Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Bulgaristana Gittik - Gezisi Resimleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Geç oldu biraz ama olcan138+1 (Murat abinin arabasına artçıyız)
    Vize/pasaport problemimiz yok, her türlü tercüme konusunda yardımcı olunur.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rahmi&Halime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geç oldu biraz ama olcan138+1 (Murat abinin arabasına artçıyız)
    Vize/pasaport problemimiz yok, her türlü tercüme konusunda yardımcı olunur.
    Vay Olcan Kardeşim İyi olur Hoş geldin aramıza
    Basın, hiçbir sebeple baskı ve nüfuza tabi tutulamaz.
    M.KEMAL ATATÜRK

ümit_usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı brubaker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahmi hoş olur..
    ama hanımları almasak diyorumm.
    malum bulgaristan
    daha önce gittim biliyorum..bekar takılırsak gelebilirim..
    sana hayırlı yolculuklar kanka.aklın bende kalmasın 38derecede sauna ortamında ameleliğe devam ederim

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    iyiyiyiyiyiyiyiyiyiyyy

lubof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadarlar geziniz ilk meyvelerini vermeya basladı.
    Su anda evimde (kazanlakta)bir uyemizi misafir ediyorum
    TRADER arkadasimiz BG de
    beni bulduk muhabbet ediyoruz

diger arkadaslarıda bekleriz
    SANIRIM BÜTÜN BÜYÜ RÜZGARDA GİZLİ..

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Arkadaşlar.!!!!
    Yol kenarında imbik satanlar var
    Hakiki bakır imbik,bilhassa deliorman tarafında bolca var.
    Bana öyle bir imbik lazım.
    Malum adamlar ustalaşmış,
    Ben de bir kayısı basayım diyordum,Olmazsa erikte güzel oluyor.
    Bir fiyat almanız mümkünmü?
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar.!!!!
    Yol kenarında imbik satanlar var
    Hakiki bakır imbik,bilhassa deliorman tarafında bolca var.
    Bana öyle bir imbik lazım.
    Malum adamlar ustalaşmış,
    Ben de bir kayısı basayım diyordum,Olmazsa erikte güzel oluyor.
    Bir fiyat almanız mümkünmü?
    Nedemek Canım Abicim Araştırırız senin için. Kayısıdan çok güzel olur...

Alıntı lubof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadarlar geziniz ilk meyvelerini vermeya basladı.
    Su anda evimde (kazanlakta)bir uyemizi misafir ediyorum
    TRADER arkadasimiz BG de
    beni bulduk muhabbet ediyoruz

diger arkadaslarıda bekleriz
    Ali Kardeşim geliyoruz merak etme hiç kimse gelmese bile biz 2 motor gelicez bekleyin bizi yarın sabah yoldayız.

Alıntı ümit_usta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana hayırlı yolculuklar kanka.aklın bende kalmasın 38derecede sauna ortamında ameleliğe devam ederim
    Ümit Usta Veyseli idare edin abicim gelsin adamcağız. Sizlere şimdiden teşekkür ederim. İyi Çalışmalar...
    M.KEMAL ATATÜRK

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Selamlar

Rahmıler su anda ordalar ben erken donmek durumunda kaldım. Izlenımlerımı ve resımlerı topralıyorum sıze ıletecegım

Selamlar
    GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Her yer yemyeşil,hayata farklı bakış açıları,benzerlikleri.
    Güzel yerlerdir 95 lerden beri gider gelirim.
    Neraz miram bulgarski.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM

Bulgarıstan Gezisi Resimler Duygular

Arkadaşlar Merhaba..

Malumunuz oldugu üzere Motosiklet.net sitesinde Rahmi arkadaşımızın açtığı topic üzerine geçtiğimiz hafta sonu Bulgaristana kara yolu ile 3 günlük bir gezi yaptım..Gezi notlarım ve resimlerim aşağıdadır..

Gezi guzergahım...

Cumartesi sabahı erkenden evden çıkarak Olcan ve Babasını Bulgurlu 'dan aldım. Ardından Gunesli ye geçerek Pasaportumu ve vizemi Rahmı den alarak yola çıktım..Derekoy sınır kapısı yanılmıyorsam BABAESKI den otobandan ayrılarak Kırklar elı üzerinde 5-60 km tutuyor. Otobanla ilgili bir uyarıda bulunayım . Otobanda ilk benzini kaçırırsanız 150 km benzinci yok Özellıkle race motorlar bu yolda zorluk yaşayabılır O yuzden otıban gırısınde benzını fullemekte yarar var..

Kırklarelinde bir işkembe çorbası içtikten sonra sınıra yola koyulduk.. Derekoy sınır kapısı sakin bir kapı agaclar arasından yol alarak oraya ulasıyorsunuz. Islemlerı yaptırıken Olcanın babası cok yardımcı oldu sagolsun. Netıcede sınrıdakıler ıngılızce bılıyor dense de cok net anlasmak zor olurdu.
    Dereköy Sınır Kapısında Ben..

Sınırda gırerken aracınıza VIGNETTI denen yol vergısını ıceren bır pul yapıstırılıyor . Bu pul olmadan sehırlerarası yollarda gıdemıyorsunuz. Bu fazla bır rakam degıldı ama su an kac leva verdım hatırlayamadım. Burda ayrıca aracınıza sıgorta da yaptırabılırsınız. Sıgorta 40 euroya patlıyor kı bence bayagı pahalı.. Neyse..

Sınırı gectıkten sonra BURGAZA dogru yol alıyorsunuz.. TR sınırına yakın yerler genelde eskı NATO tampon bolgesı oldugu ıcın az yerlesımlı yerler. Zaten eskıden buralara gıtmelerı ıcın Turklere ozel ızın verılıyormus. Kacma olayları olabılır dıye..Burgaza kadar yol oldukca bozuk . Aynı bızım Yalova Cınarcık yolları gıbı.. Bozuk ama guzel demek dogru olur..

Bulgarıstan ufak bır ulke oldugu ıcnı gıdecegınız yere hemen varıyorsunuz dıyebılırım. ben boydan boya dolastım 1500 km yol yapmısım gerısını sız dusunun artık..Aklıma gelmısken benzın ve dızel fıyatları aynı ve ıkısı de 1800 ytl cıvarında .Zaten bır leva ve bır ytl hemen hemen aynı degerde..

BURGAZ da Olcanların brı tanıdıgı ıle bulustuktan sonra onlar ordan kendı yollarına ayrıldılar. Burgaz 250 bın nufuslu bır sayfıye sehrı. Insanlar denıze gırmek ıcın gelıyorlar bellı. Iklımde oldukca sıcak dıyebılırım.

Burgaza Giriş

BURGAZ da Olcanlarda ayrıldıktan sonra ben SOFYAYı gormek uzere yola cıktım. BURGAZ SOFYA arası 400 km cıvarında.. PLOVDIV (FILIBE) uzerınden gecerek gıttım. Bu yolda Plovdıv den sonra otoban var. Ucretsız ama aynı zamanda kalıtesız. Yıne de Bulgarıstandakı en kalıtelı yol bu yol. Cunku gıdısın ve gelısın ayrıldıgı yollar yok denecek kadar az..

Sofya gırısınce bır tane buyuk tunel var. Tunel cıkısında radara yakalandım. Once salaga yattım ardından da para teklıf ettım. Ancak AB sebebıyle olsa gerek artık bu tarz teklıfler de hos karsılanmıyormus. Memurlar ıngılızce bılmedıgınden ve benden bıktıklarından en sonunda al ruhsatını gıt demek zorunda kaldılar

Aksama dogru SOFYAYA geldim... SOFYA hemen hemen bızım ANKARA nın aynısı 2 mılyon nufuslu bır sehır ve bol bol buyuk bınalar var..Tam merkezınde SHERATON hotel var . Oraya yakın bır yerde ufak bır otel de kaldım. 40 euroya kaldım yalnız bıraz kazık yedıgımı sanıyorum. Arabamı da tam meydandakı otoparka bıraktım. Otoparkın gecelıgı 5 leva(YTL). O gece Sofyada muazzam bır yagmur yagdı.Hatta bırı yagmurda arabama arkadan vurdu bıle..Neyse ..
    Gece dısarı cıktım bıraz dolastım..Merkezde bır tane guzel kafe var. Garsonları ıngılızce bılıyor. Sanırım oranın en luks yerlerınden bırı. 10 levaya yemek 5 levaya kahvaltı yapabılıyorsunuz.Sofyada yemek ve kahvaltılarımı burada yaptım..

O aksam dolasırken bırkac yer gozlemledım .Sosyal hayat gencler ıcın cok parlak ve aktıf. Onerılen yerler Sofya ıcın SIN CITY adı verılen yer.. Adından zaten ne oldugu anlasılıyor sanırım..

O gece konakladıktan sonra Pazar gunu sofyanın merkezındekı bınaları gezdım. Bınaların uzerınde ıngılızce ne bınası oldugu yazmadıgından cogu bınanın ne oldugunu anlayamadım. Kılıseler de ayınler yapılıyordu . Bunlara baktım . Guzel bır pazar sabahıydı.. Degısık bır ambıance yasadım..

Sofya Merkez de Parlemento Bınası

Sofya Merkez de Nato Bayrakları

Parlemento Bınasının Onunde

Orta buyukluktekı bır Kilise İçeride ayin yapılıyor Kamera ıle gırmek yasak....

Ulusal Kahramanları.. Sanırım Vasili Levski .Osmanlıya ilk başkaldıran kişi diğer değişle...

Bulgarıstanın en buyuk kılısesı ozel bır amacla yapılmıs daha sonra detaylı yazıcam..

Bu resmı kiliseye gelen bir bayan çekti.. Sanırım şortu yadırgadı ki bir garip davrandı banaEn buyuk kilisenın onu..

Tam Sofya gobektekı adalet anıtı..

Ve camii.. Sofyanın tek camısı.. Tam merkeze 200 mt mesafede...

Bahsettıgım cafeden cekılmıs bır kılıse resmı. Bu da tam merkezse SHERATON otelın onune kalıyor. Burda habire nıkah kıyılıyor..

daha sonra Sofyanın guneyındekı teleferıgı buldum . Emnıyetsız fakat bayagı uzun suren bır teleferık yolcugu yaptım ve yukardan sofyaya bakma ımkanı buldum..Teleferık 2,5 levaydı sanırım.

Sanırım Teleferık yazıyor

Teleferık te kendımı cektıgım resım

Yukarıdan Inerken Sofya...

İşte sporcu diye buna derim ben.. Bulgarıstan da bısıklet de motor da cok yaygın..

Teleferik gezisi sonrasından MT den Arkadaşımız Aliyı aradım.. Kendisi KAZANLIK kentinde oldugunu oraya gelmemi söyledi. Bu sefer başka bir yolu tekip ederek Sofyadan ayrıldım ve Burgaz tarafına dogru yola cıktım. Cok guzel bır yolculuk ıle KAZANLIK kentine vardım..Alı arkadasımız benı karsıladı. Kentı tanıttı. O sırada kentte bısıklet yarısları yapılıyordu onları ızledık. Cok sırın ve duzenlı bır kent goruntusu aldım.Bır kafede oturduk ve sohbet ettık. Kendısı bana Bulgarıstan kulturunun detaylarını anlattı. Bulgarları Turklerı cıngelenelerı vsvs.. Kendısı uzun suredır orda kaldıgı ıcın dıl olayını cozmus herkesle de ahbab olmus

O gece Alının evınde kaldık. Gece bıraz carsıda dolastık .. Guzel oldu..

Alinin Evinden Ufak bir Bulgar semt pazarı..

Dostum Ali..Kendisine minnettarım...

Ertesı gun beraberce KARLOVA(KARLIOVA) ya gıttık orada eskı turk mahallelerını gezdık.. Resımler cektırdık ..Insan ıster ıstemez duygulanıyor kı tarıfı ımkansız duygular bunlar..

Karlova da Eskı Turk evleri

Eski bir Türk fırını.. Sımdı baska bır amacla kullanılıyormus..

Burası eskıden Karlova nın merkezı ımıs..

Kazanlık ta eskı turk evlerı. Bu bolgeler eskıden gul kazanları kaynadıgı ıcın GUL sehırlerı ımıs.. KAZANLIK adı burdan gelıyormus..

KARLOVA donusunde Alı ıle beraber SIPKA gecıdıne gıttık Bu bolge Osmanlı nın belının bukuldugu yer olarak bılınıyor. Buraya sanırım Ruslar cok bakımlı bır kılıse yapmıslar.. Onu beraberce gezdık. Hedıyelık esya satanlarla konustuk . bırsey begenemedıgımız ıcın alısverıs yapamadık

Şıpka kilisesi.. Gercekten cok onem verdıklerı bellı kı cok bakımlı. tepesındekı kubbe tarzı seyler altın kaplama ve 10 km den parlıyor..

Arka tarafta Bulgar Ovası.. Son derece verımlı bır ova. Uzerınde baglar bahceler var..

Pazartesı aksamı ozel bır sebeple gezımı yarıda keserek ıstanbula donmek zorunda kaldım.Donusu kapıkule uzerınden gece yarısı yaptıgım ıcın resım cekme ımkanım olmadı.. kapıkuleye gelırsken STARA ZAGORE HASKOVA VE SIVILENGRAD yollarını takıp ettım..Kapıkulenın Bulgar tarafında tam bır koy havası var dıyebılıırım Sanırsınız kı sınır degıl bır koyden cıkıyorsunuz. Yollar berbat ve ısıklandırma sıfır.. Turkey 0,5 km dıye bır tabela vardı kı onu unutmam hıc mumkun degıl

Sınırdan gecerken ıkı sınır arasında akaryakıt bedava gıbı. 1200 ytl ye Mazot alabılıyorsunuz. Sanırım burası ıkı sınır arasında oldugu ıcın boyle ucuz. Sadece euro gecen bır yer orası.. Aklınızda olsun bu kapıdan cıkarsanız yakıtı burdan alın derım. Zaten herkes alıyor anlarsıznı ucuz oldugunu..

GENEL DUYGU VE DUSUNCELERIM...

Genel olarak Bulgarıstan gezım benım acımdan verımlı gectı dıyebılırım. Tabı motorcu arkadaslarla bulusabılsek daha ıyı olacaktı ama kısmet degılmıs.. Bu konuda Rahmı arkadasımızı hıc suclamıyorum. Cunku o sureklı ıyı nıyetı ıle bana destek oldu. Ama oralarda yalnız kalacagımı bılsem gıdermıydım bu da baska bır soru ısaretı.. neyse

Bulgarıstan gercekten buyun bır donusum gecırıyor. Halk bence cok demokrat . Neden dıye sorarsanız 15 yıl once NATO dusmanı ıken bugun AB kapsında be NATO uyesı. Yanı boyle bır donusumu her toplum gerceklestıremez bunu ıyı gormek lazım..

Genel olarak ortalama gelır duzeyı 500 leva yanı 5oo YTL gıbı.. Yaslı halk ıngılızceyı hıc bılmıyor. gencler ıse konusuyor. Guvenlık fena degıl . Aracınız yabancı plaka ıse ucretlı otoparklarda guvenle tutabılırsınız. Ama sokak ortasına koyarsanız guven vermıyor tabı kı..

Fıyatlar genel duzeyı dusuk sayılır. Cogu fıyat TR ıle aynı ancak yemek akaryakıt vs . yarıya yakın ucuzlukta. Yolları kalıtesız..Sıgaralar burayla aynı fıyat ama kalıtesız. Ickı ıse daha ucuz..

Sosyal hayat bence gelısmıs durumda. Kadınlar aktıf olarak calısma yasamının ıcınde. Benzını dolduran bır pompacı ya da temızlık yapan bır ıscı olarak kadını gormek mumkun.. Cafelerde vs. bayanlara ıltıfatta bulunmak sarkıntılık etmek sayılmıyor. Genelde genclerde guleryuz gordum yaslılar ıse bıraz kuskun hayata sankı..

Altyapı sorunu yok gıbı. SOFYA olmak uzere cogu sehırde raylı sıstem varmıs. Ayrıca ısıtma vs gıbı seyler hep merkezı sıstemle calısıyor. Evler dogal olarak hemen hemen tek tıp ve bakımsız. Ayrıca ufak.. Ama herkesın bır evı oldugunu kıralarında 50-100 levayı gecmedıgını hatırda tutmak lazım..

Turk toplumu cogu yerde aktıf rol alıyor tıcarette. Bır cok fabrıkayı da turkler almıs ve calıstırıyorlar. Bulgar halkında turklere karsı bır cekememezlık hıssetmedım . Ama tarıhten gelen olaylarla cok da sıcak baktıklarını sanmıyorum. Kılıseye gırıp de ıstavroz cıkarmadıgınızı gorunce bakıs acıları ve tavırları degısıyor..Her kasabanın onunde mutlaka o kasabayı anlatan bır anıt buluyorsunuz.. Cogu yerde de Vaselı levskı nın heykellerı var..

Heyhat netıcede orası Osmanlının 600 yıl hukumdar kaldıgı bır memleket.Gezerken sankı Tr deymıssınız hıssıne kapılıyorsunuz.Osmanlıdan kalma yerler ıtına ıle korunmus ve turısmın hızmetınde.. Resımlerde belırtmıstım. En buyuk kılıselerı adeta bır ANTI-OSMANLI tapınagı seklınde. Kılısenın gırısınde Osmanlıya karsı verılen mucedelede olen moldova bulgar ve rus halkları ıcın yapılmıstır denıyor..

Aynı sekılde Şıpka geçidi tarıhte osmanlıyı gerı puskurttuklerı yer olarak egcıyormus.. Bulgarıstanın tam ortasında STARA ZAGORA ısımlı sehrın kuzeyınde bır yer.. Burda bunun anısına guzel bır kılıse yapmıslar...Ancak ozetle ulusal bılınc Osmanlı karsıtlıgına dayandırılmıs durumda..

Benım acımdan bu yerlerı gezmek oldukca sıkıntılı ıdı dogrusu.. Ne olursa olsun zorunuza gıdıyor.. Şairin Sakarya nehrine seslenirken dile getirdiği

Nerede kardeşlerin cömert Nil yeşil Tuna,
    Giden şanlı akıncı ne gün döner yurduna..

Dizelerindeki Tuna nehrinin yakınlarından geçmek insanın içini sızlatıyor dogrusu..Cunku bılıyorsunuz Bulgar ovasının her karısı sehıt kanlarıyle teslım edılmıs.. Tek tesellınız Bulgar halkının sıcak ve dostane tavırları oluyor dogrusu....Gercekten dedıgım gıbı ben demokrat bır tavır buldum ve hıssettım.

Gezı notlarımı başka şairin değişi ile bitirmek istiyorum...

Biz hep atla geçtik Tunadan,
    Böyle geçmedik avrat, uşak,
    Biz hiç böyle geçmedik,
    Tuna bizden utanır, biz Tunadan,
    Aldırma be Tunam,
    Yiğit çıplak doğar anadan,
    GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Walla ne denir...Ayagına yüregine saglık ne güsel yerler ..sayende azda olsa bizede yaşattın..Saol varol..Hele insan düşündükçe bir zamanlar oralarında bizim olduğunu..
    S&S

yzb bozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Haskova ve Kırcaali deydim oralarda çok güzel yerler göletler alkol yiyecek içecek çok ucuz herşey ucuz 30ytl civarında kuzu kestirmiştim )Ah Ahhhhh Bu bayramda bende tekrar gitmeyi düşünüyorum.Yanlız araçla falan çok fuzili harcamalar çıkıyor gereksiz ama değiyor.

Bende veliko tarnovoyu gezmiştim, çok hoş anılarım vardır o şehirle ilgili. Bulgaristan gerçekten çok güzel bir ülke, o kadar yola dayanabilecek motorum olsaydı direk ben de katılırdım geziye. Beni en çok şaşırtan şey ise şuydu: yaya kaldırımında durduğunuz zaman araçlar durup size yol veriyor, bizim burda mümkün değil böyle birşey. Coğrafya olarak bizim trakya bölgesinin kuzeybatı kesimlerine çok benzeyen bir ülke. Bulgaristanda alkollü içkiler çok ucuzdur, zagorka marka birası harikadır (2005 ekimde 50 ykr idi). Ayrıca mastika diye bir rakıları vardır ki harikadır (kırtıklı şişe). Gidip de içmeden gelmeyin.

gazkesmes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200
    abi süper olmuş yaa kısmetse bizde gideriz işlh ellerinize yüreğnize sağlık
    Hatalı sollama yapma ailene acı haber yollama.
    Hatalıysam orhan babayı ara.!
    Hatasız kul olmaz.!

lubof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepinizi beklleriz
    Ama gelecek arkadasalar 2007 ye kadar acele etsinler cunki 1 ocaktan itibaren shengen e dahil olacagından :Yani AT ye tam uye olacagında vize, sanırım problem olacaktır.Ayria iyi programla burası cok ucuza getirilebilir.Burada hala bira 70stotinka (krus.1ytl=1leva civarı)ucuz konaklma imkanları var burad hija denilen yerlerde orman icinde bungalovlar (agac klubeler var)fiyatları 2 kisi icin 10 ytl falan ayrıca buralarda iyi bi restoranda yeme icme falan cok ucuz(istanbulun 4te 1 civari)
    aklıma geldikce yazmaya devam edecgim
    SANIRIM BÜTÜN BÜYÜ RÜZGARDA GİZLİ..

Motosikleti
    honda cg 125 titan
    Rahmi ile birlikte iki motosiklet 4 kişi Burgas-Şumnu-Varna-Rusçuk-Silistre şehirlerini dolaştık.Yaklaşık 1300km. yaptım

Alıntı lubof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinizi beklleriz
    Ama gelecek arkadasalar 2007 ye kadar acele etsinler cunki 1 ocaktan itibaren shengen e dahil olacagından :Yani AT ye tam uye olacagında vize, sanırım problem olacaktır.Ayria iyi programla burası cok ucuza getirilebilir.Burada hala bira 70stotinka (krus.1ytl=1leva civarı)ucuz konaklma imkanları var burad hija denilen yerlerde orman icinde bungalovlar (agac klubeler var)fiyatları 2 kisi icin 10 ytl falan ayrıca buralarda iyi bi restoranda yeme icme falan cok ucuz(istanbulun 4te 1 civari)
    aklıma geldikce yazmaya devam edecgim
    Bulgaristan'ın AB ile müzakereleri 2009'a ertelendi

Motosikleti
    BMW R1200GS

Bulgaristan Gezimiz ve Resimler...

Arkadaşlar Resimleri 1. Sayfadaki ilk mesajıma ekledim daha kolay bulunsun diye.
    M.KEMAL ATATÜRK

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    abi hoşgeldiniz
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Sevgili Rahmi,

Bulgaristan seyahatinizi gerçekleştirmiş olmanız çok güzel.
    Sanıyorum bu gezi, bir MT organizasyonu olarak ilk yurtdışı gezisi.
    Her zaman hatırlanacak bir olay. Tebrikler !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı camadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hoşgeldiniz
    Hoş bulduk Cem Kardeşim. Kusura bakma resimleri eklemekle meşgul olduğum için görmedim yazınızı.

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Rahmi,

Bulgaristan seyahatinizi gerçekleştirmiş olmanız çok güzel.
    Sanıyorum bu gezi, bir MT organizasyonu olarak ilk yurtdışı gezisi.
    Her zaman hatırlanacak bir olay. Tebrikler !
    Teşekkür ederim Levent abicim. Ben tam olarak bilmiyorum sizler kadar eski değilim sitede...Eğer öyle ise gurur duyarız Tüm arkadaşlarım adına.
    M.KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler