Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2300KM İstanbul-Ordu

Motovento
    REKLAM ALANI
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Merhabalar geçen yaz aile ziyareti için 1 hafta İstanbul'dan Ordu'ya 2300kmlik yol yapmıştım.Transit gidip gelmiştim birazda Ordu'da gezmiştim.Telefonum geri geldikten sonra bozulduğu için tüm resimler silindi sosyal medyada kalanları var sadece.
    Motosikletim 2011 model Yamaha Xj6 Diversion F
    Yola çıkmadan bir hafta önce bakım zamanı.

Sadece gerekli malzemeleri yanıma alıp yola çıkmaya hazırlandım.

1.gün 24 Haziran Sabah 06:10 gibi yola koyuluyorum.

Sapancaya gelmeden yol çalışması yapılıyor ve yolu d100e aktarıyor.

200km sonra ilk molamı veriyorum.

15 dk sigara ve su içip devam ediyorum 100km sonra tekrar benzin için duracağım zaten.Saat 9 gibi metro dörtdivan tesislerinde yakıt ikmali yapıp çorba içiyorum.yanlış hatırlamıyorsam 12-13 litre gibi yakıt almıştım 300kmde.

250km kadar sürmeye devam edip saat 12 gibi Çorum Osmancığa girmeden bir sigara molası daha yapıyorum.

Osmancık'ta tekrar yakıt ikmali yapıp yola devam ediyorum.

Tokat niksarda sigara molası.

Son yakıt ikmalimi Tokat Reşadiye'de yapıp çay molası veriyorum.Buraya kadar toplamda 230Tlye 830km yol yaptım,benzin litre fiyatı 6.90 7tl arası değişiyordu.

Reşadiye'den çıkıp Sivas Koyulhisara doğru gidiyorum ve artık rakım yükselmeye başlıyor.

Saat 17:30da Ordu Mesudiye'ye ulaşıyorum fakat köye daha 20km yol var ve yol bozuk :/

2.gün yaylaya çıkıp ormanda dolanıyorum.

Güzine sobada patates

3.gün Ordu merkeze doğru yola koyuluyorum.Köyden 120km ama 3 saatten fazla sürüyor.Sırasıyla Mesudiye-Gölköy-Gürgentepe-Ulubey üzerinden Ordu merkez. Yol şartları kötü olduğu için baya yorulmuştum.

Çok fazla gezemedim merkezde sadece boztepe'ye çıkıp sahilde biraz vakit geçirip yemek yiyip geri dönmem gerekiyordu.
    Dönüşte 3 saat sürecek ve hava kararmadan dönmem lazımdı.Merkezde tanıştığım bir motorcu arkadaş haritada gözükmeyen yeni yapılacak olan Karadeniz Akdeniz yolunun başlangıcı olacak olan yoldan gitmemi önerdi.Fakat bu yolunda tamamı bitmemiş yaklaşık 2 saat sürmüştü.

Diğer günlerde yağmurlu olduğu için başka biryere gidemedim.1 Temmuz'da dönüş yoluna koyuldum.

Birazda video çekmiştim.

Xj6 Enduro

Ordudan dönüşte yeni yol

İst Dönüş

Totalde 1 hafta 2300km yol.Yakıt olarak 650 lira harcamıştım benzin litresi 7 lira falandı.

Kısmet olursa bu yaz 3 motor İstanbul'dan başlayıp sırasıyla Ordu-Rize-Trabzondan inip Sivas-Kayseri-Nevşehir-Konya-Antalya-Muğla-İzmir-Çanakkale-İstanbul Rotamızı yapmayı düşünüyoruz.

Vakit ayırıp okuyan herkese teşekküler. #Rideorstayhome
    tlgrsy, erensel, M.Tugay ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CharlesFenOB
    İlk uzun yolumu XMAX ile Bozcaada'ya yapmıştım çok keyifliydi. Ben de memleketim Ordu'ya bu yaz gitmeyi düşünüyorum tabii önce sattığım motorun yerine motor almak gerekiyor
    Şimdiden hayırlı yolculuklar toprak Allah kaza bela vermesin tekerine taş değmesin
    reclusive bunu beğendi.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Kısmetse bende bu yaz Ünyede ailemi ziyaret edip oradan Artvine kadar gitmeyi düşünüyorum.Bende xj6 ile gideceğim yakıt olarak da çok iyi değerler artık 150 cc scooterlar neredeyse o kadar yakıyor.
    reclusive bunu beğendi.

Motosikleti
    AT1000Dct
    Alıntı tlgrsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk uzun yolumu XMAX ile Bozcaada'ya yapmıştım çok keyifliydi. Ben de memleketim Ordu'ya bu yaz gitmeyi düşünüyorum tabii önce sattığım motorun yerine motor almak gerekiyor
    Şimdiden hayırlı yolculuklar toprak Allah kaza bela vermesin tekerine taş değmesin
    teşekkürler hocam gönlündeki motora ulaşman dileğiyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısmetse bende bu yaz Ünyede ailemi ziyaret edip oradan Artvine kadar gitmeyi düşünüyorum.Bende xj6 ile gideceğim yakıt olarak da çok iyi değerler artık 150 cc scooterlar neredeyse o kadar yakıyor.
    ben son 2 yıldır gidip geliyorum ortalamam 4litre 100km altına çok nadir iniyorum genelde 6bin devir arakığında kullanıyorum uzun yol yakıtı güzel
    tlgrsy bunu beğendi.

Köyümün önünden geçmişsin kardeş, duygulandım görünce.
    reclusive bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bu tip gezilerin en güzel tarafı, sağ salim ve sorunsuz atlatılmış olmaları.
    Ve sonra yol yapmak tabii..
    Gönlümüz ferahladı, gönlünüz ferahlasın.
    Diğer gezilerinizi de paylaşmayı ihmal etmeyin..

Kazasız sürüşler
    reclusive bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Teşekkürler paylaşımınız için..

Forumda en sevdiğim konu uzun yol yolculukları hele birde fotoğraf ve yazılarla süslenince okumaktan gezinmekten çok zevk alıyorum.

Ben sizi merkeze gidiyorsunuz sandım. Aşağılara doğru inerken reşadiye yi gördüm şaşırdım ordan neden gittiniz acaba diye çünkü bende ordan gidiyorum.

Sonra bir baktım aaa mesudiye yazıyor Özlemişim memleketimi. Bende mesudiye üçyolluyum. Gölköy den geçmişsiniz sayısız tünel demek o yol yanlış hatırlamıyorsam

Kazasız belasız sürüşler dilerim
    reclusive bunu beğendi.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Güzel gezi olmuş. Benimde anne tarafı Gölköy. Kanalına abone oldum videolarını izleyeceğim bir ara.
    reclusive bunu beğendi.
    Youtube: YOL AVCISI

Motosikleti
    Vulture 165
    Teşekkürler reis
    reclusive bunu beğendi.

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Toprağım benim.. Seni Mesudiye'de görmüştüm ama yakalayamamıştım. Tekrar gelirsen haberleşelim. ;)
    reclusive bunu beğendi.

Motosikleti
    AT1000Dct
    Herkese teşekkür ederim
    Alıntı TempesTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toprağım benim.. Seni Mesudiye'de görmüştüm ama yakalayamamıştım. Tekrar gelirsen haberleşelim. ;)
    Hocam bir mt9 hatırlıyorum tuncerler marketin önünde ama 2018de miydi 2019da mı tam hatırlayamadım onu.Bu senede gelmeyi düşünüyorumda şuanda izinler askıda pandemi nedeniyle bakalım hayırlısı

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese teşekkür ederim

Hocam bir mt9 hatırlıyorum tuncerler marketin önünde ama 2018de miydi 2019da mı tam hatırlayamadım onu.Bu senede gelmeyi düşünüyorumda şuanda izinler askıda pandemi nedeniyle bakalım hayırlısı
    Keşke öyle olsaydı :D 2016 model, avatarımdaki motordu

Tekrar gelme durumun olursa Meletsan'dayım, beklerim ... Bizim işler yaz aylarında coşuyor, planlama yapmak pek mümkün olmuyor ama bir aksilik olmazsa Ağustos sonuna doğru pist günü için İstanbul'a gitmeyi düşünüyorum. Buraya geleceğin tarih ile çakışırsa beraber dönebiliriz...

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Emeğine sağlık uğraş verip burada bizimle paylaşmışsınız, güzel olmuş, yolun açık olsun ��️
    reclusive bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    AT1000Dct
    Alıntı TempesTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke öyle olsaydı :D 2016 model, avatarımdaki motordu

Tekrar gelme durumun olursa Meletsan'dayım, beklerim ... Bizim işler yaz aylarında coşuyor, planlama yapmak pek mümkün olmuyor ama bir aksilik olmazsa Ağustos sonuna doğru pist günü için İstanbul'a gitmeyi düşünüyorum. Buraya geleceğin tarih ile çakışırsa beraber dönebiliriz...
    bayramda geleceğim fakat 5-6 gün kalacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğine sağlık uğraş verip burada bizimle paylaşmışsınız, güzel olmuş, yolun açık olsun ��️
    Sağolun mesut hocam.Sizin gezilerinizide imrenerek okuyorum diyorumki bende böyle gezeyim tozayım fakat malum iş güç durumları senelik iznimizide aile ziyareti için kullanıyoruz.
    mesut hoca bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    ay başında 2 haftalığına bende ist- Ordu yaptım (fatsa-tepecik köyüne gittim) Ünye,Giresun, Samsun, Trabzon gezdim durdum çoğu yer virüs bahanesi ile kapalıydı kalacak yer akrabalar oldu. Toplamda 3.105 km yol yaptım fatsada iyi bir usta buldum 48 bin bakımını yaptırıp döndüm ist.a keyfi bir başka gerçekten. Ben genelde gece 12 gibi çıkıyorum yola 12 saat ile 14 saat arası sürüyor. ağustosta idari izin devam ederse ağustos ayında fındık toplamaya giderim artık.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayramda geleceğim fakat 5-6 gün kalacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Sağolun mesut hocam.Sizin gezilerinizide imrenerek okuyorum diyorumki bende böyle gezeyim tozayım fakat malum iş güç durumları senelik iznimizide aile ziyareti için kullanıyoruz.
    Vakit buldukça gezersiniz sizde,aile tabiki çok daha önemli,gezi işi keyif işi,önünüze çıkan her fırsatı değerlendirmek gibi, yolunuz her daim açık olsun kardeşim Selamlar ��
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

mutlumotorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Özellikle yayla gezilerinizdeki fotoğraflar çok güzel olmuş Tebrikler

Valla takdir ettim ben İstanbul’dan Tokat’a arabayla zor gidiyordum yol bitmek bilmiyordu siz motorla gitmişsiniz.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yeni geldim oralardan. Özellikle şehir merkezinin uygarlığına hayret ettim ve buralarda çöplükte yaşadığımızı bir kere daha anladım , ülke için her şeyin henüz bitmediğini görüp umutlandım.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    tebrikler,güzel bir gezi olmuş.bende sizinle aynı marka,model,motora sahibim.XJ6 candır.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)