Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

100 cc 7 Yarım Türkiye Turu 3560 km

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Cup Şövalyem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmet bey bende ilk önce 100 cc lik motorda <oyuna geldim> o arkadaşı hep takip ederdim şimdi sizi takip eder oldum bana da cesaret verdiniz ilk yola Sapanca dan çıkarken tereddüt içindeydim ama Arifiye den sonra kayboldu tekerinize taş deymesin nice turlarda gönlümüz sizinle
    Yazılarımı takip ettiğiniz için memnun oldum. Yollarda karşılaşmak dileği ile size iyi gezmeler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Alıntı Tekpiston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmet bey,

Emeklerinize sağlık. Tek kelime ile nefis...

Birlikte gezmiş gibi oldum okurken, videonuzu da seyrettim.

Emeklerinize sağlık, paylaşım için teşekkür ederim.

Sevgiler, saygılar...
    Yaptığım gezileri paylaşırken amacım okuyanların harcadığı gb ve zamana layık bir şekilde yazmak. Ojuyp yorum yaptığınız için teşekkür ederim.
    arokh bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    helal olsun abi guzel gezmissin.bende gecen hafta kaştan izmire kadar gezdim.keske saklikent kanyonuna, datcaya,dalyanada bir ugrasaydiniz .oralari cok pas gecmissiniz

Kbr_ilhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 >MT25>CBR650F
    maşallah tebrik ederim ,enfes bir gezi ve paylaşım olmuş

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun abi guzel gezmissin.bende gecen hafta kaştan izmire kadar gezdim.keske saklikent kanyonuna, datcaya,dalyanada bir ugrasaydiniz .oralari cok pas gecmissiniz
    Motosikletimin hızı 60 km / h geçmediği için malum bir yerden bir yere gitmek iyi seyir imkanı sunsa da baya zaman alıyor bu yüzden maalesef bir çok yere uğrayamıyor sun. Yorumunuz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Alıntı Kbr_ilhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah tebrik ederim ,enfes bir gezi ve paylaşım olmuş
    Beğendiğiniz için memnun oldum. Okuyup yorum yaptığınız teşekkür ederim.
    arokh bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Fotoğraflar gözükmüyor nedense
    Weak are prey

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar gözükmüyor nedense
    Deprem dendir. Kısa süreliğine de olsa depremzede olduk. Şakası bir yana sizin yazınızdan sonra bende baktım resimler yoktu. Diğer yazdığım gezi yazılarına da baktım onlarda gitmişti. Panikleyip üzüldüm. Şimdi baktım tekrar geri gelmişler.

Hepimize geçmiş olsun. Teşekkür ederim alakanız için.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deprem dendir. Kısa süreliğine de olsa depremzede olduk. Şakası bir yana sizin yazınızdan sonra bende baktım resimler yoktu. Diğer yazdığım gezi yazılarına da baktım onlarda gitmişti. Panikleyip üzüldüm. Şimdi baktım tekrar geri gelmişler.

Hepimize geçmiş olsun. Teşekkür ederim alakanız için.
    bende hala gözükmüyor, ama mozillada üzerine tıklayarak tek tek baktım fotoğraflara güzel fotoğraflar, güzel gezi tebrik ederim.
    Weak are prey

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Acemi bir motorcu olarak yazınızı zevkle, yaşayarak okudum. Gerçekten tebrik ediyorum. Bana ilham kaynağı oldunuz. Tecrübe kazandıktan sonra ilk işim sizinki gibi bir rota hazırlamak. Yolunuz açık olsun.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ismet bey,arkadaşlar gerçekten çok güzel yazılar yazmışlar.ben de aynı şeyleri düşünüyorum.sonuç alarak,maşallah,bravo,helal olsun diyorum.buradan geçeceğinizi bilseydim size adana kebabı+şalgam ve üstüne de bici bici ikram ederdim.teşekkürler.
    bursalıali bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemi bir motorcu olarak yazınızı zevkle, yaşayarak okudum. Gerçekten tebrik ediyorum. Bana ilham kaynağı oldunuz. Tecrübe kazandıktan sonra ilk işim sizinki gibi bir rota hazırlamak. Yolunuz açık olsun.
    Gezi yazımı beğendiğiniz için memnun oldum.İçinizde ki gezme arzusunu ertelemeyin. Yollarda karşılaşmak dileğimle sağlıcakla kalın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismet bey,arkadaşlar gerçekten çok güzel yazılar yazmışlar.ben de aynı şeyleri düşünüyorum.sonuç alarak,maşallah,bravo,helal olsun diyorum.buradan geçeceğinizi bilseydim size adana kebabı+şalgam ve üstüne de bici bici ikram ederdim.teşekkürler.
    Bu gezi esnasında Adana'dan iki kez geçmiş oldum. Benzin istasyonlarında bir kaç sefer mola verdim. Sağ olsunlar benzin istasyonunda çalışanlar çok ilgilendiler ve ikramda bulundular yemek, cay, şalgam suyu teklif ettiler. Cay ve bol bol şalgam suyu içtim. Adana'ya ve Adanalılara çok çok teşekkür ederim.
    bursalıali ve arokh bunu beğendiler.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Şuanda inanamıyorum. Şok. Kimseye inandıramadığım motosikletle hac yolculuğu için mükemmel bi gaz oldu abi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Özgün bir yorum olmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuanda inanamıyorum. Şok. Kimseye inandıramadığım motosikletle hac yolculuğu için mükemmel bi gaz oldu abi.
    Umarım isteğinize ulaşırsınız. Verdiğim gazı geri almak istemem fakat yanlış bilmiyorsan güvenlik sebebi ile kara yolundan hacca gitmek yasak.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Aynen maalesef hacca karayolu ile gitmek yasak. Benimde aklımda öyle kaldı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    hacca gidecez diye gitmesek bile yasak mı 😀 Hacı olmuş olmazsın ama o toprakları turist olarak motosikletle gezmek güzel fikir açıkçası.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseye inandıramadığım motosikletle hac yolculuğu için mükemmel bi gaz oldu abi.
    Özel nedenler haricinde arabistana hususi araçla girmek yasak. Hem orada motosiklet kullanmak istemezsin emin ol. Yürüyerek git daha iyi.
    muhabbeti demleyelim...

@yaşlıveacemi ,

Yine zevkli,heyecan dolu bir gezi yapmışsınız. Herhalde sizin sahip olduğunuz ama forumda başka kimse de olmayan birşey
    var..Sadece cesaret değil, azimle birlikte hayat felsefeniz.. Diğer üye arkadaşlarında dediği gibi sizinki diğer motorcuların
    yaptığı gibi bir yerden bir yere "Yolculuk" değil.. Siz gezmenin nasıl yapıldığını biliyorsunuz, bol fotoğrafla da çektiklerinzi paylaşıyorsunuz.
    O yüzden tüm forum, ki genç ve yüksek cc ye sahip olanlar bile sizin konularınızı imrenerek izliyorlar.. Yüksek cc ye parayla sahip olunabilir
    ama sizin durumunuz parayla satın alınamayacak cinsten bir şey..

Yola çıkdığınızda paylaştınız rotayı gps'den ilk gün takip etmeme rağmen daha sonra özel durumlar nedeniyle takip edemedim.
    Bir kaç gün sonra serbestlediğimde son duruma bakayım dediğimde Muğla'yı bile geçmişsiniz.

Zaten ilk başta rotanızda Ege bölgesi yoktu diye hatırlıyorum..Diğer arkadaşlar gibi "keşke" ifadesini bende kullanacağım.
    Muğla'dan geçeceğinizi haber alsaydım.. En azından Gökova-Dörtyol da karşılar Yatağan'a kadar size eşlik etmek isterdim.

Fotoların hepsine dikkatli baktım..Rotanızın üzerindeki en güzel manzaranın fotoğraflarını sanırım vakit darlığı yüzünden çekemememişsiniz.
    Kastettiğim yer Gökova/ Sakar geçidiydi.. Birde Sakar Geçidinde motor çok zorlandı mı merak ediyorum? Zira bir anda 0'dan 700 mt'ye çıkıyorsunuz.

Can-ı gönülden tebrik ediyorum.. Allah kazasız belasız, arızasız daha nice geziler yapmayı nasip etsin..Yolunuz hep açık olsun.

Saygılar.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı arokh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @yaşlıveacemi ,

Yine zevkli,heyecan dolu bir gezi yapmışsınız. Herhalde sizin sahip olduğunuz ama forumda başka kimse de olmayan birşey
    var..Sadece cesaret değil, azimle birlikte hayat felsefeniz.. Diğer üye arkadaşlarında dediği gibi sizinki diğer motorcuların
    yaptığı gibi bir yerden bir yere "Yolculuk" değil.. Siz gezmenin nasıl yapıldığını biliyorsunuz, bol fotoğrafla da çektiklerinzi paylaşıyorsunuz.
    O yüzden tüm forum, ki genç ve yüksek cc ye sahip olanlar bile sizin konularınızı imrenerek izliyorlar.. Yüksek cc ye parayla sahip olunabilir
    ama sizin durumunuz parayla satın alınamayacak cinsten bir şey..

Yola çıkdığınızda paylaştınız rotayı gps'den ilk gün takip etmeme rağmen daha sonra özel durumlar nedeniyle takip edemedim.
    Bir kaç gün sonra serbestlediğimde son duruma bakayım dediğimde Muğla'yı bile geçmişsiniz.

Zaten ilk başta rotanızda Ege bölgesi yoktu diye hatırlıyorum..Diğer arkadaşlar gibi "keşke" ifadesini bende kullanacağım.
    Muğla'dan geçeceğinizi haber alsaydım.. En azından Gökova-Dörtyol da karşılar Yatağan'a kadar size eşlik etmek isterdim.

Fotoların hepsine dikkatli baktım..Rotanızın üzerindeki en güzel manzaranın fotoğraflarını sanırım vakit darlığı yüzünden çekemememişsiniz.
    Kastettiğim yer Gökova/ Sakar geçidiydi.. Birde Sakar Geçidinde motor çok zorlandı mı merak ediyorum? Zira bir anda 0'dan 700 mt'ye çıkıyorsunuz.

Can-ı gönülden tebrik ediyorum.. Allah kazasız belasız, arızasız daha nice geziler yapmayı nasip etsin..Yolunuz hep açık olsun.

Saygılar.
    Güzel yorumun için önce teşekkür ederim.

Motosikletle yola çıkarken şuraya gideceğim diye bir plan yapmıyorum sadece istikametim şurası diye kaba bir rota seçiyorum. Sonra yol nereye götürürse oraya gidiyorum. Bu gezide öyle oldu tahminim 3 gün civarı sürer dedim rota ekleye ekleye 11 gün sürdü. Zaman ve güzergah baskısı olmadığı için gönlümce gezmiş oldum.

Motosikletimin hızı konforlu sürüş için max 60 km/h olduğu için böyle gezilerde esas zamanı sürüş alıyor. Bu sebepten dolayı güzel yurdumun her köşesine hak ettiği zamanı veremiyorsun. Ama geçtiğin yerleri daha iyi seyretme imkanı veriyor.

Sakar geçidi gidilmesi görülmesi gereken eşsiz yerlerden birisi. Solunuzda mas mavi Gökova körfezi ve her metrede yükseldikçe manzara daha enfes oluyor. Üzerine çam ormanları içinde harika bir viraj keyfide sunuyor. İlk önce Muğla - Fethiye ve Gökova - Marmaris yolunun manzarasını sonra körfezi virajları ve en sonda sağınızda bir vadi görerek çam ağaçları içinde yolunuza devam ediyorsunuz. İnsanlar yol kenarında ki teraslarda durarak manzarayı seyrediyor. Gidilmeye görülmeye değer yerler.

Benim motosikletim 4 vitesli bu gezi boyunca bir sürü yokuş çıktım tamamına yakınını 4. viteste çıktım çok az bir kısmında 3. vitese düştüm burasıda onlardan biri hiç bir yokuşta 2. vitese kadar düşmedim. Sanırım motor tekerlek dişli oranlarıyla alakalı benim fazla bir teknik bilgim yok. Kısacası hiç bir yokuşta zorlanmadı demem doğru olur.

Yollarda buluşmak dileğimle sağlıcakla kalın.
    arokh bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    abi naptın sen ya valla fotoroman gibi gezmıssın.senin gezmenden gaza gelip grupdakı arkadaslara saydırdım sizde motorla geziyoruzmu diyorsunuz diye : ))

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi naptın sen ya valla fotoroman gibi gezmıssın.senin gezmenden gaza gelip grupdakı arkadaslara saydırdım sizde motorla geziyoruzmu diyorsunuz diye : ))
    Gezi yazımı beğenip yorum yaptığınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)