Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2001 model scooter ile dilek yarımadası milli park turu ve balık avı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tenere 660za
    Selamlar motosiklet tutkunu sevgili dostlar bu sizlerle paylaştığım ilk gezi programım dolayısıyla forum kuralları çerçevesinde bir hatam bir kusrum olursa şimdiden affınıza sığınıyorum.
    Adım Yunus Emre 35 yaşında olup sizler gibi bir motosiklet sevdalısı kardeşinizim bu ve bundan sonra yapacağım gezilerimi sizlerle de paylaşıp gidip görmek isteyen arkadaşların azda olsa
    yer hakkında bilgi edinme babında paylaşımlarda bulunacağım daha fazla başınızı şişirmeden hadi gelin ilk gezimize birlikte yol alalım...

1-Bu yolculuğumuz da Dilek Yarım Adası milli Park'ında karasu koyuna gidiyor ve orada balık avı yapıyoruz.Aydın da ikamet ettiğim için benim gideceğim mesafe 75km dönüşüde sayarsak 150km.

2-Yola çıkmadan önce motosikletimizi yola hazır mı değil mi diye kontrol ediyor sonrada yüklememizi yapıp devam ediyoruz.

3-Güzergahımız da ilk yerleşim yerleri incirliova ve germencikti aslında ama otobandan geldiğim için onları görmeden Söke karşılıyor bizi Söke'ye girmeden sağdan millipark levhasını takip ediyoruz.

4-Yol devam ederken ağaçlı köyünden geçiyoruz köye girmeden motosikletleri seven bir köpek karşılıyor bizi her yolculukta karşılaşmasam olmaz

5-Bir sonraki durağımız Kuşadasına bağlı bir tatil beldesi olan Davutlar

6-Davutlar'da durup bir markette balık tutarken acıkmamak için abur cubur alıyoruz ama talihsiz bir olay yaşıyoruz çantamızın anahtarının başlığı elimizde kalıyor Allah'tan yanımda pense vardıda onun yardımı ile açıp yolumuza devam ediyoruz.

7-Davutları gectikten sonra başka bir tatil yeri olan Güzelçamlıya yetişiyoruz gideceğimiz milliparkta buraya bağlı bu bölgenin sahilleri çok güzel birde fotoğrafta işraret ettiğim kavşakta sola dönerken zeus mağarasının girişi var her yaz tatilcilerinin akınına uğruyor bu bölgeye geldiğinizde orayı ziyaret etmeden gitmeyin şortunuzuda yanınıza almayı unutmayın mağarada yüzmek için su var.

8-Milli parka yetişiyoruz fakat yolculuğumuz henüz bitmedi içeri girdikten sonra 11km daha içeri doğru uzanan bir yol ve bunu takip eden dört koy var biz en sondaki karasu koyuna gidiyoruz.

9-İçeri girerken fiş kesiyoruz 14tl para ödüyoruz bu motosiklet için arbayla gitmek isteyenler 21tl ödüyor ben yürüyerek gireceğim de diye biliyorsunuz oda 7tl.

10-İçeri girer girmez deniz kendini hemen bize gösteriyor.

11-Yola az daha devam ettikten sonra yolun her iki tarafını da çam ağaçları kaplıyor ve bu yol boyunca devam ediyor.

12-Çam ağaçlarının olmadığı yolun bazı kısımları da sizlere böyle güzel manzaralarla adeta görsel bir şölen sunuyor.

13-Yolculuğa devam ederken aniden önüme domuz fırladı neyse ki çarpmadık.

14-Nihayet balık avı yapacağımız karasu koyuna yetişiyoruz hava -3 olmasına rağmen sahilin bu güzelliğini görünce insanın denize giresi geliyor

15-balık tutmak için oltamızı hazırlıyoruz havanın soğuk olması işi biraz zorlaştırıyor.

16-Bismillah diyip ilk oltamızı salladık.

17-İlk balığımızı tuttuk.

18-Günü üç balıkla bitirdik.

19-Gezimizin sonuna geldik dostlar eşyaları toparlayıp eve dönme vakti pişirilmeyi bekleyen üç çupramız var.

20-Eve dönerken kuşadası dağlarında kar görüpte fotoğraf çekmemek olmaz.

okuduğunuz için çok teşşekkür ederim sevgili motosiklet tutkunu dostlarım gezimizin video linkini aşağıya bırakıyorum belki izlemek istersiniz motovlog tarzında bir gezi olmuş.Başka gezilerde buluşmak dileğiyle hoşça kalın.

kdiner, Apices, designer79 ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Maşallah çok güzel bir paylaşım olmuş. Balık avı hastası bir motorcu olarak söylüyorum ki Ege nin imkanları keşke bende de olsa. İnşallah bir gün yollarımız kesişir.Birlikte iki çift lafın belini kırarız, hem motor hem de balık ortak nokta olunca konu konuyu açacaktır.
    sivyunus bunu beğendi.

Motosikleti
    tenere 660za
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok güzel bir paylaşım olmuş. Balık avı hastası bir motorcu olarak söylüyorum ki Ege nin imkanları keşke bende de olsa. İnşallah bir gün yollarımız kesişir.Birlikte iki çift lafın belini kırarız, hem motor hem de balık ortak nokta olunca konu konuyu açacaktır.
    öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim.inşallah buyrun gelin her zaman bekleriz memleketimizin dört bir yanı ayrı ayrı güzel kim bilir belki bizde sizin misafiriniz oluruz.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    O kadar özendimki.-3 bile gözümü korkutmadı ki ben aşırı tatlı su motorcusuyumdur.
    sivyunus bunu beğendi.

Motosikleti
    tenere 660za
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar özendimki.-3 bile gözümü korkutmadı ki ben aşırı tatlı su motorcusuyumdur.
    yorumunuz için çok teşekkür ederim.motosiklet üzerinde olduktan sonra nereye gittiğinin pek önemi olmuyor ama böyle güzel yerlere gidince insan bir başka hoş oluyor tabi videoyu da izlediğiniz için ayrıca teşekkür ederim Okan bey

Motosikleti
    cıks
    gezi için tebrik, paylaşım da şık olmuş teşekkürler
    sivyunus bunu beğendi.

Motosikleti
    tenere 660za
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezi için tebrik, paylaşım da şık olmuş teşekkürler
    güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Çok güzel gezi olmuş. Okurken hissettim resmen, rahatladım. Ayrıca yazın yapacağım tur içinde rotama ekledim. Teşekkürler.
    sivyunus bunu beğendi.

Motosikleti
    tenere 660za
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gezi olmuş. Okurken hissettim resmen, rahatladım. Ayrıca yazın yapacağım tur içinde rotama ekledim. Teşekkürler.
    Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim,eğer size o hissi verebilmişsem ne mutlu bana yapacağınız turda Aydın üzerinden geçerseniz ve vaktiniz olursa bir çay içmeye beklerim.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    motora nası bakmışlar
    görüntüden eski model olduğu belli ama öyle parlamış ki yeni gibi olmuş
    sivyunus bunu beğendi.

Motosikleti
    tenere 660za
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora nası bakmışlar
    görüntüden eski model olduğu belli ama öyle parlamış ki yeni gibi olmuş
    İlk sahibinden aldım çok temiz bakmış ve az kullanmış

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    GÜZEL GEZİ OLMUŞ
    motor da hiç 20 yaşında gibi değil
    sivyunus bunu beğendi.

Motosikleti
    tenere 660za
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GÜZEL GEZİ OLMUŞ
    motor da hiç 20 yaşında gibi değil
    Teşekkür ederim.motosiklet dediğiniz gibi yaşına göre iyi durumda 2001 model majesty 250

oquz55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Milli park içinde her türlü avcılık faaliyeti yasalara aykırıdır diye biliyorum. Yakalandığınız an ciddi yaptırımları var. Uç kısmında jandarma bölgesi var ve devriye geziyorlar.
    sivyunus bunu beğendi.

Motosikleti
    tenere 660za
    Alıntı oquz55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milli park içinde her türlü avcılık faaliyeti yasalara aykırıdır diye biliyorum. Yakalandığınız an ciddi yaptırımları var. Uç kısmında jandarma bölgesi var ve devriye geziyorlar.
    Yaz aylarında sıkıntı olabilir millet yüzdüğü için ama kış oldumu karışmıyolar en az 10 kişi daha vardı benim olta attığım sahilde diğer sahillerde de vardı olta atanlar.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Icsularda ve denizlerde amator avciligi belirleyen sirkulerde yasakli bolgeler yazar. Milli parklarla ilgili olanlar arasinda Dilek Yarimadasi'ni goremedim. Yillardir sirkulerle ve deniz hukuku ile ilgilenmiyorum acikcasi, daha genis daha detayli bir yasak/yonetmelik var mi kontrol etmedim.

Gecen yilin sirku linki asagidaki gibi.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?M...evzuatTertip=5
    sivyunus bunu beğendi.

Motosikleti
    tenere 660za
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Icsularda ve denizlerde amator avciligi belirleyen sirkulerde yasakli bolgeler yazar. Milli parklarla ilgili olanlar arasinda Dilek Yarimadasi'ni goremedim. Yillardir sirkulerle ve deniz hukuku ile ilgilenmiyorum acikcasi, daha genis daha detayli bir yasak/yonetmelik var mi kontrol etmedim.

Gecen yilin sirku linki asagidaki gibi.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?M...evzuatTertip=5
    Gürcan bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    gurcanozturk bunu beğendi.

oquz55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Sirkülerde bende görmedim. Bende olta atmak istedim sordum yasak denmişti. Tabi ki sezon da sormuştum.
    sivyunus bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dilek yarımadası milli parkını 2011 yılında CBF 150 ile gezmiştim.

Güzel bir gezi. Güzel görüntüler. Kazasız, belasız nice geziler dilerim.

20 yıllık motoru ayakta tuttuğunuz için tebrik ederim. 5-6 yıl olunca motorumu eskidi diye satarım genelde. Mevcut şartlarda motorumu değiştirebilecek değilim. En azından uzun yıllar kullanma konusunda cesaretim arttı.
    sivyunus bunu beğendi.

Motosikleti
    tenere 660za
    Sirkülerde bende görmedim. Bende olta atmak istedim sordum yasak denmişti. Tabi ki sezon da sormuştum.
    Sezonda sıkıntı olabilir diye izin vermeyebilirler hocam ama kış aylarında kimse karışmıyor zaten gelenlerin balık tutmak için geldiğini biliyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dilek yarımadası milli parkını 2011 yılında CBF 150 ile gezmiştim.

Güzel bir gezi. Güzel görüntüler. Kazasız, belasız nice geziler dilerim.

20 yıllık motoru ayakta tuttuğunuz için tebrik ederim. 5-6 yıl olunca motorumu eskidi diye satarım genelde. Mevcut şartlarda motorumu değiştirebilecek değilim. En azından uzun yıllar kullanma konusunda cesaretim arttı.
    Güzel yorumunuz için öncelikle çok teşekkür ederim motoiskletin suyunu yağını bakımlarını düzgün yaptıktan sonra yıllarca çok rahat binebilirsiniz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler