Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3.Pulsar la İlk Defa 4816km Türkiye turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    2014 yılında ilk pulsarımı aldığım zaman uzun yolculuk yapmıştım ama tur nasip olmamıştı sonra 2016 model aldım onunla da tura çıkamadım ve ilk turumu 2020 model pulsar ile yapmak nasip oldu.
    05.09.2020 Cumartesi günü sabah yola çıkmak için yola 7 gibi çıkarım diye düşünmüştüm ama havanın biraz yağışlı olması 40 dakika geç çıkmama ve ilk kamp yerinde gece karanlığında kamp yeri aramama neden oldu.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Tuz gölü güzergahım da yoktu ama olmuş oldu.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

İlk kamp yerimiz Göreme gece burda yer buldum yapacak bir şey yok, gece yanıma kamp kuranlardan dolayı rahatsız olsam da yapacak bir şey yok, lütfen içmesini bilmiyorsanız bu alkol ü tüketmeyin.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[/COLOR]Sabah biraz da uykusuz Erzincan Kemaliye Taş yoluna doğru yola çıktım, saat erken olduğu için önce Gökova gölüne uğruadım.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Ve Malatya Darende de bulunana Somuncu Baba Türbesine uğradım, Türbe içinde resim çekmek yasak yazısı olmasına rağmen kanımızda varya aykırı iş yapmak resim çekmek istedim fakat telefon çektiğim resmi kaydetmedi demek ki var bir hikmeti, türbenin olduğu giriş kısmına geldim motor yüklü bütün millet bana bakıyor acaba bir sıkıntılı durumum mu var belki üzerimde ki fosforlu yelekten olabilir bilmiyorum.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[/COLOR]Ve Kemaliye Taş yolu yine akşam üzeri vardım ve normalde çeşmenin orda kamp kuracaktım ama yer bildiğin taşlık bende Doğaperest Kamping de kaldım.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Doğaperest Camping de 2 gün kaldım çünki gece taş yolu geçtiğim için tekrar gezmek için hem 1 gün öncesi biraz uykusuz yol alınca dinlenmek güzeldir dedim tüm imkan var nasıl olsa hava da güzel daha ne olsun. Elimde sadece bu iki resim kalmış nedense.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Erzincen Erzurum Üzerinden Kars Ani harabelerine doğru yola çıkıyorum ve yol üstünde Acemoğlu köprüsünde mola veriyorum, 14 Askerimizin Karasu Nehrine uçması üzerine şehit olmuşlar dua, Allah mekanlarını Cennet eylesin köprüyü çizen yapan mühendis kör olmalı.

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

Bu resmi ise sırf 61 diye geri dönüp çekmek için durdum.

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Facebook da en iyi Çağ Kebapını nerde yerim diye sordum cevap Şenyurt Çağ kebap deyince sağolsun navigasyon beni direk götürdü afiyetle bir güzel yedum.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

bunun gibi 3 tane yedim bir şey anlamıyor insan.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Sarıkamış Şehitlik anıtı ve doğu tarafına ayrı bir sempatim var yerleşim şekilleri kullandıkları yapı taşları ve yaptıkları yapıtlar her zaman ilgimi çekmiştir kimler geldi kimler geçti o yuvalardan. Gezen bir kişiyim fakat Ege Akdeniz bölgesini bu şekil turlamadım belki 2 sene sonra tabi işle ilgili sıkıntı olmaz ise.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam yan cantalarınızı merak ettim, link paylaşabilir misiniz.

ya fotolarda sorun var ya da benim iş yerinde kısıtlı oldugundan cogu gozukmuyor

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yan cantalarınızı merak ettim, link paylaşabilir misiniz.

ya fotolarda sorun var ya da benim iş yerinde kısıtlı oldugundan cogu gozukmuyor
    resimleri yeni yüklemeye başladım belki sizin bilgisayarda sorun olabilir bilgim yok, yan çanta kappa k22n modeli.[COLOR="Silver"]
    atillatopal9 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öyle görünce polis sanıyorlar.

Trollemek istersen arabaların plakalarına doğru fotoğraf çek. Millet altına zçar valla.

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle görünce polis sanıyorlar.

Trollemek istersen arabaların plakalarına doğru fotoğraf çek. Millet altına zçar valla.
    her halde ilk defa fosforlu yelek görmüyorlar sonuçta motorda kamp malzemesi var ondan da mı anlamıyorlar.
    atillatopal9 bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Ne pulsar sevdasıymış adam 3 tane almış :D
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Kafama göre hareket ettiğim için yine geceye kalıyorum ve Ani Harabelerinin olduğu yere bina yapmışlar tanıtım yeri gibi, kadınlar tuvaletinin arkasına çadırımı kuruyorum sabah mis gibi uyanıyorum halbukisi çadır kurulacak dünya kadar yer varmış gece gelmenin cehaleti işte, aslında gece mescit de kalacaktım ama yabancı turist ele geçirdiği için ben çadır kurdum gram üşümedim sabah sağolsun bir tüyo ile ani harabelerini ücretsiz gezdim, sen niye kaşınıyon turiste soruyorum gezdin mi diye evet ücretli diyor burdan free gezebilirdin dedim gülüyor bana.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Çadır kuruğum yer.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

araya 2016 model mt25 3700km kullandım, 2017 model dominar 45000km kullandım ve 2018 model mt25 4000km kullandım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Ardahan yolları beni bekler.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

Şavşat ı bu yoldan dolayı seviyorum.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:46 ----------

Ve Artvin, Baraj çevresinden geçerken baya rüzgar vardı birde doblo sürücü tın tın gidince her viraj çıkısında ayrı bir savurma yapıyordu.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    çok güzel ilerliyor, devamını bekliyorum. çok seviyorum fotoğraflı anıları okumayı. hepimize ilham oluyor.
    Devam Devam..
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Devamı yarın mobilden beceremiyorum.

Motosikleti
    hero hunk
    Güzel gezi olmuş motorlara gelen zamlar bir dursada yerinde bir tanede biz alıp gezssek şöyle 150 CC hunk ile gözüm yemiyor onca yolu en az 200 CC olması gerek diye düşünüyorum
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı birgünolacak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş motorlara gelen zamlar bir dursada yerinde bir tanede biz alıp gezssek şöyle 150 CC hunk ile gözüm yemiyor onca yolu en az 200 CC olması gerek diye düşünüyorum
    Her motorla yol alabilirsiniz yeterki kullandığınız motora göre hareket edin 150cc diye 1000cc muamelesi yaparsanız motor ne yapsın.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kemal bir sen , birde Şanlı İsmet muhteşemsiniz ya. 500 - 600 km den ötesini bu yaştan sonra heyvan terli , yemiyo. Biz de ufak gezilerle durumu idare ediyoruz. Dişlerdeki bu gezi aşkının hiç bitmemesi dileğimizle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

Dişlerdeki değil sizlerdeki.
    Metehan07-70 ve kdiner bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal bir sen , birde Şanlı İsmet muhteşemsiniz ya. 500 - 600 km den ötesini bu yaştan sonra heyvan terli , yemiyo. Biz de ufak gezilerle durumu idare ediyoruz. Dişlerdeki bu gezi aşkının hiç bitmemesi dileğimizle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

Dişlerdeki değil sizlerdeki.
    keşke emekli olsam da o dağ senin bu dağ benim gezer dururum. ben ismet abiye yetişemem. ilk defa selfi çubuğu ile hareket halinde video çekeyim dedim onu bile beceremedim.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Güzel gezi olmuş, niceleri nasip olsun.
    Ns200-Domi400 uzun yol karşılaştırmasını da paylaşır mısın?
    kdiner bunu beğendi.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş, niceleri nasip olsun.
    Ns200-Domi400 uzun yol karşılaştırmasını da paylaşır mısın?
    tabiki dominar, çoğu kişi bir fark yok diyor ama hikaye pulsar ile rampa çıkıyorsun motor yüklü gücü düşmeye başlıyor birde vites düşürmek zorunda kalıyorsun dominar da öyle bir sıkıntın olmuyor. karadenizin hele de pokut yaylasının bozuk yolunda dominar mı pulsar mı dersen o zaman pulsar derim en azından daha hafif.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Artvin den sonra benim için Karadeniz in zor yolları başlamış oldu, Çamlıhemşin e girerken yağmur ufaktan kendisini belli etmeye başlamıştı biraz hafif yağmur yedikten sonra yağmurluğumu giydim en son benzin aldığım yerden 100km gelmiştim malum ilk defa Rize nin yaylalarını gezecek olduğum için mesafeleri hakkında bilgim yoktu, merkezde ki benzinlik kapalı sen kalk 20km aşağıda ki benzinliğe in tekrar geri o km yi geri gel bir taraftan yağmur hala devam ediyor neyse her şey tamam Zil kale den yukarı pokut yaylasına çıkmak için yola koyuluyorum navigasyon kullanamıyorum ( bazı resimleri dönüş yolunda çektiğim için tarih kayması olabilir. )

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    İnsan imrenerek bakıyor, 200Ns de sanki daha bi güzel gözüktü gözüme ..
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Zil kale taşlı yol bitiyor bir yerde kısa mesafeli önce sol sonra sağa viraj dönüyorsun ordan tek seferde çıktım yoksa o kısım beni baya uğraştırırdı neyse saat yine akşam 6 oldu Pokut yaylasına çıkacağım ya yol ayrımları var ama tabela yok ben gidiyorum baya gittim bir rampa çıkarken 4x4 arabaya rastlıyorum sorup bilgi alıyorum bu yol nereye gidiyor bana Amlakit yaylası diyor geride bir yol ayrımı var orası Pokut yaylasına gidiyormuş o kadar yol geldim geri dönmek işime gelmedi hem Amlakit yaylasında kahveye uğra dedi bana iyi ki uğramışım Allah razı olsun çadır kurmadım çatı katında yer gösterdi orda uyudum ve eğer ben geri dönüp pokut a gitseymişim ayvayı yiyecektim.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

