Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

ATP zincir yağlama

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı zamanda Türk Standartları Enstitüsüne bu ürünleri kayıt ettiren, yaptığı ürünün garanti şartlarını belirleyen ve bu çerçevede fatura kesip vergisini ödeyen de olması gerekir değil mi?

nasıl yani söz konusu ürünün satışını yapan arkadaş bütün forumda din iman hukuk adalet devlet diyip yazdıgın standartları yapmıyor mu?

İnanmam.

ero__ bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yani söz konusu ürünün satışını yapan arkadaş bütün forumda din iman hukuk adalet devlet diyip yazdıgın standartları yapmıyor mu?

İnanmam.

Benim öyle bir iddiam yok.
    mesut hoca bunu beğendi.

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim öyle bir iddiam yok.
    yok zaten kimsenin böyle ahkam kesip kaçak iş yapacağını sanmıyorum yani , dinimizde bile cezası cehennem.

elbette ki forumda bu tür işleri yapan tüm üyelerimiz vergilerine kadar ödüyordur devlete.

aksini düşünmem bile
    ero__ bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    yok zaten kimsenin böyle ahkam kesip kaçak iş yapacağını sanmıyorum yani , dinimizde bile cezası cehennem.

elbette ki forumda bu tür işleri yapan tüm üyelerimiz vergilerine kadar ödüyordur devlete.

aksini düşünmem bile
    hatta her ilde servisi vardır, 2 yıllık sanayi ve ticaret bak. onaylı garanti belgesi de vardır.
    ero__ bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bırakın adam reklamını yapsın. Büyüsün. Yerli girişimcilere ihtiyacımız var. Bir şeyler üretmek isteyenlere satın almasak da engel olmamalıyız.
    tommygun, mesut hoca ve bursalıali bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Forumdaki bazı kişiler 3 günlük yasağın getirdiği stres ile sağa sola sataşma peşindeler. Forumu kullanmalarının tek amacı insanlarla laf dalaşına girmek. Umursamaya değmez.
    tommygun, arndiol ve mesut hoca bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R

İnanmam.

Siyasal islamcılar etik yönden muhtemelen ülkenin en aşağı sınıfı.

İnandıklarını iddia ettikleri dinin işlerine gelmeyen şartlarına münasip kulplar uydurduktan sonra geriye uymak zorunda hissettikleri bir prensip, doğru-yanlış ayrımı kalmıyor gördüğüm kadarıyla. Günlük yaşamlarında, gavur deyip aşağıladıkları kesimin ahlakının onda birine bile sahip değiller...

Kul hakkı, kamu malı, yalan söyleme, hepsi OK, pardon, "mübah"...
    ero__ ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdaki bazı kişiler 3 günlük yasağın getirdiği stres ile sağa sola sataşma peşindeler. Forumu kullanmalarının tek amacı insanlarla laf dalaşına girmek. Umursamaya değmez.
    yanlış yere saldırıyorsun, gün gelir doğru olan fikrin yüzünden yandaşlar tarafından vatan hainliğine kadar suclanırsan o zaman anlarsın bu forumda neden böyle şeyler oluyor.

farkındaysan kimseye laf dalaşı da yok, vergisini veren bir vatandaş olarak üye oldugum forum üzerinden de sipariş alınıp satışı yapılan bir malın vergisini ve ticari kaydını sorguluyorum. en doğal hakkım.
    hatta sorgulamıyorum, farkındaysan yukarda malum arkadaş için "yok vergisini ödüyordur sonucta sürekli hak adaletten dinden imandan bahsediyordu" diyorum.
    6 aylık hesabınız var, muhtemel secim dönemlerinde hiç foruma denk gelmedin.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyasal islamcılar etik yönden muhtemelen ülkenin en aşağı sınıfı.

İnandıklarını iddia ettikleri dinin işlerine gelmeyen şartlarına münasip kulplar uydurduktan sonra geriye uymak zorunda hissettikleri bir prensip, doğru-yanlış ayrımı kalmıyor gördüğüm kadarıyla. Günlük yaşamlarında, gavur deyip aşağıladıkları kesimin ahlakının onda birine bile sahip değiller...

Kul hakkı, kamu malı, yalan söyleme, hepsi OK, pardon, "mübah"...
    hasmet hocam, lütfen.

Burada aslında yukarda da belirttiğim gibi bir soru cümlesi yok. Biz arkadaşların kul hakkı ve vatan hainliği yapmadan zaten yapılması gerekenleri yaptıgına inanıyoruz.

--

neyse konuya son mesajım, olması gereken birşeyi dile getirildi diye destekledik yine laf yedik.
    ero__ bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Vay arkadaş,nerede açtım şu konuyu herkes anlamak istediği taraftan bakıyor,sadece ve sadece otomatik yağlama sisteminde edindiğim tecrübeyi sizinle paylaştım,galiba hata ettim,yapmayın arkadaşlar, belki birine faydam olur dedim ama sanki zararım oldu gibi.

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş,nerede açtım şu konuyu herkes anlamak istediği taraftan bakıyor,sadece ve sadece otomatik yağlama sisteminde edindiğim tecrübeyi sizinle paylaştım,galiba hata ettim,yapmayın arkadaşlar, belki birine faydam olur dedim ama sanki zararım oldu gibi.
    Bunu söylerken siz de anlaşılmasını istediğiniz taraftan bakmıyor musunuz?
    mesut hoca ve gurcanozturk bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mavzer-i ve mesut hoca bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    yanlış yere saldırıyorsun, gün gelir doğru olan fikrin yüzünden yandaşlar tarafından vatan hainliğine kadar suclanırsan o zaman anlarsın bu forumda neden böyle şeyler oluyor.

farkındaysan kimseye laf dalaşı da yok, vergisini veren bir vatandaş olarak üye oldugum forum üzerinden de sipariş alınıp satışı yapılan bir malın vergisini ve ticari kaydını sorguluyorum. en doğal hakkım.
    hatta sorgulamıyorum, farkındaysan yukarda malum arkadaş için "yok vergisini ödüyordur sonucta sürekli hak adaletten dinden imandan bahsediyordu" diyorum.
    6 aylık hesabınız var, muhtemel secim dönemlerinde hiç foruma denk gelmedin.
    Yanlış anladın ben bu konudaki karşınızdaki kişiyi savunmuyorum. Savunmam da. Benim düşünce yapıma da ters. Bu durumu sorgulamak da hakkınız, hakkımız.

Benim burda kızdığım olay, her konuda her şeye karşı çıkanların, sürekli milleti iğneleyenlerin aynı kişiler olması. Kaza konusu açılıyor aynı, zincir yağlama konusu açılıyor aynı, alüminyum çanta açılıyor aynı.

Peki soruyorum. Amacınız gerçekten vergi konusunu sorgulamak mı yoksa ortalığı kızıştırmak mı? Aldığınız bütün ürünlerin fişini, TSE belgesini takip ediyor musunuz? Bu bakkaldan alınan bir çikokata da olabilir motosikletimize aldığımız bir parça da olabilir.

Yanlış bir şekilde söylemişm ilk mesajımda özür diliyorum ama bu tarz tartışmalara gerçekten gerek yok. Forum da çağımızın sorunlarından biri olan, gerçek hayatındaki stressi klavye üzerinden çıkartma yerine dönüyor.

Dediğim gibi ben bu olayda karşı çıktığınız kişiyi savunmuyorum. Benim yapıma da ters. Ama zincir yağlama otomati konusunda da bir alternarif yapılmış, kullanan kişi deneyimini paylaşmış. Hemen reklam bu, belgesi faturası nerde, servisi nerde, garantisi nerde deniliyor. Devletin kanun mekanizması bu kadar güçlü ise olayın önünü lafla kesmek yerine gidin şikayet edin sonuç alın.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be bir zincir yağlama sisteminin yaptığına bakarmısınız, herkes davulun kasnağına vuruyor
    bursalıali bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Herhangi bir vergi dairesine gidiyorsunuz. Adres belli firma belli. Gizli hiçbir şey yok vatandaşlık görevinizi yapıp ihbarda bulunuyorsunuz. O zaman bütün sorulara cevap bulursunuz. Yada "adam" gibi gelip çayınızı içer yemeğinizi yer herşeyi gözünüzle görüp kendinizi tatmin edersiniz

Sizin Türkiye de yapılan herhangi bir şeye olur gözle bakmanız imkan dışı. Akrep dervişi sokunca " ne yapayım benim tabiatım bu "" demiş. Onun için normal görüyorum.
    mesut hoca ve bursalıali bunu beğendiler.

Ben ATP nin düşüncelerine pek katılmam.

Açıkcası ticaret yaptıgı için mi candaş yoksa gerçeten inanarak mı candaş onu da bilmiyorum şahsen tanımam ..Ama yazdıkları olsun tutumu davranışları olsun candaşlıgı dışında ben sıkıntılı bir şeyini görmedim gayet düzgün mantıklı ....

Burada benim de ziyaretine gitiğim esnaflar var birisi geldi mi genelde onlarda candaş davranıyor ama samimi az kişinin oldugu ortam oldu mu verip veriştiriyorlar....

https://www.youtube.com/watch?v=tqmAoZCS4V8

Sordugum da ise eleştirdin mi bir can daşa denk gelir isen hemen maliye polis vs başına gelir mutlaka ot kökten olsun olmasın ceza yersin diyorlar.. ATP bunun için candaşlık yapıyor ise açıkcası bir şey de diyemiyorsun ..Durum bu halde....

