Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sivas'ın Dağlarında Zirve Gezileri 4

Motovento
    REKLAM ALANI
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Yazamadığı bir kaç geziden birisini daha paylaşmak istedim. Bu pandemi günlerinde içimizi ferahlatır.
    Sivaslı arkadaşların bileceği bir yer olan Paşa Fabrikası mesire alanının karşısındaki yüksek tepelere yönümü çevirdim
    Mesire alanı bir vadinin içinde. İki tarafında da yüksek tepeler var. Her iki tarafta da Bayraklarımız var.
    Bayrağın birinin yanına kadar motorla gidilebiliyor. Diğeri biraz daha sarp.
    Asfalttan ayrılıp tepelere çıkmaya başladım.

Yolun devamı karşıdaki yol

Arada yine bir Aluç ağacı görüyor ve duruyorum.

Biraz nasiplenip yola devam ediyorum. Birinci tepeye varıyorum

Geldiğim yol aşağı taraf

Paşa Fabrikası mesire alanı aşağısı

Sarp yerde dediğim Bayrağımız karşıda. Maşallah nede güzel...

Diğer Bayrağımızda karşıda biraz uzak olduğundan bu kadar görünüyor. Oraya motor ile ulaşılabiliyor.

Ağaç dikmek için ilginç bir alan yapmışlar.

Buda Motorum.

Buradan ayrılıp biraz daha yüksek olan diğer tepeye ilerliyorum.

Buradan ayrılıp yönümü 4 Eylül Barajımıza çeviriyorum. Sivas'ın su ihtiyacı buradan sağlanıyor.
    Uzaktan görünene kadar ilerliyorum. Baraj karşıda.

Birkaç fotoğrafçılık denemesi yapıyorum.

Uzaklarda Rüzgar türbinleri görünüyor Yıldız Dağının eteklerinde.

Dağdan tepeden,tarlalardan ilerleyerek barajın kenarına ulaşıyorum. Su çok azalmış. Dolu hali çok ilerlere gidiyor.

Savacağa ulaşıyorum. Buradan da savacağın üstüne devam ediyorum birkaç resimde buradan.

Dönüş yolunda Güneş enerji tarlasının kenarında durup birkaç resim alıyorum. Temiz enerji.

Bir gezimi de sağ salim böylece tamamlamış oldum.Kısa ama zevkli geziler oluyor doğrusu.
    Herkese teşekkürler.
    BloodyBaron ve mesut hoca bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Keske sivaslılar seferber olup şu düzlüklere ağaçlar yeşillikler dikseler. Her yer boz. Yetişmiyor mu acaba bilmiyorum cahil konusmayayım.
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keske sivaslılar seferber olup şu düzlüklere ağaçlar yeşillikler dikseler. Her yer boz. Yetişmiyor mu acaba bilmiyorum cahil konusmayayım.
    Çok doğru söylediniz. Çevrede oldukça fazla ağaçlandırma çalışması var. Fakat malum ağacın ortaya çıkmasıda uzun yıllar istiyor
    Tabiiki sert ikliminde buna etkisi olabiliyor.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Winner 200 sanirim. Ne suredir sizde memnun musunuz?

Sivas liyim bende sagolun iyi geldi gormek. Gezmis gibi oldum. Cokda guzel resimler ve paylasim. Sahsim adina tesekkur ederim.
    MCV ve mesut hoca bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Winner 200 sanirim. Ne suredir sizde memnun musunuz?

Sivas liyim bende sagolun iyi geldi gormek. Gezmis gibi oldum. Cokda guzel resimler ve paylasim. Sahsim adina tesekkur ederim.
    Teşekkürler hemşerim. Sivas'ı görmek iyi gelmezmi hiç?
    Evet motorum RKS Winner 200. Yaklaşık 4 ay oldu motoru alalı. 1000 Km yol yaptım. Böyle geziler yapabilmek için aldım doğrusu.
    Bu geziler sonunda ben çok memnun kaldım. Arazideki zevki asfalttan çok diyebilirim.
    Fiyatının motoru. Benim gibi arazi gezeceklere tavsiye ederim.
    nicknamer bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Hakikaten de öyle,bu pandemi süresince biraz Sivas'ı gezmiş olduk, teşekkürler Mehmet bey,ama ben bu pandemi sürecinde vakit geçirecek meşgaleyi buldum,yeni bir fotoğraf makinesi aldım,onu çözebilmek için uğraşıyorum,çekim modları ne işe yarıyor onlarla ilgili denemeler yapıyorum, videolar izliyorum,hazır kompakt dijital makina ile fotoğraf çekmeye hiç benzemiyor,prof makina bir sürü ayar gerektiriyor,ama çok güzel fotoğraflar çıkıyor,Sivas'a daha kar yağmadı galiba ,sizin oralarda kar yağmazsa bizim buralara hiç yağmaz herhalde ,ama inşallah Rabbim bereketini verir inşallah, ESKİŞEHİR den selamlar
    nicknamer ve MCV bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten de öyle,bu pandemi süresince biraz Sivas'ı gezmiş olduk, teşekkürler Mehmet bey,ama ben bu pandemi sürecinde vakit geçirecek meşgaleyi buldum,yeni bir fotoğraf makinesi aldım,onu çözebilmek için uğraşıyorum,çekim modları ne işe yarıyor onlarla ilgili denemeler yapıyorum, videolar izliyorum,hazır kompakt dijital makina ile fotoğraf çekmeye hiç benzemiyor,prof makina bir sürü ayar gerektiriyor,ama çok güzel fotoğraflar çıkıyor,Sivas'a daha kar yağmadı galiba ,sizin oralarda kar yağmazsa bizim buralara hiç yağmaz herhalde ,ama inşallah Rabbim bereketini verir inşallah, ESKİŞEHİR den selamlar
    Teşekkürler Mesut hocam. Makinan hayırlı olsun. Fotoğrafçılık benimde sevdiğim bir hobi. Prof makinalar tabiiki daha teferruatlı.
    Fakat verdiği sonuçlarda bir o kadar iyi. Güzel fotoğraflarınızı bekliyoruz.
    Sivas'a henüz kar yağmadı neyazıkki. Yağsın diye dualar ediyoruz. Gezilerim 1 ay önceki fırsat bulupta paylaşamadığım geziler.
    Bu aralar gezemesekte bunlarla avunmaya çalışıyorum. Allah memleketimize hayırlı yağışlar verir inşallah. Selamlar.
    mesut hoca bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)