Akşam bozuk olan hava sabağ güneşli bir gün ile uyanıyorum ve Pokut yaylasına gitmek için yola koyuluyorum, yolun iki yerinde sıkıntı vardı giderken ilkinde motoru sola bırakmak zorunda kaldım aynı yolu dönüşte çıkmak için yusuf yusuf ettim çünki kimse yok çukura taş koymuşlar ki araba çıkabilsin o taşların ortasına arka teker oturdu ne ileri gidebiliyorum ne geri birde rampa uğraş babam uğraş neyse yarım saatten fazla uğraştıktan sonra çıkabildim.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Sorsanız Pokut yaylasına gitmeye değer mi değmez aynı yere benzeyen Trabzon-Gümüşhane sınırında Alaca yaylası var orda Karaçam diye bir yer var sorun size gösterirler en azından yolları daha iyi, sırf arkadaşla iddiaya girdiğim için gittim yoksa yanından geçmem ama diğer yaylaları benim daha çok hoşuma gitti.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Neyse Pokut u aradan çıkarmış olduk ve Amlakit yaylasında yan çantaları takıp Palovit yaylası üzerinden Trovit yaylası ve yaylaköy den D915 yoluna doğru yol alıyorum.

Burası Palovit yaylası. Palovid yaylası çıkışı ilk virajda motoru yatırmak zorunda kaldım motorun ağırlığı arkada ön teker çukurdan kurtulduğu gibi ön havaya kalkıyor buda çukurlu yollarda baya beni zorladı, bu durum bir Kaçkarlarda ve birde Giresun Aksu köyünü geçtikten sonra yaşadım.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Trovit yaylasına çıkan yol baya güzel derken Yaylaköy e iniş yolunu da görünce nerden gelirseniz gelin elbet bir engel sizi bulacaktır, hadi inerken iyi de bu yolu insan nasıl çıkar diye düşünmeden edemiyor.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Burası da Yaylaköy olması lazım manzara güzel.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Yine yollarda oyalanmaktan akaşm karanlığına kalıyorum, 3 yıldır her defasında uğrarım Kama köy girişinde balıkçı ve restoran var ya balık ya köfte yerim hatta balık ta alırım, bu sefer alıp demirkapı köyüne devam ederim diyordum ama baktım beni zorlayacak çünki led far takmıştım devamlı yanmaktan kısalar gitti geriye sis farları kaldı onların da biri Konya ya biri Tonya ya bakıyor, boşver dedim sen karnını doyur balıklarını da sabah alır yoluna devam edersin dedim, sağolsun balıkcı abim dedi 100metre ileride düzlük var at çadır yat zıbar dedi mesela yani.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Sabah uyanıp balıkcıdan 8 balık alıyorum 3 tanesi kendim için 5 tanesi 3 yıl önce yağmurdan dolayı sığınmak zorunda kaldığım Demirkapı köyünde ki yaşlı amcaya götürüp vermek böyle plan yaptım, 3 yıl önce mecbur kaldım sığındım 2.sene elim boş gittim e 3.sene sallana sallana gidersen adama küfür ederler ama bu sene pandemiden dolayı turizm baya darbe almış bir taraftan da sevindim ne o araplar yüzünden gezip toazamıyorduk her yer dolu ayak atacak yer olmazdı neyse ben balıkları aldım poşete koydum yola çıktım bildiğin sinek avlıyor o amcanın dükkanına vardım kimse yok yakınlarda insandan eser yok e balıklarda elimde kaldı daha devamı var.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Burayı ayrı bir seviyorum küçük bir şelalesi var.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    balıkcı, TempesTr, SuleymanE ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizi oralara götürdüğün için sağol.
    Minik bir tavsiye, gidon yükseltme takıp, o kötü yollarda biraz ayağa kalkarsan çoğu bozuk rampalarda daha rahat edersin.
    kdiner bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    birgün bende gezicem böyle
    kdiner bunu beğendi.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Çok güzel bir gezi olmuş, keşke zamanım olsa da dağ bayır demeden uzun soluklu bir tura çıksam diyorum böyle paylaşımlara baktıkça. Ek olarak şunu sormak istiyorum. Kamp ve benzeri turlara çıktığım zaman eşyalarımı yaslanma demirine bir dünya bagaj lastiğiyle tutturuyorum ve haliyle zahmetli oluyor. Sizin kullandığınız file acaba kask filesi olarak geçen filelerden mi yoksa farklı bir boyutta satılan ayrı bir file mi? Çok pratik geldi gözüme o sebeple ben de almak için sormak istedim.
    kdiner bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)