Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YALOVA CEVİZLİ BAHÇE ORMAN KAMPI KISA GEZİMİZ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Merhabalar Değerli Arkadaşlar,

Hafta sonunu değerlendirmek maksadı işle eşimle Bursa-Yalova Cevizli Bahçe Orman kampına bir gecelik kısa bir kamp düşünerek yola çıktık. En azından Cevizli Bahçe Kampına dair tecrübelerimiz ileride forumdan arkadaşların işine yarayacaktır.

Rotamız;

İşletme sahibi Bülent abi, emekli Albay. Kendisi de motorcu. Kampta iki adet motoru bulunuyor. Mesleğin getirdiği alışkanlıkla kampta gerçekten tertip ve düzen on numara. Tuvalet ve duşlar çok temiz. Sifonda mavi su tabletleri, tuvalet kağıdı bile var. Herkese bir buzdolabı düşmese bile malzemeleri koymaya yetiyor. Elektrik ve su mevcut. Çevrede alışveriş yeri yok. Ancak 3 Km gerideki Kurtköye inmeniz gerekli. Köy bakkalı olduğu için bulunabilecekler sınırlı.

Telefonlar çekmiyor. Kampta uydu İnternet olduğu için şifresini girerek wp üzerinden haberleşme imkanı var. Gitmeden önce yakınlarınıza size ulaşamayacakları bilgisini verin ne olur ne olmaz.

Alan çok büyük. Fakat pandemi nedeniyle az sayıda çadır alındığı için çok ferah. Bisiklet gruplarının sürekli uğrak yeri. Kampa araç girişi yasak. Malzemelerinizi boşalttıktan sonra girişte araçlarınızı bırakıyorsunuz. (Motosiklet hariç) Giriş bölümünde de büyük bir alan olduğu gibi devamında da ikinci bir kamp alanı hazırlanmış. Çadır yerleri belli. Kampın dibinden geçen derede ayaklarınızı suya sokup oturabilir, dere üstünde hamakta sallanabilirsiniz.

Üstü kapalı dere kenarında yemek yeme yerleri var. Pandemi öncesi kahvaltı veriliyormuş. Kamp alanı ışıklandırılmış olsa da masa lambanızı alın. Gece bir nebze soğuk ne de olsa orman, hazırlıklı gitmekte yarar var. Mangal serbest. Genelde çamaşır makinesi tamburundan her çadır başına mangal yakma yeri var. Mangaldan sonra tüm kamp sakinleri içinde ısınma ve kamp ambiansına uygun olarak ateş yaktı.

Tesadüf Eskişehirli motorcu bir aile de vardı, sağ olsunlar yanımıza gelip sohbet ettiler. Eskişehir den de sürekli kampa misafir geliyormuş.

Son olarak fiyatlardan bahsedersek, tek odalı çadır 40 TL + Kişi başı 20TL. Deniz olmayan bir kampta belki biraz daha uygun olabilirdi. Fakat temizliğine, düzenine bakarsak gerçekten kafa dinlenebilecek bir mekan için bir-iki gece kalınabilir.

Tekerinize taş değmesin. Sürçü lisan ettikse affola.

Girişi;

İşletme sahibi Bülent abi,

Akan derede serinlemek harika,

Tuvaletler ve duş,

Müthiş sessiz ve doğa ile iç içesiniz,

Dönüş başlasın,
    tommygun, erensel, Apices ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Maşallah güzel gezmişsiniz, hayatımızda artçı olmaktan keyif alan bir eş olduğunda hayat x4 daha keyifli oluyordur diye tahmin ediyorum.
    Mallaca bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah güzel gezmişsiniz, hayatımızda artçı olmaktan keyif alan bir eş olduğunda hayat x4 daha keyifli oluyordur diye tahmin ediyorum.
    Kesinlikle haklısınız. Alışana kadar biraz zaman geçti fakat şimdi içimizdeki korku ile birlikte tedbiri elden bırakmadan, keyif almaya bakıyoruz.
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle haklısınız. Alışana kadar biraz zaman geçti fakat şimdi içimizdeki korku ile birlikte tedbiri elden bırakmadan, keyif almaya bakıyoruz.
    Maşallah nazar değmesin, hep özendiğim şeydir. Gerçi zamanında hanıma kask,mont aldık ama o, motora binmeye korktu, ben de "bana ne olursa olsun ama ona birşey olmasın" diye onu artçı olarak almaktan korktum.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ben hanımı her ne kadar çok defa motosiklete binmeye razı etsem de ,yine de otomobil diyor , başka bir şey
    demiyor. 3 kez farklı yıllarda çocuklarım ve torunumu ziyaret için motosikletle Bursa İstanbul Bursa yolculuğu
    yaptık. 2016 yazında EVO da artçı olarak Hanım Sultan, Bursa - Çeşme İzmir ve 1 ay sonra da dönüşü yaptık . 450 +
    450 km. Çeşme seyahatinden sonra hanım , bir daha şehirler arası yolculuğa razı gelmedi. Daha sonraki 4 Çeşme yolculuğumda ,ben yalnız kovboy , hamfendi damadımın otosundaydı. Yalnız Bursa ilçelerine itirazı yok . Her yıl
    birlikte üç - beş Bursa-Gemlik , Bursa-İnegöl yapıyoruz. Rabbim bütün iki tekerci kardeşlerime , motosiklet
    sevgisini bilen eşler nasip etsin diye dualar ediyorum.
    Mallaca ve tommygun bunu beğendiler.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Güzel gezi olmuş abi yolumuz düşerse bülent beyin mekanına uğrarız güzel bir yer anlaşılan

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    geçen hafta bizde oradaydık 2 çift. temiz ve güzel yer gerçekten. tavsiye ederim bende.
    Mallaca bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)