Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İran'da Motosikletle 4 Ay ve 20.000 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaa! İran müthiş ülke, mutlaka gitmelisiniz. İnsanlar, yemekler, misafirperverlik, şehirler, şeriat falan muazzam!

Şaka, İran'ı böyle güzelleyenlerden değilim, dört ayımı da İran'a bayıldığım için orada geçirmedim. Eğer finalde trafik kazası yapmasaydım sadece kısa bir süre daha İran'da olacaktım. Aslında Birsen Tezer'in de söylediği gibi: Seni sevdiğimdendir gelirim ben bu yere. Bazen hiç hesapta olmayan kırsallarda aylarca sürükleniriz. Benim İran hikayem de böyle oldu.

Neyse, yönünü doğuya çeviren hemen hemen her story pazarlayıcısının İran'ı öve öve bitiremediğini görürsünüz. Öyle anlatırlar ki kafanızdaki İran, Ortadoğu'nun şâhı olur birden. Ortamlarda İran'ı güzellerken bulursunuz kendinizi. Öyle ki yozlaşma kanser gibidir, anlatan da inanan da kanserli hücredir bir nevi. Lütfen böyle dediğim için darılmayın, aydınlanmaya bakın, her anlatılana inanmayın.

Selfie turcularının beş on günlük İran tecrübesinin referans alınmayacağını bilenlere de yılbaşı çekilişi tadında sürprizim var, ilk fırsatta "The Dark Side of Iran" serisini hazırlayacağım. Hatta bazı sahneler için yeniden İran'a süreceğim, hayırlısı.

Şimdilik "İran'ın Güzel Yüzü" adlı video ile kaydettiğim hoş yerlerin/anların derlemesini paylaştım, araya da bir tane Dark Side of Iran sahnesi iliştirdim fark edenlere. Aslında bilenler için çoğu sahne tanıdık gelecek. Onlar için bu video daha ziyade boş zaman etkinliğinde izlenebilecek uncut versiyon gibi oldu, ama hiç izlememiş olanlara da farklı bir pencereden İran'ı anlatmış oldum. Umarım keyif alarak izlersiniz ya da izlemişsinizdir, sevgilerimle.

SuleymanE, nadrov, Metela ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok beğendim. Tebrik ediyorum. Elinize sağlık. Heyecanla diğer videolarınızı bekliyorum.
    inzell bunu beğendi.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa! İran müthiş ülke, mutlaka gitmelisiniz. İnsanlar, yemekler, misafirperverlik, şehirler, şeriat falan muazzam!

Şaka, İran'ı böyle güzelleyenlerden değilim, dört ayımı da İran'a bayıldığım için orada geçirmedim. Eğer finalde trafik kazası yapmasaydım sadece kısa bir süre daha İran'da olacaktım. Aslında Birsen Tezer'in de söylediği gibi: Seni sevdiğimdendir gelirim ben bu yere. Bazen hiç hesapta olmayan kırsallarda aylarca sürükleniriz. Benim İran hikayem de böyle oldu.

Neyse, yönünü doğuya çeviren hemen hemen her story pazarlayıcısının İran'ı öve öve bitiremediğini görürsünüz. Öyle anlatırlar ki kafanızdaki İran, Ortadoğu'nun şâhı olur birden. Ortamlarda İran'ı güzellerken bulursunuz kendinizi. Öyle ki yozlaşma kanser gibidir, anlatan da inanan da kanserli hücredir bir nevi. Lütfen böyle dediğim için darılmayın, aydınlanmaya bakın, her anlatılana inanmayın.

Selfie turcularının beş on günlük İran tecrübesinin referans alınmayacağını bilenlere de yılbaşı çekilişi tadında sürprizim var, ilk fırsatta "The Dark Side of Iran" serisini hazırlayacağım. Hatta bazı sahneler için yeniden İran'a süreceğim, hayırlısı.

Şimdilik "İran'ın Güzel Yüzü" adlı video ile kaydettiğim hoş yerlerin/anların derlemesini paylaştım, araya da bir tane Dark Side of Iran sahnesi iliştirdim fark edenlere. Aslında bilenler için çoğu sahne tanıdık gelecek. Onlar için bu video daha ziyade boş zaman etkinliğinde izlenebilecek uncut versiyon gibi oldu, ama hiç izlememiş olanlara da farklı bir pencereden İran'ı anlatmış oldum. Umarım keyif alarak izlersiniz ya da izlemişsinizdir, sevgilerimle.

https://www.youtube.com/watch?v=-wuBtZXa-Kc
    senin gibi bir gezginin kıymetinin bilinmiyor olması. inan üzüyor beni...
    hatun kişi alıyor bi r25 yanınada orta hallice ekipmanlar vs. neyse uzatmayayım lafı çıkıyor 2 cafe bi riva yol yapıp geliyor. onlarca resim paylaşıyor. hooop 1000 like

işe yarar içerikler üretip tecrübelerini bizimle paylaşan insanların değerini niye bilmiyoruz acaba ? bence bu konuyu uzun uzadıya tartışmaya açmak gerek.
    stubborn, bursalıali ve inzell bunu beğendiler.

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    Eline sağlık. Çekimler, montaj ve müzik seçimleri çok güzel olmuş.
    inzell bunu beğendi.

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Elinize sağlık - eskiden İpek Yolu belgeseli vardı, izlerken bana onu çağrıştırdı.. Çekimleriniz çok iyi, müzikler çok iyi.. Devamını bekliyoruz
    inzell bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    @inzell En sonda çalan çalgının adı nedir? Bilen varmı?

Sonu pek hoş bitmese de hoş gezi olmuş bu arada. 4 ay iranı gezmek için çok uzun bir süre değil mi. İş için felan mı gittiniz?

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili inzell muhteşem ötesi bir çalışma (gezi). Tebrikler sözü paylaştıklarını anlatmakta yetersiz kalıyor . Hararetle devamını bekliyoruz. Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

En sondaki enstruman bende T. S. Müziğindeki kanunu çağrıştırdı . Ama hangisi hangisinden geliştirilmiş bilemedim.
    inzell bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Abi eline emeğine sağlık fakat bu vakti ve nakti nasıl ayarlıyosun :D

Sponsorum olda bi 4 ayda ben gezeyim yahu
    inzell bunu beğendi.

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    üstad, ilgiyle izliyorum emeğinize sağlık. iran'a uzun zamandır gitmeyi düşünüyorum, tecrübelerinizi de bizlerle paylaşırsanız sevinirim... teşekkürler...
    inzell bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Çalgının adı "Santur" veya ingilizce adıyla "Santoor" muş.
    inzell bunu beğendi.

Emeğinize sağlık, izlemesi güzel ve keyifli işler çıkarmışsınız.
    inzell bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Dostum merhaba. Uzun süredir İran’a gitmeyi düşünüyorum gezmek için. Uygun olduğunda biraz dark side taraflarını anlatırsan sevinirim.
    engin_deniz bunu beğendi.

Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin gibi bir gezginin kıymetinin bilinmiyor olması. inan üzüyor beni...
    hatun kişi alıyor bi r25 yanınada orta hallice ekipmanlar vs. neyse uzatmayayım lafı çıkıyor 2 cafe bi riva yol yapıp geliyor. onlarca resim paylaşıyor. hooop 1000 like

işe yarar içerikler üretip tecrübelerini bizimle paylaşan insanların değerini niye bilmiyoruz acaba ? bence bu konuyu uzun uzadıya tartışmaya açmak gerek.
    çok teşekkür ederim. yozlaşmanın göstergesi bence bu. maalesef bu her alanda böyle oluyor. tv'de en çok izlenen diziler/yayınlar, en hit şarkılar, en çok gişe yapan sinema filmleri, en çok satılan kitaplar... liste uzar gider

Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @inzell En sonda çalan çalgının adı nedir? Bilen varmı?

Sonu pek hoş bitmese de hoş gezi olmuş bu arada. 4 ay iranı gezmek için çok uzun bir süre değil mi. İş için felan mı gittiniz?
    adının ne olduğunu bulmuşsun santur'u ben de iran'da öğrendim.
    4 ay uzun bir süre ama benim yolculuk konseptime oldukça uygun. hem ucuz hem de turistler için kısmen özgür bir ülke.
    iş teklifi de aldım ama daha uzun soluklu dayanabileceğimi düşünmüyorum.

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum merhaba. Uzun süredir İran’a gitmeyi düşünüyorum gezmek için. Uygun olduğunda biraz dark side taraflarını anlatırsan sevinirim.
    iran'a giriş için gerekli belgeler vs ve blog yazıları için şurayı kontrol edebilirsin şimdilik: http://www.motorumla.net/?s=iran
    dark side için güzelce hazırlanacağım, o zaman paylaşırım.
    engin_deniz bunu beğendi.
    www.motorumla.net

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Eve geçince izleyeceğim... ofisde konsantre olamıyorum..

2 sene önce planladım fakat yurt dışına yerleşince iptal oldu iran planım.. beni düşündüren "ya amerikaya işim düşerse ne olur.". dedim.. şimdi isterseniz amerikaya gidebilir misiniz ?

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eve geçince izleyeceğim... ofisde konsantre olamıyorum..

2 sene önce planladım fakat yurt dışına yerleşince iptal oldu iran planım.. beni düşündüren "ya amerikaya işim düşerse ne olur.". dedim.. şimdi isterseniz amerikaya gidebilir misiniz ?
    amerika'ya da israil'e de gidebilirsiniz. amerika'ya gittiyseniz iran'a da girebilirsiniz. sadece, pasaportunuzda israil vizesi varsa güçlük çıkarabiliyorlar
    www.motorumla.net

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Çok güzel bir çalışma, tebrikler.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende geleyim mamba abi olurmu. bide mamba09 yazmışsın mete 09unmu var abi anlamadım :D

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    süper gezi

Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir çalışma, tebrikler.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper gezi
    teşekkürler
    www.motorumla.net

Emeğinize sağlık uzun ve güzel bir gezi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)