Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Kiralamak (NC750X DCT) & Darlık - Teke - Bozhane

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadas yav,bu motoru adamlar forza 750 de x adv de kullaniliyor kimse de bu motor gitmiyor demiyor..

Yani tum dunyada başarısı kanitlanmis bir motordan bahsediyoruz ama motosiklet.net in ustadlari bu motoru n gitmedigini soyluyor.

Torku ne yapim diyosun da o tork sayesinde bu motor 3 lt yakiyor.

Hic anlamiyosunuz bu motor islerinden arkadaslar..uzuluyorum valla.
    Forza 750 ya da x-adv param olsa basıp parayı hemen alacağım motorlar ama ben scooter severim, scooter olarak çok mantıklı aletler onlar. Ama NC scooter gibi giden ama şekli motosiklet olan, scooter ve motosikletlerin en kötü yanlarını birleştirmiş bir motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor gitmiyor diyen yok hırbo, benim motoru parçalıyor. Mevzu motorun bir mühendislik harikası olarak anlatılmasında. Africa twin'den çok övülüyor la alet. Sen africa ile 3lt yapan adamsın, yedirme motorunu piyasası düşecek bak.

Deseler ki biz bu alete bu parayı hak etmese de verdik, bu paralara iyi Avrupalılar vardı ama almadık. Japon dedik baş ağrıtmaz diye aldık çok gitmiyor, çok durmuyor ama işimizi fazlasıyla görüyor, sanki piste mi gireceğiz dense sıkıntı yok. Dünyanın tüm incelemecileri bu motoru motosiklet.net'ten incelese V4 multistrada rakibi sanacak.
    Kim demis muhendislik harikas. Yav motosikler.net te en en cok bel alti vurulan motor bu..

Saldirilar karsisinda kullananlar biseyler anlatmaya calisiliyor..

Dikkat et ne zaman bir nc konusu acilsa once yersiz bir saldiri karsi taraftan baslatilmistir..,bak burda da ezio baslatti. neyse ki misliyle karsilik verilip geri püskurrtuk saldiriyi ;)
    blueway2 bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bu motosikleti sevenler çok fazla, bence işe git-gel ya da gezi amaçlı sakin sürüş için en iyi alternatif de olabilir, "yani standart bir yerden bir yere gitme amaçlı sürüş," yine de nacizane birkaç noktaya değinmek isterim .. neticede çıkarsız, tarafsız gerçekçi kullanıcı yorumları bence önemlidir ..

Otomatik Dct gerçekten kötü çalışıyor, daha doğrusu aslında iyi ama motosikletin bunu kullanması kötü, siz kullanırsanız iyi .. ha nasıl ?

Şimdi motosiklet ile gidiyorsun "çaaaat" diye bir ses geliyor vites atıyor, "çuuuuut" diye bir ses geliyor vites düşüyor, hani normalde olması gereken "vites düşürürken gaz vermek gerekir ya da vites yükseltirken uygun devire gelmesi beklenir" kurallarını tamamen paramparça eden bir DCT var .. resmen motosikletin hazır olmadığı devirde vites değiştiriyor .. bunu gerçekten iddia ediyorum, şimdi biri çıkıp "mühendis bilmiyor sen biliyorsun ha, hahaha" diyebilir ama iddia ediyorum ki bu vites düşürme-kaldırma işi hatalı .. motosiklet otomatik DCT modundayken içim acıdı gerçekten, yani motosikletin kendini öyle kullanmasını bırak, biri motosikletinizi öyle kullansa ciddi sorun çıkarırsınız ...

Ha ben bunu nasıl anladım? tabii ki manuel sürerken anladım .. Örneğin ; Manuel kullanımda vites geçişleri Cvt şanzıman gibiydi çünkü 5.000 devir - 6.000 devir arası vites değiştiriyordum, indirirken de çıkartırken de ne ses var, ne motosikletin gidişinde bir sarsılma, cidden etkilendim, sırf manuel haz için tekrar kullanabilirim ..

Amaaa gel gelelim ki sürüşü motosiklete bırakınca ne oluyor ?

Virajdasın diyelim Sport Mode 120 km/h ile gidiyorsun böyle bir şey oluyor, "ulan ne oldu acaba?" derken bir bakıyorsun makine vitesi 6. vitese atmayı uygun görmüş ? haydaaaa .. Önceki incelemelerde açı sensörü olduğundan falan bahsetmişler ama yalan yok öyle bir şey .. varsa da daha kötü çünkü belli ki çalışmıyor ..

Yani ben bunu Sport Mode hadi neyse de normal hayatta Standart ya da Rain Mode ile sürersem kesin kaza yaparım, çünkü yüksek vites düşük devir kullanmak için sürüş dinamiğini bozuyor ..

Ama tekrar ediyorum manuel mod bence gayet yeterli ve zevkli .. ha o zaman da "az yakıyor" efsanesi kalmıyor ..
    espresso ve blueway2 bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Mandaları da kiralayabiliyor muyuz? "Kendi kaymağını kendin yap" gibi şiyabmak içün.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ......DOCH değil SOHC bloğa sahip demişsin....yani ? Burdan şimdi ne anlamalıyız ? SOHC ama silindir başına 4 valve var.Honda bunu VFR1200 de de kullandı Africa Twin de de.

Yani DOCH > SOCH gibi bir varsayım yanlış.....
    tek veya çift egzantrik silindir başına her iki seçenektede dört subap olabilir ama fazladan bir egzantriğin performans açısından çok büyük artıları vardır ,

Honda hem maliyeti düşürmek hemde perfosmanstan ziyade yakıt ekonomisine odaklandığı için
    tek egzantriği tercih etmiş ,

çift egzantrikli motorlarda her bir subap için ayrı bir lob vardır (tek egzantrikde ise iki subapı tek bir lob açıp kapatır) çift egzantrikde iki emme subabı farklı zamanlarda açıp kapatır , egzoz subaplarıda beraber değil ard arda açıp kapanarak silindire daha fazla hava giriş çıkışı sağlanır , Honda bu geometriyi tek egzantrikle sadece emme subaplarında uygulamaya çalışmış ama çift egzantrikdeki geniş subap geometrisini yakalaması imkansız , esasen bu günümüz motor teknolojisine göre çağdışı kalmış bir üretim , aynı gücü çift egzantrikli (DOHC) 500 cc bir hacimden de rahatlıkla alabilir daha yüksek devir çevirebilen daha canlı bir motor elde edebiliriz , tek fark tork devri daha yukarılara taşınırdı , yakıt tüketimi de çok degişmezdi , Honda ince bir hesapla hem motosikletin şasesini hafifletmenin maliyetinden hemde ekstra parça maliyetinden kaçıp performanssız az tüketen , rakiplerden ucuz bir motor yapmış , çok sattığına görede müşterilerin beklentilerine güzel odaklanmış demektir..
    Cyan, gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek veya çift egzantrik silindir başına her iki seçenektede dört subap olabilir ama fazladan bir egzantriğin performans açısından çok büyük artıları vardır ,

Honda hem maliyeti düşürmek hemde perfosmanstan ziyade yakıt ekonomisine odaklandığı için
    tek egzantriği tercih etmiş ,

çift egzantrikli motorlarda her bir subap için ayrı bir lob vardır (tek egzantrikde ise iki subapı tek bir lob açıp kapatır) çift egzantrikde iki emme subabı farklı zamanlarda açıp kapatır , egzoz subaplarıda beraber değil ard arda açıp kapanarak silindire daha fazla hava giriş çıkışı sağlanır , Honda bu geometriyi tek egzantrikle sadece emme subaplarında uygulamaya çalışmış ama çift egzantrikdeki geniş subap geometrisini yakalaması imkansız , esasen bu günümüz motor teknolojisine göre çağdışı kalmış bir üretim , aynı gücü çift egzantrikli (DOHC) 500 cc bir hacimden de rahatlıkla alabilir daha yüksek devir çevirebilen daha canlı bir motor elde edebiliriz , tek fark tork devri daha yukarılara taşınırdı , yakıt tüketimi de çok degişmezdi , Honda ince bir hesapla hem motosikletin şasesini hafifletmenin maliyetinden hemde ekstra parça maliyetinden kaçıp performanssız az tüketen , rakiplerden ucuz bir motor yapmış , çok sattığına görede müşterilerin beklentilerine güzel odaklanmış demektir..
    Aslinda benim anlaak istedigim su:

Elimizde beygir gucu,tork egrisi,yakit ekonomisi,agirlik gibi veriler net bir sekilde varsa ben neden motorun tipi nedir diye ugrasayim ?

