Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bulgaristana Gittik - Gezisi Resimleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rahmi&Halime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Evet Arkadaşlar Alderney(Adnan) Kardeşi Can Ben(Rahmi) ve Yüksel Arkadaşım ile birlikte 4 günlük Bg gezimizden çok güzel hatıralar ile döndük. Gönül isterdi ki Murat(Trader) Arkadaşımız ve Olcan arkadaşımız ile birlikte gezelim fakat olmadı bu yıl kısmet değilmiş demekten başka çarem yok çok istedim Murat ve Lubof arkadaşım da biliyor bunu fakat olmadı işte nediiimmm. Murat da bizim gitmediğimiz yerlere gidip resimlediği ve Şiirleri ile bu topiği süslediği için kendisine çoook ama çoook teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.
    İnşaaallah önümüzdeki yıl daha büyük katılımla gezimizi daha organize bir şekilde gerçekleştiririz.

Kuzeydoğu Bulgaristan'da yer alan bu tarihî bölge, ülkenin yüzde 2,4 bölümünü teşkil eder. Ruse, Silistra, Şumen ,Tırgovişte ve Razgrad komşu illerdir.Ayrıca Bulgaristan'da inşa edilen ilk demiryolu Ruse–Varna ve Samuil tren istasyonuyla Silistra'yla bağlantıyı sağlıyor. İlk demiryolunun yapımına, padişah fermanıyla 21 Mayıs 1864 yılında başlanmış. O zamanın Ruse Valisi Arif Paşa tarafından temeli atılan demiryolu projesinin, Tuna Vilayeti Valisi Mithat Paşa tarafından da yapımı hızlandırılmış. Demiryoluna her iki taraftan da (Ruse–Varna) başlanmış ve 26 Ekim 1866'da Mithat Paşa tarafından açılmış. 224 km uzunluğundaki ilk demiryolu, birisi Razgrad’da olmak üzere sekiz istasyondan oluşuyor.

Eveeet Resimleri Eklemeye Başlıyorum Arkadaşlar...
    Mahmutbey Otobandan girdikten sonra Selimpaşa'da Benzin alırken ilk resim.

Kırklarelinden geçerken...

Dereköy Türk Sınırındayız. Gördüğünüz üzre bomboş çok rahat geçtik.

Adnan Triptik Yaptırırken.

Bulgaristan sınırında resim Can çekti ben çekemedim yasak dedikleri için. Bu Bulgaristan Sınırıdan geçer geçmez sağda bir çeşme var daha Malko Tırnovo'ya gelmeden orada...

İşte Burgas'dayız.

Ve Burgas'dan ayrılıp Şumen'e doğru yol alıyoruz.

Şumen'e 30-40 Km Kala Yine bir Çeşme başında durup soluklanıyoruz.

İşte Benim doğduğum Şehir Şumen'e geldik.

Adnan ve Can'ı Şumen'de Akrabaları Hasan bey'in Otelinde bırakıp biz Hitrino kasabasına devam ediyoruz.

Bize Rehberlik ve Tercüman'lık yapan Arkadaşım Yüksel'in evine geliyoruz. Yanındakiler Babası ve Yeğeni ile...

Yüksellerin evinde çok ilginç sebze ve çiçekler var. Karşıda sarkıt olarak gözüken şeyler bildiğimiz kızartmalık kabak boyları 1.50 cm olmuş. Hergün 5 cm büyüyormuş bu kabaklar. Dev gibi çiçekler var. Bir kızılcık ağacı var üzerinde kocaman kızılcıklar var bukadar büyüğünü hiç görmedim.

İLKLERİN ŞEHRİ ŞUMEN

19. yüzyılda Bulgar Rönesansı'nın yaşandığı dönemde Şumen ilklerin şehri olarak tarihe geçiyor. Kril alfabesinin mucitleri Kril ve Metodi kardeşler, ilk resmi kutlamaları 11 Mayıs 1813'te Şumen'de yaptı. Şu anda aynı tarih Şumen Günü olarak kutlanmakta. Kilise bünyesinde ilk Bulgar kız okulu (Kiliyno) 1828 yılında Şumen'de hizmet vermeye başlarken, 1856 yılında yine aynı şehirde modern ilimlerin okutulduğu ilk kız okulu ve ilk okuma evi açılıyor. Şumen'deki diğer ilkler ise şöyle: 1846 yılında ilk amatör okul grupları, 1850'de ilk Bulgar senfoni orkestrası, 1853'te ilk tiyatro temsili. Bulgaristan devletinin 1878 yılında yeniden inşa edilmesinden sonra Şumen, gerek coğrafi gerekse tarihi ve kültürel bakımdan önemini korudu. Bulgaristan'ın 10. şehri Bulgaristan'ın 10. büyüklükteki şehri olan Şumen ili; Şumen, Novi Pazar, Venets, Hitrino, Kaolinovo, Nikola Kozlevo, Veliki Preslav, Smyadovo, Vırbitsa ve Kaspiçan olmak üzere 10 belediyeden oluşuyor. Kuzeydoğu Bulgaristan'ın merkez bölümünde yer alan Şumen, Tuna yaylasının doğu kısmı ile Stara Planina'nın doğu kısmını oluşturuyor. Bölge, yayla toprak örtüsüyle kaplı ve tarıma elverişli tüm koşulların bulunması açısından da değer kazanmakta. İl sınırları içinde kara toprak örtüsünün hakim olması tarım için mükemmel şartlar oluşturmakta. Ayrıca Şumen belediyesinde ülke genelinde tek olan at, manda, domuz ve kamış alanlarında araştırma ve üretim yapan enstitüler mevcut. Kışların gayet soğuk, yazları ise sıcak geçen bölgede Bulgaristan'ın kuzey kısmına has iklim hakim. Yağışlar devamlı olmayıp yaz aylarında azalır. Doğal zenginlikler bakımından fakir olan Şumen'in tek maden ocağı Kaolinovo'daki kaolin maden ocağıdır. Bu maden ise Novi Pazar, Kaspiçan ve Şumen'deki şişe, porselen ve fayans fabrikalarının başlıca hammaddesi. 27 yerleşim yerinden oluşan Şumen Belediyesi'nin 2001 verilerine göre nüfusu 104 bin 002 kişi. Bu verilere göre Şumen, Bulgaristan genelinde nüfusun 100 bini geçen 12 belediye arasında yer almakta. Belediyedeki nüfusun 88 bin 966'ı Şumen'de, geriye kalan nüfus ise diğer 26 köyde ikamet etmekte. Bulgar tarihinin başladığı topraklar... Bulgar tarihinin başladığı topraklarda tarih ruhunun canlı tutulabilmesi için bir çok müze yapılmış. Bu sene 100. kuruluş yılını kutlayacak olan Şumen Tarih Müzesi, 29 Haziran 1904 yılında kurulmuştur. Müzede bugün 150 binin üzerinde tarihi eser teşhir ve muhafaza edilmekte. Ayrıca Şumen'de askeri kışla sınırları içinde isteyen herkesin ziyaret edebileceği askeri müze de mevcut. Öte yandan şehirdeki müze evleri de görülmeye değer. Şumen'deki müze evleri sunlar: "Panayot Volov" , Macar Milli kahramanı "Layoş Koşut" müze evi, "Dobri Voynikov" ve ünlü besteci ve müzisyen "Panço Vladigerov" müze evi. Milli Tarih ve Arkeoloji Rezervatları ve ilk başkentler... Şumen'in en eski yerleşim yeri, 'Şumen Kalesi' diye bilinen alan Şumen merkezinden 3 km uzaklıkta batı istikametinde bir tepe. Eski Şumen burasıdır. Traklar'ın kurduğu bu kale Romalılar, Bizanslılar ve Bulgarlar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmış. 1444 yılında Haçlı seferinde yıkılan kale terkedilmiş ve Osmanlılar zamanında Şumen şimdiki yerine inşa edilmiştir. Milli Tarih ve Arkeoloji Rezervatı olarak faaliyet gösteren 'Şumen Kalesi' restore edilmiş ve şu anda açık müze olarak hizmet vermekte. Bulgar Devleti'nin ilk başkenti Şumen ilinin sınırları içinde bulunan Pliska'dır. Şehir, Bulgar devletinin kurulmasıyla 681 yılında başkent ilan edilmiş. Han Asparuh'un kılıcını yere saplayıp "Burası Bulgaristan olacak" dediği yere kurulan Pliska, günümüzde Kaspiçan'ın beş kilometre kuzeyinde yer alıyor. Devletimizin ilk başkenti 23 metrekare alana kurulmuş ve günümüzde Milli Tarih ve Arkeoloji Rezervati 'Pliska' adıyla hizmet veriyor. Milli Tarih ve Arkeoloji Rezervatı Pliska'da 7–10. yüzyılları arası yaşam tarzı ve kültürü yansıtılmış.

Şumen, Bulgaristan'ın tarihine yakından şahit olmuş, Osmanlılar'la içiçe olan, Roma ve Bizans'ı çok iyi bilen, Traklar'ı ise hiç unutmamış bir şehir. Şumen, farklı etnik ve kültürleri, değişik din ve dilleri bir bütün olarak bağrında saklayan Bulgaristan'ın 10. şehridir. Bulgaristan'ın kurucusu Han Asparuh'un kılıcını yere saplayıp 'Burası Bulgaristan olacak' dediği topraklara, ülkemizin başladığı şehre, Şumen'e Hoşgeldiniz!
    Temelleri 3 bin 200 sene önce atılan Şumen, başta Traklar olmak üzere Roma, Bizans, Türk ve Bulgar kültürüne ev sahipliği yapmıştır. Hatta Bulgar devletinin ilk başkentleri bu şehrin il sınırları içinde olan Pliska ve Preslavdır. M.Ö. 4. binyıla ait olduğu tahmin edilen meşhur 'Madara' tapınağı, UNESCO'nun koruması altında olan Bulgaristan'daki sekiz tarihi eserden biri konumunda.

Ertesi gün Varna'ya gidiyoruz Adnan'ın Teyzesinin oğlu Caner'in arabası ile...

Varna'da ilk dikkatimizi çeken

İkinci dikkatimizi çeken ise cıvıl cıvıl Bg Kızları

Bulgaristan Fatihleri Varna'da

Yollarda akardiyon çalan Yaşlı insanlar kominizm Bg sini hatırlatıyor insana...

Varna'da Karadeniz kenarında bizim Bodrum'daki barlar sokağına benzer bir görüntü. Varna Barlar sokağından görüntüler...

Varna'da Sahilden Merkeze doğru giderken çok büyük bir park var çok güzel bir yer ciğerlerimiz bayram ediyor.

Arkamdan gelen ablayla acaba koşsam mı diye bayağı düşündüm fakat cesaret edemeyip arkasından baka kaldık...

Bulgaristan'da Çeşmeden su böyle içiliyor.

Varna'da yorgunluktan ve açlıktan bitap düştükten sonra kendimizi Caner Arkadaşımızın Ünv. den arkadaşının Türk Kebapçı Restoranında bulduk kendimizi.
    Bu da meşhur Urfalı Kebap Ustası İbrahim Tatlısesin Ahçılığını yapmış bir süre...

Kebaplar, Kadayıflar Ne yedik be ne yedik....Patlıyacaktık valla biraz daha yesek Ellerine sağlık Urfalı Ustam Hakikaten süper lezzetliydi herşey ... Bundan sonra Varna'ya gittim mi mutlaka uğrarım abi buraya. Mekan da çok güzel dizayn edilmiş....

Karşıda ayakta dikilen arkadaş Restoranın sahibi Caner'in Ünv. Arkadaşı...

Varna'da tam meydan'da çok güzel bir kilise var...

Ve Varna Gezimizi burada noktalayarak Şumen'e dönüyoruz.

Evet Ruse ve Silistra Yolculuğu başlıyor.
    Mola vermek için uğradığımız ilk kasaba Razgrattan sonra küçük bir kasaba Kubrat olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

Uğradığımız yerde çok şirin bir köpek vardı bayağı karnını doyurdu sayemizde...

Yolculuğumuza devam ederken Ruse'ye yaklaşmak üzere iken çok güzel bir göl gördük hatta plajı bile vardı ne güzel yerler yavv.

İşte Ruse'deyiz...

Tuna nehri,
    Almanya'nın güneyinde Kara ormanlar bölgesinde Brege ve Brigach dağ ırmaklarının 678 m yükseklikteki Donaueschingen'de birleşmesiyle meydana gelir. Donaueschingen'den Karadeniz'e döküldüğü Sulina limanına kadar uzunluğu 2779 km'dir. Bunun 2415 km'si üzerinde Seyrüsefer yapılmaktadır. Tuna nehri coğrafi bakımdan üçe ayrılır: kaynağından gönyü'ye kadar yukarı tuna (988 km), gönyü'den turnu severin'e kadar orta tuna (860 km) buradan nehir ağzı sulina kadar aşağı tuna (931 km). Kaynağından denize döküldüğü noktaya kadar Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan, Romanya, Moldova ve Ukrayna olmak üzere toplam 10 ülkenin topraklarını katetmektedir.

Tuna nehri havzasının yüzölçümü 817.000 km2, uzunluğu 1690 km, eni ise 820 km'dir. Bu hidrografik havzada değişik uzunlukta 120 kadar ırmak ve nehir Tuna'yı beslemektedir. Bunlar arasında 500 km'den daha uzun olanlar İnn (505), Drava (893), Tisza (966), Sava (861), Morava (563), Olt (542), Siret (726) ve Prut (950)'dur.

Benim yakından görmeyi çok istediğim ve Birçok Şaire ilham olmuş Meşhur Tuna Nehri.

su serberler ya gidenlerin ardindan dün askere gittiğinde yemene
    bu gün ekmeğe yaban ellere dönmezler ya ondan
    sirkeciden tiren gider evim barkım viran gider
    biz hep atla geçtik tunadan böyle geçmedık avrat uşak
    biz hiç böyle geçmedık tuna bizden utanır biz tunadan
    aldırma be tunam yiğit çıplak doğar anadan..

Osmanlılardan kalma tarihi bir bina...

Ruse içinde tur atmaya başlıyoruz çok güzel sakin temiz harika bir kasaba.

Ruse'ye gelinir de birşeyler yemeden içmeden gidilir mi? Gidilmez tabi bir kafede oturuyoruz ve soğuk birşeyler içiyoruz.

Yanlış anlaşılmasın ben içmiyorum sadece arkadaşıma servis yapıyorum.

Ruse'nin Eski Lokomotif Fabrikası. Harabe halinde şu an...

Yavaş Yavaş Ruse'den Çıkmaya Başlıyoruz.

Ruse'den Silistra 122.Km. Yolculuğa devam.

Silistra Yolunda yine karnımız acıkıyor ve bir çeşme başında piknik yapalım diyoruz.

Çayları Soğuk olsun diye arkadaşlar çeşmenin oluğuna bırakıyorlar....

Yavaş Yavaş Toparlanıp Silistra yoluna devam ediyoruz.

Silistra yolu okadar güzel ki arkadaşlar insan motosiklet kullanmaktan acayip zevk alıyor.
    Doğa Tuna Nehri boyunca bizleri adeta büyülüyor....

Silistra Yoluna Çeşitli Köy ve Kasabalardan geçerek devam ediyoruz.

İşte Silistra Tabelası gözüktü...

Tam biz Silistra Tabelası altında resim çekilirken Silistra Motosiklet Kulubü başkanı geliyor yavaştan yanımıza ve bizlere herhangi bir problem mi var diye sorduktan sonra bize kendisini tanıtıyor. Bizimle tanıştığına çok memnun olduktan sonra kendisiyle vedalaşıyor ve yolumuza devam ediyoruz.

Kendi Amblemlerini gösteriyor bize...

Silistranın içinden Romanya sınırına doğru ilerliyoruz.

Akşam olmak üzere Yorgunluktan uyumaya başlamışım.

Bir ara Restoran olarak kullanılan eski bir uçak...

O Gece Adnan ve Kardeşi Can Silistranın Dulova Kasabasında Akrabalarında kaldılar ben de Annemin köyü olan Şumen'e bağlı Karalar köyüne dönüyorum.
    Sabah Hitrino kasabasında buluşuyoruz ve Şumen'e geri dönüyoruz.

Şumen'den Türkiye'ye dönmek üzere tam hareket edicez bir de ne göreyim benim arka lastikte bir vida saplanmış duruyor. Hemen yakındaki lastikçiye götürüyoruz ve bir de çivi olduğunu görüyoruz. Ama Usta'nın eline sağlık çok güzel yaptı valla lastiği içindeki hava'yı da boşaltıp yerine Lastik ısındığında basıncın değişmesini önleyen ozon bastı.

Türkiye'ye dönüş. Yolumuzu bu sefer Tırgovişta üzerinden Yeni Kapımız olan Hamzabeyli'ye doğru çeviriyoruz.

Dönüş yolu doğrusu daha çok hoşumuza gitti çok harika inişli çıkışlı yollar var motosiklet için okadar güzel ki süper bir keyif anlatamam...

Sınıra gelmeden yine karnımız acıkıyor ve Petoloçka denilen bir dinlenme yerinde yemeğimizi yemek için mola veriyoruz.

Petoloçkadan da Karnımızı doyurup benzinimizi fulledikten sonra Türkiye Hamzabeyli Sınır kapısına doğru yol alıyoruz.

Sınıra yakın bir yerde kısa bir mola verdikten sonra devam ediyoruz.

Ve İşte Türkiye Sınırına az kaldı....

Bulgaristan Sınırındayız. Kuyruğun en önüne geçip işlemlerimizi çabucak yaptırıyoruz.

İşte Türkiye Sınır Kapısı da Gözüktü.

Nihayet Türkiye'deyiz.

Silivri yakınlarında Adnanın eksoz'da bağlantı vidalarından biri düştüğü için telle bağlamak zorunda kaldı fakat herhangi bir problem çıkmadan eve kadar geldi...

Gece 01.30 sıralarında eve gelebildik otobanda yer yer yağmur ve doluya yakalandık fakat Allaha Şükürler olsun evimize sağ sağlim dönebildik herhangi bir kaza bela olmadan.
    Bu arada Bulgaristan Gümrük memurlarına ve Trafik polislerine hayran kaldım doğrusu inanmıyacaksınız ama biz hızlı gidiyoruz polis bizi çevirecek derken adamlar bize elleri ile bravo mesajı verdiler sürekli gördüğümüz tüm polisleri motorlusu motorsuzu inanamadım doğrusu
    S O N
    [COLOR="Red"][B]Basın, hiçbir sebeple baskı ve nüfuza tabi tutulamaz.[/B][/COLOR]
    [B][COLOR="Black"]M.KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Harika bir gezi planlamışsınız.
    Umarım kazasız belasız gider gelirsiniz.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir gezi planlamışsınız.
    Umarım kazasız belasız gider gelirsiniz.
    Teşekkür ederim arkadaşım gelirseniz beklerim. Çok Güzel Bir Gezi Olacak Doğa Yollar Motor Süper süperrr..
    [COLOR="Red"][B]Basın, hiçbir sebeple baskı ve nüfuza tabi tutulamaz.[/B][/COLOR]

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Eğer altımda beni yolda bırakmayacaığına inandığım bir motor olsa hiç düşünmeden teklifinizi kabul ederdim.Ama 150cc biraz yorucu olur Umarım motorumu yükselttiğim zaman başka bir gezide görüşürüz

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Seni Beklerdik Yolda. Neyse öyle olsun başka gezilerde görüşmek üzere.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    RAHMİ ABİ İNŞALLAH BUNU SENEYE YAPARSAN GELİRİM. TECRÜBELENEYİM BİRAZ.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    rahmi abiiii
    ben ben..
    ama o tarihlerde izmir gezisi var yaaa..
    (terooorrr sattım abi seniiiii)
    valla oturur aglarım...
    vize için ne yapıcaz bilgi lütfen..
    ne gerekiyorsa ok ben varım..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Cem Seneye de gideriz. Fakat seni şimdi götürmek isterdim hem de hanımlarla beraber off offf süper olucak... Yengeye bir söyle bence....

