Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

FZ6 FAZER İLE 4300 KM LİK DOĞU GEZİSİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Geçtiğimiz kurban bayramını iyi değerlendirmek için 1 hafta önceden planlar yapmaya başladım,
    bir arkadaşla beraber istanbuldan çıkıp adana, antalya, ordan mugla denizli üzerinden çanakkale yapıp, 2500 km civarı yol yapalım dedik.
    ama dediklerim geziye çıkmamıza 1 gün kala arkadaşın motorunun arıza yapması ile kendimi yine tek başıma buldum yollarda, planım istanbuldan adanaya ordan antalya izmir çanakkale üzerinden istanbul yapmaktı, toplam 8 günüm vardı.

kurban bayramından önceki pazar yani 2 gün kala pazar sabahı saat 05:30 da kalktım.
    akşamdan çadırımı şişme yatagımı ve birkaç kıyafetlerimi birazda takım taklavat koydum çantaya.

sabah6:20 de hareket için ilk resmimi çektim.

İlk durak berceste 190 km

ikinci durak bilecek idi.
    bu arada bende tabela hastalıgı var, aklımd aolan 81 il ile resim çekilmem gerek allah uzun verirse hepsini tamamlamayı planlıyorum.

bilecikden sonra kütahya var sırada.

antalya ya vardıgımda dağ tarafındaki düden şelalesine gittim, ordan da denize akan tarafa gidip çadırımı kurmam gerekti hava kararacakt çünkü.

düden parkına girdim güvenlik görevlisine burda çadır kuruluyormu dedim evet dedi, varmı kimse içerde şimdi dedim yok ama sen git bak, müsait bir yere kurarsın dedi, bende tamam diyip motoru güvenligin yakınına bırakıp şelaleyi gemeye başladım.
    şelalenin en alt kısmına girdim, normalde girilmiyor ama damarım tuttummu girerim.

baktım hava kararıyor, her yer çadır kurmaya müsait
    gittim çadırımı ve eşyalarımı aldım motordan köşeye bir yere çadırı kurdum, şişme yatagımıda şişirdim saat oldu 10, gidip karnımı doyurdum, geldim saat 11:30
    yattım, şişme yatak da rahat oluyor ama.
    saat 12:30 civarı baktım çadıra birisi ışık tutuyor,
    fileli yerden doğru baktım bekçi polisler beni görünce bi çıkarmısınız dedi.
    çıktım dışarı buyur dedim, adam dedigim daha yeni bekçilerden 25 yaşında var yok, abi buraya çadır mı kurulur allahını seversen dedi, niyeki dedim motorum otoparkda ordaki görevli çadır kuruluyor dedi, bende kurdum,
    yok abi burası işlek bir park burda çadır olmaz dedi, valla istanbuldan geliyorum sabah 5 de kalkıcam zaten dedim, bikimlik alalım ne iş yapıyorsun felen diyince, gbt ye baktılar dedim ben istanbul büyükşehire bağlı esnafım dedim,
    motorla istanbuldan gezmeye geldim dedim felen.
    vallla buraya çadır kurulmaz ama neyse ne sen bizi nede biz seni gördük dedi, saolasın dedim gittiler.
    tabi uyku kaçtı, yarım saatin sonunda uyayabildim.

Uyudum derken bi baktım yağmur yağıyor,
    hey allahım dedim bu gece uyku yok bana sanırım, çadırın ortasındaki fileli yeri kapatmamıştım ordan su giriyor,2-3 dakika sonunda dışarı bi çıktımki parkdaki çimleri sulayan fiskiyelerin 3 ü benim çadıra nişan almış, derken zaten sırılsıklam oldum.
    baktım yan taraftaki yaya yolunun orası kuru çadırı oldugu gibi oraya çekip kurulandım ve tekrar yattım,
    sabah güneşin çadıra vurması ile uyandım 07:30 da

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

çadırımı toplarken fethiye tarafına gideceğimin planlarını yaparken birden aklıma doğu geldi, evet doğuya gitmeliydim, fırsat bu fırsat diyip telefondan hariatalara baktım, adana, antep, diyarbakır, bingöl üzerinden karadenize çıkmayı planladım.

antlyada denize girdim biraz deniz çok tuzlu idi, öğlen saatlerinde yola koyuldum,
    istikamet osmaniyede arkadaşımın yanına.

ama sahil yolundan alanya gazipaşa, anamur,silifkeden mersine gittigim pişman oldum yolları bana göre kötü idi çünkü gidişli gelişli yol çok zamanımı aldı.