Ben yaptıgı işte kendisi takdir ediyorum umarım işini geliştirir, daha güzel hizmetlerde bulunur... Türk girişimcisine destek olmak lazım...
    Boş boş oturmuyor vatana milte faydalı bir şeyler yapıyor ..
    Hiç değil ise üretiyor..Üreten her kişiye düşüncesi fikri ne olur ise olsun destek olmak takdir etmek lazım... Ben şahsım adına fikirleri ile %180 derece ters olmama ragmen üretmesi bir şey ler yapmasından dolayı ,teşekkür ve takdir ediyorum.
    tommygun bunu beğendi.

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ATP nin düşüncelerine pek katılmam.

Açıkcası ticaret yaptıgı için mi candaş yoksa gerçeten inanarak mı candaş onu da bilmiyorum şahsen tanımam ..Ama yazdıkları olsun tutumu davranışları olsun candaşlıgı dışında ben sıkıntılı bir şeyini görmedim gayet düzgün mantıklı ....

Burada benim de ziyaretine gitiğim esnaflar var birisi geldi mi genelde onlarda candaş davranıyor ama samimi az kişinin oldugu ortam oldu mu verip veriştiriyorlar....

https://www.youtube.com/watch?v=tqmAoZCS4V8

Sordugum da ise eleştirdin mi bir can daşa denk gelir isen hemen maliye polis vs başına gelir mutlaka ot kökten olsun olmasın ceza yersin diyorlar.. ATP bunun için candaşlık yapıyor ise açıkcası bir şey de diyemiyorsun ..Durum bu halde....

Ben yaptıgı işte kendisi takdir ediyorum umarım işini geliştirir, daha güzel hizmetlerde bulunur... Türk girişimcisine destek olmak lazım...
    Boş boş oturmuyor vatana milte faydalı bir şeyler yapıyor ..
    Hiç değil ise üretiyor..Üreten her kişiye düşüncesi fikri ne olur ise olsun destek olmak takdir etmek lazım... Ben şahsım adına fikirleri ile %180 derece ters olmama ragmen üretmesi bir şey ler yapmasından dolayı ,teşekkür ve takdir ediyorum.
    Ben koyu akpli ramazanı 1 gün öncesinde rakı masasında karşılayan arkadaşım VARDI. Hani gözümle görmesem inanmazdım denilecek cinsten. O gün ilişiğimi kestim. Kaldı ki öyle dini bütün bir insan sayılamam. Ama işte bu bahsettiğim tarzda ortalık dolu...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ahmet Abi'nin esnaflığı ve muhabbeti gerçekten güzel. Ben de dünya ve siyaset görüşlerimizin farklılığından ötürü ilk önyargılı gittim. Lakin bu yaşımda utandırdı beni. Ürünü alıp taktıktan sonra bile 1000 tane sorduğum saçma soruya kibar ve bilgilendirici şekilde yanıt verdi. Bir keresinde işini gücünü bıraktı, gelip yağ eklemesi yaptı, para da almadı. Adam ürününün arkasında ve sattık,bitti,gitti muhabbeti yapmıyor. Dediğim gibi 1 sene ve 10.000 km'dir Atp sistemini kullanıyorum, çok memnunum.
    espresso bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ürün işe yarar ve kullanışlıysa sevmediğin birinin yapması önemli değil önemli olan ürünü ile kullanıcıların mutlu olmasıdır

ben buna bakarım. zamanında forumda benimle dalaşan anlaşamadığımız bi arkadaş vardı. kendisini şahsen sevmezdim ama yaptığı işleri beğenirdim

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet Abi'nin esnaflığı ve muhabbeti gerçekten güzel. Ben de dünya ve siyaset görüşlerimizin farklılığından ötürü ilk önyargılı gittim. Lakin bu yaşımda utandırdı beni. Ürünü alıp taktıktan sonra bile 1000 tane sorduğum saçma soruya kibar ve bilgilendirici şekilde yanıt verdi. Bir keresinde işini gücünü bıraktı, gelip yağ eklemesi yaptı, para da almadı. Adam ürününün arkasında ve sattık,bitti,gitti muhabbeti yapmıyor. Dediğim gibi 1 sene ve 10.000 km'dir Atp sistemini kullanıyorum, çok memnunum.
    Kaan abi kaça yaptırdın ATP'yi? Benim hayvana da yaptıralım uygunsa. Markalı ATP'ler 1500 TL imiş. https://www.feyizoglu.com/V-System-O...emi_49437.html
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaan abi kaça yaptırdın ATP'yi? Benim hayvana da yaptıralım uygunsa. Markalı ATP'ler 1500 TL imiş. https://www.feyizoglu.com/V-System-O...emi_49437.html
    Ahmet Abi sağolsun bana indirim yaptı. 4500 TL tuttu

Şaka şaka..
    Ezio41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)