Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 150 UZUN YOL TECRÜBESİ (Ankara-Manavgat) Manavgat Motosiklet Festivali

Motovento
    REKLAM ALANI
    Omerburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson Iron883+ Honda CBF 150
    HONDA CBF 150 UZUN YOL GİDER Mİ ?

Forumlarda ara sıra gözüme çarpan soru CBF150 uzun yola gider mi ?

Bu soru işaretini birazcık da gidermek adına bu yapmış olduğum Ankara-Antalya arası uzun yolu sizlerle paylaşmak istedim.

Geçtiğimiz sene tatil amaçlı Manavgat motosiklet festivaline aslında diğer motorum olan Yamaha Virago535 ile gidecektim fakat işlerimin ters gitmesi nedeniyle viragomu sattım ve CBF ile gitmeye karar verdim

Vee çıktım yolaa...(25.06.2019)

Gideceğin yoldan eminsen kimseyi dinleme (Yaa bu gitmez uzun yolaa hem hava soğutmalı şişer kalırsın blaa blaa)

Bi çay sigara molası ardından devam...

Benzin almayı unutup tekrar durdum yakıt tüketimi ise bu şekilde benzinliğin yolunu unutturur

Konya,ya girdik

Biraz mola ve enerji Manavgata kadar benzin ihtiyacım olmadı

Araştırmalırma göre Erenkaya Göleti Kimi Şifalı olduğunu söyledi kimi sadece piknik alanı olduğunu

Oksijen bol

Festival alanına geldim ve Cenk abilerin standın arkasına çadırımı kurdum

Hazırlıklar tamam

Yol yorgunluğumun ardından sabah oldu ve Bir duyuru Yamaha Modelleri Test etmeniz için sizleri bekliyor
    Ve sonuç :

Ortancı abisi CBF600 ile

Gençlerle biraz uno attıktan sonra Manavgat Şelasine gitmeye karar verdik

Ve Antalya sıcağında biraz serinlerken manzaranın keyfini çıkarıyoruz

Akşam döndükten sonra sahilde yürürken birde ne görelim Karetta karetta

Ve egzoz sesine uyandık En çok ses kimin motorundan çıkıyor , en güzel motor kimin vb gibi yarışmalar düzenleniyor

Gün böyle yarışma turnuva derken batırdık

Akşam Duman, Manga, konserleri oldu onları video çekmiştim ancak buraya yükleyemedim

Uyanıp biraz etrafı dolaştıktan sonra denize girdik. Festival alanına ait ücretsiz beach ve havuzu var

Ve yine festival etkinliğine dahil olan ücretsiz tekne turu

Tekne turu sonrası festival içinde festival Color Fest'ten Renkli görüntüler

Ve festivalin son günü stantta duran cenk abinin motoru olan Night Traini Sattık (Gitti güzelim motor)

Ve festival sonrası tası tarağı toplayıp dayının yanına giderek malzemeleri ve CBF i bırakıp bir araç kiralayıp Olympos'a gitme kararı aldık (Dayının 99 H-D Springer)

Akşam Olympos'a gelip güzel bir Bungalov otel bulduk ve şansımıza akşam yemeği satine gelmişiz.
    3 öğün Yemek dahil olan kaldığımız bungalov evlerde çok rahat ettik

Sabah kahvaltımızı yaptığımız gibi kendimizi doğanın güzelliğine bırakmak üzere hazırlanıp çıktık ve :

Bir kaç gün takıldıktan sonra köprülü kanyona gitmek üzere ayrılıyoruz

Ve yol dönüşünde Köprülü Kanyona geliyoruz

Kamp şartları çok sıkıntılı tuvaletlerde su yok elektrik yok hava ise buzz gibi

Sabah uyandığımız gibi Rafting yapmaya

Bu grubun lideri Hasan kaptan bize Vikingleri yaşattı

Köpürülü kanyondan tekrar dayının eve ordan yollarımızı ayırdık ve Ankara'ya doğru yola çıktım

Oksijen üst seviyede

Ha birde yolda gelirken lastiğim patladı yanımda köpük sprey vardı bir tüp beni tam 250 km götürdü ama her 50 de bir indi sürekli desteklemeniz gerekiyor

Lastiğim dubleks olmasaydı yolda kalıcaktım

Lastiğin yarılması dışında başka bir sorun yaşamadım torosların dik rampalarında yüküm ağır olmasına rağmen 70Km/s hızın altına düşmedim Yani kısacası bakımlı olan her motor uzun yola gider.

Sormak istedikleriniz olursa sorabilirsiniz . Herkese iyi sürüşler dilerim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS
    Keyifli bir yolculuk olmuş. 100cc lik Falcon ile 3.500 Km yol yapan Yaşlı ve Acemi kardeşimi gördükten sonra bu motorla bu yola gidilmez sözleri anlamını çoktan yitirdi bende. Devamını bekleriz.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Toplam maliyeti ne kadar oldu

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Bende 53.000 km bindim çok uzun yola gittim cbf150 ile ama yegane tavsiyem uzun yola çıkıyorsan en az 250 lik olmalı altında.Kamyon otobüsü sollayamamaktan hem tehlikeli oluyor hemde güvensiz.Rampada rüzgarda bayılıyor ve limitlerinde gidildiğinde 250 lik gibi yakıyor

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Kaldığınız bungalov evin konumu var mı?

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Güzel paylaşım için teşekkürler. Maliyet konusunu bende merak ediyorum .

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    hocam düzde stabil km/h neydi?..cbf yerine crypton"11 almış biri olarak merak ediyorum.

Cbf ile 2 kişi total 170 kilo civarı bi ağırlık ile datça-murdala koyuna indik ve çıktık, ayrıca marmaris muğla arası hayatımda görmediğim bi yağmur ve fırtınada beni teklemeden eve attığından beridir cbf e laf söyleyenleri kaale almıyorum. Makina dünyanın yükünü çekebilcek ender şeylerden, eşeğe biner gibi binin, yağını eksik etmeyin bana mısın demez, ölüsü 70-80 bin km'yi görür bana kalırsa.

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Alıntı RazorBack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf ile 2 kişi total 170 kilo civarı bi ağırlık ile datça-murdala koyuna indik ve çıktık, ayrıca marmaris muğla arası hayatımda görmediğim bi yağmur ve fırtınada beni teklemeden eve attığından beridir cbf e laf söyleyenleri kaale almıyorum. Makina dünyanın yükünü çekebilcek ender şeylerden, eşeğe biner gibi binin, yağını eksik etmeyin bana mısın demez, ölüsü 70-80 bin km'yi görür bana kalırsa.
    ahada yaktıracanız bana cryptonu demeyin öyle 😊

Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahada yaktıracanız bana cryptonu demeyin öyle 😊
    Hocam 6-7 bin km kullandım, bu kadar sürede bile çok güzeldi birlikteliğimiz. Ekonomik sıkıntıdan satmak zorunda kaldım yoksa değiştirmezdim hayatta, şimdi pulsar aldım arkadaştan ama japon rahatlığını aratıyor yani, fiyatları uçmasa yine cbf düşünebilirdim. Keşke yeni teknoloji 250 liği falan olsa kapış kapış gider.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    CBF 150 gerçekten çok sağlam motor,50 bin km bindim,uzun olarak 1533 km lik ,1835 km lik ,birde 1200 km lik gezilerim var, efsane bir motor,az yakar çok kaçar , işin özü bu,en kısa zamanda bir 250 CC lik bir motor alman dileğiyle, Eskişehir den selamlar

RecepAlışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Harika fotoğraflar CBF 150 BAKIM KOLAYLIĞI EKONOMİSİ İLE HER EVE LAZIM...Ben 2.5 günde 3200 km yalnız yolculuk ettim İstanbuldan-D-915 Bayburt of yoluna çadırlı kamplı yolculuk ki o sıralarda TransAlp xl650 vardı ama D-915 yolunda uyuşmazlık yaşayabiliriz diye cbf ile çıktım yola günde 17 saat sürdüğümü bilirim https://yoldabirivar.wordpress.com/2...unda-biri-var/
    Bu linkten de gezimi inceleyebilirsiniz bir kaç foto da ben paylaşayım CBF 150 HER EVE LAZIM

mutlumotorlu bunu beğendi.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Ben de böyle bir geziyi drift ile yapmayı düşünüyorum inşallah. Mobilet Bionik ile Isparta - Denizli yapmış biri olarak 😂
    fz6_fazer bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    2 adet cbf 150 sahibi oldum makyajlı kasa. 2000 km de bir yağ değişimini yapıp deposunu doldurduktan sonra o benzin bitene kadar sorunsuz gider. Benim gördüğüm en sorunsuz en az yakıt tüketen motor. Kaldı ki Honda amca yeni cb125e blogunu cbf kasasına yerlestirse eminim ki yine de satmaya devam edecektir.
    mutlumotorlu bunu beğendi.

Omerburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson Iron883+ Honda CBF 150
    Toplam maliyet benzine (990KM) 170 diğer otel araç kiralama giderlim toplam 1500 tl yi geçmedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:31 ----------

Kaldığımız bungalov evin adı Deep Green Bungalows Haritalarda tam konumu çıkıyor Olympos içerisinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:34 ----------

Düzde stabil 105-110 km/h

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:36 ----------

Alıntı RecepAlışkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika fotoğraflar CBF 150 BAKIM KOLAYLIĞI EKONOMİSİ İLE HER EVE LAZIM...Ben 2.5 günde 3200 km yalnız yolculuk ettim İstanbuldan-D-915 Bayburt of yoluna çadırlı kamplı yolculuk ki o sıralarda TransAlp xl650 vardı ama D-915 yolunda uyuşmazlık yaşayabiliriz diye cbf ile çıktım yola günde 17 saat sürdüğümü bilirim https://yoldabirivar.wordpress.com/2...unda-biri-var/
    Bu linkten de gezimi inceleyebilirsiniz bir kaç foto da ben paylaşayım CBF 150 HER EVE LAZIM

https://i.hizliresim.com/oU4l4D.jpg
    https://i.hizliresim.com/liPRQg.jpg
    https://i.hizliresim.com/GYyxc1.jpg
    https://i.hizliresim.com/inEYYS.jpg
    https://i.hizliresim.com/qBCJMK.jpg
    https://i.hizliresim.com/oyFEav.jpg
    https://i.hizliresim.com/UpU8t8.jpg
    Hocam sizin fotoğraflar ve gezi de harika

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:39 ----------

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 gerçekten çok sağlam motor,50 bin km bindim,uzun olarak 1533 km lik ,1835 km lik ,birde 1200 km lik gezilerim var, efsane bir motor,az yakar çok kaçar , işin özü bu,en kısa zamanda bir 250 CC lik bir motor alman dileğiyle, Eskişehir den selamlar
    Mesut hocam CBF 150 benim 2. motorum zaten Birde H-D 883 ironum var , teşekkürler selamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)