Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

100 cc ile 2400 km Hayaldi 2700 Km Gerçek Oldu (:

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pasaa ® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250 / Yamaha Aerox 100 cc 2T
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...e-2400-km.html

Merhaba Motosiklet Tutkunları

İstanbul/İzmit/Maşukiye Kartepe/Bolu Abant tabiat Parkı/Safranbolu/Safranbolu İncekaya Su Kemeri/Safranbolu Bulak Mencilis Mağarası/Boyabat Sinop/Ayancık Akgöl/Ayancıkl İnaltı Mağarası/Sinop/Durağan Sinop/Ilgaz Dağı ve Çankırı Oradanda Ankara ve İst da Biten Toplamda 2700 km lik Gezimi Tamamlamış Bulunuyorum

Öncelikle yola çıkmadan önce yaptığım hazırlıklardan bahsedeyim
    İlk olarak motosikletimin herşeyini ama herşeyini çalışır vaziyette olup olmadığını kontrol ettim Örn: fren müşürleri devamında yağ göstergesinin çalışıp çalışmadığını Kontrol ettim.

Bana Göre Yola Çıkmadan Değişmesi gerekenler ve Değiştirdiklerim

Hava filitresini değiştirdim/Ön fren balatalarım durumu iyiydi ama Arka fren balatalarımı değiştirdim/Ön fren müşürünü değiştirdim/Ön amortsör yağını değiştirdim.

Yedek parça olarak yanıma aldıklarım
    Varyatör dış kasnak+Somun/Debriyaj balatası+debriyaj tası/Kayış/Buji+buji başlığı/Fren ve Gaz teli olarakta bisikletçiden vites ve fren teli +elektrikçilerin kullandığı klemens temin ettim.

Motosikletim 2 Zamanlı Olduğu için 3 kutuda motor yağı aldım yanıma.

15 Haziran sabahı tüm hazırlıklar tamam ve 2400 km hedefleyerek yola çıktım.

Fakat Yolda Kaldım.

Sağolsun Acayüp Nickli Eyüp Abi imdadıma yetişti.Problem Jcosta Varyatörden Kaynaklanmış Orjinal varyatörünü taktık akşam üstü 16:00 sularında Gel Vazgeç bu işten gitme gibi ikna çabalarına rağmen tekrar yola çıktım, Durmak yok yola devam.

İstanbuldan başlayan gezimin ilk durağı İzmit/Kartepe oldu.

Kartepede 1 gece konakladıktan sonra sabahında güzel bir kahvaltı beni bekliyordu.

Kahvaltı sonrasında hava yağışlı ve sisli olmasına rağmen Kartepenin zirvesi kabul edilen TRT Vericisine kadar çıkmaya kararlıydım.

TRT Vericisine ulaşamasamda Kayak teleferiğinin zirvesine varmış oldum

Kartepeden inerken Maşukiye

Zirveden inerken baktım öğlen olmuş,Tekrar çıktım yola hedef Bolu

Akşam 19:00 Sularında indim boluya

Gece güzelce dinlendikten sonra Aban tabiat parkına gitmek üzere yola çıktım.

Abant Gölünün kenarında güzel bir kahvaltıdan sonra Gölün etrafını motorsikletle turladım.

Abanttan sonra Yedigöllere gitmek üzere yola çıktım

Yaklaşık 20 km kadar yol gittikten sonra yakıt sıkıntısından ve havanın bozmasından dolayı Yedigöllere gidemedim bolu merkeze geri döndüm.

Bir gece daha boluda konakladıktan sonra ertesi sabah Safranboluya gitmek üzere yola çıktım.

Bu arada Km 8000 i geçmişti.

Devamı 2. sayfada!
    efsane88, sedarsad, polo34 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    resimler gözükmüyo
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Çok güzel ama resimlerde sıkıntı var :(
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Motosikleti
    Bende bir anlam veremiyorum neden gözükmüyor

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Resimlerin direkt linklerini kullanmadınmı. İmageshake hesabına girip hepsini yeniden alman gerekebilir evyahhh
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Imageshack bil inanmamış 100 cc ile o kadar kilometreyi 2 zamanlı motosikletle yapmanıza

Tebrikler Resimler güzeldir eminim
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Evet abi direk linkleri kullandım konu açarkende grafik ekle bölümüne yapıştırdım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:54 ----------

Resimleri upload ettim linkleride elimde fakat doğru yapmama rağmen burada neden gözükmüyor öğleden beri uğraşıyorum o kadar resimi yükleyecem diye

Motosikleti
    cawa
    Yine kimse inanmicak desene

Motosikleti
    Abi Sizler inandınız bana yeter.
    murat0742 bunu beğendi.

Motosikleti
    cawa
    Belge isterük

Motosikleti
    Tabi İspatlayamıyorumya Gelin Üzerime

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:24 ----------

Sayfanın kaynağında resim linkleri var abi problem siteden kaynaklanıyor bence

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotografların kendilerinin linkini değil imageshack linkini yapıştırmışsın.
    Bir kısmını düzenledim. Devamı azsonra.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:39 ----------

Bu kadar fotograf tek sayfayı kaldırmaz , konu 2. sayfaya geçsin devam edelim...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hadi 2. sayfaya geçelim

uzunyol için söle motor lazım böle motor laızm diyenler iyi baksın ressimlere italyanlar vespa larla dünyayı geziyolar demekki türkiyedede olabiliyomuş sizi tebrik ediyor fotoğrafların açılmasını 4 gözle bekliyorum

ahmetusta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400
    valla helal olsun sana arkadaş 100cc motorla nerelere gittin bende 400 cc motorvar bende çekiniyorum trabzona gitmeye artık senden cesaret aldım allah nasip ederse temmuz 13 ünde çıkacağim yola
    paylaşımının için teşekkürler emeğine sağlık
    www.ahmetusta61.blogspot.com
    ÇILGIN MOTORCU

tayfun2609 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 2011
    şeref ilk gördüğüm yerde anlından öpeceğim seni... o motorla o kadar yol gittin ya helal sana... ilk buluşmaya gel de biraz maceralarını dinleyelim...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    100 cc ile büyük cesaret... yorulmadın mı scooterla? sonuçta uzun yolculuğa göre dizayn edilmiş bişey değil... ben ybryle bile yoruluyorsam günlük 700-800 km sonunda, senin pert olman lazım. günlük kaçar km yaptın? gerçi bu işin profesyonelleri günlük 500-600 kmnin geçilmemesini söylüyorlar ama...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    celikay_41 uzunyol için söle motor lazım böle motor laızm diyenler iyi baksın ressimlere italyanlar vespa larla dünyayı geziyolar demekki türkiyedede olabiliyomuş sizi tebrik ediyor fotoğrafların açılmasını 4 gözle bekliyorum
    Aslında Motosikletin ne marka ne model olduğunun önemi yok,Gezgin bir ruha sahip olmak yeterli.

ahmetusta61 valla helal olsun sana arkadaş 100cc motorla nerelere gittin bende 400 cc motorvar bende çekiniyorum trabzona gitmeye artık senden cesaret aldım allah nasip ederse temmuz 13 ünde çıkacağim yola
    paylaşımının için teşekkürler emeğine sağlık
    Tşk ederim resimlerin tamamı açılsa Gezi daha netleşecek.

şeref ilk gördüğüm yerde anlından öpeceğim seni... o motorla o kadar yol gittin ya helal sana... ilk buluşmaya gel de biraz maceralarını dinleyelim...
    Sağolasın Tayfun Kardeşim İlk fırsatta buluşmaya katılacam.

ozgurakman 100 cc ile büyük cesaret... yorulmadın mı scooterla? sonuçta uzun yolculuğa göre dizayn edilmiş bişey değil... ben ybryle bile yoruluyorsam günlük 700-800 km sonunda, senin pert olman lazım. günlük kaçar km yaptın? gerçi bu işin profesyonelleri günlük 500-600 kmnin geçilmemesini söylüyorlar ama...
    Yoruldum tabiyki ama güzel yorgunluktu benimkisi o Kadar yeri gezdim gördüm,Boyabbattan ankaraya 450 km gittim,2 gün dinlendikten sonrada ist a 500 km yol yaptım,Bol bol motosikletimi dinlendirdim tabi sayesinde bende dinlenmiş oldum.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Tebrik ederim. Ekonomik bir gezi olmuştur buna eminim. Tek garipsediğim bu tür uzun yollara insanların tek başlarına çıkması. Hem kaza vs. durumunda yalnız kalmamak lazım, hem de bu yollarda yanınızda bir yoldaş olsa sanki tadı daha çok çıkardı. Aksilikler olabilir, iki kişi baş edebileceğiniz sorunlarla tek kişi uğraşamayaiblirdiniz. Ama tebrik ederim bu kadar km. yapmış dönmüşsünüz, keyifli olmuşa da benziyor.
    Gökhan YAŞDAL

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    fotoğrafların bir kısmını henüz göremesemde,yine de bravo.şahane manzaralar,tek başına keyifle yapılmış bir gezi.yüreğine sağlık.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)