Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2 gece 3 gün Antalya-Karaöz-Kaş Turu (100 CC). Gezi raporu ve aldığım malzemeler.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hylaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegaso650,transalp650, cbf150,mct250,xtreme max150
    güzel olmuş Allah dahasınıda nasip etsin. hani eşya malzeme falan hepsi zamanla tecrübe edilir, ama güvenlik ihmale gelmiyor kardeşim. Önteker kaymış, zincir kesilmiş aman dikkat! bence çadırdan vs. daha önemli iyibir takım yol lastiği. motosikletin ne olursa olsun lastiğin yere tutunmuyorsa bi kıymeti yok bence. kazasız günleriniz olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

bişey daha yan çanta denemelisin bence, hem eşyalar çok düzenli hemde motor daha dengeli oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük cc'den ziyade, küçük cc ile gezi yapmak, çok yol gitmek, ve bunları başkalarının yaptığını da görmek hep daha çok keyif vermiştir bana. Sanki az imkandan daha çok ürün çıkarmak gibi. Tekerine sağlık.

Bir kaç tavsiye de ben vereyim dikkate alırsan.

Sanırım orjinal lastikleri var üstünde, büyük risk almışsın. Kuruda yine bir yere kadar iş görse de nerede yağmur yağar belli olmaz uzun yolda. Tavsiyem acilen lastikleri iyi marka ile değiştirmen.
    Aynı şekilde orjinal zincir de mümkünse çok uzun süre kullanılmamalı. 13binde orjinal zincirle iyi cesaret etmişsin, zaten nasibini almışsın .Arch ve Choco'nun zincirleri iyidir, tavsiye ederim. Zaten 30-50 TL arası fiyatları var, 10-12binde bir değiştir gitsin. Riskine değmez, takla bile attırır.
    Özellikle yerleşim yerlerine uzak bir geziye çıkıyorsan mutlaka plastik cırt kelepçe, lastik tamir spreyi veya fitil yanına al.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    kendi gezdiğimiz yerleri başkasının kadrajından görmek güzeldi.daha nicelerine dostum.
    hylaz bunu beğendi.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

hylaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegaso650,transalp650, cbf150,mct250,xtreme max150
    başkasının kadrajından gördüğümüz yerleri sonra gezmekte güzel oldu. Dün çıktım günübirlik turdu ama güzeldi, RideForLife'a aklımıza getirdiğin için teşekkürler

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyifli geziler..
    Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

Alıntı hylaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olmuş Allah dahasınıda nasip etsin. hani eşya malzeme falan hepsi zamanla tecrübe edilir, ama güvenlik ihmale gelmiyor kardeşim. Önteker kaymış, zincir kesilmiş aman dikkat! bence çadırdan vs. daha önemli iyibir takım yol lastiği. motosikletin ne olursa olsun lastiğin yere tutunmuyorsa bi kıymeti yok bence. kazasız günleriniz olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

bişey daha yan çanta denemelisin bence, hem eşyalar çok düzenli hemde motor daha dengeli oluyor.
    Yan çanta olayı gerçekten büyük rahatlık getirebilir bana. Turdan önce düşünmüştüm fakat az zamanım olduğu için fırsat bulup ayarlayamamıştım. Lastik zamanı geliyor zaten, bu son sezondu. İnşallah alacağım yakıt vakitte.

Güzel mesajınız için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük cc'den ziyade, küçük cc ile gezi yapmak, çok yol gitmek, ve bunları başkalarının yaptığını da görmek hep daha çok keyif vermiştir bana. Sanki az imkandan daha çok ürün çıkarmak gibi. Tekerine sağlık.

Bir kaç tavsiye de ben vereyim dikkate alırsan.

Sanırım orjinal lastikleri var üstünde, büyük risk almışsın. Kuruda yine bir yere kadar iş görse de nerede yağmur yağar belli olmaz uzun yolda. Tavsiyem acilen lastikleri iyi marka ile değiştirmen.
    Aynı şekilde orjinal zincir de mümkünse çok uzun süre kullanılmamalı. 13binde orjinal zincirle iyi cesaret etmişsin, zaten nasibini almışsın .Arch ve Choco'nun zincirleri iyidir, tavsiye ederim. Zaten 30-50 TL arası fiyatları var, 10-12binde bir değiştir gitsin. Riskine değmez, takla bile attırır.
    Özellikle yerleşim yerlerine uzak bir geziye çıkıyorsan mutlaka plastik cırt kelepçe, lastik tamir spreyi veya fitil yanına al.
    Lastikler yakın zamanda değişecek, teşekkür ederim. Zincir konusunda biraz acemiyim, ne zaman değişir veya koparsa nasıl tamir edilir gibi konularda bilgim yoktu artık oldu. Yeni zincir vakti dediğiniz gibi geldi. Zincirim aynı zamanda biraz bozuk. Giderken gerginleşip tekrar bollaşıyor maalesef. Bu kış motoru değiştirmezsem lastik, zincir ve akü masrafı var motorun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi gezdiğimiz yerleri başkasının kadrajından görmek güzeldi.daha nicelerine dostum.
    Teşekkürler. Bir gün Antalya MT olarak beraber yapmak dileği ile .

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Alıntı hylaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başkasının kadrajından gördüğümüz yerleri sonra gezmekte güzel oldu. Dün çıktım günübirlik turdu ama güzeldi, RideForLife'a aklımıza getirdiğin için teşekkürler
    Rica ederim. Umarım sizin turunuzda sıkıntısız geçmiştir. Yakın zamanda 2 günlük güzel bir tur daha düşünüyorum, onuda paylaşırım .

Motosikleti
    Ktm Duke 390 2017,Honda NC 750X 2019
    Büyük bir zevkle okudum,takdir ettim.Tebrik eder nice geziler dilerim

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı SRDR KTM 390 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük bir zevkle okudum,takdir ettim.Tebrik eder nice geziler dilerim
    Teşekkür ederim .

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    güzel gezi olmuş
    aksiliklere takılma onlar olağan şeyler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

güzel gezi olmuş
    aksiliklere takılma onlar olağan şeyler

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Güzel gezi ve anlatım olmuş.paylaşım için teşekkürler.ADANA'dan selam olsun kardeş.bagaj filesini bende tavsiye ediyorum.
    plectrum bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benım ilk motorum yıllar once 100 luk bir cub tı ve 10 bın km sehir içi ve dısı yol yapmama ragmen hiç zıncır kopmamıstı bu durum cok ilginç geldi kalıte iyicd dusmus anlasılan bazı cın modellerinde. Allahtan dagın basında kalmamıasınız

RCT33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Güzel gezi olmuş. Ben de KUBAzaki ile yazın gezmeyi düşünüyorum. Heybe ya da çanta kullanmam gerektiğini bir kez daha görmüş oldum. Lastikler benim de orijinal. Kimisi yedek iç lastik ve alet al diyor. Kimisi de tubeless lastiğe çevir diyor. O konuda kafam karışık sadece.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS
    Evde tıkıldığımız şu günlerde bu konuya denk gelmem iyi olmadı Tekerine taş değmesin. İç geçirerek zevkle okudum.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Gergin ve miskin bir sabahı şenlendiren güzel bir paylaşım..
    Darısı başımıza..
    Tekeriniz düz bassın..

TLGYLDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Tebrik ederim başta arkadaşım önemli olan cesaret edip kendine güvenip yola koyulmak yeni yerler bulmak doğa ile içli dişli olmak sonra uzun yol tecrübesi elde etmek ve sagsalim başlangıç noktasına geri dönmek tekerinize taş değmesin yolu açık olsun

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    o kadar yük ön tekerin tutuşunu azaltır aman dikkat.uzun yolda tecrübe ettiğim tek şey ne kadar yük o kadar ayakbağı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler