Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Kiralamak (NC750X DCT) & Darlık - Teke - Bozhane

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Herkese Selamlar,

Bir süredir aklımda "motosiklet kiralama" fikri dolaşıyordu, bunu 23.10.2021 tarihinde gerçekleştirdim ve bu konuda arayışı olan arkadaşlar için yaşadığım tecrübeyi videoya dönüştürmek istedim.

Fark ettim ki internette bu konu ile alakalı kimse düzgün ve net bir bilgi vermemiş, bu sebeple "motosiklet kiralama" konusunda faydalı bilgiler vermeye çalıştım, şanımız yürüsün

Motosikleti kiralama işinden sonra da yaptığım rotayı sizlerle paylaşıyorum.
    ---------------------

0:00 - 2:51 (Motosiklet Kiralama Süreci)
    2:51 - 4:05 (Sürücü Gözünden Sürüş)
    4:05 - 07:53 (Öndeki Sürücünün Kuyruk Kamerasından Sürüş)
    07:54 - 08:31 (Motosikleti Teslim Etme Aşaması)
    ---------------------
    ROTA GÖRSELİ

---------------------
    ROTA BİLGİSİ

https://www.google.com/maps/dir/Ni%C...41.1410499!3e0
    ---------------------
    VİDEODAN BİRKAÇ FOTOĞRAF

Ezio41, espresso, tommygun ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah'ın sopası yok o kadar laf ettin Nc'ye, gidip Nc kiralamışsın
    espresso, Cyan ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah'ın sopası yok o kadar laf ettin Nc'ye, gidip Nc kiralamışsın
    Kimi ne kadar sevdiysek o.kadar gitti be Tommy, kaldık yine "olmasa da olur ama olursa yine daha iyi olur" ihtimallerine ..

Manuel mode iyiymiş ama gerçekten, DCT ise 2000 model 4 vites Bora şanzımanı benim gözümde, az yaktırmak için bu kadar da motorun içinden geçilmez, halbuki güçsüz bir motosiklet de değil aslında ..

İlginç bir deneyimdi ..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimi ne kadar sevdiysek o.kadar gitti be Tommy, kaldık yine "olmasa da olur ama olursa yine daha iyi olur" ihtimallerine ..

Manuel mode iyiymiş ama gerçekten, DCT ise 2000 model 4 vites Bora şanzımanı benim gözümde, az yaktırmak için bu kadar da motorun içinden geçilmez, halbuki güçsüz bir motosiklet de değil aslında ..

İlginç bir deneyimdi ..
    Videonda izlediğim kadarıyla sanırım 181-182 son sürat. Bu hıza hemen çıkıyor mu?
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Videonda izlediğim kadarıyla sanırım 181-182 son sürat. Bu hıza hemen çıkıyor mu?
    Göstergede 182 yazıyor ama fotoya dikkatli bakınca telefondaki gps 168 göstermiş. O da yeter.
    tommygun ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergede 182 yazıyor ama fotoya dikkatli bakınca telefondaki gps 168 göstermiş. O da yeter.
    Tabi ki şehir içi kullanımları için ideal değerler ama hani "sabahın körü otobana çıkayım, yaramazlık yapayım, haftasonu rotalarında yolu boş buldum mu yapıştırayım" diyenler için keşke psikolojik sınır 200'ü görebilseymiş. Elbet farklı arayışları olan arkadaşlar farklı tip motor seçiyorlar ama en ekonomi sebebiyle Nc tercih eden arkadaşlar bile arada top speed denemesi yapar diye düşünüyorum, 200'ü görse yüzler daha fazla gülerdi kanımca.
    espresso ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Tabi ki şehir içi kullanımları için ideal değerler ama hani "sabahın körü otobana çıkayım, yaramazlık yapayım, haftasonu rotalarında yolu boş buldum mu yapıştırayım" diyenler için keşke psikolojik sınır 200'ü görebilseymiş. Elbet farklı arayışları olan arkadaşlar farklı tip motor seçiyorlar ama en ekonomik amaçlı kullanan bile arada top speed denemesi yapar diye düşünüyorum, 200'ü görse yüzler daha fazla gülerdi kanımca.
    Commuter bir motosikletten 200 beklemek ayip olmaz mi hocam? Sonucta insanlar isine gidip gelsin diye yapilmis bir aractan bahsediyoruz touring degil.
    tommygun, Gökhan_Aygün ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Commuter bir motosikletten 200 beklemek ayip olmaz mi hocam? Sonucta insanlar isine gidip gelsin diye yapilmis bir aractan bahsediyoruz touring degil.
    Gürcan Hocam her zamanki gibi haklısın ama motor 750 cc ve hakikaten iri, bu nedenle insanı bir beklentiye sokuyor. 150 cc commuter bile kullansak "acaba kaç yapıyor" diye merak etmişizdir. Forumda envai çeşit dişli değişim konuları var, ben bile eski 250 cc motorumda öne spor cam takarak aerodinami bilimiyle hızı 3-5 km arttırabilir miyim sorusunun cevabını aramıştım pratikte.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    "Hemen çıkıyor" diyen çarpılır .. 150 km/h - 160 km/h sonrası rüzgar, yokuş falan gerekli .. ama 140 km/h - 150 km/h arası çıkışı gayet iyi, NC'den beklemezsin yani o kadar iyi .. tabii ben genelde koldan vites şeklinde kullandım, SPORT mode bile bir yerden sonra vites düşürmeyi gerektiriyor .. yorumumu buna göre yapıyorum ..

Ha benim gibi kullanınca da 4.4 civarı yakıyor bu arada ..
    espresso ve blueway2 bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    "Hemen çıkıyor" diyen çarpılır .. 150 km/h - 160 km/h sonrası rüzgar, yokuş falan gerekli .. ama 140 km/h - 150 km/h arası çıkışı gayet iyi, NC'den beklemezsin yani o kadar iyi .. tabii ben genelde koldan vites şeklinde kullandım, SPORT mode bile bir yerden sonra vites düşürmeyi gerektiriyor .. yorumumu buna göre yapıyorum ..

Allah Allah, rakamlar çok kötü hatta berbat, belki kiraladığın motorun henüz 800 km.de olmasıyla ilgilidir. Hem gitmiyor hem fazla yakıyor. Henüz rodajda, rodaj bitiminde belki olumlu anlamda daha iyi olur.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed

Bu değerler eski kasadaki ile aynı,bi esprisi yok demekki yeni kasanın performans anlamında

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS

4,4 senin kullanımına göre, rodajda olan bir alet için iyi ya sanki? Şile yapınca ben 4,5 yaktırıyorum 250'lik motora. Ama budget'e yakıştıramadım rodajda olan makineyi kiralamalarını. Rodajdaki motorun lastiği mumlu olur, freni güzel tutmaz, performansı iyi olmaz. Keşke öncesinde 1000km kendileri binip öyle verselermiş. Ya da güzel bir indirim falan vermeleri lazım rodajı yapacak olana. Cık, eksi.

Yakıt tüketimi dışında şu heybete rağmen harbiden gitmiyor. 150'den sonra kesilmek nedir ya hu? Cbf 250 ile aynı değerler bunlar. Honda 20 senedir koymamış mı üstüne bir şeyler?

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4,4 senin kullanımına göre, rodajda olan bir alet için iyi ya sanki? Şile yapınca ben 4,5 yaktırıyorum 250'lik motora. Ama budget'e yakıştıramadım rodajda olan makineyi kiralamalarını. Rodajdaki motorun lastiği mumlu olur, freni güzel tutmaz, performansı iyi olmaz. Keşke öncesinde 1000km kendileri binip öyle verselermiş. Ya da güzel bir indirim falan vermeleri lazım rodajı yapacak olana. Cık, eksi.

Yakıt tüketimi dışında şu heybete rağmen harbiden gitmiyor. 150'den sonra kesilmek nedir ya hu? Cbf 250 ile aynı değerler bunlar. Honda 20 senedir koymamış mı üstüne bir şeyler?
    Önceki kasa heybetide kalmadı,motorun alçalmasıyla motor ufaldı artık hemde heybetsiz

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolun eğimi mühim, benim kullandığım NC ve CB500F için yaklaşık %6 fazla gösteriyordu. Yani 182 ÷ 1,06 ~= 172 km/s gibi olması beklenir. Videodaki yol hafif meyilli olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki kasa heybetide kalmadı,motorun alçalmasıyla motor ufaldı artık hemde heybetsiz
    Motor alçalmadı selesi alçaldı yalnız... Yeni kasanın ön tarafı daha şişkin ve heybetli duruyor.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2021 NC 750 X DCT gayet de heybetli bir motor ve ağır. Benim motorla aynı ağırlıkta aşağı yukarı. 750 cc olmasına rağmen 57.8 hp çıkartabilmişler ve DOCH değil SOHC bloğa sahip. Sonuçta Honda Jazz'dan kırpılma bir motor. A noktasından B noktasına en ekonomik şekilde ulaşımdan başka bir hüneri yok.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2021 NC 750 X DCT gayet de heybetli bir motor ve ağır. Benim motorla aynı ağırlıkta aşağı yukarı. 750 cc olmasına rağmen 57.8 hp çıkartabilmişler ve DOCH değil SOHC bloğa sahip. Sonuçta Honda Jazz'dan kırpılma bir motor. A noktasından B noktasına en ekonomik şekilde ulaşımdan başka bir hüneri yok.
    Ben gördüğümü söyledim 2020 kasa ile Yanyana gördüğünüZde bariz şekilde belli zaten,evet doğru alanların dikkat ettiği önemli kriterlerden biride en ekonomik yakıta sahip olması

Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohooo boyle yorum yapacaksan..olmuyor olmuyorrr.

750 cc olmasına rağmen 57.8 hp cıkartabilmişler demişin.Nc bloğu zaten yuksek hp için dizayn edilmemiş ki ? Bu mantıkla yaklaşacaksak Bmr R18 un 1800 cc lik motoru da 90 hp uretiyor diye eleştirecek miyiz ? Dusuk devirlerde sunulan hayvan gibi tork var sonucta.

Nc 750 4750 devirde 69 nm tork veriyorken senin makinan 8500 devirde ancak 59 nm tork verebiliyor.Ben nc nin motorunu mukemmel falan demiyorum ama iki motorun sadece hp sine bakıp nc yi de eleştirmek biraz komik oluyor bence.

Ayrica ve DOCH değil SOHC bloğa sahip demişin,yani ? Burdan şimdi ne anlamalıyız ? SOHC ama silindir başına 4 valve var.Honda bunu VFR1200 de de kullandı Africa Twin de de.

Yani DOCH > SOCH gibi bir varsayım yanlış.Honda ya göre bu hibrit dizayn, SOCH ve DOCH un en iyi yanlarını alıyormuş.Varsa itirazın şundan sundan dolayı diye nedenlerini söylemen gerekir.
    blueway2 ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohooo boyle yorum yapacaksan..olmuyor olmuyorrr.

750 cc olmasına rağmen 57.8 hp cıkartabilmişler demişin.Nc bloğu zaten yuksek hp için dizayn edilmemiş ki ? Bu mantıkla yaklaşacaksak Bmr R18 un 1800 cc lik motoru da 90 hp uretiyor diye eleştirecek miyiz ? Dusuk devirlerde sunulan hayvan gibi tork var sonucta.

Nc 750 4750 devirde 69 nm tork veriyorken senin makinan 8500 devirde ancak 59 nm tork verebiliyor.Ben nc nin motorunu mukemmel falan demiyorum ama iki motorun sadece hp sine bakıp nc yi de eleştirmek biraz komik oluyor bence.

Ayrica ve DOCH değil SOHC bloğa sahip demişin,yani ? Burdan şimdi ne anlamalıyız ? SOHC ama silindir başına 4 valve var.Honda bunu VFR1200 de de kullandı Africa Twin de de.

Yani DOCH > SOCH gibi bir varsayım yanlış.Honda ya göre bu hibrit dizayn, SOCH ve DOCH un en iyi yanlarını alıyormuş.Varsa itirazın şundan sundan dolayı diye nedenlerini söylemen gerekir.
    Yolda kalan arkadaşımı çekeceksem düşük beygir yüksek tork bir makine tercih edebilirim. Cruiser mi bu, Caddebostan sahilde mi geziyoruz bununla? Ya da off-road bir makine de araziden mi çıkmıyor? Bunun sınıfında başka bir makine daha yok ki karşılaştıralım. Honda değişik bir şeyler yapmış.

Torkun iyisi yüksek beygire eşlik edendir hırbo. Bak abisi Africa Twin ne güzel gidiyor.

Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda kalan arkadaşımı çekeceksem düşük beygir yüksek tork bir makine tercih edebilirim. Cruiser mi bu, Caddebostan sahilde mi geziyoruz bununla? Ya da off-road bir makine de araziden mi çıkmıyor? Bunun sınıfında başka bir makine daha yok ki karşılaştıralım. Honda değişik bir şeyler yapmış.

Torkun iyisi yüksek beygire eşlik edendir hırbo. Bak abisi Africa Twin ne güzel gidiyor.
    Vay arkadas yav,bu motoru adamlar forza 750 de x adv de kullaniliyor kimse de bu motor gitmiyor demiyor..

Yani tum dunyada başarısı kanitlanmis bir motordan bahsediyoruz ama motosiklet.net in ustadlari bu motoru n gitmedigini soyluyor.

Torku ne yapim diyosun da o tork sayesinde bu motor 3 lt yakiyor.

Hic anlamiyosunuz bu motor islerinden arkadaslar..uzuluyorum valla.
    blueway2, Gökhan_Aygün ve freasy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadas yav,bu motoru adamlar forza 750 de x adv de kullaniliyor kimse de bu motor gitmiyor demiyor..

Yani tum dunyada başarısı kanitlanmis bir motordan bahsediyoruz ama motosiklet.net in ustadlari bu motoru n gitmedigini soyluyor.

Torku ne yapim diyosun da o tork sayesinde bu motor 3 lt yakiyor.

Hic anlamiyosunuz bu motor islerinden arkadaslar..uzuluyorum valla.
    Motor gitmiyor diyen yok hırbo, benim motoru parçalıyor. Mevzu motorun bir mühendislik harikası olarak anlatılmasında. Africa twin'den çok övülüyor la alet. Sen africa ile 3lt yapan adamsın, yedirme motorunu piyasası düşecek bak.

Deseler ki biz bu alete bu parayı hak etmese de verdik, bu paralara iyi Avrupalılar vardı ama almadık. Japon dedik baş ağrıtmaz diye aldık çok gitmiyor, çok durmuyor ama işimizi fazlasıyla görüyor, sanki piste mi gireceğiz dense sıkıntı yok. Dünyanın tüm incelemecileri bu motoru motosiklet.net'ten incelese V4 multistrada rakibi sanacak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)