Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ravanda Kalesi ve Yolda Yaptığım Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Selam değerli forum ahalisi. 30 mayısta yaptığım mini tur ve kazanın videosunu yaptım. Kilis'in gezilecek nadide yerlerinden Ravanda kalesine gittim, fakat yolda asfaltın eski ve erimiş olmasıyla lastiklerimin eskimiş olması birleşince ufak bir kaza yaptım. Virajı alamayarak şarampole düştüm. Hasarsız bir kazaydı ama ekipmanın önemini hatırlatıcı bir kaza oldu. Sadece eldivenim giyili değildi. Onuda tembellikten giymedimdi ama cezasınıda çektim tabi Siz siz olun ekipmandan taviz vermeyin ve virajlara yavaş girin tecrübe konuşuyor Kaza şöyle oldu önümde bir minibüs vardı onu sollamaya çıktım ama önümde sert ve yokuş aşağı bir viraj vardı. Tabi viraja girerken hız kestim frenledim ama lastik kaydı. Lastik kayınca freni bırakıp tekrar frenledim ama virajdan çıkmaya yetmedi. Allahtan şarampol yumuşak topraktı ve hız kesmiştim ki hemen durdum yoksa Allah korusun çok ciddi sonuçları olabilirdi. Şansa ön kamerayı kapatmıştım ama kaza anında arka kamera kayıttaydı. Buyrun iyi seyirler

Apices bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam değerli forum ahalisi. 30 mayısta yaptığım mini tur ve kazanın videosunu yaptım. Kilis'in gezilecek nadide yerlerinden Ravanda kalesine gittim, fakat yolda asfaltın eski ve erimiş olmasıyla lastiklerimin eskimiş olması birleşince ufak bir kaza yaptım. Virajı alamayarak şarampole düştüm. Hasarsız bir kazaydı ama ekipmanın önemini hatırlatıcı bir kaza oldu. Sadece eldivenim giyili değildi. Onuda tembellikten giymedimdi ama cezasınıda çektim tabi Siz siz olun ekipmandan taviz vermeyin ve virajlara yavaş girin tecrübe konuşuyor Kaza şöyle oldu önümde bir minibüs vardı onu sollamaya çıktım ama önümde sert ve yokuş aşağı bir viraj vardı. Tabi viraja girerken hız kestim frenledim ama lastik kaydı. Lastik kayınca freni bırakıp tekrar frenledim ama virajdan çıkmaya yetmedi. Allahtan şarampol yumuşak topraktı ve hız kesmiştim ki hemen durdum yoksa Allah korusun çok ciddi sonuçları olabilirdi. Şansa ön kamerayı kapatmıştım ama kaza anında arka kamera kayıttaydı. Buyrun iyi seyirler

https://www.youtube.com/watch?v=6P-We-nkW8I&t=3s
    Hocam yanlis anlama da, Youtube'daki aciklamada 'crush' yazmissin, "asik olmak, aska dusmek" anlamina gelir Turkce'de Crash yazarsan daha iyi olur, ben ilk olarak videolarin aciklamalarini okuyorum, insanlar dikkat etmeyebilir tabii
    tommygun, cıbılduck ve sheriff87 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlis anlama da, Youtube'daki aciklamada 'crush' yazmissin, "asik olmak, aska dusmek" anlamina gelir Turkce'de Crash yazarsan daha iyi olur, ben ilk olarak videolarin aciklamalarini okuyorum, insanlar dikkat etmeyebilir tabii
    estağfirullah hocam biraz ingilizcem var biliyorum, hatta videoyu düzenlerken hashtaglerde düzelttim bu gözümden kaçmış teşekkür ederim.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, iyi yönden bakarsak tecrübe kazanmışsınız hem de hasar görmeden.
    Kazasız belasız nice geziler
    sheriff87 bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Abinin sağa çekmeyenlere attığı o bakış
    sheriff87 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, iyi yönden bakarsak tecrübe kazanmışsınız hem de hasar görmeden.
    Kazasız belasız nice geziler
    Teşekkür ederim. Evet buna bin şükür hızım yüksek olsa çok daha vahim sonuçları olurdu muhtemelen. Hep beraber nice geziler olsun sağlıklı keyifli

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abinin sağa çekmeyenlere attığı o bakış

Hiç sorma abi benden çok gerildi, sanırım kaza anını gördü, mevki çok sıkıntılı ciddi bir olay sandı haklı olarak. Hasarsız atlattığıma bende inanamadım ilk başta

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Gecmis olsun..

Fakat, bana pek lastik ve asfalt sorunu gibi gelmedi. Ön kamera olsa daha anlaşılır olacaktı. Geçmiş olsun tekrar.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun..

Fakat, bana pek lastik ve asfalt sorunu gibi gelmedi. Ön kamera olsa daha anlaşılır olacaktı. Geçmiş olsun tekrar.
    Evet, bakıştan kaynaklı kazaya benziyor

Motosikleti
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun..

hocam şöyle. Frenleyip lastik kayınca toparlayamam diye şarampole bakınca bakış etkisi devreye girdi. Lastik kayınca freni bıraktım, bırakınca baktığım yere gitti motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, bakıştan kaynaklı kazaya benziyor

dediğin doğru ama asfalt ve lastikle başladı olay. Asfalt çok eski erimiş ayna gibi olmuş.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Geçmiş olsun tekrar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler