Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HAYAT GEZİNCE GÜZEL-40-

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    SELAM ARKADAŞLAR;
    Kış mevsiminin yavaş yavaş yaklaştığı bu günlerde ,sonbaharın güzellikleriyle bir arada olmak için çıktım bu yola,sakarya/ akyazı dan gelen dostlarla buluşup biraz güzel vakit geçirmek istedik,planladığımız gibi günübirlik oldu bu gezi,bu geziye sakarya /akyazı’dan Yusuf hocam ve halit arkadaşım,sakarya /hendekten yeni tanıştığım ekrem kardeşim,ve tabiki eskişehirden ben iştirak ettik bu geziye,sonbaharın güzelliklerini görmek istesemde çok fazla göremedim açıkçası çünkü gittiğim yollarda hep sisli bir hava vardı,işte benim yol haritam

İznik gölü / keramet kaplıcasın gidecek olan yol haritam,giderken Bilecik / Osmaneli ilçesi güzergahını kullandım ,dönüşte ise iznik gölü kıyısından Bursa/ Yenişehir üzerinden Bilecik ve Eskişehir olarak sonlandırdım bu geziyi,

04.11.2018 günü sabah erkenden yola çıkıyorum,henüz gün daha aydınlanmamıştı

Yakıt ikmalini yaptım ve düşüyorum yollara ,hava da biraz soğuktu çıktığımda 4-5 derece idi,

Bileciğin Bozüyük ilçesine yaklaşırken çektim bu fotoğrafı, güneş henüz doğuyordu ve Eskişehir çimento fabrikarı silüeti

Bozüyükten başlayarak Osmaneli ilçesi merkezine kadar çok yoğun sis vardı göz gözü görmüyordu ve acayip soğuk vardı, inanın kıçım dondu desem yeridir,

İznik kalesinden bir görüntü,

İznik’e geldim, diğer arkadaşlarla buluşmayı beklerken YUSUF HOCAM telefonla aradı beni ,Orhangazi kavşağında buluştuk,şimdi keramet kaplıcasına gidiyoruz

Kaplıcaya vardığımızda YUSUF HOCAM,hızlı bir şekilde doğru 32 derecelik doğal havuza bırakıyor kendini,kaplıca adını keramet köyünden alıyor,keramet köyüde adını keramet dede türbesinden alıyormuş, türbeye gidemesekte doğal termal kaynak suyunun keyfini iyice çıkartıyoruz, çünkü gelirken inanın kemiklerim donmuştu,şimdi sıra kemiklerimizi ısıtmaya geldi,

Su o kadar temizki anlatamam, anlatmaya da gerek yok görüyorsunuz 

Havuzda yorulunca bütün enerjimizi kaybettik, şimdi enerjiyi toplama zamanı, yolumuz doğru köfteci yusufa, köfteci Yusuf İznikliymiş ve ilk burada açmış şubesini onu da öğrenmiş olduk,

Karnımız doydu, sohbet demli çaylar eşliğinde yapıldı, şimdi sırada, çevreyi gezmek var,

Bir iznik hatırası olmadan da olmazdı tabiki,meğer iznik ne kadar güzel ve özel bir yermiş, buram buram tarih kokuyor burada

Namaz vakti gelince de hep beraber öğle namazını kıldık hem de çok eski ve tarihi bir camide,

HZ.İSA peygamberin tekrar dünyaya geldiğinde bu camiden çıkacağına inanılıyormuş, iznik -AYASOFYA CAMİİ

İznik gölü kenarına gideceğiz buradan,

Göl manzarası eşliğinde çaylarımızı içiyoruz ve vaktin nasıl geçtiğini anlayamıyoruz,önümüzde 173 km yol var ,vedalaşıp ayrılıyoruz ,bu güzel geziye iştirak eden arkadaşlara teşekkür ediyorum,

Burada halit’i kandıramadım motorları değişelim dedim ama o, enduro seviyor,

Tepeden göl manzarasınıda seyrediyor ve Yenişehir üzerinden eskişehire doğru, yol alıyorum

Burası Yenişehir bilecik arası bir yerler,geze geze gidiyorum eskişehire,

Bu son fotoğraftı,hava soğuyunca durmadan motoru eskişehire sürdüm, kısada olsa güzel bir gezi oldu, mutlu ayrıldık, nefsimizi körledik kış öncesi, havalar iyi olursa bir iki gezi daha yapmayı düşünüyorum havalar soğumadan, tüm dostlara SELAM ederim,bir dahaki gezide görüşmek dileğiyle…

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Harika, buram buram sakinlik ve keyif kokuyor
    mesut hoca bunu beğendi.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    hayat gezince güzel. maşallah diyelim
    mesut hoca bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    güzel gezi olmuş elinize sağlık
    Kaplıca çok güzel görünüyor

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel gezi olmuş.Darısı başıma diyeyim.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    yine güzel bir gezi yapmışsınız mesut hocam,bravo.ADANA'dan selam olsun.
    mesut hoca ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika, buram buram sakinlik ve keyif kokuyor
    gerçekten harika vakit geçirdik,sizede tavsiye ederim,teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayat gezince güzel. maşallah diyelim
    teşekkürler engin deniz,eskişehirden selamlar...
    engin_deniz bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üye olmadan önce de birkaç gezinize bakmıştım. Hepsini de beğenmiştim. Gezi sağlam ekip sağlam daha ne olsun.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş elinize sağlık
    Kaplıca çok güzel görünüyor
    Teşekkürler tomass ,bence çok güzel di kaplıca,ve çok da doğaldı, Eskişehir den selamlar

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesut hocam çok güzel bir gezi yazısı paylaşımı olmuş.eline sağlık. Fotoğraflar her zamanki gibi. Çok sağol. Dönüşte biz dağlardan taşlardan yaylalardan aştık. 6 saatte ancak varabildik eve .yapmış olduğum rota çok sıkıntılıymış.ders oldu bana .çok şükür kazasız belasız vardık
    mesut hoca bunu beğendi.

RecepAlışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Daha nicelerine sağlıcakla Güzel gezi olmuş

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mesut hocam yüreğine sağlık . Her zamanki Mesut hoca kalitesi , arkadaşlığı. Keramet kaplıcasının yanından en az 10 kez geçtim , ancak son defasında
    ne muazzam tabii bir termal olduğuna şahit oldum . Ancak bu güne kadar içine girip de yüzmek henüz nasip olmadı . O da bizim gafletimiz. Bir Bursa'lı
    olarak kendimden utanıyorum. Hocam hepsi için binlerce teşekkür. Yüz yüze görüşmek ve birlikte sürmek dileğiyle.
    mesut hoca ve Rakaful bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Eline sağlık Mesut hoca. Her zamanki gibi resimler ve anlatım gayet güzel. Yenilerini bekliyoruz. Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine güzel bir gezi yapmışsınız mesut hocam,bravo.ADANA'dan selam olsun.
    eyvallah BORA abim,sağolasın teşekkürler,Eskişehirden selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut hocam çok güzel bir gezi yazısı paylaşımı olmuş.eline sağlık. Fotoğraflar her zamanki gibi. Çok sağol. Dönüşte biz dağlardan taşlardan yaylalardan aştık. 6 saatte ancak varabildik eve .yapmış olduğum rota çok sıkıntılıymış.ders oldu bana .çok şükür kazasız belasız vardık
    SAĞLIK OLSUN YUSUF HOCAM ,ÖNEMLİ OLAN KAZASIZ BELASIZ EVE VARMANDI,ÇOK ŞÜKÜR ODA OLMUŞ,EKREM KARDEŞİME VE HALİT'E DE SELAMLARIMI SÖYLE ,YOLUNUZ HER DAİM AÇIK OLSUN...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut hocam yüreğine sağlık . Her zamanki Mesut hoca kalitesi , arkadaşlığı. Keramet kaplıcasının yanından en az 10 kez geçtim , ancak son defasında
    ne muazzam tabii bir termal olduğuna şahit oldum . Ancak bu güne kadar içine girip de yüzmek henüz nasip olmadı . O da bizim gafletimiz. Bir Bursa'lı
    olarak kendimden utanıyorum. Hocam hepsi için binlerce teşekkür. Yüz yüze görüşmek ve birlikte sürmek dileğiyle.
    selam ALİ ABİ, bende bilmiyordum öyle bir kaplıcanın olduğunu,sağolsun YUSUF HOCAM,biliyormuş onun sayesinde gidip gördük,ALLAH neler yaratmış ,gerçekten çok güzeldi ,sabahki üşüdüğümün ödülüydü sıcak termal suyu,sizede tavsiye ederi. bursaya selamlar...
    bursalıali bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık Mesut hoca. Her zamanki gibi resimler ve anlatım gayet güzel. Yenilerini bekliyoruz. Selamlar.
    Eyvallah dostum sağolasın,lakin kış yaklaşıyor bundan sonra gezi işi biraz zor olacak ,ama her fırsatı değerlendirmek lazım, inşallah yenileri de olur, Selamlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)