Africa twin im sohc motormusss,e nolmus yani ?
    Ben alirken hp sine torkuna ve motorun saglamligina bakiyorum herkes gibi.

Senin elinde iki isletim sistemi var diyelim.Sen bunlari performansina,arayuzune veya duzgun calisip calismadiga bakarsin.

Gidip de bu isletim sistemi hangi programlama dili ile yazilmis diye bakmazsin..O yuzden bu sohc dohc tartismasini cok anlamsiz buluyorum.

Ha dersen dohc motorlar cok daha sorunsuz ve uzun omurlu oluyor o zaman tamam.

Motosikleti
    Hırbonen senin anlayacağın şekilde yazıyorum

1. Honda 750 cc motoru tek egzantrikle 80 beygir yapmaya çalışsa hem aşırı tüketecekti hemde çift egzantrikli 80 beygirlik motor kadar canlı bir karaktere sahip olmayacaktı..

2. gücü aynı değerde (57 bg) tutup tek değilde çift eksantrik kullansaydı hem dahada az tüketirken hemde daha fazla tork elde edecekti..

seçeneklerden ilkinde maliyet değil tüketim artacaktı , ikincisinde tüketim düşecek maliyet artacaktı , önceki mesajda yazdığım gibi Honda ucuz olsun , az tüketsin , çokda performanslı olmasada olur diyen kitleyi gözlemlemiş ve böyle bir üretim tercih etmiş..
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS

1. Honda 750 cc motoru tek egzantrikle 80 beygir yapmaya çalışsa hem aşırı tüketecekti hemde çift egzantrikli 80 beygirlik motor kadar canlı bir karaktere sahip olmayacaktı..

2. gücü aynı değerde (57 bg) tutup tek değilde çift eksantrik kullansaydı hem dahada az tüketirken hemde daha fazla tork elde edecekti..

seçeneklerden ilkinde maliyet değil tüketim artacaktı , ikincisinde tüketim düşecek maliyet artacaktı , önceki mesajda yazdığım gibi Honda ucuz olsun , az tüketsin , çokda performanslı olmasada olur diyen kitleyi gözlemlemiş ve böyle bir üretim tercih etmiş..
    Şimdi işin teknik tarafından bihaber benim gibi birinin bundan anladığı Honda "enişte doblosu" yapmaya çalışmış ama doblonun da en azından hafta sonu pikniğe giderken mangal koyacak yeri var, bunda o da yok, madem doblo lazım aha forza var işte mangal taşıyacak yeri de var.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Nikii,ben de senin ve senin gibilerin anlayacagi sekilde yazacam simdi

Bana motosiklet camiasinda taninmis,isim yapmis bir inceleme veya karsilastirma yazisi bul.

Bu yazida bir motorun eksi yonu olarak sohc yazilsin,veya arti bir ozellik olarak dohc belirtilsin.

Bir tane ornek goster bu siteye bir daha girmiyecegim.

Mesela africa twin incelemesi yapiliyor ve eksi kismina "SOHC" motor olmasi yaziliyor..hayal edebiliyor musun ?

Ama iste bunu Ezio yapti.Gereksiz is.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi işin teknik tarafından bihaber benim gibi birinin bundan anladığı Honda "enişte doblosu" yapmaya çalışmış ama doblonun da en azından hafta sonu pikniğe giderken mangal koyacak yeri var, bunda o da yok, madem doblo lazım aha forza var işte mangal taşıyacak yeri de var.
    Motosiklet veya otomobil firmaları ufak tefek farklarla aynı motor şase ile argeyi şişirmeden çeşit çeşit vasıta üretme derdindeler , otomobilciler aynı şase motor sanzumanla sedan , hb , suv hatta kamyonet üretirken motosiklettede benzer senaryoları en çok Honda uyguluyor , Africa Twin in şasesi motoru vs ile de NT1100 diye asfalt motoru yapmışlar , Nekipedia da izledim fena görünmüyor , sanırım motoru biraz daha canlandırmış olabilirler , ön teker 19 inç ve birde şaftı olaydı bana hitap edebilirdi , Honda beni yine kazanamadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Nikii,ben de senin ve senin gibilerin anlayacagi sekilde yazacam simdi

Bana motosiklet camiasinda taninmis,isim yapmis bir inceleme veya karsilastirma yazisi bul.

Bu yazida bir motorun eksi yonu olarak sohc yazilsin,veya arti bir ozellik olarak dohc belirtilsin.

Bir tane ornek goster bu siteye bir daha girmiyecegim.

Mesela africa twin incelemesi yapiliyor ve eksi kismina "SOHC" motor olmasi yaziliyor..hayal edebiliyor musun ?

Ama iste bunu Ezio yapti.Gereksiz is.
    Hırbocum motosikletleri test adamlar içinde teknolojiden , içten yanmalı motordan anlayan adam var mı sence ? bunlar genellikle ağzı laf yapan tipler , otomobil konusunda da aynı tipler çeşitli mecralarda atıp tutuyorlar , çok eskiden gerçekten bu işlerden anlayan adamlar vardı , 90 lı yıllardan beri takip ederdim bir Onno usta vardı adam 80 li yıllarda tornada dereceli egzantrik üreten bir dahi idi , sen şimdi bu adama bir email gönderiver sana Sohc ile Dohc farkını izah etsin..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mandaları da kiralayabiliyor muyuz? "Kendi kaymağını kendin yap" gibi şiyabmak içün.
    Düşününce kiralık inek/manda olabilir mi ? Bence olur, hatta düşününce bence olmalı aaaa çok mantıklı bir düşünce bu🔥🤙 Bu fikir iş yapar bence Osman kardeşim, nereye yazmak gerekiyorsa yazalım ..

Ama tabii ben o sırada "ulan burada 30 inek/manda olsaaa, tanesi 5.000 TL de, ooo iyi para eder" şeklinde düşünüyordum 😁
    Osm@n bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosiklet veya otomobil firmaları ufak tefek farklarla aynı motor şase ile argeyi şişirmeden çeşit çeşit vasıta üretme derdindeler , otomobilciler aynı şase motor sanzumanla sedan , hb , suv hatta kamyonet üretirken motosiklettede benzer senaryoları en çok Honda uyguluyor , Africa Twin in şasesi motoru vs ile de NT1100 diye asfalt motoru yapmışlar , Nekipedia da izledim fena görünmüyor , sanırım motoru biraz daha canlandırmış olabilirler , ön teker 19 inç ve birde şaftı olaydı bana hitap edebilirdi , Honda beni yine kazanamadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Hırbocum motosikletleri test adamlar içinde teknolojiden , içten yanmalı motordan anlayan adam var mı sence ? bunlar genellikle ağzı laf yapan tipler , otomobil konusunda da aynı tipler çeşitli mecralarda atıp tutuyorlar , çok eskiden gerçekten bu işlerden anlayan adamlar vardı , 90 lı yıllardan beri takip ederdim bir Onno usta vardı adam 80 li yıllarda tornada dereceli egzantrik üreten bir dahi idi , sen şimdi bu adama bir email gönderiver sana Sohc ile Dohc farkını izah etsin..
    Ahshs tamamm tamam dohc gibisi yok :p

https://www.motorcycle.com/shoot-out...v-strom-1050xt

Bak en altlara in,orda eksiler artilar var.

Biri dohc ve cok sevdiginiz v motor,digeri gariban paralel cift silindir o da yetmiyomus gibi sohc motor.

Ama ne hikmetse bizim africayi "killer engine" diye tanimlarken vstrom da 4000 rpm altinda kimseler yokmus..

Ben onno yu bilmem,dohc un dedigin avantajlari vardir kabul.Ama bu motor sohc mus, yaramaz denilemez.

Ayrica gozun surekli hondalarda bakiyorum,isi biliyosun tabii :p bmw sorun cikarmiyidur insallah..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

Biri dohc ve cok sevdiginiz v motor,digeri gariban paralel cift silindir o da yetmiyomus gibi sohc motor.

Ama ne hikmetse bizim africayi "killer engine" diye tanimlarken vstrom da 4000 rpm altinda kimseler yokmus..

Ben onno yu bilmem,dohc un dedigin avantajlari vardir kabul.Ama bu motor sohc mus, yaramaz denilemez.

Ayrica gozun surekli hondalarda bakiyorum,isi biliyosun tabii :p bmw sorun cikarmiyidur insallah..
    Çap ve stroke değerlerine bakınca zaten AT'nin düşük devir tork için optimize edildiği belli oluyor.

Motosikleti

Marka fanatiği değilim , Honda olur Sym olur Bmw olur , benim kriterlerim, sürekli arıza çıkarmasın ikinci elde fazla değer kaybetmesin ve konforlu olsun yeterli , bugüne kadar ne otomobil ne motosiklet hiç Honda'm olmadı , belki birgün olur , Crosstourer ı ağırlığına rağmen beğeniyordum ama satarken çok zarar ettiriyor diye hep vazgeçtim , Bmw den memnunum hiçbir sıkıntısı yok , boxer motorun biraz yağ eksiltme sorunumu desem yada rutini mi desem 1500 km de 250 ml ekliyorum o kadar ;)

konu çok dağıldı , egzantrik meselesi hakkında daha fazla yazmayacağım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Marka fanatiği değilim , Honda olur Sym olur Bmw olur , benim kriterlerim, sürekli arıza çıkarmasın ikinci elde fazla değer kaybetmesin ve konforlu olsun yeterli , bugüne kadar ne otomobil ne motosiklet hiç Honda'm olmadı , belki birgün olur , Crosstourer ı ağırlığına rağmen beğeniyordum ama satarken çok zarar ettiriyor diye hep vazgeçtim , Bmw den memnunum hiçbir sıkıntısı yok , boxer motorun biraz yağ eksiltme sorunumu desem yada rutini mi desem 1500 km de 250 ml ekliyorum o kadar ;)

konu çok dağıldı , egzantrik meselesi hakkında daha fazla yazmayacağım..
    Yuhhhh.Bu bmw motor yapma isini ne zaman be*****ek cok merak ediyorum ;)

Not :be *****k sansure ugradi.coknilginc

Not2 : heceledim yine sansur..vay be etkilendim.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    ohooo boyle yorum yapacaksan..olmuyor olmuyorrr.

750 cc olmasına rağmen 57.8 hp cıkartabilmişler demişin.Nc bloğu zaten yuksek hp için dizayn edilmemiş ki ? Bu mantıkla yaklaşacaksak Bmr R18 un 1800 cc lik motoru da 90 hp uretiyor diye eleştirecek miyiz ? Dusuk devirlerde sunulan hayvan gibi tork var sonucta.

Nc 750 4750 devirde 69 nm tork veriyorken senin makinan 8500 devirde ancak 59 nm tork verebiliyor.Ben nc nin motorunu mukemmel falan demiyorum ama iki motorun sadece hp sine bakıp nc yi de eleştirmek biraz komik oluyor bence.

Ayrica ve DOCH değil SOHC bloğa sahip demişin,yani ? Burdan şimdi ne anlamalıyız ? SOHC ama silindir başına 4 valve var.Honda bunu VFR1200 de de kullandı Africa Twin de de.

Yani DOCH > SOCH gibi bir varsayım yanlış.Honda ya göre bu hibrit dizayn, SOCH ve DOCH un en iyi yanlarını alıyormuş.Varsa itirazın şundan sundan dolayı diye nedenlerini söylemen gerekir.
    Hırbocum hemen sinirlenme Ben sadece NC'nin Honda'nın mühendislik harikası lafına sitem ediyorum. NC güzel hoştur ama arşa da çıkarmamak lazım. NC'den çok daha güzel modelleri mevcut Honda'nın. NC'nin bu kadar tutulmasının sebebi az yakması ve sorun çıkarmaması. NC de olsa hâlâ eksiklikleri mevcut. Depo kapağı elde kalmaya devam ediyor. Arka maşa balkon demirinden. 2021 kasanın ön bagaji ses yapıyor vs.
    espresso bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbocum hemen sinirlenme Ben sadece NC'nin Honda'nın mühendislik harikası lafına sitem ediyorum. NC güzel hoştur ama arşa da çıkarmamak lazım. NC'den çok daha güzel modelleri mevcut Honda'nın. NC'nin bu kadar tutulmasının sebebi az yakması ve sorun çıkarmaması. NC de olsa hâlâ eksiklikleri mevcut. Depo kapağı elde kalmaya devam ediyor. Arka maşa balkon demirinden. 2021 kasanın ön bagaji ses yapıyor vs.
    yok yav sinirlenme yok arka maşa gerçekten kotu,10 yıldır ellemediler şunu
    Ezio41 ve espresso bunu beğendiler.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Hemen çıkıyor" diyen çarpılır .. 150 km/h - 160 km/h sonrası rüzgar, yokuş falan gerekli .. ama 140 km/h - 150 km/h arası çıkışı gayet iyi, NC'den beklemezsin yani o kadar iyi .. tabii ben genelde koldan vites şeklinde kullandım, SPORT mode bile bir yerden sonra vites düşürmeyi gerektiriyor .. yorumumu buna göre yapıyorum ..

Ha benim gibi kullanınca da 4.4 civarı yakıyor bu arada ..
    Ne kadar kiralama ücretleri acaba?

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar kiralama ücretleri acaba?
    Fiyatlar değişiyordur muhtemelen çünkü geçen ay 370 TL - 390 TL falan konuşurken ben 420 TL'ye falan kiraladım .. ama bu Allah'a emanet fiyatı tabii mecbur mini kasko gibi ekstra bir şeyler yaptırıyorsunuz, özetle tam rakam vermem gerekirse 566 TL kiralamaya ödedim, geri verirken de 80 TL - 90 TL gibi bir benzin koydum, bana bütün maliyeti bu oldu.

Motosikleti teslim ederken halat kilit, disk kilidi, Motul marka lastik tamir spreyi falan da veriyorlar bu arada ..

İşin güzel ve samimi yanı motosikletten anlayan bir şirket değil, bu sebeple iyi niyetli bir yaklaşım var, hatta ben motosikleti alırken görevli arkadaş "ağabey ben anlamıyorum sen şunu indirip (orta ayaktan) çıkartabilir misin?" demişti, teslim ederken de "ben kmye bakmayı bilmiyorum da kaç km yaptınız acaba?" dedi ..

Yani öyle aç k*pek gibi (bazı kiralık şirketler böyle, çünkü araştırdım ve kullanıcı deneyimlerini okudum) topuza, koruma demirine, lastiklere, orasına burasına ışık açıp bakmıyor çizik falan var mı diye .. "bir sorun olmadı" diyorsun ve teslim ediyorsun, gayet elit ve profesyonel yaklaşıyorlar ..

Bu arada videonun ilk 2 dakikasında da bunları anlatmaya çalıştım, orada şartlarla ilgili bir görsel de vardı, onu da okuyabilirsin. Kiralama bedelleri çok değişmese de (Örnek ; Nc ile Gs 750 arasında 130 TL falan fiyat farkı var) mini kasko bedelleri biraz değişken .. B.M.W için Nc'nin iki katı kasko bedeli ödüyorsun mesela, bu da total kiralama maliyetini değiştirir, bir sonraki sefere Gs kiralayacağım zaten, onu da paylaşırım ..
    blueway2 ve espresso bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)