıyoruz.

Terliklerle tam bir Muhtar ve Tüpçü Fikret karışımıyım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayırlı olsun. Mavi güzel renk. Ben lastiklerimi şimdilik kullanma kararı verdim. Aslında kötü lastikler, ıslakta binilmez.

Motosikleti
    Bugün de yakın yerlerde Mobidik'imle turlar attım. Hava Güneşli ve serindi. Yakındaki Parka sürdüm motorumu ve biraz bakındım. Mobidik'imi seviyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

mertowski, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)