Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaptanın Seyir Defteri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ben Erdi Karademir. Aksaray'lıyım kamyon şoförüyüm. Gittiğim fabrikalarda kaptan diye çağırırlar. Arkadaş çevremdede lakabım. O yüzden böyle bi başlık uygun gördüm.

Sık geziyorum. Her birine ayrı ayrı başlık açmak yerine buraya ekleyeceğim. Günlük tutmak gibi yani.

31.08.2019 ÇAMLIYAYLA KAMPI

Grubumuzun whatsapp grubunda çamlıyayla'da motosiklet festivali yapılacağını duydum. Oraya gidip oraları görmek istedim ve biraz bi araştırmadan sonra hazırlıklarımı yaptım. Motosikletin soft çantasını kamyon çadırcısına yaptım. Gayet güzel iş görüyor.

Yola çıkış kilometrem.

Lastik havalarını kontrol ettim. Normalde pek etmem ama uzun yola çıkacağım diye bi baktım. İyikide bakmışım baya azalmış.

Petrolde mola. Zaten sürekli mola veriyorum. Yolun tadını çıkarıyorum.

Yolda hız sınırı tabelası gördüm. Arabalara 110du. Bende motosiklette aynıdır diye düşündüm. Radarı gördüm ama hızımı 110a düşürdüm. İlerde çevirdiler meğer motosiklete 100müş. 235 lira yazdı. Bide muayenem yokmuş haberim yoktu onada 235 yazdı. Adana Aksaray arasında.

Yine mola.

Yol üstünde bi yerleşim yeri. Adını unuttum.

Güzel bi yemek yenilecek yer buldum diye düşündüm çöktüm. Manzara filan güzel ama bi yemeğe 45 lira vermek benim gibi kamyoncuya koydu açıkcası. Aynı yemeği kamyoncu lokantasında 20 liraya yerdim.

Alman Mezarlığı tabelasını otobanda çok görürdüm. Görmek bugüne kısmetmiş.

Çamlıyayla tabelasını gördüm nihayet. Yolun bundan sonraki kısmı çok kötü. Bazı yerlerde aşırı viraj var. Fotoğrafını çekemediğim çok yer oldu.

Kamp alanına geldim. Güzel bi yer bulup yerleştim.

Güzel organizasyon. Yeme içme vs herşeyi kurmuşlar.

Ateş yakmak için hazırlıklar. Önce çukur kazdım içine ateş yaktım. İşim bitincede gömdüm gittim.

Önce çayımı içtim yol yorgunluğunu attım.

Sonrada yemek işine giriştim. Menüde ezme ve sucuk var.

Gece çayın tadıda birbaşka güzel.

İnstagrama hikaye atmıştım. Arkadaşım görmüş akşam 8 gibi aradı bende gelecem diye. Gel dedim gece 1de ancak gelebildi. Çay içtik yemek yedik sonrada yattık. İlk kampıydı ve çok sevdi. Bundan sonra inşallah sık gideceğiz.

Oraya kadar gitmişken saklı cennetide görelim dedik.

Suya bi girelim dedim. Demez olaydım. Aşırı soğuk var ve bi süre sonra acı hissedilmiyor uyuşunca her yer. O zamana kadar baya bi acı var.

Yedik içtik güldük eğlendik. Ayrılık vakti geldi.

Ordan çıktık. Telefon zor çekiyor navigasyondan yolu bulamıyorum. Sonrada kayboldum. Saklıcennete iki giriş var. İlkinde taşların üstünden indiğimiz için ben diğerinden çıktım. Meğer çıkışın biri Pozantı'ya diğeri Tarsus'a doğru çıkıyormuş. Tarsus olandan çıkmışım. Arkadaşlar Antep'e devam edeceği için onlarda ordan çıktı doğruydu. Bende yanlış yerden çıkınca dağların arasında geçen güzel bi yolculuk başlamış oldu.

Birkaç fotoğraf çekindikten sonra onlar gitti.

Baya bi dolaştım. Zaten insan bulamadım soracak. İlkokulda öğrendiğimiz Kuzey Güney şeklinde yönümü buldum. Benim kuzeye çıkmam lazımdı öylede devam ettim.

O dağ yollarında bayada basmışım. Virajlarda normalde ben yatırmam fazla. Ama korku olunca baya yatmışım sonra lastiğe bakınca anladım. KTM 640 enduro olarak ağırlık merkezinden dolayı iyi yatıyor diye okumuştum. Denemiş oldum farkında olmadan. Son dişe kadar yatmışım çok şükür hiç kaymadım.

Benim saklıcennetten çıkarkenki planım hava kararmadan Aksaray'da olacağım diyeydi. Ama dağlarda bikaç saat mecburi dolaştığım için çok zaman kaybettim. Sonunda Çamlıyayla üzerinden anayola çıkmayı başardım.

Pozantı'ya vardığımda hava kararmıştı zaten. Eski yoldan biraz daha ilerledim ama çok fazla kamyon trafiği vardı. Gündüz aralardan çok güzel ilerliyordum güzel oluyordu. Ama gece tek şerit yol sıkıntı. Vizörü açınca gözüm yaşarıyor soğuktan. Vizörü kapatıncada karşıdan gelen araçların ışığı yüzünden önümü göremiyorum. Niğde/Ulukışla'ya kadar ulaştım. Orda Otel Emrah diye tabela görünce hemen sağa girdim. Yeter gayrı bu kadar yol.

Çarşısı ufacık zaten biraz orda dolaştım. Karnımı doyurup otele geçtim.

Vizör açık gidince gözlüğün hali. Otele girince farkettim bunuda. Sinek yapışmış.

Sabahda kalkıp Aksaray'a gittim.

Üç gün iki gece 575 km yol bitti.

100 kmde 4.88 litre yakmış. Öyle bi yola göre ve benim çok zorlamama rağmen çok çok iyi yakıtı.

Ve tüm yorgunluk gider.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    GÜZEL kamp olmuş
    ah birde şu cezalar olmasa :(

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GÜZEL kamp olmuş
    ah birde şu cezalar olmasa :(
    Kendi suçumdu o ama yinede koyuyor. 100 çok mantıksız motosiklete. Bizim normal trafikten hızlı ilerleyip sıyrılmamız lazım. Taksilere 110 ise bize 130 filan olması lazım.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Güzel dinlendirici bir gezi olmuş. Alman mezarlığını görünce insan kendi gezisi aklına geliyor ben burayı görmüştüm diye. Son fotoğraftaki delikanlıda ilerde kısmetse sana yol arkadaşı olur.
    ekremcelik00 bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Güzel bir gezi olmuş,ktm 4.88 Lt yakmasıda ayrı bir tat vermiş,bende geçmişte,sıfır motosiklet alıp,3 yıl vizesiz binecem diye hesap ederken,2 gün vizeyi geçince,100 lira araya sıkışınca çok güzel anladım,radara girmeniz kötü olmuş.
    Bu ufaklığın burnundan ısırma vakti gelmiş,çok tatlı duruyor
    https://imagizer.imageshack.com/v2/8...922/BCRyg5.jpg

ersoyb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ordan çıktık. Telefon zor çekiyor navigasyondan yolu bulamıyorum. Sonrada kayboldum.
    Navigasyon için telefonun çekmesine gerek yok, telefona off-line çalışan openstreetmap tabanlı mesela maps.me yükleyip,haritaları da indirirsen, telefon çeksin çekmesin yolunu bulursun..
    espresso bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Güzel olmuş vesselam,eminim çok keyifli geçmiştir, güzel paylaşım yüreğine sağlık Eskişehir den selamlar

Arabaya neden 110 sana 100?

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Erdi paylaşımını atlamışım. Bu gün fark ettim ve okudum. Harika bir gezi olmuş. Fotolar da muhteşem. Yeğenimizle birlikte kamp yapacağın günleri de görmeyi inş. Rabbim bize izin verir. Selamlarla.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Tekerin düz bassın, güzel gezi yapmışsın da bir haber edeydin de sayende viraj yapsaydık ;)
    Bir dahakine artık..
    Devamını bekliyorum..

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Askerlik sebebiyle bi süredir giremedim. Şimdi vakit bulabildim yazmaya.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel dinlendirici bir gezi olmuş. Alman mezarlığını görünce insan kendi gezisi aklına geliyor ben burayı görmüştüm diye. Son fotoğraftaki delikanlıda ilerde kısmetse sana yol arkadaşı olur.
    Teşekkür ederim. Kısmetse ilerde öyle olacak. Ufak yaşta cross motosiklet ile başlatmayı düşünüyorum. Pocket bike ile.

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş,ktm 4.88 Lt yakmasıda ayrı bir tat vermiş,bende geçmişte,sıfır motosiklet alıp,3 yıl vizesiz binecem diye hesap ederken,2 gün vizeyi geçince,100 lira araya sıkışınca çok güzel anladım,radara girmeniz kötü olmuş.
    Bu ufaklığın burnundan ısırma vakti gelmiş,çok tatlı duruyor
    https://imagizer.imageshack.com/v2/8...922/BCRyg5.jpg
    Teşekkür ederim. Yakıtı banada az geldi. Bilmiyorum belkide kamyon şoförü olmamla alakalı olabilir. Mesleğe dayımın yanında başladığımda azar yiye yiye az yaktırmayı öğrenmiştim. Benim hiç haberim bile yoktu vizeden. Zaten sonra hemen gidip yaptırdım. Isırmaya kıyamamda yanaklar yara olacak öpmekten.

Alıntı ersoyb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Navigasyon için telefonun çekmesine gerek yok, telefona off-line çalışan openstreetmap tabanlı mesela maps.me yükleyip,haritaları da indirirsen, telefon çeksin çekmesin yolunu bulursun..
    Normalde ben motosikletin km ve devir saatini değiştirdiğimde çıkan boşluğa navigasyon takmıştım. Ama sonra arazide gidonun araya girip kırılmıştı. Bu gezide başıma gelenden sonra navigasyon aldım tekrar. Müsait bi zamanda montaj yapacağım inşallah.

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş vesselam,eminim çok keyifli geçmiştir, güzel paylaşım yüreğine sağlık Eskişehir den selamlar
    Teşekkür ederim, aleyküm selam. Keyif almayı bildikten sonra başa gelen musibette dahi nice keyif alınacak anlar var. Kaybolduğum zamanda dahi "şu manzara güzelmiş bi sigara keyfi yapayım" diye düşünüp motordan indiğim çok oldu.

Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabaya neden 110 sana 100?
    Sebebini bende bilmiyorum.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdi paylaşımını atlamışım. Bu gün fark ettim ve okudum. Harika bir gezi olmuş. Fotolar da muhteşem. Yeğenimizle birlikte kamp yapacağın günleri de görmeyi inş. Rabbim bize izin verir. Selamlarla.
    Teşekkür ederim. Amin abi inşallah ilerde niyetim var ona. Bu forumda biri var mesela oğluyla kamp yapıp youtube video yükleyen. İnşallah benimki büyüyünce bende yapacağım.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerin düz bassın, güzel gezi yapmışsın da bir haber edeydin de sayende viraj yapsaydık ;)
    Bir dahakine artık..
    Devamını bekliyorum..
    Teşekkür ederim. İnşallah bir dahaki sefere önceden yazarım. Ama bizde genelde plan yola çıkarken belli oluyor. Mesela daha yayınlamadığım Kapuzbaşı Aladağ gezisi var ki sabah motora binerken oraya gidelim dedik.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    21.09.2019 - Aladağ, Kapuzbaşı, Sultansazlığı

Vakit bulamadığım için paylaşamamıştım. Şimdi fırsat bulmuşken paylaşayım.

Bu geziyi arkadaşım Çapan ile beraber yaptık. CBF600ü vardı kaza geçirdi motosiklet perte çıktı. Kendiside bi süre yattı sonra koltuk değneği derken çok şükür sonunda onuda attı. Motosiklete binebilecek duruma geldi. Arkadaşından motosiklet emanet alıp yola çıkmaya karar verdik. Son ana kadar nereye gideceğimiz belli değildi. Çadırımızı malzememizi hallettik ve buluştuk.

Aksaray'da meşhur bi börekçi var. Orda sabah buluşup kahvaltımızıda yaptık. Nereye gideceğimizi konuştuk. İlk hedef Sultansazlığı. Ordan Kapuzbaşı şelalesi. Sonrasına bakacağız.

Anayollar üzerinden gitmek istemedik. Öncelikle Aksaray'ın Güzelyurt ilçesine doğru sürdük. Kapadokya bölgesinin güzel bi bölgesi. Şansımıza yağmur başladı yolda. Bizimde yağmurluk filan yok.

Güzelyurtta bi hırdavatçıdan bikaç metre naylon ve koli bandı aldık.

Modayı biz belirleriz.

Güzelyurttan Niğde-Çiftlik'e geçtik. Ordanda Kayseri'de bulunan Sultansazlığı. Yılkı atları filan var. Büyükçe bi sazlık. Çeşitli kuş türlerine evsahipliği yapıyormuş. Güzel bi yer. Yemeğide orda yedik. Sazlığa giriş ücretli. Çapan gazi olduğu için ona her yer bedava.

Dinlene dinlene devam ediyoruz. Acelemiz yok. Çok güzel manzaralar var. O ayda güzelyurt civarında kar bile yağdı. Bi süre yağmur yedik. Sonrasında hava kapalı olsada yağış yoktu.

Uzun bi yolculuktan sonra Kapuzbaşı'na geldik. Yol çok virajlıydı. Manzaraların içinde sürmek çok güzeldi.

Kapuzbaşında kalacaktık ilk gün. Onun için önce çevreyi kontrol ettik. Ormanın içinde kalınacak yerler var ancak telefon çekmiyordu. Geri kapuzbaşına döndük. Orda kamelya ve oda kiralıyorlar. Biz kamelya kiralayıp üstüne çadır kurduk.

Ertesi gün sabah baya geç uyandık. Kamelyaya çadır kurduğumuz için gölgedeydik güneş uyandıramadı bizi. Telefonun alarmıda çalmayınca 10 gibi uyandık kahvaltı yapıp devam ettik. Amaç Aladağ üzerinden Pozantı'ya geçmek. Ama yolu hiç bilmiyoruz.

90 km yolu 7 saatte geçmişiz. Yolun geneli topraktı. Çok viraj vardı dağların içinden geçtik. Ömründe sürdüğüm en güzel yol diyebilirim. Ama çok zorlu bi yoldu. Bizde her çeşmede su içtik su boşalttık sigara içtik yol birazda ondan uzadı.

Aladağ'da çay molası

Aladağdan sonra beton yol vardı.

Sonunda Pozantı'ya vardık.

Ordanda hava kararmıştı oyalanmadan Aksaray'a döndük. İki gün sürdü gezimiz. Toplamda kaç km yaptığımızı tam olarak hatırlamıyorum. Ama saat olarak baya sürdü. 25-26 saat filan motor üstündeydik. KTM çok titriyor normalde yorucu olurdu. Ama arazide hiç yormadı küheylan. Meğer asfaltta giderken yoruyormuş.

Aksaray'a yaklaşmışken benim arka lambaların kablosu arıza yaptı. Fişin içinden kopmuş titreşim sağolsun. Düz bağladım düğmeyi iptal ettim o şekilde eve attık kendimizi.

Ertesi gün ise sabah uyandığımda lastiğin inmiş olduğunu gördüm. Yolda patlamış azar azar havayı bırakıyormuş. Gece sabaha kadar bırakmış havayı.

İlerde tekrar gitmek istediğim yerler. Aladağ gerçekten mükemmel bi yer. Ama bizimkisi biraz deli cesaretiydi. Uzun süre insan göremedik. Hatta bi yerden sonra hayvan bile göremedik. Çapan'ın dediğini hala hatırlarım.

"Abi artık havyan bile yok medeniyetten çok uzaklaştık"

Buda böyle bir anımdı işte. Çapan yeni motosiklet aldığında daha sık gezeceğiz inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)