Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

YBR klasik,Rusya Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Harika

Kazasız belasız devamını bekliyoruz
    fz6_fazer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Turu bitirdik,fırsat buldukça,devamını paylaşıyorum
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika
    Kazasız belasız devamını bekliyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Çelyabinsk Kirovka Caddesi,taşıt trafiğne kapalı

Turistlere yönelik,sakin caddede,fotoğraf makinemle,yürüyerek,çevreyi geziyorum

Şehrin mimari yapısını etkileyen,görselde pek ilgi çekicide olamasada,gelimişken çekelim

Haberim yokmuş,güzel çek,kanka feyse koyacam,güzel çıkmazsam,ortalığı karıştırırım

Anne bana neden piskevüt almıyorsun,alaman çukulatalarında büyüdünde birde piskevüt alacaz,yürü git,gözüm görmesin

Son fizik bükücü

Birbirinden güzel matruşklar,hediyelikçilerin vazgeçilmezi

Sokak heykelleri

Hişşşşşşşt sana dedim aslanım,heyyyy sana söylüyorum,kalabalıkta yapılan atarın tenhada özürü olmaz
    Bir arkadaşa bakıp çıkacaktım

Anlat kanka,ben yalanı severim

Sahibinden kamera satılıktır,sadece stüdyoda kullanılmıştır,küfür bile edilmemiştir.
    Dış çekimlerde kullanıldı mı? Kesinlikle, gün yüzü görmedi

Gezgincin dostu,gezginci olur,boynunda fotoğrafmakinesi ile gezen birininden kare

Karakode mi yapmayalım,yürü git,babein evide kareko yapardın hemiiii

Sansür yapsak mı?Dinimiz elden gitmesin. Tahrik olan çıkar mı?

Nereye bakıyorsun,ileriden geçen,Yamaha var gözüm ona takılmış

Su deposu

Açıkhava müzeisini görüyorum,zaman dar,şehiri gittikçe seviyorum

Chelyabinsk Museum of Regional Studies fotoğraf çekmeye başlıyorum,göktaşının sergilendiği müzeymiş
    Tahta çıkan masum ybrli

Tez ferman yayınlansın,Japon motosikletlerine binmeyenlere,100 kırbaç ceza,ÖTV,KDV HEPSİNİ KALDIRACAM

Daş yokmu daş

İlk görüşte aşk,canımsın ya ,ben sana hayran oldum

Sonunda ruh ikizimi buluyorum,yaşasın,sen bugüne kadar nerelerdeyin

Gitmek zorundayım bebeğim,vizem bitiyor,seni istemeye gelecem,kader ağlarnı örüyor

Her yerde kankalar var

Müze gezini bitirmeye yaklaşıyorum

Açıkdaki objeler görüp gidiyorum,asıl gezilmesi gereken yerler,içeris ama vakitsiz gelmişim,sağlıcakla kalın
    Metela bunu beğendi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Ybr 125 ile yola çıkmandaki amaç yakıtmıdır,
    bende de aynısı var renk bile aynı, ama geçen bayramda türkiye turu için fz6 fazerimi tercih ettim.
    6 günde 4300 km yol yaparak yol yapma istigimi gerçekleştirdim.
    Sizede bravo bu arada
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    2005 model fz6 fazer sahibi olduğumun zamanlarda,uzun yolcuklar planladım,fırsat olmadı,aradan geçen zamanda fz6 fazeri satıp,transalp 650 aldım,para var,zaman var,hayatı akışına bırakıyorum,düşünmeye başladım,transalp 650 yolda sıkıntı çıkarsa ne yapabilirim,zamanda parada geçip gidiyor.
    Gözümü karartıp sıfır,2014 model ybr alıyorum(öncedende kulladım),arızalansa,diğer motosikllere bir çok parçası uyuyor,Rusya taraflarında parça bulmak,kolay diye düşündüm,2015 yılında Rusya'nın Rostov şehrinde,arka lastiği zor buldum,etrafı bilmeyince bulmak zor oluyor
    Dünya turunu tamamlayan motosiklet olması,en büyük etkendir,13196 km bir turu,sıkıntısız yaptım
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 125 ile yola çıkmandaki amaç yakıtmıdır,
    bende de aynısı var renk bile aynı, ama geçen bayramda türkiye turu için fz6 fazerimi tercih ettim.
    6 günde 4300 km yol yaparak yol yapma istigimi gerçekleştirdim.
    Sizede bravo bu arada

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Çoğumuzun hayalini gerçekleştiriyosun.
    Allah kaza bela vermesin, Antalyaya dönünce tanışmak isterim.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Spacy
    Böyle Gül geziler nedeniyle 125cc ybr önce 7000-10.000 oldu sonra üretimi bitti
    başka model geldi 12-15.000 TL
    Peki varmı alternatif?
    CBF olsun
    Hintli bajaj olsun
    tvs olsun
    fz6_fazer bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    çok keyifle okuyup fotolara bakıyorum, bir gün tetikleneceğim çıkıp gideceğim diye korkuyorum
    fz6_fazer bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Keyifli yolculuklar dilerim. Bizlerle paylaştığın için teşekkürler
    fz6_fazer bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir zamanlar Ybr alırken (2004 model) çok dalga geçenler, kızanlar, aptal gözüyle bakanlar oldu. Vay efendim bu motora bu paralar verilir mi (2 milyar 650 milyona almıştım), büyük motorun var bunu ne yapacaksın, bu 110 u geçmez ki v.s. vs. Tam 13 yıl bindim, motorlarım arasında gözüm kapalı, kontağı çevirip yola çıktığım tek modeldi. Yeri geldi cross bile yaptım. Hele ki benzinin 7 TL olduğu bir dönemde iyice özledim keratayı.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Kazasız br şekilde Alanya'ya döndüm,asıl hedefe gidemedim
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğumuzun hayalini gerçekleştiriyosun.
    Allah kaza bela vermesin, Antalyaya dönünce tanışmak isterim.
    Böyle bir geziye çıkmak için,en az 12-15 bin 4 mevsim binmek gerekir,tvs 1 adım önde gelebilir,iyi araştırmak gerekir
    Alıntı ibo4316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle Gül geziler nedeniyle 125cc ybr önce 7000-10.000 oldu sonra üretimi bitti
    başka model geldi 12-15.000 TL
    Peki varmı alternatif?
    CBF olsun
    Hintli bajaj olsun
    tvs olsun
    Fitili ateşleyeceğim derseniz,http://www.motosiklet.net/forum/members/inzell-80647.html,bu adamı takip edin,(DİKKAT!!!aşırı derecede,zehir verir,)Bu adamın gezi yazılarını gördükten sonra,bende yerimde duramadım.
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok keyifle okuyup fotolara bakıyorum, bir gün tetikleneceğim çıkıp gideceğim diye korkuyorum
    Rica ederim,davamını fırsat bulduğumda yazacağım,yeni yükleyeceğim fotoğrlarda,motosiklet kültürünü dibine vurduk
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyifli yolculuklar dilerim. Bizlerle paylaştığın için teşekkürler
    Sağlam kerata,ufuklara yol açan,emisyon gazabına uğradı
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir zamanlar Ybr alırken (2004 model) çok dalga geçenler, kızanlar, aptal gözüyle bakanlar oldu. Vay efendim bu motora bu paralar verilir mi (2 milyar 650 milyona almıştım), büyük motorun var bunu ne yapacaksın, bu 110 u geçmez ki v.s. vs. Tam 13 yıl bindim, motorlarım arasında gözüm kapalı, kontağı çevirip yola çıktığım tek modeldi. Yeri geldi cross bile yaptım. Hele ki benzinin 7 TL olduğu bir dönemde iyice özledim keratayı.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Çelyabinsk
    Zümrüt ocağı madeni(Izumrudny Karyer),temiz bir su,bir kaç şehirindeki,toprak rengi akarsuları gördüm,biraz berrak olması ilgimi çekti
    Anayola yakın,kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz

Etrafını bisikletle dolaşabilir,keyifli vakit geçirebilirsiniz,kimse kimseye karışmıyor

Nefes alma,efes al,meyvesuları harikar

Keyifler yerinde,motosiklete binin

Kışını görmek gerekir,mükemmel manzara çıkacağı kanısındayım,ağaçlar beyaz gelinliğe bürününce misssss

İnsanları soğuk gelebilir,kışını düşünün birde,bu şehirde gezilecek okadar yer varki,ayran içmekten vakit bulamadım

Bazen çıkışları yanlış yerde ararsın,yüzmek isterdim,ev denize yakın olunca,isteksizim

İçtikleri ayran şişeleri ve çöplerinide yanınızda götürseniz,kormayın,polis ceza yazmaz

Dikkatimi bir anıt çekti,ara ara derken,zorla buldum.Yola çıkmadan önce,navigasyonun harita bilgilerini güncelleme yapmamanın zararını çekiyorum.
    Ümidimi yitirmişken,uçak sandığım,füzeye görüp,bir kaç kare fotoğraf çekip gideyim derken,aradığım adresi buluyorum

Anıt neden dikildiğini bilmiyorum,elimde fotoğrafmakinesi meraklı gözlerle,fotoğraf çekiyorum

Hayat bize güzel,kendi çapımda eğlenerek,güzel zaman geçiyorum,olga hanımefendi yanıma geliyor,motosiklet ile fotoğraf çekmek istiyor
    2 Çocukları varmış,dilimin döndüğünce,sohbet ediyorum,köpekleriyle geziyorlar,arkadaşının Antalya Kemerde çalıştığını,Türkiye'yi sevdiğini vurguluyor,içimde biraz tedirginlik var,kocası 200 metre aşağıda,tarihi yerlerin fotoğrafını çekmemi istiyor

Tedirginliğin sebebini,aşağıya gidince,çeviri sayesinde anlıyorum

II.Dünya savaşında,bir asker annesi heykeli,insanı duygulandırıyor,savaşların durması dileğiyle,savaştan daha büyük felaketler ise cahilliğin kitabını yazanan din tüccarları

Tank uçaksavar

İsimsiz askerler mezarlıkları,insan derin duygular içine giriyor,bambaşka bir hüzün çöküyor

Kanlı sevaşlarda kalanlar,ismi belli olmayan,kanlarıyla toprakları ıslatmış

15 günlük Челябинск macerasını tamamlayıp,istemeyerekte olsa,motosiklet kültürünü geride bırakıyorum,şartlar uyarsa,tekrar canla başla gitmek istediğim,unutamayacağım bir şehir,vaktiniz olursa yada yakın bir şehirinden,geçerseniz,motosiklet ile Челябинск şehrine uğrayın,pişman olmayacaksınız
    HOŞÇAKAL ÇELYABİNSK
    iptaluyelik02 ve EnvEng bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eline sağlık ,imrendiğim,iki kez okuduğum bir gezi,tekerine taş değmesin
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Keyifli sürüşler dilerim,saygılarla
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık ,imrendiğim,iki kez okuduğum bir gezi,tekerine taş değmesin
    iptaluyelik02 bunu beğendi.
    YAMAHA

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet demek özgürlüktür. Tekerine taş değmesin
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Özgürlük ruhumuzda var,keyifli sürüşler dilerim
    Alıntı rebeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet demek özgürlüktür. Tekerine taş değmesin
    YAMAHA

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Gerçekten kıskandıran bir gezi olmuş.
    Çoğu insan bulunduğu memleketini bile böyle gezip görmemiştir.
    Ama sen taaa nerelere gitmişsin.
    Valla cesaretine de gezine de hayran kaldık.
    Tekerine taş değmesin kardeşim.
    Yolun her daim açık olsun.
    fz6_fazer bunu beğendi.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hakikaten ibretlik; adamlar YBR'yle tarih yazıyor, biz yerimizde oturuyoruz :D Tebrik ederim hocam, güzel ve belli ki eğlenceli bir gezi olmuş. Ben okurken eğlendim açıkçası, daha nicelerini dilerim.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Hepimizin yolu açık olsun
    Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten kıskandıran bir gezi olmuş.
    Çoğu insan bulunduğu memleketini bile böyle gezip görmemiştir.
    Ama sen taaa nerelere gitmişsin.
    Valla cesaretine de gezine de hayran kaldık.
    Tekerine taş değmesin kardeşim.
    Yolun her daim açık olsun.
    Çılgın japonlar,adamı yoldan çıkarıyor
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten ibretlik; adamlar YBR'yle tarih yazıyor, biz yerimizde oturuyoruz :D Tebrik ederim hocam, güzel ve belli ki eğlenceli bir gezi olmuş. Ben okurken eğlendim açıkçası, daha nicelerini dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Bir motosikletçinin,dostu yine motosiklet kullanıcısıdır,lastiği değiştirmekte yardım eden,aynı zamanda,arabayla lastikçiye,getirip,götüren,koca yürekli
    Mikail
    Benzin parası,yada extra 1 kuruş almadılar,içecek birşeyler ısmarlayayım dedim onuda kabul etmediler
    Turizm içinde olmam ve Rusların azda olsa aile yapılarını bildiğimden,böyle yapılan davranışları görünce,şok oluyorum

Çantaları yükleyip,Çelyabinsk'ten öğlen vakti çıkıyorum,aklımda Sim şehrinde çadırı kurmak vardı,yaklaşık 300 km uzaklıkta olunca,Sim şehrini pas geçiyorum,çayın kenarına çadırı kurarım,sizce,bende bir sıkıntı var mı? Önceden planlıyorum,şurda şunu yapacağım,burda biraz daha zaman geçiririm,sonrada vazgeçip,başka yerlere gidiyorum

Çadır yeri bulmak zor,tarlaya giriyorum,git git yol bitmiyor,yağmur yağarsa,tarladan çıkmak zulüm gelir,karanlık basınca,tilki misali çadıra yer bakıyorum
    Rusya'da ilk çadırımı kuracağım yeri,tesadüfen buluyorum,gecenin bir vakti çadırı kuruyorum,heycanlıyım içim içime sığmıyor(fotoğrafları gündüzden çekiyorum)
    1-Kamp Alatorka,Başkürdistan Gölü

Gecenin bir yarısı,kurbağa sesleri,ninni gibi geliyor,gelen olmaz demeye kalmadan,şom ağzım açılıyor

1 tane araba 4 kişi iniyor,akılma Cem Yılmaz'ın Yahşi Batı flimnin,soygun sahnesi geldi,kaçacak bir yerde yok,4 kişi soyunup,göle atladılar

Yüzmeye devam,millet kendi halinde eğleniyor
    Yavaş yavaş,meyvesularının dibine vuruyorlar

Aradan geçen zamanda,başka bir araba daha geliyor,onlar daha kalabalık,ellerinde sigara,meyvesuları eksik değil
    Muzik sesi güzel,kopuyor millet

Kimse kimseye karışmıyor,mis gibi uyuyorum

Çadırı toplayıp,yola düşüyorum

İyi yolculuklar

Selam vermeden,geçen bir motosikletçi denk geliyor,yazıyorum bir kenara,ileride durmuş,yanında duruyorum,Çelyabinskte'ki motosiklet kültürün etkisinde kalmışım,neden selam verdemedin diye,kafasına vuracaktım,adam astım hastası çıktı

Dedem 65 yaşında,Kawasaki kle 500,Rusya'dan kaptırmış,Ukrayna'ya gidiyor,bende dönüşte,motosikletin,yanına bir,Toyota alayım diye düşünüyordu,dedeyi görünce fikirler değişiyor,maşallahı var
    2-Kamp Samara Oblasti,Oktyabrsky İdil Nehri,nehrin kenarına çadır kurmak istiyorum,evler,güzel manzaraları hep kapatmış,bende aslanlar gibi,kuşbakışı bir yere kuruyorum

Gece hava kapalı,yağdı yağacak modunda,rüzgar hafiften yokluyor

Gece rüzgarlı geçecek,çadırı bağlıyorum

Yolda hayat var,

Buda benim yoldaşım,çiçeğim,canım,tek kötü yanı kaprisli

Elimden geldikçe fotoğraf çekmeye çalışıyorum,daha hafif makine lazım

Yürü aslanım seni kim tutar

Eskiler bilir,yenilerin pek dikkatini çekmez,bilenler çıkacak mı?

İsmi Turgay olan var mı?

3-Kamp Gorelka, Voronej Oblastı sivrisinekler,kuduz kurtan beter,yanımda sinek ilacı olmasa,vücudumu,kabasıvaya çevirecekler
    Rusya macerasının,1 girişini bitirmiş bulunmaktayım,ama aklım hep Çelyabinskte
    06Serhat bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Işte hayat bu.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Yolda hayat var,şimdide evdeyiz
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Işte hayat bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Ukraynaya yaklaşırken,levhaya bakıyorum,yardımcı olmak için,arabayı durup,selam vererek,sıcak ve samimi bir motosikletçi Sergey Goncharenko,Varadero 1000 vardı,fotoğraflarını gösterdi,ailecek motosikletçiler

Belgorod şehrinden,Ukrayna'ya giriş yapıyorum,sistem yavaş,kuyruklar var,sınır kapısında,ortam gergin,bazı kişiler bağırıyor,Ukrayna polisi yavaş çalışıyor,40 dakikada zor çıkıyorum,çantaları indirip kaldırmak zor,havada sıcak,terletiyor,işlemler tamamlayıp,çıkışa yöneliyorum,sınır kapısından uzaklaşmadan tekrar polise soruyorum eksik birşey var mı?
    Poliste pasaporta bakıp,tam diyor gidebilirsin,motosikleti çalıştırıyorum,kaskı giydim,polis önüme geçti,dur diye işaret etti,ne oluyor demeye kalmadan,sol elini açıp kapatmaya başladı,tabi ben anlamıyorum,meğersem poliste bizdenmiş,çılgın motosikletçiymiş,debriyajı sıktım,polis 1. vitese kattı,yavaş yavaş yoluma gittim

Sakin bir hostel buldum diye seviniyorum,eşyaları indirip,kıyafetleri yıkadım,arkasından bir duş alıp rahatladım,biraz dinlendikten sonra bu şehirde ne yapabilirim,ama nerde gece geç gelmeyecekmişim,sanki ceza evine düştük,önce belirtse giriş yapmazdım

Ertesi gün oteli değiştiriyorum,HopHome hostel yerleşiyorum,2 konaklıyorum,bir milletten kişi var
    Otel tren garının karşısında

Gorky Central Park of Culture and Leisure parkının yolunu tuttum

Yeni kankamla sizi tanıştırayım,karşınızda Jumanji

Park tertemiz

Küçük heykeller,dedikodu yapıyorlar,çikolatalar ve piskevütlere,oyuncalara zam gelmiş

Kızgın kedi,sıkınıtı yok 6 tane aşı yedikten sonra,kedi ısırsada tırmalasada no problem

Makro denemeleri

Kütük parçalarına benzeyen nesnelerle,peyzaj çalışması

Yaramazlar her yerde,çok şekerler

Oyun salonları,bir çok kişi ailecek,geziyor,eğlenceli yerler

Benim gibi yanlız gezenlerde mevcut

Kaçaklar burda,inin aşağı

Kaybolan yıllarımı almak isterdim,büyüme be çocuk

Belkide şirinlerde burda olur,banada gargamel denk gelir

Diskoya gidip kurtları dökme vakti geldi

Park nefis

Abeee bizide çek hipoları unutmadık,gülün bakalım,zaaaaaa

Kimi çekiyon gardaaaaaaş,akılısı bizi bulmaz,delisi peşimi bırakmaz

Gecesine kalmayı planlıyorum,nasıl olsa hedefe ulaşamadık

Romadaki Amfitiyatroya benzetmişler,şirin ve sempatik

Suyu iyi sıçratıyor,lense kadar geldi

Çimlerin sulanması önemli,Ukraynalıarın kafası çalışmıyor,yıkın parkı,yerine avm dikin

Parkta okadar çok fotoğraf çekecek yer varki

Parkta uzun pozlama yapmaya çalışıyorum,beklediğim kare çıkmıyor

PArkı boşaltıp,uzun pozlama yapmak en mantıklısı,gelen geçen oldumu olmuyor

Bu fotoğrafı çekerken,bir tane Türk geldi,benim Türk olduğumu nasıl bildiyse ve direk adres sordu ve gitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Müzik mantarları

Çok okuyan mı? Çok gezen mi? Tabikide gezen bilir,bugüne kadar klozet fırçasını,sadece wc kullanılmadığını öğrenmiş bulunduk,bizde saç olmayınca pek işe yaramaz. Önce saçımızı sonra totoşu,en sonunda klozeti temizliyoruz,bu bilgileri bir kenara not edelim

Dönüş yolunu değiştiriyorum,Ukrayna'nın yolları güzel,bekle bizi Milove geliyoruz

Tuvaletlerde farklı elementler görüyoruz,kötü adamlar kamera koyabilir,tehdit eder parada isteyebilirlerdi,fırsat vermemek lazım

Polis kontrolleri sıklaşmaya başladı,sıkıntılı bölgeden uzağız ama,nerden geldiğimi soruyor,pasaporta bakmadan,plakaya bakıyor,nazik polisleri,yardımseverler

4-Kamp Burda çadırı kuruyorum,haritadan baktım,göremedim

Mavi levhlar,çekmeden olmaz,bayramın bitimine,arkadaşın yanına varırım diye hesap yapıyorum,planlı bir rota çizmedimki

Yol gittikçe bozuluyor

Tekrar çevirmeye giriyorum,tek beni değil,herkesi durduruyorlar,evrakları verip,bekliyorum,iyice kontrol ediyorlar,nerden geldin,hangi sınır kapısından geçtin,ilkez bu kadar sıkı kontrol ediyorlar,millet geçiyor biz kaldık,yoldaş tepkili,sözde beni Japonya'ya götürecektin,mızmızlanıyor.
    -Polis hangi sınır kapısından geçtin
    -Belgorod
    -Polis pasaportun damgası silik
    -Girdiğim giriş kapısı belli,internet çekmiyor,pasaportu büyüteçle inceliyorlar,konsolosluğu arayalım diyorum,livecell,Turkcell alt yapısı,hat iyi çekmiyor.
    Konsolosluğu arayalım deyince 30dk işimizi hallediyorum,polise soruyorum,çıkış kapısında sorun olur mu diye,şansına belki olur
    Sonunda Miloveye giriş yapıyorum,bozulan yollar burda dahada berbat,çukurlar,tümsekler

Kendi kendime okuyorum,senin gireceğin yolunda,seninde,yol düzelir diye hesap ediyorum,nerdeeeeeee,söve söve, sınır kapısına sürüyorum,kafede aç karnımı doyurayım,ne fayda, bulamıyorum,sağa sola bakınırken,papaz geliyor,yolu tarif ediyor,bir fotoğraf çekebilirimyim,neden!!Din adamlarının hepsimi böyle,bizim imamlarda aynı sıkıntılı,kafede yiyecek birşey bulamıyorum,gözüme market çarpıyor,motosikleti park edip,markete gireyim demeye kalmadan,polis arabası,kornaya basıyor,ben takmıyorum,yanıma geldi,yüksek ses tonuyla burda durmazsın,sebep,market tarafı,Rus'ların bölgesiymiş,kafe arıyorudum,polis takip et beni dedi,beraber gittik,kafeye siparişi verdim,hesabı ödeyecem,elimi tuttu,hesabı kendi ödedi.
    Okadar berbat yoldan sonra,temiz kalpli insanları gördükten sonra,gezinin tadı bir başka oldu,şansa bak bu motosikletçi çıktı,adı Dimitry R1 var,bu berbat yolda nasıl biniyorsunuz,2 kez binmiş sadece.
    Milove sınır kapısından sen geçemezsin??????????
    Ciddi misin? Evet sadece Rus ve Ukrayna vatandaşları geçebilirmiş,haydaaaaaaaaa
    Markivka sınır kapısına gidecen yada geri dönecen,gözüm yemedi,navigasyon kafasına göre takılıyor

Gece olmadan varabilecekmiyim meçhul
    Yolumuzu sapıtıyoruz,2 ileri 1 geri derken,birini durduruyorum,adresi soruyorum,geri dön,beni takip et diyor,kaybola kaybola,yolumuzu bulmaya çalışıyorum.
    İlerdeki polisler buraya gidecen,elime çizili bir kağıt veriyor

Tekrar bir kontrol daha var,bunlar pasaport sormadı,nerden geldin,Türkiyeden,yüzlerinde bir gülümseme sağolsunlar,bir harita getiriyorlar,fotoğrafını çek işine yarar,teşekkür ederim

Yeni yapılan bir yola giriyorum,beğenmediğim asfaltı görsem öpecem,kötünün kötüsünü görüyorum,geceye kalmadan,berbat yoldan geçersem süper olacak,1 viteste gidiyorum,10 km kadar gittim,benden başka gelen giden yok,acaba yolumu karıştırdım,bir minibüs geliyor durdurdum,yol durumunu sordum,ileride düzeliyor,Milove yolunu beğenmezken,burası dahada kötü çıktı,Türkiyeden geldim deyince,benim kızda,Alanya'ya tatile gitti,Alanya'yı çok sevmiş
    5-Kamp Morozivka gece olunca in cin top oynuyor,kimsecikler yok

Sınır kapısında bari sıkıntı çıkmasa,sabah çadırı toplayıp,yüklenip gidiyorum,sınır kapısı bomboş,acaba çalışmıyor mu? Azarbeycanlı biri denk geliyor,dayı beni Milove sınır kapısından almadılar,benide almazlar,sadece Rus ve Ukraynalılar.
    Gideceğiniz ülkenin mutlaka,konsolosluklarından bilgi alın,benim gibi Rotasız geziyorsanız,maceraya açıksınız
    Evrakları verdim,1 tane cins Ukrayna polisine denk geldim,ses tonu yüksek,her yere baktı,bir kaç soru sordu,anlamıyorum,o arada,arabanın biri kaçak geçmeye çalıştı,alarım verdiler,kaçamadan yakaladılar,sonrasında ne olduğunu bilemeyecem,niye geldin,ne işin var,ne yapıyorsun bularda,düşündüm galiba Türk'ten bir darbe yemiş,pasaportta sıkıntı çıkmadı,eşyaları yükledim,motosiklet çalıştırdım,cin polis tekrar durdurdu!!!!!!
    Polis,motosikletin neresine baksa beğenirsiniz?????Benzin deposunu açtırdı!!!!!
    Ukrayna'yı sıkıntısız geçtim,eve gelince araştırdım,neden bukadar sıkıntılı diye,Donetsk Halk Cumhuriyeti'nin lideri Aleksandr Zaharçenko patlamada ölmüş
    Ukrayana'ya tekrar gider misiniz?
    Seve seve giderim,içlerinde 1 kaç çürükleri görmezden gelirim
    06Serhat ve Danmark16 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler