Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

ATP zincir yağlama

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yıllardır 90 ve 140 numara şanzıman yağı kullanırım.
    Ybr de 33bin km kullandım inanın zincir hala sıfır gibiydi.
    Şimdi mt 25 kullanıyorum onda da şanzıman yağı kullanıyorum.
    Ybr de otomatik yağlama vardı mt 25 te yok.Dis fırçası ile güzelce yagliyorum,5dk mi almıyor.
    Ben kesinlikle tavsiye ederim.kararinda yaglandigi taktirde sıçrama yapmıyor.
    Konuyu açan benim, senin gibi otomatik zincir yağlama sistemini konuşan çok az kişi oldu,ilginiz için size çok teşekkür ederim,diğer arkadaşlar gibi konuyu başka mecralara çekmediniz, sağolun var olun, ESKİŞEHİR den selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Atp sistemini kullanan memnun olmayan yoktur. Adamın inancıyla siyasi görüşüyle neden ilgileniyorsunuz. adam ister imam olsun ister papaz olsun ister haham olsun sistemi kurmuş on numarada olmuş çatır çatır çalışıyor. Gerisi boş muhabbet.
    mesut hoca, bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana öyle geliyor ki...
    Ahmet abi her gelen müşterisine rakı sofrası kuran, elinde yüzünde ve değişik yerlerinde dövmesiz piercingsiz yeri olmayan biri olsa....
    Hatta iktidara her an saydıran biri olsaydı...
    Buradaki yorumların boyle olmayacağına nedense eminim....
    Dövme rakı önemli değil saydırmak kesin çözüm.

Sıkıntı yok abim olacak bu işler. Bunları kabul ettiğimiz için hala buradayız. Yapacak bir şey yok...
    mesut hoca ve bursalıali bunu beğendiler.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım taktırdığı Scottoiler marka yağlama sisteminin maşaya bağlanan parçasının yerinden çıkıp zincirle dişli arasına girmesi sonucu zinciri attırdı , Allahtan yavaş hızda gerçekleşti de başka bir sıkıntı yaşamadı , bu tip sonradan eklenen aparatların montajıda çok önemli , ürün muazzam olsa bile montaj kötü ise sıkıntı çıkıyor..
    Rölanti hızında parmak koparan zincir-dişliye plastik hortumun, fırçanın ya da elle bükülenilen ince metal borunun zarar vermesi imkansız.

Arkadaşın zinciri muhtemelen ya çok boldur ya da bilemediğimiz başka bir sorun vardır.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım taktırdığı Scottoiler marka yağlama sisteminin maşaya bağlanan parçasının yerinden çıkıp zincirle dişli arasına girmesi sonucu zinciri attırdı , Allahtan yavaş hızda gerçekleşti de başka bir sıkıntı yaşamadı , bu tip sonradan eklenen aparatların montajıda çok önemli , ürün muazzam olsa bile montaj kötü ise sıkıntı çıkıyor..
    TSE,TÜV ya da ISO dememdeki sebep işte tam olarak bu. Elinde belgesi varsa ve bir zarar yaşadıysa tazmin yoluna gidebilir. Merdiven altında anca düdüklerler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Şu ana kadar gördüğüm örnekleri malesef estetik açıdan sorunluydu hep. Motosiklete ait olmadığı, sonradan uydurulduğu kabak gibi belli ediyor kendini. O plastik şişe gidona takıldığında da, şaseye yandan monte edildiğinde de kötü gözüküyor, sırıtıyor.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Rica ederim Mesut Bey.
    Ben çok memnun kaldım sizde memnun kalmışsınız sistemden,bilgi paylaştıkça güzelleşir,Bursa dan selam ve saygılar.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim Mesut Bey.
    Ben çok memnun kaldım sizde memnun kalmışsınız sistemden,bilgi paylaştıkça güzelleşir,Bursa dan selam ve saygılar.
    Aleyküm selam arkadaşım, teşekkürler, Eskişehir den de size selam olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atp sistemini kullanan memnun olmayan yoktur. Adamın inancıyla siyasi görüşüyle neden ilgileniyorsunuz. adam ister imam olsun ister papaz olsun ister haham olsun sistemi kurmuş on numarada olmuş çatır çatır çalışıyor. Gerisi boş muhabbet.
    İşte tam da bunu kast ettim,ben kullanıyorum sorun çıkarmıyor,zaten kimseye de zorla satan da yok,piyasada muadilleri var ,isteyen onu alır kullanır,istemeyen sprey sıvı grese devam eder,isteyen de yağlamaz,herkes kendi bilir,herkesin motoru kendi nindir, Allah kimseye kaza göstermesin,benim diyeceğim budur
    bursalıali bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Kim yaptıysa emeğine sağlık, sistem basit, motorcu dostu ve ulaşılabilir. İlk fırsatta alıp takacağım motosikletime. Üreten insandan zarar gelmez arkadaş bunu bilir bunu söylerim.
    mesut hoca, mavzer-i ve bursalıali bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim yaptıysa emeğine sağlık, sistem basit, motorcu dostu ve ulaşılabilir. İlk fırsatta alıp takacağım motosikletime. Üreten insandan zarar gelmez arkadaş bunu bilir bunu söylerim.
    üreten insandan zarar gelmediği gibi üründen de gelmiyor. sonuçta elektrik sisteminin dibine kadar girip bi değişiklik yapmıyor. beynine müdahale etmiyor bilmem neresine bilmem ne yapmıyor. sigortalardan birinden ince bi kablo çekiliyor sadece. çok ekstrem bişey olursa sigortaya olur.

zinciri yağlayan mekanizmayı sac kelepçeyle bağlıyor. beni bile taşır o kelepçe. bişey olurda koparsa zincire dolanacak bişey de yok.
    benim gözümde hiç bir riski olmayan birşey.

oldu ki bu sistemi bende yapabilirdim. kendim için satış yapmadan. o zaman beni mi topa tutacaklardı
    mesut hoca, tommygun ve bursalıali bunu beğendiler.
    since 1987

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oldu ki bu sistemi bende yapabilirdim. kendim için satış yapmadan. o zaman beni mi topa tutacaklardı

Ben yaptım. Gördüm ATP'yi "ulan ben de yaparım" dedim, yaptım. 1 yıldan fazladır kullanıyorum. Hatta modifiye fikrim de var. Netleştirip becerebilirsem burada açıklarım ya da fikrimi ATP'ye satıp telif mi alsam, bilemedim şimdi. Fikrimin TSE'si yok ama buluruz bir yolunu...

TSE vs olmadan hak iddia edemeyeceğini sanan insanlar var, iyi yaşıyorlar bu hayatta
    mavzer-i, Ahmet Turan Peker ve bursalıali bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yaptım. Gördüm ATP'yi "ulan ben de yaparım" dedim, yaptım. 1 yıldan fazladır kullanıyorum. Hatta modifiye fikrim de var. Netleştirip becerebilirsem burada açıklarım ya da fikrimi ATP'ye satıp telif mi alsam, bilemedim şimdi. Fikrimin TSE'si yok ama buluruz bir yolunu...

TSE vs olmadan hak iddia edemeyeceğini sanan insanlar var, iyi yaşıyorlar bu hayatta
    TSE'yi patent'le karistiriyorsunuz. Patentiniz olmadan hak iddia etmeniz cok mumkun degil. Patentiniz olsa bile hakkinizi almaniz kolay bir surec degil. Araklikli calisan silecek patenti alan adamin Ford ve Chrysler'dan parasini alma sureci filim oldu... https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Kearns

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Ben bu sistemi ilk yaptığım zaman burada her detayı ile paylaştım. Herkesin faydalanması için fakat forumda motosiklet ile ilgili şeyler galiba çok ilgi görmediğinden(benzin,zam,ve birkaç siyasi konu dışında)kimse ilgilenmedi.

İş başka boyuta gelince rengi değişti tabii ki. patent başvurusundan sonra ise tamamen özel hale geldi. Tabii ki sizin gibi bireysel olarak yapan taklit eden arkadaşlar var. Bunda hiç bir sıkıntı görmem.Kazasıs belasız kullanın.
    mesut hoca bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    bizim grupta herkeste var bir bende yok.
    parasızlığın gözü kör olsun
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim grupta herkeste var bir bende yok.
    parasızlığın gözü kör olsun
    Kullanan birisi olarak söylüyorum çok faydalı bir sistem
    bursalıali bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    bizim versys gurubunda kendi imkanlarıyla yapan bi abi var. ama sistemi tam oturtamadığı için jantlar yağ içinde kalıyor. zincir balçık balçık. biraz daha uğraşsa sistemi oturtur. isteyen kendi yapabiliyor. yada benim gibi hazır yapılmışını taktırıp başı ağrımadan kullanabilir.
    mesut hoca ve bursalıali bunu beğendiler.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TSE'yi patent'le karistiriyorsunuz. Patentiniz olmadan hak iddia etmeniz cok mumkun degil. Patentiniz olsa bile hakkinizi almaniz kolay bir surec degil. Araklikli calisan silecek patenti alan adamin Ford ve Chrysler'dan parasini alma sureci filim oldu... https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Kearns
    Hayır karıştırmıyorum, şaka amaçlı yazmıştım. Yukarıda birisi, sistemin motosiklete zarar vermesi durumunda, "TSE olmadan zararımı tazmin edemem" gibi bir şey söylemişti. Onun üzerine yazmıştım.

Ayrıca, size bir bilgi vereyim: Fikriniz hakkında hak iddia edebilmeniz için patent olması şart değil. Tabi patent alınmalı, tescil yapılmalı. Patent önemli değildir demiyorum, hak iddia etme konusuna değiniyorum. Fikrinizi tüm detaylarıyla, gerekirse çizimleriyle kağıda döküp, noterde tasdik ettirirseniz hak iddia edebilirsiniz. Hatta bazı durumlarda, konu ile ilgili yarışmalara katılsanız dahi (derece yapmanıza gerek yok), buluşun sahibi gerçekten sizseniz, hak iddia edebilirsiniz. Patentin burada avantajı şudur: patentiniz varsa eğer fikir sizindir, daha önce araştırılmıştır, işi fazla uzatmadan hakkınızı alırsınız. Patent yoksa fikrin size ait olduğunu evrak, belge, noter, tasdik vs ispatlamanız gerekir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Burada hic bir motosiklette gormedim daha

Malum, O-Ring'li zincirler asil onemli olan yaglamayi kendi iclerinde yapiyorlar zaten.

Cok da dikkat etmeden yaptigim ara sira yaglamalara ragmen ilk zincirim 35000km'den uzun dayandi, ki ciddi zorladigim CB900F Hornet'te... Simdiye kadar sahip oldugum motosikletlerin uluslararasi forumlarinda zincir omurleri ortalamada boyle... Touring amacli motosikletlerde daha da fazla...

Motosikleti

Malum, O-Ring'li zincirler asil onemli olan yaglamayi kendi iclerinde yapiyorlar zaten.

Cok da dikkat etmeden yaptigim ara sira yaglamalara ragmen ilk zincirim 35000km'den uzun dayandi, ki ciddi zorladigim CB900F Hornet'te... Simdiye kadar sahip oldugum motosikletlerin uluslararasi forumlarinda zincir omurleri ortalamada boyle... Touring amacli motosikletlerde daha da fazla...
    türkiyede yağlar türkçe bilmediği için anlaşamıyoruz. imalatında turkish.dll kullanmadıklarından türkiyede zincir yağları daha çabuk bitiyor :D
    bursalıali bunu beğendi.
    since 1987

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zaten şu aşağıya koyduğum videoyu adam akıllı izleyen mantıklı bir kişi tüm bu saçmalıklara gerek olmadığını anlar

zapalka ve Osm@n bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)