Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

100 cc 7 Yarım Türkiye Turu 3560 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Aman abiler şu durumlar bir düzelsin de öyle gezin doya doya. Ama şu sıralar kendinize dikkat edin İsmet abi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman abiler şu durumlar bir düzelsin de öyle gezin doya doya. Ama şu sıralar kendinize dikkat edin İsmet abi.
    Papaz abi sende bu kadar pinpiriklenme. Dışarı çıkana headshot vurmuyor virüs. Gerekli önlemler alınarak, çok daha huzurlu şekilde yaşanabilir. Mesela benim yanımda fısfıs dezenfektan var. Bir yerleri elleyince çıkarıp, 2fıs atıyorum veya bir yerden işkilleniyorsam oraya 2fıs atıyorum.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Üstat helal olsun valla yanlış anlamayın o motora güvenip yola çıkmak cesaret ister lastik patlaması, motor ısınması, benzin bitmesi gibi durumlarla karşı karşıya kaldınız mı,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    CF MOTO 250 NK - 2019
    İdolümsün İsmet abi. Cesaretine ve içindeki heyecana hayran kaldım. Harika

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmet merhaba. Bakalım eğer durumları ayarlayabilirsem bundan sonraki geziyi birlikte yapalım. Yolu sen açarsın .
    Ben seni takip ederim. Lakin çok uzun yol olmasın . Şöyle toplam 500 km yi geçmesin. Türkçesi ekonomik bir gezi olsun. Örnek bir Erdek yarımadası çepçevre turu olabilir. Erdek te herhangi bir köyde bir akşam kamp yaparız.
    Ali abi güzel teklifin için teşekkür ederim. Gezi için plan yapmıyorum. Plan yaptığım zaman sanki görevmiş gibi geliyor. Erdek iyi fikir bir gün kafamıza estiğinde kısmetse tak diye yola çıkarız. Kendine iyi bak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel uyarın için çok teşekkür ederim. Malum ortalık belli maalesef kimsenin neşesi yok. Bu günleri hep birlikte atlatmak dileğimle sağlıcakla kalın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Alıntı Robinson_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat helal olsun valla yanlış anlamayın o motora güvenip yola çıkmak cesaret ister lastik patlaması, motor ısınması, benzin bitmesi gibi durumlarla karşı karşıya kaldınız mı,
    Lastik patlamasına karşı arka lastiği dubleks ( tubeless ) lastik ile değiştirdim. Ayrıca usta iki lastiğe de patlamaya karşı önlem olarak ilaç koydum dedi ne ilacı olduğunu bilmiyorum. Ariyetten lastik tamir spreyi de taşıyorum.

Motor ısınması veya şişme diye bir sorun olacağını düşünmüyorum. Hava soğutmalı yolda giderken bir problem yok. Durduk yerde hareket etmeden uzun süre çalışırsa sorun çıkarır diye düşünüyorum.

Benzin konusu büyük dert 2.5 litre depo yapmışlar 100 kilometrede bir bezin almak gerekiyor. Bende yanıma 5 litrelik bir yedek bidon aldım oradan takviye yapıyordum. Video ve fotoğraflarda görünüyor bacak aram da ki kırmızı bidon.

Benim en büyük derdim titreşimden dolayı cıvata ve somunların düşmesi oldu. Onları da döndükten sonra fiberli somun ile değiştirdim. Bir daha düşmez diye tahmin ediyorum.
    Söke'de zincir muhafazasının iyi takılmamasından dolayı muhafaza zinciri kopardı. Başka yolda kalmadım. Zaten bu motosikletin tamir masrafları çok düşük hemen hemen herkeste anlıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Alıntı leidenfrost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İdolümsün İsmet abi. Cesaretine ve içindeki heyecana hayran kaldım. Harika
    Okuyup yorum yaptığınız için çok teşekkür ederim. Vakit buldukça elimden geldiğince gezmek ve bunları da sizleri paylaşmak istiyorum. Beğendiğiniz için çok memnun oldum.
    bursalıali bunu beğendi.

Komşum, aynı mahallede oturan bir kardeşin olarak çok mutlu oldum. Bize aslında neler yapabileceğimizi ve yapmadan boş yere ömrümüzü tükettiğimizi gösterdin, sağlıcakla

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Sizi keyifle takip ediyor olacağım. Gerektiğinde veya denk geldiğinde nacizane tavsiyelerimi seve seve iletirim. Bu kötü salgın günlerini sağ salim atlatıp tekrar yollarda buluşmak dileği ile sağlıcakla kalın ağabeyciğim.

mehonium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway land cruiser 250
    abi ellerine sağlık çok güzel bir tur olmuş ellerin dert görmesin

dtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 S 2013 / Pcx 2019
    Bir çoğumuzun hayalini çok pratik bir şekilde gerçekleştirmişsiniz.. Akıcı dil ve güzel fotoğraflarla fotoroman tadında takip ettim. Teşekkür ederiz. Sağlıklı nize gezileriniz olsun inşallah..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Wuamell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komşum, aynı mahallede oturan bir kardeşin olarak çok mutlu oldum. Bize aslında neler yapabileceğimizi ve yapmadan boş yere ömrümüzü tükettiğimizi gösterdin, sağlıcakla
    Komşularımdan güzel yorumlar almakta insanı daha bir mutlu ediyor. Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi keyifle takip ediyor olacağım. Gerektiğinde veya denk geldiğinde nacizane tavsiyelerimi seve seve iletirim. Bu kötü salgın günlerini sağ salim atlatıp tekrar yollarda buluşmak dileği ile sağlıcakla kalın ağabeyciğim.
    Çok teşekkür ederim. Sizde sağlıcakla kalın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Alıntı mehonium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ellerine sağlık çok güzel bir tur olmuş ellerin dert görmesin
    Okuyup beğendiğiniz için çok memnun oldum. Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Alıntı dtahir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çoğumuzun hayalini çok pratik bir şekilde gerçekleştirmişsiniz.. Akıcı dil ve güzel fotoğraflarla fotoroman tadında takip ettim. Teşekkür ederiz. Sağlıklı nize gezileriniz olsun inşallah..
    Güzel yorumlarınız bana cesaret ve güç veriyor. Teşekkür ederim.

TLGYLDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Oncelikle helal olsun diyorum hem yazınızı hem videonuzu sonuna kadar çok büyük bir zevkle okudum ve izledim ayrıca cesaretinizden dolayı ellerinizden öperim 100 cc gibi küçük bir makina ile görülmesi güzel doğa harikası yerleri hem gezmiş hemde bizleri bir kere daha gezdirmis oldunuz en çok etkilendiğim yer ise askerliğinizi yapmış olduğunuz yeri bu şekilde karşılaşmis olmanız sizleri uzdugu kadar beni de çok üzdü ama gerisi harikaydı bir kez daha bu güzel yazı ve videonuzu için Tebrikler tekerinize taş değmesin

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı TLGYLDZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle helal olsun diyorum hem yazınızı hem videonuzu sonuna kadar çok büyük bir zevkle okudum ve izledim ayrıca cesaretinizden dolayı ellerinizden öperim 100 cc gibi küçük bir makina ile görülmesi güzel doğa harikası yerleri hem gezmiş hemde bizleri bir kere daha gezdirmis oldunuz en çok etkilendiğim yer ise askerliğinizi yapmış olduğunuz yeri bu şekilde karşılaşmis olmanız sizleri uzdugu kadar beni de çok üzdü ama gerisi harikaydı bir kez daha bu güzel yazı ve videonuzu için Tebrikler tekerinize taş değmesin
    Okuyup izlediğiniz düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Askerlik yaptığım yere yapacağım ziyareti düşünürken içeri alırlar mı? nasıl karşılanırım gibi düşünceler ile gittim. Terk edilmiş olacağı binaların perişan halde olacağı hiç aklıma gelmedi. O halde hazırlıksız olarak görmek beni çok üzdü sonuçta kısada olsa hayatımda önemli bir yeri var. Birliğin dışında ki yerleşim yerleri de beni çok şaşırttı ufacık bir iki sokaktan ibaret yerler şehirleşmiş boş hiç bir yer kalmamış. Kısacası o bölüm benim için çok duygu yüklü oldu.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Çok iyi abi maşallah devamını bekliyoruz videonuzu da ailecek izledik biz son model motorlarımız la yapamadığımız gezileri siz 100 cc ile yapmışsınız gerçekten helal olsun diyorum devamını da bekliyoruz özellikle video anlatımı çok güzel her detayı söylemişsiniz kazasız sürüşler..

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik patlamasına karşı arka lastiği dubleks ( tubeless ) lastik ile değiştirdim.Söke'de zincir muhafazasının iyi takılmamasından dolayı muhafaza zinciri kopardı.
    İsmet abi dağlık bi yerde dubleks arıza verirse(janttan hava alma vs.) tamiri zor olur..bence bu basit motosikletler için (bendede iç lastikli cup var) tamiri 3lü levye ve yanında 2 adet iç lastik bulundurmanda fayda var.. birde zincirin atmış olmalıki muhafaza döndürememiş tekeri kitlemeden iyiki kopartmiş..muhafazayı iptal edersen iyi olur.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi abi maşallah devamını bekliyoruz videonuzu da ailecek izledik biz son model motorlarımız la yapamadığımız gezileri siz 100 cc ile yapmışsınız gerçekten helal olsun diyorum devamını da bekliyoruz özellikle video anlatımı çok güzel her detayı söylemişsiniz kazasız sürüşler..
    Beğendiğiniz için memnun oldum. Salgın durumları düzelmek üzere kısmetse ufak ufakta olsa yollara çıkmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:56 ----------

Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmet abi dağlık bi yerde dubleks arıza verirse(janttan hava alma vs.) tamiri zor olur..bence bu basit motosikletler için (bendede iç lastikli cup var) tamiri 3lü levye ve yanında 2 adet iç lastik bulundurmanda fayda var.. birde zincirin atmış olmalıki muhafaza döndürememiş tekeri kitlemeden iyiki kopartmiş..muhafazayı iptal edersen iyi olur.
    Lastik tamiri bu güne kadar hiç yapmadım gözümde kesmiyor açıkçası. Bence de iç lastikli si en iyisi yapabilene. Zincirin kopma nedeni muhafaza iyi takılmadığından oynayıp zincire sürtmesi. Bir iki sefer sürtme sesi geldi indim baktım ama muhafaza olduğunu anlamadım. Koptuktan sonra zincir muhafazayı içe doğru katlamıştı. Buda bana bir tecrübe oldu. Böyle böyle yaşlı ve tecrübeli olacağız işte.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)