Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

100 cc 7 Yarım Türkiye Turu 3560 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    süper gezi olmuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bravo, gerçekten bravo

Harika bir gezi olmuş, okurken ve resimlere bakarken içimdeki motosiklet gezisi arzusu resmen ateşlendi. Siz bu kadar resim bu kadar geziye rağmen 10-11 günde çok iyi bitirmişsiniz. Ben çıksam 15 günde dönemezdim herhalde. Hele yaş konusuna takılmadan, motosiklet ve cc, yok aluminyum çanta olmasa olmaz, yok iki yan çanta + artçı selesine heybe v.s.. takıntıları olmadan mükemmel bir gezi yapmışsınız.

Resimler ve anlatım ise mükemmel olmuş, emeğinize sağlık. Bizimle bunları paylaşmak için harcadığınız emek ve zaman için ayrıca teşekkürler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun abi,emeğinize sağlık bizler de gezmiş kadar olduk.
    Sizleri de benle birlikte gezdirdiysem ne mutlu bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam yazdım meğerse en altta yazıyormuş cevaplarım :D Saygılar İsmet abi :D
    Gezi yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Alıntı haluk23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay maşallah. Gezi de sunum da yazılar da efsane olmuş. Elinize sağlık. Selamlar.
    Böyle güzel geri dönüşler enerjimi artırıyor çok çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim...
    Fotografların tamamını ve videoyu izlemiştim.
    Harbiye bizim sayfiye yerlerimizden biridir. Özellikle buz gibi şelaleler insanı sıcak yaz günlerinde serinletir. Şelaleler eskiden çok daha güçlü akardı. Zamanla bilinçsiz girişimlerle su azalmış.
    Hatay, sizin de dediğiniz gibi uzun yıllar kendini tanıtmak için uğraşmamış. Bu yüzden de çok bilinmiyor. Antakya tarih öncesinden gelen bir şehirdir. Mutfağı daha geçen yıl Unesco tarafından koruma altına alındı. Künefemizin bile, başka bir şehre kaptırmak üzereyken son anda tescilini aldılar.

Bahsettiğiniz cadde Kurtuluş Caddesi'dir. Şöyle bir özelliği var, dünyada ilk aydınlatılan caddedir. Cadde üzerinde gördüğünüz camii ise Habibinneccar Camii'dir. Anadolu'nun ilk camisi olma ünvanına sahiptir. Kiliseden dönderilmiştir. İçinde üç Hırıstiyan'ın kabri vardır.
    Kurtuluş Caddesi'ndeki sağlı sollu dar sokaklara girme imkanınız olsaydı eski Antakya evlerini görme şansınız olabilirdi.

St.Pierre Kilisesi'ni gezerken de bahsetmişsiniz. Hırıstiyan alemi için önemli bir hac yeridir. İlk mağara kilisedir. Mağara içindeki kaçış tünellerine girmenize izin vermemelerinin sebebi, girseniz tünellerde kaybolma ihtimalinizin olmasından dolayıdır. Tehlikelidir de.

Arkeoloji Müzesi yeni yapıldı. (4-5 yıl oldu.Eski müze çok küçüktü) Mozaik konusunda dünyada ilk sırada yer alıyor.

Ailenizi alarak tekrar gelmenize sevinirim İsmet Bey. O zaman elimden geldiğince daha detaylı gezmenize yardımcı olmaya çalışırım.

Selamlar.
    Bilgilendirme için sağ olun. Harbiyede fırsat olursa hanıma bir kebap yedirmek isterim nede olsa senelerdir kahrımı çekiyor. Sever böyle şeyleri hemde güzel bir jest yapmış olurum kısmet ne diyeyim.

Not: Arkadaşlar Harbiyeyi ve Kurtuluş caddesinde bir tur atmayı herkese tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir düğün münasebetiyle evde değilim , ailecek bir araya geldiğimizde gezinin detaylarını onlarla paylaşıcam abi. Hatta sabah telefonda hanıma bahsettim birlikte mutlaka gözden geçiririz. Hatta benim en ilgini çeken kısmı 2-3 günlüğüne çıkıp 11 gün sonra dönmen tamamen doğaçlama.
    Bizim toplumun klasik davranış biçimi sonunu fazla düşünmeden hele biz bir yola çıkalım da gerisi gelir şeklinde. Benimki side öyle oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim İsmet bey, zevkle okudum gezi raporunu. Bende 125 cc motosikletler ile bir çok uzun yol yaptım ve yapmaya devam ediyordum. Küçük cc motosiklet ile seyahat etmenin zorluğunu ve macerası birfil tecrübe etmisligim var. Size hayran olmamak elde değil. İyi günler dilerim.
    Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam. Yollarda karşılaşmak dileğimle.
    Guven bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    İsmet bey,
    İlk 24 saat epeyce korkuttunuz.
    Ne zaman haritada benzincide durduğunuzu gördüm, tamam dedim uyuyacak artık

Sonrasında keyifli bir gezi olmuş.
    Benim diyen gençlere taş çıkartırsınız

Ben daha bazı arkadaşlsrımı motorla Bandırma'ya gitmeye ikna edemiyorum.
    Üstelik feribotla geçeceği için toplam motosiklet sürme mesafesi git gel 70-80 km kadar. Psikolojik olarak gözlerinde büyüyor.

Anlatımınız her zamanki gibi keyifli
    Sizi tebrik ediyorum.

Bi dahada 24 saat LeMans turu sarmayın başımıza. Merak ediyoruz yahu

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmrenerek izledim.Bizde geçen İstanbul Safranbolu yaptık on beş gün her yanım ağrıdı.Sizin maşallahınız var.Yolda bende yemek olayını çok aramasamda yatacak yer benim için sorun.Yerde çadırda yatamıyorum.O zamanda kalacak yer ayarlamakla geçen zaman ve giriş çıkış meşakkatli oluyor.Sizin gibi nerede yoruldun aç çadırı uyu mis gibi.Tekrar tebrik ediyorum.
    Yemek ve yatacak yer konusunda seçiçi olmayınca zaten işin büyük kısmını halletmiş oluyorsunuz. Ben yemek ve yatacak konusunda seçiçi olmadığım için şanslıyım. Okuyup yorum yaptığınız için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper gezi olmuş
    Teşekkür ederim beğendiğiniz için memnun oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bravo, gerçekten bravo

Harika bir gezi olmuş, okurken ve resimlere bakarken içimdeki motosiklet gezisi arzusu resmen ateşlendi. Siz bu kadar resim bu kadar geziye rağmen 10-11 günde çok iyi bitirmişsiniz. Ben çıksam 15 günde dönemezdim herhalde. Hele yaş konusuna takılmadan, motosiklet ve cc, yok aluminyum çanta olmasa olmaz, yok iki yan çanta + artçı selesine heybe v.s.. takıntıları olmadan mükemmel bir gezi yapmışsınız.

Resimler ve anlatım ise mükemmel olmuş, emeğinize sağlık. Bizimle bunları paylaşmak için harcadığınız emek ve zaman için ayrıca teşekkürler.
    Böyle olumlu dönüşler aldıkça enerjim yükseliyor moralim artıyor sağ olun.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yemin ederim arkadaki domates kasasına hasta oldum. Yok topcaseydi, yok yançantaydı, yok depo üstü çantaydı hepsini tek kalemde geçiniz. Bir domates kasası her şeye muktedirdir.

İkinci olarak, abi hiç belin, kıçın falan ağrımadı mı ya!
    Sinan Aksu bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Videonun en sonundaki eve varışı whatsaptan gönderdiğinizde
    "Hah sonunda anacığının elini öptükten sonra güldü" demiştim. Videoyu seyredince birde suya daldığınızda güldüğünüzü farkettim

İsmet bey,
    Siz mütevazi bütçeler kullanıyorsunuz gezilerde.

Genç arkadaşlara fikir vermesi açısından,
    Yakıt, beslenme, konaklama, diğer şeklinde harcama nekadar tuttu ?

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Abi maşallahın var ya. Milastan geçeceğini bilsem bi çayımı içirirdim. Bana seneye için idol oldun. Daha nice kmler yapman dileğiyle

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Ayakta alkışlanacak bir gezi olmuş anlatım ve fotoğraf larda tadında, bayağı keyif aldım okurken vesselam..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda üşenmeden zevkle okudugum en güzel postların sahibisin.

Abi valla seni gördükce kücük cc'li motorlara laf eden hödüklerin yüz ifadeleri aklıma geliyor

bir dahaki maceranı heyecanla beklıyorum.
    ufoz ve gurcanozturk bunu beğendiler.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Maşallah , kazasız gidip dönebilmenize sevindim.

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    İsmet Bey muhteşemsin gezin de enfes olmuş.Artık 1000 lik arkadaşlardan Antalya gezisi değil Peru ,Şili ,Yakutistan fotoları bekliyoruz.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmet bey,
    İlk 24 saat epeyce korkuttunuz.
    Ne zaman haritada benzincide durduğunuzu gördüm, tamam dedim uyuyacak artık

Sonrasında keyifli bir gezi olmuş.
    Benim diyen gençlere taş çıkartırsınız

Ben daha bazı arkadaşlsrımı motorla Bandırma'ya gitmeye ikna edemiyorum.
    Üstelik feribotla geçeceği için toplam motosiklet sürme mesafesi git gel 70-80 km kadar. Psikolojik olarak gözlerinde büyüyor.

Anlatımınız her zamanki gibi keyifli
    Sizi tebrik ediyorum.

Bi dahada 24 saat LeMans turu sarmayın başımıza. Merak ediyoruz yahu
    Ufuk bey sizin gibi dostlar sayesinde gezi boyunca yalnız olmadığımı hissettim. Dostlarımın bir telefon tuşu kadar yakınımda olduğunu bilmek bana güven verdi. Alakanız için ne kadar teşekkür etsem azdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yemin ederim arkadaki domates kasasına hasta oldum. Yok topcaseydi, yok yançantaydı, yok depo üstü çantaydı hepsini tek kalemde geçiniz. Bir domates kasası her şeye muktedirdir.

İkinci olarak, abi hiç belin, kıçın falan ağrımadı mı ya!
    Motosiklet aksesuarları kişinin şahsi ihtiyaç, tercih ve standartları ile ilgili o konuda fazla bir şey diyemeyeceğim.

Belim konusunda sıkıntı yaşamadım ama. Popo konusu çok önemli. Motosiklet gayet titreşimli olduğu için baya sorun çıkarıyor. Ben gecen gezimde rossmandan şişme minder almıştım onun faydasını gördüm. Motosikletin deposu ufak ( 2.5 litre ) olduğu için ister istemez yakıt molası veriyorsun, fotoğraf için duruyorsun, ihtiyaç için duruyorsun, şeklinde ben baya molalı gittiğim için fazla sorun yaşatmadı.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Hocam sizi tebrik ediyorum,
    Bu iş motordan ziyade yürekle ilgilidir ve siz bunun en güzel örneğisiniz.
    Ayvalıkta denk gelseydik keşke sizi ağırlamak isterdim.
    Saygılar sunuyorum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnız insan güçlü insandır. Siz güçlü ve karakterli bir insansınız.

Motosikleti
    XMAX 300
    Abicim harikasın gerçekten tebrik ediyorum. senin Yunanistan maceraların da olmuştu keyifle takip ettik

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc altı ile uzun yol olmaz diyip asagılayan sonra 1000lik motor ile 300 km yapıp konu acanların yuzune kürekle vuracağız artık
    oldcockroach ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videonun en sonundaki eve varışı whatsaptan gönderdiğinizde
    "Hah sonunda anacığının elini öptükten sonra güldü" demiştim. Videoyu seyredince birde suya daldığınızda güldüğünüzü farkettim

İsmet bey,
    Siz mütevazi bütçeler kullanıyorsunuz gezilerde.

Genç arkadaşlara fikir vermesi açısından,
    Yakıt, beslenme, konaklama, diğer şeklinde harcama nekadar tuttu ?
    Masraflar konusunda bir şey yazmadım haklısınız sadece fikir vermek için yazıyorum.

YAKIT: Motosikletim 100 kilometrede 2 litre ile 2.5 litre arasında yakıyor 2.5 litre olarak kabul etmek daha doğru olacak.

BESLENME: Daha önceki gezimde fazla miktarda sallama çay, hazır makarna, konserve barbunya ve kuru fasulye almışım baktım son kullanma tarihleri geçmemiş serinde bir yerde saklamıştım onları yanımda götürdüm.
    Kahvaltıda süt ve mısır gevreği yedim bazen lokantada çorba içtim. Bir sabah söke de fırından aldıklarımla kahvede çay içerek yaptım.
    Öğle ve akşam yemeğini çoğunlukla kasada kilerle idare ettim. İki öğün ton balığı, şalgam suyu, ekmek, kuru soğan şeklinde yaptım. Bir kaç seferde lokantaya gittim. Yol üzerinde her yerde ucuz marketler var orada soğuk kutu ayran veya meşrubat mümkün oldukça içtim. Bu marketlerde tavuk göğüsü, kazan dibi gibi tatlılar oluyor onlardan da yemek insanın moralini yükseltiyor.
    Yemeğe de doğru dürüst para verdiğim söylenemez. Lokanta kısmı sizin şahsi tercihiniz ağız tadınızla alakalı onu kendinize göre yorumlayın.

KONAKLAMA: Çadırda kaldım herhangi bir yere herhangi bir ödeme yapmadım.

TAMİR: Kırılan egzoz saplamasının tamiri, zincir yağlama, zincir muhafazasının kaynatılması gb işler için 20 lira, kopan zincirin tamiri için 10 lira, gösterge ampulü için 2 lira, bir avuç yedek somun için 2 lira toplamda 34 lira verdim.

MÜZE GİRİŞLERİ: Müze kartım var müzelere para vermedim. Sadece Manavgat şelalesi girişi için 6 lira ödedim.

FERİBOT VE OTOYOLLAR: Otoyolları kullanmadım zaten HGS de yok. Feribot için Çanakkale - Eceabat geçişi 10 lira, Sirkeci - Harem için 6 lira ödedim.

Kısacası benzini saymazsanız öyle korkulacak, ciddi ciddi bir masraf yapmadım.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Masraflar konusunda bir şey yazmadım haklısınız sadece fikir vermek için yazıyorum.

YAKIT: Motosikletim 100 kilometrede 2 litre ile 2.5 litre arasında yakıyor 2.5 litre olarak kabul etmek daha doğru olacak.

BESLENME: Daha önceki gezimde fazla miktarda sallama çay, hazır makarna, konserve barbunya ve kuru fasulye almışım baktım son kullanma tarihleri geçmemiş serinde bir yerde saklamıştım onları yanımda götürdüm.
    Kahvaltıda süt ve mısır gevreği yedim bazen lokantada çorba içtim. Bir sabah söke de fırından aldıklarımla kahvede çay içerek yaptım.
    Öğle ve akşam yemeğini çoğunlukla kasada kilerle idare ettim. İki öğün ton balığı, şalgam suyu, ekmek, kuru soğan şeklinde yaptım. Bir kaç seferde lokantaya gittim. Yol üzerinde her yerde ucuz marketler var orada soğuk kutu ayran veya meşrubat mümkün oldukça içtim. Bu marketlerde tavuk göğüsü, kazan dibi gibi tatlılar oluyor onlardan da yemek insanın moralini yükseltiyor.
    Yemeğe de doğru dürüst para verdiğim söylenemez. Lokanta kısmı sizin şahsi tercihiniz ağız tadınızla alakalı onu kendinize göre yorumlayın.

KONAKLAMA: Çadırda kaldım herhangi bir yere herhangi bir ödeme yapmadım.

TAMİR: Kırılan egzoz saplamasının tamiri, zincir yağlama, zincir muhafazasının kaynatılması gb işler için 20 lira, kopan zincirin tamiri için 10 lira, gösterge ampulü için 2 lira, bir avuç yedek somun için 2 lira toplamda 34 lira verdim.

MÜZE GİRİŞLERİ: Müze kartım var müzelere para vermedim. Sadece Manavgat şelalesi girişi için 6 lira ödedim.

FERİBOT VE OTOYOLLAR: Otoyolları kullanmadım zaten HGS de yok. Feribot için Çanakkale - Eceabat geçişi 10 lira, Sirkeci - Harem için 6 lira ödedim.

Kısacası benzini saymazsanız öyle korkulacak, ciddi ciddi bir masraf yapmadım.
    kopan zincir tamirini 10 liraya yapan usta nerde hocam çok merak ettim.
    bizim zincir kopsa 100 liradan aşağı çıkamayız :D

İsmet Bey tebrik ediyorum abi. Güzel bir seyahat olmuş. Ayrıca yazılar, resimler ve video ile çok güzel bir sunum yapmışsınız, teşekkürler.
    Artık darısı bizlere diyelim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)