Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kömür Limanı  Kamp - Deniz - Dalış

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yalnızca yıldızların ışığında hafif dalga sesleri eşliğinde geçen güzel bir akşamın ardından günün ilk ışıkları ile denizin yalnızca 2–3 metre uzaklığındaki çadırınızda uyanmak ve Saroz'un serin, berrak sularına kendinizi bırakarak güne merhaba demek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Kömür Limanı'na gitmek olacaktır.

Kömür Limanı İstanbul'a yalnızca 287 km uzaklıkta bulunan Gelibolu- Fındıklı köyünde Gelibolu'nun Saroz’a bakan kısmında yer alan bir koy.

Kaynak: dunyakadaryolumuzvar.com

Sıklıkla zengin su altı canlı populasyonu — bölgede özellikle orfoz sürüleri — ile dalış severlerin uğrak noktası. Yalnızca dalışseverlerin değil sessiz sakin bir yaz kampı için de birebir.

Kömür Limanı  Dalış Noktası

Gelibolu Saroz körfezinde yer alan EnGüçlü Sportif işletmesi dalış eğitimleri ve kamp hizmetleri veriyor.

Kömür Limanında bu işletme dalış dünyasının en önemli unsuru olan su altının güzelliklerini yaşamak ve başka bir gezegeni ziyaret etmeye eş değer bir macera sunuyor.

SU Altı Keşfi (Discovery) Dalışı 75TL+KDV

1 defa TSSF tarafından yetkili personelimiz ile brifing sonrası dalış yapılır, buradaki amaç su altı dünyası ile ilk defa tanışmak isteyen ve dalış yapmaktan keyif alıp almayacağınızı gözlemlemek ve genel korkularınızı yenmektir. Sonrasında eğitime katılmak isteyen kişiler için Discovery ücreti alınmayacaktır. Ayrıca dalış esnasında çekim fotoğraf ve video çekimleri yapılarak yaşadığınız duyguları saklama imkanınız olacaktır.

· Hafta sonu için tesis kullanım ücreti kişi başı 25TL+KDV olup ulaşım ve kamp ekipmanları hizmete dahil değildir.

· Dalış esnasında yapılan fotoğraf ve video çekimleri için ilave 50TL ücret alınmakta olup eğitime katılmak isteyen arkadaşlardan bu ücret talep edilmeyecektir.

TSSF/CMAS 1 yıldız dalıcı eğitimi 750TL+KDV
    TSSF 1 Yıldız Dalıcı Eğitim kitabı
    TSSF Dalıcı diploması
    TSSF 1 Yıldız dalıcı brövesi (kimlik kartı)

Kamp alanımızda 1 hafta sonu ücretsiz konaklama
    Kamp alanında yiyecek ve çadır hizmetleri fiyata dahil değildir, ulaşım katılımcı tarafından karşılanır.

TSSF/CMAS 2 yıldız dalıcı eğitimi 800TL+KDV
    TSSF 2 Yıldız Dalıcı Eğitim kitabı
    TSSF Dalıcı diploması
    TSSF 2 Yıldız dalıcı brövesi (kimlik kartı)

Kamp alanımızda 1 hafta sonu ücretsiz konaklama

Kamp alanında yiyecek ve çadır hizmetleri fiyata dahil değildir, ulaşım katılımcı tarafından karşılanır.

İLETİŞİM: 0 532 696 98 89

68charger, ozan1991, sdt ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Paylaşmasaydın keşke, eskiden çok güzeldi şimdi eski tadı yok

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    İlk defa dalacaklara minik bir tavsiye.
    Elbise üstünüze tam oturmuyorsa bolluk falan varsa asla kömür limanında dalmayın.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Fotoğraftan görüldüğü üzere yaz aylarında çok kalabalık oluyor. Koy küçük ve nerdeyse hemen herkes dalışa gider oraya. Zıpkın yapanlar dikkat etsin birbirinizi vurmayın sonra. Hatırlatayım orfoz vurmak yasak.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Sol kolda kadrolu ahtapotlarımız vardı, hey gidi günler hey
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa dalacaklara minik bir tavsiye.
    Elbise üstünüze tam oturmuyorsa bolluk falan varsa asla kömür limanında dalmayın.
    Yarım kalan ve nedeni belli olmayan gereksiz yorum için teşekkürler. Hiç bir faydası olmadı.

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarım kalan ve nedeni belli olmayan gereksiz yorum için teşekkürler. Hiç bir faydası olmadı.
    Madem dikkatini çekti google yazabilirdin bol dalış elbisesi ile ne gibi sıkıntılar yaşanır diye.
    Demekki gereksiz bir yorum değilmiş. Dikkatini çekmiş

Eğitmenine göre değişmekle birlikte
    Bedenine bakıp elbiseyi göz kararı verebilirler kalabalıkta.
    Dalacak kişide heyecandan pek umursamaz
    Hipotermiye yolculuk başlar. (bizzat şahit olduğum olay olduğu için yazma gereği duydum)
    Kömür limanının suyu ağustos ayında bile marmaraya göre buzdur.

Motosikleti
    Madem dikkatini çekti google yazabilirdin bol dalış elbisesi ile ne gibi sıkıntılar yaşanır diye.
    Demekki gereksiz bir yorum değilmiş. Dikkatini çekmiş

Eğitmenine göre değişmekle birlikte
    Bedenine bakıp elbiseyi göz kararı verebilirler kalabalıkta.
    Dalacak kişide heyecandan pek umursamaz
    Hipotermiye yolculuk başlar. (bizzat şahit olduğum olay olduğu için yazma gereği duydum)
    Kömür limanının suyu ağustos ayında bile marmaraya göre buzdur.
    Bu şekilde açıklayıcı olmalısınız. Burda yazılan bir yorumu gidip google de acaba ne demek istemiş diye aramak zorunda değil kimse. Ayrıca genel yapmış olduğunuz bu uyarı sanki sadece kömür limanına özel bir durummuş gibi algılanıyor. Bu açıdan ilk okuyan da ne alaka diyor. Olayın özetine ve tanıtıma dikkat ederseniz dalış mecburiyeti gibi bir durum da yok. İsteyen kamp yapar isteyen snorkelle yüzer isteyen kıyıda güneşin keyfini çıkarır. Sarosta defalarca yüzmüş ve zıpkın yapmış birisi olarak şimdiye kadar Ağustos'ta girdiğim en buz gibi olanı yine sarosta bulunan Güneyli Ayşekadın koyu'dur ki burada yüzmemiş olan buz gibi denize girdim demesin. Bundan daha buz gibi olanı da Fethiye'de tekne turlarının durak noktalarından biri olan içinden soğuk su kaynağı bulunan bir adadır ki suyun çıktığı kaynağın içine girmişliğim vardır.
    twisten bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şekilde açıklayıcı olmalısınız. Burda yazılan bir yorumu gidip google de acaba ne demek istemiş diye aramak zorunda değil kimse. Ayrıca genel yapmış olduğunuz bu uyarı sanki sadece kömür limanına özel bir durummuş gibi algılanıyor. Bu açıdan ilk okuyan da ne alaka diyor. Olayın özetine ve tanıtıma dikkat ederseniz dalış mecburiyeti gibi bir durum da yok. İsteyen kamp yapar isteyen snorkelle yüzer isteyen kıyıda güneşin keyfini çıkarır. Sarosta defalarca yüzmüş ve zıpkın yapmış birisi olarak şimdiye kadar Ağustos'ta girdiğim en buz gibi olanı yine sarosta bulunan Güneyli Ayşekadın koyu'dur ki burada yüzmemiş olan buz gibi denize girdim demesin. Bundan daha buz gibi olanı da Fethiye'de tekne turlarının durak noktalarından biri olan içinden soğuk su kaynağı bulunan bir adadır ki suyun çıktığı kaynağın içine girmişliğim vardır.
    Mevzu Kömür limanı olduğu için elbise konusunu yazdım.
    Erdek olsa yazma gereği duymazdım. Demekki bir özelliği varmış.
    Dalış mecburiyeti var diye bir şey yazmadım. Tabiki isteyen istediğini yapacak.
    Ne yapalım şimdi burda nerelerde denize girdiğimizimi yarıştıralım. (bu arada Bolayır'lıyım.)
    TAMAM TAMAM Allah benim belamı versin
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mevzu Kömür limanı olduğu için elbise konusunu yazdım.
    Erdek olsa yazma gereği duymazdım. Demekki bir özelliği varmış.
    Dalış mecburiyeti var diye bir şey yazmadım. Tabiki isteyen istediğini yapacak.
    Ne yapalım şimdi burda nerelerde denize girdiğimizimi yarıştıralım. (bu arada Bolayır'lıyım.)
    TAMAM TAMAM Allah benim belamı versin
    Yarıştırma ile alakası yok buz gibi denizlerden örnek verdim. Hani kömür limanı ile kıyaslasınlar diye. (Ben de Erdekliyim bu arada)

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    Hey gidi kömür limanı. Çekimler harika olmuş emeğinize sağlık

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O deniz tavşanını ben isterim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)