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Umarım güzel sorunsuz ve keyifli bir gezi olur.

Hele bir git gel de, daha sonrası için güzel bir plan yaparız belki.

Hayırlı yolculuklar
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı vedat kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahmi abiiii
    ben ben..
    ama o tarihlerde izmir gezisi var yaaa..
    (terooorrr sattım abi seniiiii)
    valla oturur aglarım...
    vize için ne yapıcaz bilgi lütfen..
    ne gerekiyorsa ok ben varım..
    Vay beee vedat kardeşime bak Canım benim yaaa. msn den görüşelim.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    rahmi abi motorla izin vermez bizim hanım.

motorda izin vermeye bilir daha 230 km de rodaj

bide benim pasaport falanda yok onları tamamlatmak lazım seneye abi kesin gidelim.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım güzel sorunsuz ve keyifli bir gezi olur.

Hele bir git gel de, daha sonrası için güzel bir plan yaparız belki.

Hayırlı yolculuklar
    Abim benim yaa sağ olasın. Gerçi senin de gelmeni isterdim Yengeyle beraber. Ne gezi olur be abi geel ne olur süper olucak...

Alıntı camadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahmi abi motorla izin vermez bizim hanım.

motorda izin vermeye bilir daha 230 km de rodaj

bide benim pasaport falanda yok onları tamamlatmak lazım seneye abi kesin gidelim.
    Cem Tamam Abicim Seneye Mutlaka gelicen kaçarın yok...

ALBATROS-FB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Ya kardeşim ben gelirdim ama cok gec haberim oldu,bidahaki sefer önceden plan yaparsan gelirim benim pasaportun süresi dolmuş bi sürü işlem gerekir sana söz bidahakine
    TEK AŞKIMFENERBAHÇEalbatros-fb@hotmail.com

brubaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki dl1000 vstrom
    rahmi hoş olur..
    ama hanımları almasak diyorumm.
    malum bulgaristan
    daha önce gittim biliyorum..bekar takılırsak gelebilirim..
    [COLOR="Blue"]NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE[/COLOR] [COLOR="Red"]Bizki ustasıyız vatan sevmenin...[/COLOR]

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    oy oyyyyy..
    yol yapıcam ki ne yol...
    kac km dir abi toplam yolumuz..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM

guncel

topıgı takıp edıcem rahmı ..
    ilgimi çekti aslında .. arabayla gelsem olur mu?
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı ALBATROS-FB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya kardeşim ben gelirdim ama cok gec haberim oldu,bidahaki sefer önceden plan yaparsan gelirim benim pasaportun süresi dolmuş bi sürü işlem gerekir sana söz bidahakine
    Ahmet'çiğim senin gel yeterki geziyi 1 hafta sonrasına da erteleyebiliriz.
    Gerçi Pasaport uzatmak için 1 gün yeterli, Vize için de 3 gün.

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Rahmi abi süper olurdu ama çok kısa bir zamanımız var pasaportumun zamanı geçti ve ekonamik anlamda da zayıfım
    Bulgaristan annemin memleketi gelmeyi çok isterdim ama birdahaki yıla inşallah
    birdahaki yaz cem abide gelir kalabalık süper bir gezi yaparız size iyi yolculuklar
    KAMP ADAMLARI

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    rahmı guzergah nereye kadar? yanı sofyaya felan cıkmıyormusunuz
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı ALBATROS-FB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet takma kafana. Pasaport bugün veriyorsun yarın alıyorsun 1 gün.
    Vize 3 günde çıkıyor. Fakat kesin gelirim diyorsan Geziyi 1 Hafta sonrasına da
    alabiliriz yani 26-27 Ağustos'2006...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler