Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet ile Çanakkale-Akçay(Kazdağları)-Ayvalık(Cunda) Turumuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM WOLF 250

- instagram.com/gezencift_

- gezencift.com

Bir önceki gün işten çıkarken gerekli hazırlıkları yapacağımıza dair eşim İrem ile konuştuk. Eve geldiğimizde motosikletimizin arka lastiğinin havasının inmiş olduğunu farkettik. Yemekten sonra lastiği yaptırmak için dışarı çıktığımda hava kararmış ve tüm lastikçiler kapatmıştı. Ancak yaşadığımız yerde bulunan bir lastik inin hala açık olduğunu gördüm. Lastik patlak ise tamir edilecekti ancak aynı yerden yaklaşık 3-4 kez patladığı için lastiğin tamir olmayacağını söyledi. Yenisini bulmak için parçacı aramaya başladık ve bir tanesini evinden çağırarak işyerini açtırdık. Neyse lastiğimizi 165 ₺ ye aldık. Tamirci abi saolsun 15₺ bir ücret karşılığında hemen halletti. Eve geldik çantalarımızı hazırladık. Konaklamalı olarak gideceğimiz ve Motosikletimizde yer sıkıntısı olduğu için en lüzum olan eşyalarımızı çantalarımıza koyduk. Sabah 05:00 gibi yola çıkacağımızdan uykumuzu almak için erken yattık. Sabah uyanması zor geldiği için 07:00 de evden çıktık. 🙂 Motosikletimizin deposunu doldurduk. 12 litre benzin aldı. 88₺ ödeme yaptık. Yolculuk planımızı önceden yapmıştık. İlk durağımız Yenişakran’dan önce olan Çaltılıdere aile çay bahçesi. Son zamanlarda yediğimiz en güzel gözlemeyi burada yedik. İrem bayıldı lezzetine .

Otlu peynirli gözlemesi bir harika.

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra yolda 5 er dakikalık molalar vererek Edremit’e ulaştık. Hem tuvalet ihtiyacı hemde birer kahve içmek için Avm de durduk. Yarım saatlik bir mola sonrası tekrar yola çıkarak bence Türkiye’deki en iyi manzaralardan birine sahip olan kazdağlarına çıkarken Kazdağı köy kahvaltısı mekanında çay molası ve manzaranın tadını çıkarmak için mola verdik.

Arada bir popomuzu dinlendirmek istesek de 13:00 gibi Çanakkale merkeze ulaşarak feribota bindik. Motosikletimiz 150cc olduğu için 7₺ ücret ödedik.

Kilitlibahirde indikten sonra balık ekmekçilerde balık ekmek yemenizi tavsiye ederiz özellikle mezgit 🙂

Yemek sonrasında şehitler abidesi e doğru yola çıktık. Şehitler abidesine varıp şehitliğe girdiğinizde o uhrevi ortam tüylerinizi diken diken ediyor.

Dönüş yoluna çıktık.

Çanakkale’den çıktıktan sonra depomuzu tekrar doldurmak için benzin istasyonuna girdik ve depomuzu fulledik. toplam 60 ₺ benzin aldı ve km sayacımız 408’deydi. depomuzu doldurduktan sonra tekrar yola çıktık. ilk durağımız Akçay’a bağlı Kızılkeçili köyünde bulunan Sarmaşık Butik Otel’di. konaklamamızı orada yapacağız. Bizi nasıl bir otel ve nasıl bir oramın beklediğini bilmiyorduk ancak yorulmuş ve bir an önce otelimize gidip istirahat etmek istiyorduk. Saat 17:30 da Çanakkale feribottan inip yola çıkıp 19:00 ‘da Sarmaşık butik otele ulaştık. Ormanın içinde, bahçesinden dere geçen bir oteldi. Hemen işlemleri yapıp odamıza yerleştik ve biraz dinlenmek için uyuduk.(otelde kredi kartı 21:00 gibi uyanıp açlığımızı gidermek için Akçay merkeze gittik. hafif bir yemek yemek için Çorbacı Hacı’yı bulduk. Paça ve Beyin karışımı çorbası bir nebze de olsa yorgunluğumuzu aldı ancak 2 çorbaya 40₺ ödememiz bize biraz fazla geldi. (biraz pahalı) Genelde yazlık yerlerde karşılaştığımız gece pazarları ile Akçay’da da karşılaştık. biraz tur attıktan sonra otelimize dönmeye karar verdik.

Otelimize ulaşık uyuduk. Sabah saat 9:00 gibi uyandık ve kahaltıya indik. o kadr güzel bir ortamı vardı ki otelin içerisinden geçen derenin kenarına konulan piknik masaları üzerinde kahvaltımızı yaptık.

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra tekrar motosikletimize binip yola çıktık. Önce yakınımızda bulunan hasan boğulduya gidip birer kahve içelim dedik.

dönüş yolunda Cunda adasına uğrayıp ayvalık tost yemeden ve taş kahveden kahve içmeden dönmek olmazdı. yolumuzun üzerinde olduğu için cunda adasına da uğradık. Burası bizim İrem’le her ilkbaharda ve sonbaharda geldiğimiz bize huzur veren bir yer.

Cunda’da açlığımızı giderdikten sonra tekrar yola çıkarak şeytan sofrasına da uğradık.

Ve saat 17:00 ‘de tam 812 km yolculuğumuzu evimize ulaşarak tamamlamış olduk. muhteşem bir maceraydı 🙂

TempesTr, biseduda, kovboy03 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Tebrikler, çok güzel bir gezi yazısı olmuş. Bu gezi yazılarının forumda yaygınlaşması tekrar yapılmaya başlanması çok güzel oldu.

Youtubedaki vlogların hepsi tek elden çıkmış gibi

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel yolculuk hocam; ancak nasıl bir açıyla çektiyseniz motor oldugundan cok daha büyük gözükmüş, ilk baktıgımda tanıyamadım

birazdan "ekipmansızları linç team" burada olur.

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Teşekkürler @ogzcngdk

@arndiol Eşim motosiklete karşı. Bu bizim birlikte çıktığımız ilk motosiklet yolculuğu ve onu bu tutkuya ısındırabilmek için ilk yolculuğumuzda canının istediği gibi davranmasını istedim. Şimdi kendisi hem motosikleti büyütmeme onay verdi hem de ekipmanlarını toparlamaya başladık.

Fotoğraf açısı için ise, henüz bir tripodumuz olmadığı için kameramızı yerde bir taşa dayayarak süre ayarlı olarak çektik. Şuan bakınca gerçekten çok iyi çıktığını farkettim :D

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Örnek bir çift işte ne güzel
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok güzel bir gezi olmuş gerçekten. Ufak cc motosikletle 2 kişi böyle uzun bir geziye çıktığınız için ayrıca kutlarım.

Benim bazı arkadaşlarım 250cc yi bile beğenmiyorlar uzun gezilere çıkmak için yetersizmiş diyorlar da, onların da kulaklarını çınlatmış olayım bu vesileyle

Dipnot: Ufaktan full ekipman ile motosiklete binmeye başlamanızı temenni ederim

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Oğlum herşey güzelde kendin uzun pantolon giymişsin arkandaki kızcağız kısa pantolonla hangi akla hizmet bu, arı sokabilir, en ufak bir düşmede cildi asfaltla buluşunca ne olabileciğini hiç aklına getirdinmi? valla etleri kemikleri ortaya çıkıncaya yüzülür, sakın ama sakın birdaha görmiyim.

Motosikleti
    Kymco Xciting 400İ 2015
    Bir Balıkesir'li olarak sizi tebrik ederim. Hele eşinizle birlikte bu geziyi yapmanız paha biçilemez..

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örnek bir çift işte ne güzel
    Teşekkür ederiz. Yazın sonuna doğru anca ikna edebildim. önümüzdeki sezon daha güzen gezilerle yine buralarda oluruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:04 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş gerçekten. Ufak cc motosikletle 2 kişi böyle uzun bir geziye çıktığınız için ayrıca kutlarım.

Benim bazı arkadaşlarım 250cc yi bile beğenmiyorlar uzun gezilere çıkmak için yetersizmiş diyorlar da, onların da kulaklarını çınlatmış olayım bu vesileyle

Dipnot: Ufaktan full ekipman ile motosiklete binmeye başlamanızı temenni ederim
    bundan sonraki seyahatlerimizde daha dikkatli olacağız. teşeşkkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:07 ----------

Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oğlum herşey güzelde kendin uzun pantolon giymişsin arkandaki kızcağız kısa pantolonla hangi akla hizmet bu, arı sokabilir, en ufak bir düşmede cildi asfaltla buluşunca ne olabileciğini hiç aklına getirdinmi? valla etleri kemikleri ortaya çıkıncaya yüzülür, sakın ama sakın birdaha görmiyim.
    MErhaba, söylediklerinizin hepsini eşime aktardım ancak ilk motosiklet yolculuğu olduğu için ne söylesem dinlemedi. kendi bildiği gibi bıraktım. seyahat esnasında güneş yanıklarını gördüğünde dediklerimin ne demek olduğunu anladı . bundan sonra daha dikkatli olacağına dair söz aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:11 ----------

Alıntı biseduda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir Balıkesir'li olarak sizi tebrik ederim. Hele eşinizle birlikte bu geziyi yapmanız paha biçilemez..
    teşekkür ederiz. herkes aynı şeyi söylüyorlar. aslında insanlar çift olarak motosiklet gezilerine çok özeniyorlarmış onu anladık

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    2016 haziranda hanım sultan ile Bursa - İzmir Çeşme ye gittik . Çiftlik köyde bir ay kaldıktan sonra yine evoyla geri döndük. 2017 + 2018 ve bu yıl da
    aynı yolculuğu tek başıma (eşim motosiklet yolculuğu yerine damadımın otomobilini tercih ettiği için ) yaptım. Ege'nin yalnızca havasını teneffüs etmek
    bile insana huzur veriyor. Ne olur İrem hanım kızıma motosiklet aşkını kazandırabilmek için , gücünden daha fazlasını harca. Bu sene Çeşme'ye giderken
    Bursa - Balıkesir - İvrindi - Bergama ve Yenişakran'da çadır sefası. Ertesi sabah çadırı topladıktan sonra Aliağa - Menemen - İzmir ve Çeşme Çiftlikköy
    rotasını tercih etmiştim. Eğer nasip olur da 2020 yılında da Çeşme'ye gidebilirsem , ben de iyi bir gezi yazısını ( bol fotoğraflı) takdirlerinize sunmak istiyorum. Ne güzel gezmişsiniz. Sağ olsunlar benden önce yazan arkadaşlar ekipman konusunda gerekli her şeyi yazmışlar . Sana da konuyla ilgili
    söz verilmiş zaten . Daha nice nice böyle güzel birlikte gezilere inşallah. Hürmet ve saygılarla.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrik ederim. Daha önce yazılmış ama bir daha yazayım. Ekipmansız sürüş kötü sonuçlar doğurur. Lütfen dikkat edelim..

Motosikleti
    Honda Nc 750 x DCT
    Bu yaz eşimle beraber motosikletimize atlayarak 1400 km lik bir ege turu yaptık. 4 bölüm şeklinde Youtube kanalıma ekledim. Kaz dağı tarafına gittiğimiz bölüm aşağıdadır istersen bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Ms-fRUuRP0k

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Tebrik ederim kardeşim umarım daha gitmek istediğin bir çok yerede gitmek nasip olur Daha güzel maceralara birlikte atılmanızı dilerim. Tekerinize taş değmesin.
    Gerçek güç sıçrayışta değil , sarsılmaz duruştadır .

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    güzel bir gezi olmuş.paylaşım için teşekkürler.ADANA'dan selam olsun.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

TLGYLDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    ELLERINIZE SAGLIK TEKERINIZE TAS DEGMESIN GUZEL BIR YAZI OLMUS KISA OLSADA ZEVKLE OKUNACAK BIR YAZI TEKRARDAN ELLERINIZE SAĞLIK
    “Bazen ilk görüşte bilirsin, o artık senin olacaktır hayalinde hep o vardır işte AŞK budur İKİTEKERDİR:...

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu forumda keyifle girdiğim tek yer gezi fotoları paylasımı başlıkları oldu, teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler