Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

MT İstanbul - Sultanahmet Buluşması - Canlı Yayın :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    barış abi.
    emniyet müdürü bu lafı ederken kimde ehliyet var kimde yok bunu bilmiyordu..
    motosikletlerin bağlanması konusunda da suçlu değiller tabiki.bazı kurallar var ve biz bu kurallara uymak zorundayız.
    uymadığımız takdirde böyle 1-0 yenik düşer ve ellerine çok da güzel bir koz vermiş oluruz.
    artı böyle bir pozisyona düşünce,MOTOSİKLETLERİ FARKEDELİM sloganları dikkate alınmamaya devam eder.
    Ducatista:)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Barış cım dur bi dk.....
    BEN OLAYI BAŞTAN SONA KADAR ANLATMAK İSTİYORUM....DÜRÜSTCE YALANSIZ ABRTMADAN EKSİLTMEDEN....
    SULTANAHMET DEKİ TOPLANTIMIZ SONRASINDA ÇEKMECE SAHİL YAPALIM KARARI ALDIK... VE SAHİL YOLUNDAN ÇIKTIK YOLA...AKSARAY SAHİL KAVŞAĞINDA KIRMIZI IŞIKTA DURDUK ÖNÜMÜZDEKİ ARA IŞIKLARDADA ERHAN VE DİĞER 4 KİŞİLİK GURUP VARDI..(ONLAR SAHİL GEZİSİNE GELMEYECEK OLANLARDI)..BİR ARA TRAFİK POLİSİ BİZE KIRMIZI YANARKEN GEÇ GEÇ ACELE ET DİYE BİŞEYLER SÖYLEDİ...
    BENIM ÖNDE OLDUĞUM GRUP ÖNDEKİ GRUBA YAKLAŞIRKEN ARKADAN DAT DAT DİYE Bİ KAÇA KEZ SES GELDİ ANLADIMKİ BİRİLERİ GEÇİYOR...
    FAKAT BEN VE DİĞER ARKADAŞLAR SAĞDAN 1.VE 2.ŞERİTTE İDİK YANE SOL ŞERİT TAMAMEN BOŞTU.. YANIMDA GİDEN STARSAILOR ARKADAŞIMIZA GEÇERKEN 1-2 SANİYE BAKAYIM D ERKEN BİR ANDA AYNADA BANA VURAN KORUMA ARACINI GÖRDÜM....
    1-2 SN Bİ MEVZU YANİ... ABARTISIZ YALANSIZ...
    AYNADA KORUMA ARACINI GÖRÜNCE SAĞA DOĞRU GİDONU HAFİFCE ÇEVİRDİM FAKAT KORUMA ARACI OKADAR HIZLI VE TEĞET GEÇTİKİ BENIM KORUMA DEMİRİNE RESMEN BODOZLAMA VURDU.. BEN BÜTÜN SOĞUK KANLILIĞIMI KORUYARAK GİDONU SABİTLEMEYE ÇALIŞTIM 2-3 YALPADAN SDONRADA TOPARLADIM... VE NUMDEKI KORUMA ARACINA SELLEKTÖR YAPTIM...ARAÇ BAYAĞI BİR GİTTİKTEN SONRA SAĞA ÇEKTİ HİÇ GEÇMİ,Ş OLASIN BİLE DEMEDEN NAPIYORSUNUZ SİZ NE İŞİNİZ VAR YOLDA DEMEYE BAŞLKADI BEN ANLAMADIM NOLUYOR FALAN D EDIM GELDIN VURDUN BANA DEDİ.. BEN KİM KİME VURDUN FALAN DEYİNCE BAK BU DEVLETİN ARACI OBUR ARABADA İST.İL EMN. MÜDÜRÜR VAR DEDİ... EE BANANE NE YAPAYIM D EYINCE TELSİZ KONUŞMALARI BAŞLADI ..
    BENIM MOTOSİKLETE BAKTIM BİŞEY YOKTU TAMAM D EDİLER FAKAT TAM O SIRADA BİZİM PEŞİMİZDE DÜŞÜN D EDİLER...BİZDE MAL GİBİ SALAKA SALAK DÜŞTÜK PEŞLERİNE NİYE GİTTİYSEK ADAMLARIN A RKASINDAN...
    NEYSE BEN TAMAM DT6INCE GERİYE DONDUM VE EHLİYETSİZ ARKADAŞLAR GRUPTASN AYRILIN D EDIM... HATTA BEN HALLEDERIM SİZ GİDİN BEKLMEYIN DEDIM SAĞOLSUNLAR BUTUN ARKADAŞLAR GELDİLER.. FAKAT YİNE SÖYLUYORUM EHLİYETSILERE GRUPTAN A YRILMALARINI SÖYLEDIM....
    NEYSE GİTTİK KUZU KUZU BU HERİFLERIN PEŞİNDEN ZEYTİNBURNU KAVŞAĞINDA BEKLEYEN TRAFİK EKİPLERİNİN YANINA .. OSIRADA POLİS VE KORUMLAR DEVAMLI KONUŞUYORLARDI NAPALIM BAĞLAYALIMMI FALAN
    İLK BEN VERDİM EHLİYET RUHSATI BAKTI HALA ELINDE TUTUYOR ALABİLİRMIYIM D EDIM YOK Bİ DK VEREMEM DEDİ NIYE YAV DEDIM..
    OSIRADA BENDE HALA ANLAMADIĞIM SEBEBTEN KORUM LARA İYİ NİYETLLİ OLARAK PASTA CİLA İLE GİDECEK BİŞEY GEL DÜKKANA BEN YAPTIRAYIM NEDIR PROBLEM D EDIM.. O SIRADA EHLİYET RUHSATLAR KONTROL EDİLDİ.. BAKILDI BİZİM GRUPTAN S ADECE LEVENTİN EHLİYETİ YETERSİZ..
    ONU IKNA EDERIZ DEMEYE KALMADI Bİ BAKTIM ARKADAN BİZİM NA EHLİYET GRUP GELDI 6 KİŞİ D AHA GÖKSEL,AKSU,SAMET,AKALTEKE,VE 2 KİŞİ DAHA GELDI ALDILAR EHLİYETLERI RUHSATLARI O ARAD A KAŞLA GÖZ ARASINDA BİZE VURAN KORUMALAR OLAY YERINDEN RESMEN KAÇARAK GİTTİLER...BİZDE KALDIK ORADA DIMDIZLAK...
    VE KONUYU MALESEF DEVİLFİRE VE DİĞER ARKADAŞLARDA ISRAR ETSEDE BAĞLAYAMADIK ..
    BEN KENDI ADIMA ÇOK ÜZGÜNÜM SEBEBİYET VERDİĞİM İÇİN AMA EMIN OLUNKI BÖYLE BİŞEY OLSUN İSTEMEZDIM....
    Kİ... BEN DİĞER ARKADAŞLARI UYARDSIM VE 4 TANE MOTOSİKLETLİ A RKADAŞIMIZDA GİTTİ KURTULDU...
    OLAY BUNDAN İBARETTİR..
    HAKLIYKEN HAKSIZ DURUMA DÜŞTÜM ..
    FAKAT MOTOSİKLERIN BAĞLANMASINI ELELRINDEN BİŞY GELMEDİĞİ İÇİN KENDILERI HAKSIZ OLDUĞU İÇİN YAPTILAR BİR TÜR İNTİKAM İÇİN...
    YANE NE OLURSA OLSUN OLAYA ALAKASI OLMAYAN ARKADAŞLARIN CANLARI SIKILDI...
    BÜTÜN A RKADAŞLARMIZA GEÇMİŞ OLSUN
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    danierko anlamayan benmiyim senmisin ehliyeti olan evrağı tam olupta toplanan tek motor varmı ...bana onu söle yani arkadaşın herşeyi tamdı ama kıllığına motorunu bağladılar diyebileceğin tek örnek varmı?_????
    tamam baştan alıyorum. önce kaza oldu. sivil polis arabası savaş abiye çarptı. sonra sağa çekip hep beraber durduk. arabadan inen sivil polisler silahlarını çekip bize susun yoksa dağıtırız mesajı verdiler. sonra da trafik polisinin gelmesine fırsat bırakmadan bizi takip ekip ilerdeymiş dediler. yani kaza yerinde rapor tutulması gerekirken bunu atlatmış oldular. sonra telsizle konuşmalar yapıldı muhtemelen kendi aralarında ve epeyce ilerde trafik ekibiyle buluştuğumuzda kaza olmamış gibi davranıldı ve ehliyet kontrolü yapıldı. ehliyeti olmayan hiçbir arkadaşın motoru bağlanmadı tabiki ama kaza olduğuna ve üzerimize silah tehdidiyle gelindiğini ilişkin bir tutanak da tutulmadı. sivil polislerimiz canlarımız da ehliyet kontrolü karmaşasında kaçıp tüydüler. yani dağ fare doğurdu. kurallar sadece vatandaş için polisler kurallara uymayabilirler, kaza yapıp silahla üstüne gelebilirler ama sen ehliyetle çıkamazsın. bu arada çarptıkları savaş abinin 16 yıllık A-2 ehliyeti var antiparantez

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gereği ve uygulamamnın doğruluğu tartışılır ama İstambul emniyet müdürünün arabası korumalı bir arabadır ve trafikte önceliğe sahiptir herhengi bir araba değildir...bu yüzden bu olay farklıdır..arabadan elinde silahla çıkan memurlar görevi Celalettin CERRAH "ı korumak olan özel seçilmiş ve yine özel bir amirliğe bağlı olan memurlardır ...sokaktaki polis memuru ile bir değildir..olay talihsizliktir..eğer hata koruma aracında ise ben İstanbul emniyet müdürlüğü gibi türkiyenin gelinebilecek en üst seviyede bir makamını işgal eden Sayın Celalettin CERRAH IN gerekeni yapacağına da eminin ...Ama burda sizlerde yakışan uslüple yazın sokak azıyla yazı yazmak bir yetenek değildir..amaç üzüm yemek olmalı bence ..Bağcıyı dövmenin kimseye bir getirisi olmaz.......
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    [QUOTE=BBRR;404684]İstambul emniyet müdürünün arabası korumalı bir arabadır ve trafikte önceliğe sahiptir herhengi bir araba değildir...QUOTE]

herhangi bir araba olmaması ,trafikteki diğer kullanıcıların üstüne direksiyonu kırma ve seyir esnasında kapıyı açıp birşeyler söyleme artı can güvenliğimizi tehdit etme yetkisine sahip olduğu anlamına da gelmiyor sanırım????
    Ducatista:)

bighakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    1.savaşXXL ın arabası ile koruma aracı temas etmiştir.
    2.koruma aracı ileride savaşı durdurup araçtan silahları(zimmetli) ile inmiştir.
    3.anons yapılıp ileride ekipler motorları durdurmuşlardır.
    4.geride kalan ehliyetsiz arkadaşları diğer ekipler toplamıştır.
    5.savaş haksız çıkarılmış ve ehliyetsiz motorlar bağlanmıştır.

burada eleştirilecek olan Savaş'ın ve arkasındaki arkadaşların söyledikleri koruma aracının Savaş'a temas etmesi,buna rağmen Savaş'ın haksız gösterilmesi ve ne kadar zimmetlide olsa,korumaların ne kadar fazla yetkiside olsa bir terörist grupla temas etmiş gibi silahla araçtan inmesidir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    yasalar önünde hiçkimse ayrıcalığa sahip değildir sayın BBRR herkes eşittir, emniyet müdür değil kim olursa olsun kurallara uymakla yükümlüdür. Cumhurbaşkanının bile kırmızı ışıkta beklediğini sanırım hepimiz gazetelerde okumuşuzdur

İstambul emniyet müdürünün arabası korumalı bir arabadır ve trafikte önceliğe sahiptir herhengi bir araba değildir...
    işte tam olarak sorun budur, değişmesi gereken anlayış budur,

istanbul emniyüt müdürü herhangi bir insan olmalıdır ve istanbul emniyet müdürünün arabası trafikte kurallara uymakta herhangi bir araba olmalıdır

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Savaş geçmiş olsun keşke olay yerini terk etmeseydiniz...sizde bunun hata lduğunun farkındasınız...benim burdaki sitemim ve yazılarım olayı bilmeden veya bilere tüm emniyet mensupları hakkında yazılan çirkin yazılardır...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Gereği ve uygulamamnın doğruluğu tartışılır ama İstambul emniyet müdürünün arabası korumalı bir arabadır ve trafikte önceliğe sahiptir herhengi bir araba değildir...bu yüzden bu olay farklıdır..arabadan elinde silahla çıkan memurlar görevi Celalettin CERRAH "ı korumak olan özel seçilmiş ve yine özel bir amirliğe bağlı olan memurlardır ...sokaktaki polis memuru ile bir değildir..olay talihsizliktir..eğer hata koruma aracında ise ben İstanbul emniyet müdürlüğü gibi türkiyenin gelinebilecek en üst seviyede bir makamını işgal eden Sayın Celalettin CERRAH IN gerekeni yapacağına da eminin ...Ama burda sizlerde yakışan uslüple yazın sokak azıyla yazı yazmak bir yetenek değildir..amaç üzüm yemek olmalı bence ..Bağcıyı dövmenin kimseye bir getirisi olmaz.......
    BARIŞ ALLAH AŞKINA SENİN BU YAZDIKLARINI GÖRENDE AKŞAM YANIMIZDAYDIN SANACAK...İstambul emniyet müdürünün arabası korumalı bir arabadır ve trafikte önceliğe sahiptir herhengi bir araba değildir..DEMİŞSİN VARMI AKSİN İDDİA EDEN Bİ ARKADAŞ??
    SEN SÖYLEYINCEMI BİLECEĞİZ BUNU??
    AMA İST EMNİYET MÜDÜRÜDE YLDA GİDEN BİR MOTOSİKLETE NE ARIYORLAR BU TRAFİKTE DEME HAKKINA SAHİP DEĞİLDİR.. BU 1.
    2.ADAMIN KORUMLARI TRAFİKTE ARTİZTİK HAREKET YAPARAK BİRİNİN CANINA KASTEDMEK İÇİN ORADA BULUNMUYORLAR BUDA 2....
    3. İSE EN CAN ALICI NOKTASI... TAMAM KAZA OLDU.. NE DENİR GENELDE KAZALARDA 2 TARFTA GEÇMİŞ OLSUN DER EĞER MEDENİ İSE DİĞER POLİSLER GİBİ DEĞİLSE VE SENINDE BELİRTTİĞİN GİBİ ÖZEL BİR BİRİME YAKIŞAN İNSANLARSA GEÇMİŞ OLSUN DER
    DİREK SİLAHA SARILMAZ...
    OK??
    CELALETTİN CEERRAHI NE KADAR TANIYORSUNKI GEREKENİ YAPACAĞINA EMINIM DIYORSUN .Ç...
    AL ADAM YAPTI GEREKENI HAKSIZ OLAN KORUMLARINI KURTARDI.. KAZA YAPTIĞI ADAMI HAKSIZ DURUMA DÜŞÜRDÜ VE BAKTI OLMADI VERİ,LEN BİLGİLERDE SAVAŞ IN HELİYETI RUHSATI TAM OLDUĞU İÇİN BELKİ CANLARI NI YAKARIM DIYEREK DİĞER MOTORCULKARA SALDIRILDI...
    SANA SORUYORUM...
    TURKİYEDE BİR ARABA YOLDA KAZA YAPSA DÜĞÜN KONVOYU OLSA MESELA BÜTÜN ARABALARIDA EHLİYET RUHSAT SORULURMU O ANDA GEÇEN BÜTÜN ARABALARDAN .. 10 TANE TRAFİK POLİSİ BİRDEN GELİRMİ??
    HEM VURUP HEMDE HADE EYVALLAH DİYE KAÇMLARI NORMALMIDIR..
    YAV FARZETKI BEN SUÇLUYUM..
    BEN VURDUM..
    BEN D ENYOYUM
    İYİDE DİĞER OTORLARI NIYE ÇEVİRİYORSUN..
    TEKRAR EDİYORUM 100 ARABALIK BİR KONVOYDA KONVOYUN İÇİNDEKI BİR ARAÇ KAZA YAPSAYDI.. HESPİNMİ BEKLETİRLERDİ..

CEVAP VER LÜTFEN...

bak bu zihniyetlı adamlar işte ..
    kim ne yapacak
    bu resımı ve şikayet dilekçemi yollayacağım em gn müüd ve ist.em müd bakalım napacak...
    barış lütfen uyan burası turkiye.....olan vatandaşa oluyor..
    sen savunma polis amcaları onlar gayet güzel s avunuyor KENDİLERİNİ..
    VERİLECEK CEVABI ŞİMDİDEN AKTARIYORUM...
    MOTOSİKLETLİ EKBİN MOTORU BOZULDU DİĞER ARKADAŞIDA 100 MT İLERDEKI YERE KADAR GÖTÜRDÜ O YUZDEN KASK YOK O YUZDEN 3 KİŞİ BİNİYORLAR..
    MİNAREYİ ÇALANLAR KILIFINI EVDEN GETİRİR....
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Bu konunun tartışıldığı Bakırköy topiği gözükmüyor.
    kaldırıldımı?
    temizlenip yeniden açılacakmı?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    bence bu olayı sadece yaşayan arkadaşlar biz kendi aramızda tartışalım ve ne yapacağımıza karar verelim. olayı görmeyenler, uzakta olanlar sadece geçmiş olsun dileklerini iletirlerse yeterli olur diye düşünüyorum akşamki olayda erhan bey de vardı aramızda onun da görüşlerini bilmek isterim şahsen

BuR.K.O. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 125 T VARMI LEEMMM..!!..
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşam ben,Gökhan,Serhat erken ayrıldık Sultanahmetten, artçı olarak ta Bakırköy den motorsuz gelen 2 genç arkadaşımızı aldık, sahilden neşeli bir şekilde bakırköye geldik arkadaşları evine bıraktık, Gökhan ayrıldı evine gitti bende serhatla mertere sorunsuz olarak ulaştık, evde otururken Cihan aradı abi motorları bağladılar diye, hemen bazı kanalları aradım ama işin içinde iş olduğunu anladım, tabiki bu emri emniyet müdürümüzün verdiğini öğrenince kimse birşey yapamadı.

Suçu sadece toplu olarak gezmek olan motorcuların hiçbir sebep yokken, böyle bir uygulamaya maruz kalmalarını PRETOSTO ediyorum, sayın Cerrahın da özür dileyerek bu cezaları iptal etmesini istiyorum, bu konu ile ilgili diğer arkadaşlarla görüştükten sonra, Sayın Cerrah a emailler çekip bu konunun düzeltilmesini istiyeceğim, ARKADAŞLAR HEPİNİZE GEÇMİŞ OLSUN, SAVAŞ KARDEŞİMİZE ÇARPAN O MAGANDA KORUMAYIDA ALLAHA HAVALE EDİYORUM
    valla müslüm abi size ugurmu getirdik ugursuzlukmu bak şimdi üstüme alınırım bunu yaw biz giderken (o 2 gençten biri ben olutorum) hakkaten hiç bişey yoktu allah razı olsun bizi bıraktıktan sonrada bişey olmamıs tuh bea bak sen şimdi şu işe o kadar güldük eglendik yedik içtik motorları bagladılar ha yaw nese motoru baglanan ceza yiyen 15 motorcuya çok geçmiş olsun (aklı sıra öc aldılar )

bu arda müslüm abiye ve serhat abiye çok teşekkür ederim siz olmasaydınız biz saat 00:00da bile eve gelemezdik allah razı olsun
    [B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Navy"]M[/COLOR]otosiklet [COLOR="navy"]İ[/COLOR]çin [COLOR="navy"]Y[/COLOR]aşamak [COLOR="navy"]...[/COLOR] [COLOR="navy"]S[/COLOR]onsuzadek[COLOR="navy"]...[/COLOR]
    [COLOR="Navy"]B[/COLOR]u[COLOR="navy"]R[/COLOR]a[COLOR="navy"]K[/COLOR] [COLOR="Red"]0 Rh +[/COLOR] [COLOR="navy"]...[/COLOR]55-62 [COLOR="navy"]G[/COLOR]emisinin [COLOR="Navy"]T[/COLOR]ayfası[COLOR="Navy"]...[/COLOR][/COLOR][/B]

zikzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125MT
    Alıntı donniedarko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu olayı sadece yaşayan arkadaşlar biz kendi aramızda tartışalım ve ne yapacağımıza karar verelim. olayı görmeyenler, uzakta olanlar sadece geçmiş olsun dileklerini iletirlerse yeterli olur diye düşünüyorum akşamki olayda erhan bey de vardı aramızda onun da görüşlerini bilmek isterim şahsen

hasan abime bu konuda katılıyorum...
    evet arkadaşlar bu arada bakırköy topiğini nerede?temizlenme çalışmaları falan varsa lütfen yetkili arkadaşlar bildirsinler...bu konuyu orada bulunan arkadaşların bakırköy topiğinde konuşması en doğrusu bence...

-MUSTURAKİ- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ancak şimdi yazma fırsatı bulabildim

birkere emniyet müdürü değil bilmem kim olsa vatandaştan üstün değildir
    bu ....... herifler bizim ödediğimiz vergilerden maaşlarını almaktadırlar
    bi laf vardır çingeneye selayet vermişler ilk babasını asmış diye
    bu adamlar yetkiyi suçlularla veya kanunusuzluklarla başa çıkmak için değil insanları ezmek için kullanmaktadırlar şimdi çok basitmiş gibi konuştuğumuz bu konu savaş abinin başına ciddi bir kaza gelseydi nasıl olacaktı bunu düşünmeliyiz ufak bir temas için bilmem kaçtane polis arabasının başımıza toplandığını sayamadım bu ..........herifler her hangi bir vatandaşın ufak temasını bırakın üstünden araba geçtiğinde nerdedirler demekki bu memlekette
    eline telsizi ve yetkiyi alan adam biz ise hiçiz bu böyle gitmez ben en kısa sürede bir araya gelip ciddi bir organizasyonla bu ve bunun gibi olayları protesto etmek için bişeyler yapmalıyız diyorum

artık seyretmeyelim biişeyler yapalım

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Sultanahmet buluşması çok keyifli geçti. Emeği geçen herkese teşekkür.

Ama malesef dönüş yolunda yaşadığımız olay tadımızı kaçırdı.
    Yaşadıklarımızı kısaca bende özetliyorum.
    Dönüş yolu üzerinde grubumuz tek şeritte ve zikzak halinde yoluna devam ediyordu. Yine sahil yolunda arkamızdan gelen Emniyet Müdürümüzün konvoyu bizi geçerken ön tarafdaki korumalara ait araç konyoyun önünü açmak için Savaş abinin motorunun üzerine kontrolsüz birşekilde direksiyonunu kırdı. Burada konvoyun önünü açmak isterken Şavaş abini ve bizlerin hayatı hiçe sayıldı. Orada Savaş abi düşseydi arkadan gelen tüm motorlar tehlike altında kalacaktı. Büyük tehlike atlattık. Olaylar burada başlıyor.
    Emniyet Müdürümüzün Konvoyu yoluna devam etti ve konvoydan sadece kazaya karışan korumalara ait araç kaldı.
    Korumaların yaklaşımı biraz sertti suçlu oldukları halde Savaş abinin onlara çarptığını iddaa ettiler. Bu noktanda bütün motorcu arkadaşlar bir araya gelmişti ve herkes olayda onların şuçlu olduğunu kendilerine anlattı. Korumaların birkaç telsiz görüşmesinden sonra tüm arkadaşları 6-7 ekip otosunun olduğu bir noktaya topladılar ve herkesin ehliyet rushatını toplayıp. Evrak eksiği olanlara ceza uygulandı. Bu noktada her ne kadar biz suçsuz olsakta gerekli evrakları eksik olan arkadaşların motorları bağlandı. Kazaya karışan korumalar bizleri trafik ekiplerine bırakıp oradan uzaklaştılar.

Bu olayla Biz Motosiklet Tutkunlarının Trafikte güvenliğimizi sağlamakla görevli polisler tarafından da fark edilmediğimizide anlamış olduk.
    Trafik Polislerine verilen emir ile tüm motorların çevrilmesi ve evrak kontrolü yapılması normal bi olay ve evrakları eksik olanlara ceza verilmeside haliyle normal sitemizde de defalarca söylediğimiz gibi trafiğe çıkarken tüm evraklarımız tam olmalı yeterli evraklar olmayınca malesef suç bizde olmasa da şuçlu konuma geçebiliyoruz. Keşke herkesin evrakalrı tam olsaydı ama ülkemizdeki özellikle ehliyet ile ilgili konuda bazı işlemler doğru işlemiyor.

Olay sonrası bu başlık içinde yaşanlara gelince;
    Forum ortamında Emniyet Müdürümüze ya da herhangi bir şahsa küfür ve hakarette bulunamaz buraya bu tarz yazılan mesajlar moderatörler tarafından silinir.(Bakırköy başlığı bu sebepden dolayı içindeki hakaret içeren mesajlar silinene kadar siteden kaldırıldı ve işlemden sonra geri getirildi.)

Ayrıca kimse başkasına çenenin kapa demek hakkını sahip değildir. Herkesin olaydan sonra sinirleri bozuldu bu tarz konuşmaya hakkınız yok. Lütfen seviyemizi koruyalım.

Dediğim gibi haklı olduğumuz bir durumda yetkililer YETKİLERİNİ kullanarak bizi susturmayı başardı. Olayın şokunu yaşarken herkesin evrakları toplanmış ve kazaya karışanlar olay yerinden uzaklaşmıştı. Malesef bu tarz olayları ülkemizde yaşıyoruz. Olay ehliyeti meselesi değil bazılarının elindeki yetkiyi kurallarına göre işene geldiğine göre kullanması ve biz motorcuların bir kez daha fark edilmeyip trafikte ikinci sınıf araç olarak görülmemiz.
    Bu olayı kendi aramızda kavga ederek birbirimize laf söyleyerek çözmemizde imkansız. Yapmamız gerek veya ilerde karşılaşacağımız bu tarz durumlar için çözümler üretmeliyiz. İşimiz gerçekten çok zor her ne kadar elimizden geldiğince fark edilmemizi sağlamaya çalışsakta bu konuda ilerleyişimiz çok yavaş. Umarım Hepimiz başarı oluruz vazgeçmeden devam edelim.

Saygılar

Güzel başlayan Sultanahmet Buluşması

Çevirme Anı

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    acı ama gerçek! bağırıp çağırmak yerine akılcı çözümler bencede uygundur !tabi arkadaşlar'da haklı üzgünler haklılar ama TAKMIYORLAR işte' hala motosiklet olgusu yok kafalarda! bu olaylar bize ders olup daha sımsıkı elele vererek FARKEDİLMEK bizim de yollarda varolduğumuzu göstermek adına birlik olalım bu zihniyetleri aşalım ve biz başarırız yeterki bölünmeden ve birbirimizi kırmadan ne olur ...
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

zikzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125MT
    arkadaşlar bana sayıp döküyosunuz bişey diyemiyorum çünkü inanın çok yoğunum ama müsait olduğum anda cevap yazacağım...sadece sizlerden ricam ders verici mesajlar çekmeden önce olanı bişteni tam olarak öğrenmeye çalışın ve mesajları takip edin...hatam başka yargılandığım şey başka!!!!

Arkadaşlar hepimize geçmiş olsun.Bir daha böyle olaylar yaşamamak için ehliyet ve diğer yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmeden trafiğe çıkmayalım.haklı da olsak görevlilerle konuşurken onlardan beklediğimiz saygı sınırını aşmayalım.biz kurallara uyduğumuz müddetçe haklı olduğumuz konularda olayların üzerine gidebiliriz.Tabi ki camiamıza yapılan doğru bir harekettir demiyorum.Ve bu haksızlığa isyan ediyorum.Nerede Fırat kenarındaki kuzuyu kurt kapsa sorumluluk duyan Ömerin adaleti,nerede bugün makam sahibi büyüklerimizin bu davranışları.arkadaşımızın canı çok daha fazla yanabilir,hatta ölebilirdi de.( Allah korusun )

SON SÖZ: Ben sana emniyet müdürü olamazsın demedim oğlum............................................. .........dedim.

sametcakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 var ama ehliyet yok

işte bize ceza yazan zihniyet.....

heeeyy emniyet birimleri görüyorsunuz dimi halinizi... hadi biz acınacak haldeyiz... ya siz?????

yazık yaaaa. gerçeten yazık

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    samet geçmiş olsun
    bugün ne eziyetler yaşadınız

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler