Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HAYAT GEZİNCE GÜZEL-43-

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    SELAM dostlar;
    Anlık whatsap yazışmasıyla gelişen bir gezi bu, 04.05.2019 bir cumartesi günüydü sabah yola çıktığımda ve bu benim paylaşacağım HAYAT GEZİNCE GÜZEL-43- gezisi detesadüfen kütahyanın plaka kodu 43 denk gelmişti,yıllarca kütahyadaki evimizin penceresinden gördüğüm o büyük karlı dağa çıkmak bu güne nasip oldu, o zamanlar atımız yok , arabamız yoktu,ama bu gün motorla çıktık bu dağlara,
    AZİZ BİLGE afyonkarahisarda ikamet ediyor,ramazan oruçları başlamadan kısada olsa bir gezi yapalım teklifi üzerine gelişti bu gezi,ben Eskişehirde o ise Afyonkarahisarda idi,buluşma noktası ortada biryer olmalıydı bizde benim asıl memleketim olan KÜTAHYA’da buluşup RADAR DAĞI üzerindeki küçük gölete gitmeye karar verdik,rakım 1800 metre civarıydı,zirvede fotoğrafını çekemesemde küçük parçalar halinde kar kalıntılarıda vardı,şimdi fotoğraflara geçelim

Bu AZİZ BİLGENİN YOL ROTASI

Bu da benim yol rotam ,ben bu gezide 243 km yol yapmışım

Azizden yola çıktım bilgisini alınca, sabah saat 08:00 gibi yola çıkıyorum,

Motorun yakıtını aldıktan sonra yola çıkıyorum ve istikamet KÜTAHYA,

İlk mola verdiğim yer porsuk barajı başlangıcı ,sabuncupınarı köprüsü ve ilk fotoğraf kara leylek,

Porsuk çayından bir görüntü,

Sarı kantoron otu şifalı bir bitki olduğunu biliyorum ,yağını da satıyorlar,

Azizle kütahyada buluştuktan sonra acıkınca yeriz diye aldığımız ekmekten sonra yola çıktık, ve kendimizi RADAR DAĞI’da bulunan kirazlıyayla köyü camisinde bulduk ihtiyaç molası verdik, daha kahvaltıda yapmadık uygun bulduğumuz bir yerde yapacağız,

RADAR DAĞI üzerindeki gölet göründü kahvaltıyı orada yapacağız,

Koyunlar, kuzular ,doğa ortalık bir anda şenleniveriyor,mis gibi bir hava vardı,

İşte tüm mesele bu, gara çaydanlık ve ben, sanki ben bu işi biliyorum kardaşşşş,ateşimizi yektık çayımızı yapmaya başlıyoruz,çay olunca kahvaltı hazılıkları başladı,

Tereyağında tavada yumurta, inanın çok güeldi,

Yumurtada tamam , zengin bir kahvaltı , açık menü eşliğinde sıcak sohbette başlıyor,

Size AZİZ’den bahsedeyim ,AZİZ yarım afyonlu ,yarım Erzurumlu, ve bir bankada çalışıyor,sıcak kanlı sohbeti güzel bir dost ,onu kandırabilirsem kamplı gezilere ikna edebilirsem kamplı gezide yaparız diye düşünüyorum,

Etrafı dolaşıyoruz, göletin etrafında turluyoruz ,bu arada benim kel kafa güneş ve rüzgarın etkisiyle yanmış saç diplerim acıyordu,

İşte ortam böyle bir yerdi,

Tam bir yayla, burası kütahyanın emrez köyü yaylası,gölet civardaki koyun keçi sürüleri sulansın diye yapılmış,

Bu fotoğrafı çok beğendim ,sanki bir enduro motor gibi kullanıyoruz motorları, yollar iyiydi ,toprak yollardan geçtik ama genelde düzgün yollardı,

Birbirimizin fotoğraflarını çektik,bu ben,

Bu da AZİZ’in fotoğrafı,

Emrez köyü çocukluk arkadaşımın köyü ,burada öğle namazlarımızı kıldık ve sonra yolumuza devam ettik,

Burası posuk piknik ve mesire alanı, burada porsuk çayını besleyen kaynak sular var,tertemi mis gibi sular var,AZİZ burayı görünce çok beğendi ,aslında porsuk çayının ana kaynağı MURAT DAĞI, bu dağ hem posuk hem gediz çayının ana kaynağı, bir gün inşallah murat dağına da gider ve kamplı bir gezi yaparız,

Kebapçı AZİZ USTA iş başında şişte sucuklar yapıyor bize, çaylar benden, çaylarrrrr  ,aman ha bu adamlar RAMAZAN mübarek gün oruçta tutmuyorlar demeyin oruçlarda 2 gün evvel bu gezi 

Bu AZİZ le son fotoğraftı,buradan sonra AZİZ afyonkarahisara, ben Eskişehire doğru yola koyuluyoruz,

Geze geze Eskişehire doğru gidiyorum,güzel gördüğüm yerlerin ve motorumun fotoğraflarını çekiyorum,

Sofça köyü civarında bir mola daha baraja karşı keyif yapıyorum etrafta uçan kuşları seyrediyorum,

Aha leyleği havada gördüm, anlaşılan bu sene çok gezeceğim 

Bu fotoğrafıda çok beğendim,çok güzeldi

Evettt , gezi bitti, mart ayında Çanakkale gezisinde tanıştığım AZİZ kardeşimi tanıdığıma çok memnun oldum ,işte işin burasını çok seviyorum hiç tanımadığın insanlarla ortak nokta motosiklet ile tanışıp dostluklar kurabiliyorsun, ve daimi dostluklar kazana biliyorsun.inşallah daha nice güzel geziler dileğiyle ,tüm dostlara selam ederim,- HAYAT GEZİNCE GÜZEL-
    mehmetseza, 06Serhat, lazer ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Her zamanki Mesut Hoca kalitesi. Yaradan senden ve Azizden razı olsun. İnşaAllah bir gün birlikte sürüş yapabilmek ümidi ve dileğiyle. Selamlarımızla.
    blueway2 ve mesut hoca bunu beğendiler.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Eline ve o güzel yüreğine sağlık güzel insan,seni tanıdığıma çok mutluyum.Allah her daim yar ve yardımcın olsun gülen yüzün solmasın.
    mesut hoca bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Eline ayağına tekerine yüreğine sağlık, vakit varsa boş durmacan aga.

Motosikleti
    hero hunk
    Güzel gezi bir dahakine benide unutmayın. Aziz hocamla tanışıyoruz sizinde gezi yazilarinizdan tanisiyormus gibi olduk ....
    blueway2 ve mesut hoca bunu beğendiler.

Motosikleti
    Teşekkürler ALİ abi, ALLAH senden de razı olsun,Ramazan oruçları öncesi bir kaçamak yaptık diyelim,Bursa'ya gelirsem mutlaka sizinle irtibata geçer sizinle tanışıp bir çayını içerim,. Bursa'ya selam olsun ��️
    bursalıali bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Tekerine daş değmesin hocam. Çok güzel kareler yakalamissin.

Motosikleti
    Eyvallah Aziz kardeşim, Allah izin verirse daha çok gezeriz,bende seni tanıdığıma çok memnun oldum,sen bana bakarak aslında kendini görüyorsun, hayırlı geceler, Eskişehir den selamlar
    blueway2 ve bursalıali bunu beğendiler.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    yine bir mesut hoca klasiği,doğayla başbaşa,temiz hava eşliğinde kafa dinlemelik,yeni dostlarla keyifli bir gezi olmuş.ADANA'dan selam olsun.
    mesut hoca ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Doğal ortamda, lezzetli bir gezi olmuş Mesut Hocam.
    Ellerinize emeğinize sağlık.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    İnşallah Hüseyin kardeş,bir anda oluverdi bu gezi, inşallah bir dahakine, Eskişehir den selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı birgünolacak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi bir dahakine benide unutmayın. Aziz hocamla tanışıyoruz sizinde gezi yazilarinizdan tanisiyormus gibi olduk ....
    İnşallah Hüseyin kardeş, anlık gelişti birdahakine inşallah, Eskişehir den selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerine daş değmesin hocam. Çok güzel kareler yakalamissin.
    Teşekkür ederim dostum,hepimizin de tekerine taş değmesin ,Adana'ya selam olsun
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mesut Hocam, mayıs bitinceye kadar Bursa'dayım inşaAllah. Haziran bir veya iki gibi Yaradan müsaade ederse İzmir Çeşme tabi ki evoyla. 2 ay gibi Çeşme'de kaldıktan sonra ağustos başlarında ver elini Bursa. Eğer ben Çeşme'deyken Bursa'ya gelirseniz üzülürüm. Bu yüzden ya ramazan içinde , ya da kurban bayramından sonra bizim köye gel. Birlikte şöyle güzelce Bursa kebabı ( iftar sonrası ) yiyelim. Hürmetlerimizle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:24 ----------

Bursa'dan Eskişehir'e selamlar.

Motosikleti
    Benelli BN 251
    Mesut hocam anlık gelişen bir gezi de olsa deklanşörünüzle kalıcı ve tatlı bir hatıraya dönüşmüş. Biz de bu lezzette payımıza düşeni aldık. Konyadan selamlar. İnşaallah ortak rotalarda buluşmak dileğiyle. Aziz bey, Tahir hocam, siz... Uyumlu bir ekip olacağımızı tahmin ediyorum.
    mesut hoca ve blueway2 bunu beğendiler.

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Ellerine sağlık keyifli bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine bir mesut hoca klasiği,doğayla başbaşa,temiz hava eşliğinde kafa dinlemelik,yeni dostlarla keyifli bir gezi olmuş.ADANA'dan selam olsun.
    Aleyküm selam Bora abi ,evet dediğiniz gibi doğayı seviyorum, denizi de seviyorum lakin bizim buralarda yok,bu camia içerisinde yeni yeni dostluklar kuruluyor ,iki teker ortak noktamız ,gerisi hikaye Eskişehir den selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:30 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğal ortamda, lezzetli bir gezi olmuş Mesut Hocam.
    Ellerinize emeğinize sağlık.
    Eyvallah Güven abi, teşekkür ederim Eskişehir den selamlar
    Guven bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesut hocam .Razamandan önce iyi bi gezi olmuş. Tebrik ederim.Ramazanda da daha iyisi olur kamplı olur inşallah Selamlar
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut hocam .Razamandan önce iyi bi gezi olmuş. Tebrik ederim.Ramazanda da daha iyisi olur kamplı olur inşallah Selamlar
    Aleyküm selam YUSUF HOCAM, inşallah hocam, ben gece vardiyasında çalışıyorum, hafta sonu olursa cumartesi saat 09:00 gibi yola çıkarım ,ortada bir yer olursa iyi olur ,rzamazanınız mübarek olsun, selamlar
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Alıntı silleli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut hocam anlık gelişen bir gezi de olsa deklanşörünüzle kalıcı ve tatlı bir hatıraya dönüşmüş. Biz de bu lezzette payımıza düşeni aldık. Konyadan selamlar. İnşaallah ortak rotalarda buluşmak dileğiyle. Aziz bey, Tahir hocam, siz... Uyumlu bir ekip olacağımızı tahmin ediyorum.
    Allah razı olsun hocam teşekkürler, ALLAH izin verirse mutlaka bir gün birlikte gezi yapmayı çok isterim,yolum konya istikametine düşerse ve dahi yakınından geçerse mutlaka sizinle tanışmak isterim, Eskişehir den selamlar, Allah'a emanet olun
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Elbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Mesut abi senin gezi yazılarını okumak keyif veriyor insana hayırlı ramazanlar

Motosikleti
    Alıntı nadrov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık keyifli bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler
    Eyvallah kardeşim teşekkürler Eskişehir den selamlar
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)