Osmaniyede ahmet arkadaşımla buluşup sohbet ettikden sonra öğretmen evine gittim 1 geceliği 40 tl idi ve içerde 3 tane tekli yatak vardı, yattım sabah erkenden kalktım çünkü kurban bayramının 1 ci günü idi,
    bayram namazını kıldıkdan sonra istikamet adana urfa diyarbakır idi.
    bu illerde gezecek o kadar yer varki ama malesef bende de zaman olmadıgı için hep es geçtim.

erzurum bingöl arası olan yolda 5-6 tane karakol var yol üzerinde tepelerde ise hep karakollar vardı, yola çıkmadan önce hep akılmda bir korku vardı, terör olaylarından dolayı acaba yollarda sorun olurmu diye ama gram şüphe kalmadı geçince.
    erzurum diyarbakır bingölden sonra artvine varıp orda kalacaktım, ama yanlış hesaplaıgım bir durum vardı istanbulda hava 8:30 da kararıyordu artvinde 7:30 da kararmaya başlayınca artvine 30 km kala karanlıkda gitmek zorunda kaldım.
    hemde baraj yolunda hep tünellerden geçerek, tünel harici ışıklandırma yok, bildiginiz zifiri karanlık,
    birde hava bozdu yağmur yağmaya başlayında tünelin birinde durup yağmurluklarımı giyerken jandarma aracı geldi başçavul napıyon burda diyor yağmurlukları giyip devam edeceğim dedim, burda çok bekleme dedi, yok ben çadır açacakdım bu zifiri karanlık yerde

sabah kalkıp kahvaltıdan sonra hopa üzerinden gürcistana gidecektim, ama hava halen yağmurlu idi, yağmuruklarımı giyip yola koyuldum, hopadan sola dönüp gürcistan sınırına geldim, sıradaki arabaları geçip en son 5 araba kalınca bizim polislera korna çaldım geçeyimmi öne diye işaret ettim baktı geç geç öüen öne diye kolunu uzattı, dubanın önüne geldim memur evraklarını ver dedi ne lazım dedim ilk defamı geliyon dedi, bende evet diyince git ordan pul al 15 tl verip dedi, hemen pulu aldım geldim ruhsat ve kimlik ile kaydımı yaptı, motorum çantasını açıp baktılar, duba açıldı devam et dedi.
    ilerledim gürcinin ordaki polislerle karşı karşıyayım onlarada korna çalıp en ön tarafı gösterdim oda bizim polisler gibi en önü gösterdi, oraya evrakları vermedim plakadan sorgulayıp devam et dedi.
    sınırı geçtik, hattımı geocelle açtırıp orda internet kullandım sadece, ve ardından tl yi lari yaptım
    200 tl verdim 80 lari aldım. 20 laride yani 50 tl de motora sigorta yaptırdım.

3 saat önceden yusuf abi ile sözleşmiştik oda buraya tur ile gelcekti haberleşelim dedi
    watsapdan anlık konumu paylaşıp birbirimizi takip edip bulduk, türk lokantasında yemek yedikden sonra ben batumu dolaştım ve saat 5 gibi ayrıldım gürcistandan.

çakma opet yapmışlar ama benzin ucuz değil yani burda 6910 tl iken orda 6100 tl ye aldım yani 2.5 lari

türkiye sınırıa girdikden sonra istikamet trabzon ve rize idi trabzonda arkadaşı görüp orduya geçecektim,
    uzungöle gideyim dedim ama yandexden trafige bakınca vazgeçtim.

trabcondan sonra orduda arkadaşımın evinde kaldım sabah kalktık boztepeye çıktık, öğleden sonra ordan ayrılıp samsunda atatürkün sahildeki gemisinini ziyaret ettim.
    ardından sinopa devam ettim.
    sinopa akşam vardım ve arkadaşımın kuzeni ile buluştuk camping alanında çadırımı kurup sahilde dolaştık.
    sabah buluşup inceburuna gittik, tarihi sinop cezaevini gezdik,
    sinop cezaevine gittigimizde tam karşısındaki otobüs duragında 3 tane daha motor vardı 2 si 34 diğeri 55 plaka idi.
    dışarı çıktıgımızda motorların arkasında trafik polisi oldugunu gördüm, acaba durak yanına çektik ondan mı ceza yazıyor dşye yanaşında durumu anladım, arkadaşlar plakalarına etiket yapıştırmış, yaşlı bir adamda polisi arayıp burda plakaları kapalı 3 motor var gelin bakın demiş, trafik ekipleri de gelip plakaları görünce 3 motorun sahibini bulup 3 üne de ayrı ayrı 488 tl
    ceza yazdı, şükür ben açmıştım sinopa girince plakamı yoksa bana da yazacaktı.

sinop çıkışında trafik polisi uygulamasına girdim, durdum evrakları diyince ruhsatı verdim
    ruhsata gerek yok ehliyet ver yeter plakadan herşey çıkıyor dedi, bu arada durmadan önce plakadaki kiliti açmıştımki plaka okunuyordu, yoksa sorun olabilirdi.
    eksik felen varmı dedi sisteme girmeden sorayım dedi polis, istanbul antalya bingöl artvinden geliyorum bende eksik olmaz diyince güldü biraz, evrakları kontrol ettikden sonra hayırlı bayramlar diyip yola devam ettim.

sinopdan sonra kastamonu üzerinden memleketim olan eflaniye vardım ailem ordaydı ve günlerden cuma akşamı idi, izinimin bitmesine 2 gün vardı onuda memleketimde geçirmek üzere motoru garaja çekip dinlenmeye aldım.

Fakat ters giden birşeyler vardı evet arka çamurluk yerinden çıkmış, kontrol ettigimde arka amörtisörümün patlamış odlugunu fark ettim, ayarlardan 1 ve 7 aynı yumuşaklıkdaydı çünkü.
    neyse istanbula gidince bakarız dedim, aynen dedigim gibi patlakmış söküp yaptırdım amörtisörü.

pazartesi sabah 8 de yola çıktım, gereden otobana baglandıgım anda motor stop etti.
    allah allah dedim, bende 3 diş var metrodan fulleyecektim,
    çektim kenara direk aklıma swicht geldi, daha öncede arkadaşlarımın başına gelmiştiki, benim başıma ne zaman gelir dşye beklerken en kötü yerde arvinin karanlık yollarında bozulmadıgına dua ettim, hemen anahtar torvidalarımı çıkarıp sağ kütüğü söktüm, aynen dedigim gibi lehimli olan kablo 11 sene sonunda dibinden kopmuş diğerini kesip direk bağladım, marşa bastım çalıştı.

istikamet İSTANBUL.

SONUÇ OLARAK 6 GÜNDE 4300 KM YOL YAPTIM
    218 litre ile 1506 tl benzin aldım.750 tl de harcama yaptım.
    100 km de 5.08 litre ile km de 35.5 kuruşa denk geliyor.

normal hızım 120-140 arası idi, ama adana antep otobanında 240 km hızlarda seyrettim,
    yavaş gittim diyemem hızlıydım çünkü,
    tek kişi olmamamın artısı 4300 km 6 günde yapmam ve türkiyeyi tur atmam bana büyük gurur verdi.
    600 cc ile 25 il 1 ülke 6 günde 4300 km yol

herkezin bana watsapdan faceden orya git şuraya git orası çok güzel orda bi gece kal demesine ragmen hiçbiryere uğramadım, çünkü motorda eşyalarım ve kıyafetlerim sıkıntı yaratırdı ve zamanımda az idi.
    ben zaten geziye değil türkiye turuna çıktım sayılır, ilk başlarda gezi gibiydi ama yola çıkınca işler değişebiliyor.

2007 senesinde de buna benzer bi gezi yapmıştım cbf 150 ile 5 günde 2476 km diye

bu da gezimin gprs deki haritası.
    bir dahaki sefer tam türkiye yi çizmeyi planlıyorum.

aLoneman, scrafea, fz6_fazer ve 14 diğerleri bunu beğendiler..
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    smyRRna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150MR VULTURE & AS 150T1 Scooter
    Okuması çok zevkliydi , arkadaşımın FZ6sında 200KM yakın kesintisiz artçılık yapmıştım. Rahat bir alet , şehiriçi düşük hızda hararet sorunu oluyor diye hatırlıyorum. Onun dışında herhangi bir sorun yaşamadım. Bir sorum olacaktı otobandaki EDS’lere motorlar yakalanmıyor mu? 240km hızlara ulaşmak bu makinelerle çok kolay ama radar , eds rahat vermez diye düşünüyorum. Olayın tüyosu var mıdır? Katlanır plaka direkt ceza , buff takmak plakaya aynı şey. Otoban giriş ve çıkışında takmak bi mantıklı. Başka bildiğim bir yöntem yok

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hay maşallah, darısı bizlerin başına

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Cihan kesenoğlu ,CBF 150 motorumu senin gezilerine bakarak almıştım,uzun zamandır seni sosyal medya ve forumlarda göremiyordum, gezinin başında Adana'dan başlayıp Antalya İzmir Çanakkale gibi rotadan bahsetmişsin ,ama tam tersi olmuş bizi ters köşeye yatırdın , böyle güzel gezi raporu yazan çok az kişi var artık,hani bir forumda yazmıştın CBF 150 ileride sana yetmez diye ,evet yetmedi şimdi inazuma ya biniyorum şimdilerde buda yetmiyor daha büyüğünü almak istiyorum ama param yok, bakalım ileriki zamanlarda olur inşallah,Artvin Erzurum arası tünellerden 2016 yılında Karadeniz gezimde arabayla geçmiştim ailemle, dediğiniz gibi barajın kıyısında n giden tünellerin en kısası 700m ,en uzunu da 1200 m idi ,ve sayıları 50 civarında idi, gezi fotoğrafları ve gezi raporu için teşekkürler, Eskişehir den selamlar

Motosikleti
    Alıntı smyRRna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuması çok zevkliydi , arkadaşımın FZ6sında 200KM yakın kesintisiz artçılık yapmıştım. Rahat bir alet , şehiriçi düşük hızda hararet sorunu oluyor diye hatırlıyorum. Onun dışında herhangi bir sorun yaşamadım. Bir sorum olacaktı otobandaki EDS’lere motorlar yakalanmıyor mu? 240km hızlara ulaşmak bu makinelerle çok kolay ama radar , eds rahat vermez diye düşünüyorum. Olayın tüyosu var mıdır? Katlanır plaka direkt ceza , buff takmak plakaya aynı şey. Otoban giriş ve çıkışında takmak bi mantıklı. Başka bildiğim bir yöntem yok
    Genelde istanbul içinde kullanırım motorumu ben hareret sorunu görmedim, bunu sebebi radyatör suyunun tamamının antifiriz olmasıdır,
    radar konusuna gelince resimlere dikkat edesrsen yolda iken plakamın üstünde kilit var, yani radar olsa bile okuyamaz, sinop çıkışında 1 kere polis çevirdi onu elimi arkaya atarak kilidi plakdan kurtardım ki iyiki kurtarmışım ilk baktıgı yer plaka idi. evrak kontrolundan sonra devam etmiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cihan kesenoğlu ,CBF 150 motorumu senin gezilerine bakarak almıştım,uzun zamandır seni sosyal medya ve forumlarda göremiyordum, gezinin başında Adana'dan başlayıp Antalya İzmir Çanakkale gibi rotadan bahsetmişsin ,ama tam tersi olmuş bizi ters köşeye yatırdın , böyle güzel gezi raporu yazan çok az kişi var artık,hani bir forumda yazmıştın CBF 150 ileride sana yetmez diye ,evet yetmedi şimdi inazuma ya biniyorum şimdilerde buda yetmiyor daha büyüğünü almak istiyorum ama param yok, bakalım ileriki zamanlarda olur inşallah,Artvin Erzurum arası tünellerden 2016 yılında Karadeniz gezimde arabayla geçmiştim ailemle, dediğiniz gibi barajın kıyısında n giden tünellerin en kısası 700m ,en uzunu da 1200 m idi ,ve sayıları 50 civarında idi, gezi fotoğrafları ve gezi raporu için teşekkürler, Eskişehir den selamlar
    ilk önce aleykümselam.
    Forumu takip ediyorum ama eskisi yazmıyorum,
    çok gezi yaptım ama burda paylaşma gereki duymadıgım için görünmüyor olabilirim, facede genelde aktifim,
    evet bende kendime demişimdir bu kısa yollar bize dar gelir motor ufak gelir diye, aynen de öyle oluyor, ileriye doğru yapacagım gezilerde fazer la değilde yeni alacagım büyük ihtimal fjr yada european ile yaparım, bu sefer daha uzun zaman ve daha kapsamlı olacak inşallah allah uzun ömür verirse
    artvinin o dediğiniz yolları 1 saat gece geçtim gel bide bana sor��

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay maşallah, darısı bizlerin başına
    inşallah müdür
    tommygun bunu beğendi.

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    Vay cihanım gene efsane olmaya devam ediyosun 😉👍şahane tur yaptın ha tebrikler 😊

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bol fotolu güzel bir gezi yazısı olmuş, elinize sağlık. Gerçekten iyi gezmişiniz, darısı başımıza diyelim

Motosikleti
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay cihanım gene efsane olmaya devam ediyosun ����şahane tur yaptın ha tebrikler ��
    saolasın kankim.
    98 Beygir.....

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu foruma üye olma sebebim, bu tür gezilerin paylaşımı. Müdür TC de en temiz Fazer sende diyorlar, doğru mu?

O şelalede çadır kurulur diyen bekçinin kafadan ben de istiyorum.

Motosikleti
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu foruma üye olma sebebim, bu tür gezilerin paylaşımı. Müdür TC de en temiz Fazer sende diyorlar, doğru mu?

O şelalede çadır kurulur diyen bekçinin kafadan ben de istiyorum.
    saolasın müdür bende önceden yani 10 sene önce hep paylaşım yapar meaaj yazardım, ama dedigin gibi eski mt yok, onun için en etkili gezilerimi paylaşıyorum.
    Eh temiz sayılır benimkide müzelik diyelim ����
    98 Beygir.....

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Her yeri gezip göreyim dersen 6 günde değil 6 ayda bile dönülmez o güzergahtan buraya kadar geldim şurayı gezeyim buraya çıkayım derken zaman hızla geçiyor.

Sultangazi Birol abinin yerinde tanışmışmıydık sizinle?

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Antalya'daki şelalenin orda çadır kurmak,büyük başarı,güzel bir tur yapmışsınız,tebrik ederim

Motosikleti
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya'daki şelalenin orda çadır kurmak,büyük başarı,güzel bir tur yapmışsınız,tebrik ederim
    parkın otoparkındaki güvenlige sordum çadır kuruluyor dedi, önce gittim baktım sonra kurdum.
    tabi gece de 2 kere nasibimi aldım
    biri gece bekçileri geldi, ikincisi sulama viskiyeleri yıkadı çadırı

Motosikleti
    Artık Yok...
    Valla helal olsun güzel geziler dilerim.. fazer beni çok yoran bir motor banamı öyle bilmiyorum almayı çok niyet ettim ama hep bir arkadaşınkini sürdükden sonra vazgeçmişimdir yoruyor beni nedense .. bizmi yaşlandık motor cidden mi yoruyor bilmiyorum..

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla helal olsun güzel geziler dilerim.. fazer beni çok yoran bir motor banamı öyle bilmiyorum almayı çok niyet ettim ama hep bir arkadaşınkini sürdükden sonra vazgeçmişimdir yoruyor beni nedense .. bizmi yaşlandık motor cidden mi yoruyor bilmiyorum..
    Valla müdür 4300 km sonunda gram yorulma yoktu#
    Her çıkışımdan sonra 220 km de duruyordum benzin alıp, bi 10 dakka ihtiyaç molasından sonra devam ediyordum.
    logaritma bunu beğendi.

TLGYLDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    OKUMASI ZEVKLI BIR YAZI IDI YALNIZ SUNU SOYLEMELIYIM MOTORUN HAYALIMDEKI MOTOR KIRMIZI SIYAH SASE ALLAH NAZARLARDAN SAKLASIN DIYORUM
    “Bazen ilk görüşte bilirsin, o artık senin olacaktır hayalinde hep o vardır işte AŞK budur İKİTEKERDİR:...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler