Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Dünyanın En Tehlikeli D-915 Bayburt Of Yolunda Biri Var

Motovento
    REKLAM ALANI
    RecepAlışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Öncelikle hepinizin Bayramını kutlarım Birçok yerli yabancı sitede gezi paylaşan biri olarak ADV Rider da Rus bir arkadaşın tavsiyesi üzerine yola çıktım
    Yola geçen hafta almış olduğum TransAlp xl 650 ile değilde CBF 150 ile çıktım 2.5 günde yaklaşık 3.000 km yol yaptım
    Dönüşüm 19 saat 1070 km kadar sürdü CBF 150 ile gitmemdeki sebep alçak ve hafif olmasıydı
    Aşağıdaki resimde görebilirsiniz TransAlp ile neden gitmediğimi
    mesut hoca, zihnigonen ve arokh bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Esas oraların tadı da ta ile çıkar gerçi bende boy fukarasıyım ya olsun 😊

Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    İlk gün bayramın birinci günü sabah namazından sonra 05:30 gibi yola çıktım akşam saat 10 gibi Giresun yakınlarında kampımı attım yaklaşık 900 km yol gitmiştim
    Telefon batarya sorunu olduğundan ve kampı attığım yer kimsesiz bir park olduğundan fotoğraf çekmekle uğraşmadım Zaten yolculuk 2.Gün başlıyordu

2.Gün sabah yine 05:00 gibi yola çıktım ilk hedefim daha önce atladığım Sis Dağı idi peşine D-915 idi
    Sis Dağından

Yolda biri var

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

Sis Dağını bitirmiştim sırada D-915 vardı Saat öğle vakti 11-12 idi D-915 ile bilinmesi gereken en iyi vakit öğle vaktidir Sabah erken ve öğenin 4-5 inden sonra sis yoğunlaşır
    NOT:Sis dağında kafanızdan asla çıkarmamanız gereken şey oranın atmosferidir yolda seyir halinde o tehlikeli virajlarda aniden bir fırtına çıkıp sizi savurabilir ben ufak bir yana yatırma yaşadım şükür ciddi değildi

Bayram dolayısıyla İzmir plakalı jeep ve bir araç vardı sağolsunlar selamlaştık hal hatır soruldu
    BİR GRUP DAHA VARDI ONLARDA MOTORCU DEĞİL MARKACI İDİ O TEHLİKELİ YOLDA SELAMSIZ SABAHSIZ YANLARIMDAN GEÇTİLER PATİKA BİR VİRAJI ÇIKTIM ONLARDAN GELENLER PATİNAJ ÇEKENLER VARDI BEKLEDİM BELKİ YARDIMIM OLUR DİYE SIRA SIRA ZAR ZOR ÇIKTILAR SELAMSIZ SABAHSIZ YANLARIMDAN GEÇTİLER BEN BİRİ DÜŞÜCEK GİBİ OLDU YARDIMA GİDİYORDUM MOTORUNA YAKLAŞTIRMADI
    (20 kişilik grup ev parası motorları yanlarımdan selamsız sabahsız geçtiler Daha önce de olmuştu cbf ile gittiğimde kimse bize bakmıyor ama TransALp ile nereye gitsem büyük hoşgörü yaşadım hala da yaşıyorum)
    Neyse bu MARKACI ları geçelim turumuza dönelim

Yolun 106 km 29 virajlı ve 2000 m yüksek olduğu söyleniliyor yaklaşık 3 saat sürdü
    NOT: Yol için dikkat etmeniz gereken altın kural:Vakit Öğlen 11-15 iyi vakitlerdir Sabah erken saatlerde ve akşam saatlerinden kaçınınız ben 16 dan sonraya kaldım fena bir sis oluştu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Bayburt Of yolunu ciddi bir kaza geçirmeden bitirmiştim Bayburttan tekrar Trabzon sahil tarafına geçtim kampı attığımda saat 12 civarı idi

Sabah 05:30 gibi yola çıktım CBF 150 19 saatten fazla 1070 km teptim gece saat 00:30 civarı eve geldim İron Butt çuların rekorlarını egale ettim mi bilmiyorum
    Bazen yolda keşke TransAlple gelseydim dediğim oldu

Benzincide motosikletin yağını değiştirip zincirini geriyorum

Motosiklet eldivenleri ile ufak bir sorun yaşadım Dönüşü de sahil tarafından yapmadığım Daha önceki Karadeniz turlarımda olduğu gibi Karabük tarafı çok sıcaktı Ellerimin siyah kollarımın beyaz görünmesini istemiyordum çorabımı delip eldiven yaptım çok işe yaradı

Şükür kazasız belasız rotayı tamamladım Yolda biri var https://yoldabirivar.wordpress.com/ sayfamdan da daha farklı bir biçimde yazılmış raporumu okuyabilirsiniz
    Yoldaşlar hepinize hayırlı bayramlar Bol maceralı gezi ve kamaplar
    mavellen, emremm, orhanay06 ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

Bi kaç gün içinde bende geçmeyi düşünüyorum. Siz yukarı çıktınız galiba. Ben aşağı inmeyi düşünüyorum. Yani Bayburt'tan gireceğim. Ufak teker scooter ile nasıl olur? Güncel yol durumu nedir? Güzergahta köpek var mı?

Motosikleti
    MT-07
    Hey maşallah. CBF'in sağlamlığıda kanıtlanıyor halen Boşver markacıları usta. Bende onların başına iş geldiğinde yanlarından geçip gidiyorum. Gitsinler çekici çağırsınlar.

Motorun zinciri koptuğunda sürü ile geçip, kardeş hayırdır die bir el işareti bile yapmazlar. Ha kaza yaptıklarında ambulans çağırıp, ilk yardım uyguluyorum. O kadar da insanlıktan kopmadık
    RecepAlışkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi kaç gün içinde bende geçmeyi düşünüyorum. Siz yukarı çıktınız galiba. Ben aşağı inmeyi düşünüyorum. Yani Bayburt'tan gireceğim. Ufak teker scooter ile nasıl olur? Güncel yol durumu nedir? Güzergahta köpek var mı?
    Güzergahta köpek yok Not olarak yazdım
    1 Sabah saatleri ve akşam saatlerine dikkat edin 11-15 arası gitmeye çalışın ben 16 dan sonraya kaldım yoğun sisle karşı karşıya şükür tamamladım Bu yüzden o meşhur zikzaklı virajlar fotoğraflarda gözükmüyor
    2 Lastik tamir kiti alın yanınıza lastik patlama ihtimali yüksek kayalar çok sert sivri
    3 Virajların uçuruma yakın kısmından uzak durun yol esnasında aniden fırtına çıkabiliyor özellikle tepelerde dikkatli olun
    Bu notlar kimseyi korkutmasın Oraya gidecekleri olumsuz koşullara karşı uyarmaya çalışıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hey maşallah. CBF'in sağlamlığıda kanıtlanıyor halen Boşver markacıları usta. Bende onların başına iş geldiğinde yanlarından geçip gidiyorum. Gitsinler çekici çağırsınlar.

Motorun zinciri koptuğunda sürü ile geçip, kardeş hayırdır die bir el işareti bile yapmazlar. Ha kaza yaptıklarında ambulans çağırıp, ilk yardım uyguluyorum. O kadar da insanlıktan kopmadık
    MARKACILAR hakkında kötü bir söz dahi söylemeye gelmez kötünün de kötü bir karakteri vardır kötü bir şeyler söylersin ama bunları kötü karakterli insanlarla dahi bir araya koymam

Kullandığım cbf 150 100.000 km üstünde yaklaşık 35,40 bin km bende CBF altındır altın ne alırsan 10 tl parçası buji 10 hava filtresi 10 balata 10 TransAlpi uzun yol ve eşimle gezmek için kullanıyorum CBF Her eve lazım
    crxforever ve zihnigonen bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    markacılar hakkında yazdıklarınız cuk oturmuş. adamlar insana değil, motora bakıyor. genel bir yurdum insanı profili.

ülkenin aydını da karanlık.

Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Güzel konumuz güzel manzaralarımız MARKACI lar yüzünden kirlenmesin lütfen Oraya gideceklere umarım faydalı olur yazı Hepinize bol maceralı gezi ve kamplar
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Tekerine sağlık, Sisdağı yaylası bizim devamlı gidip 3 ay konakladığımız yayladır her zaman sis olur dikkatli olmakta fayda var, şuan Gaziantep istikametine doğru gidiyorum burdan halfeti Balıklıgöl Munzur vadisi Tortum şelalesi ve İspir dağı üzerinden d915 yoluna inip Trabzon'a geçeceğim bakalım beni ne bekliyor.
    sdt ve RecepAlışkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerine sağlık, Sisdağı yaylası bizim devamlı gidip 3 ay konakladığımız yayladır her zaman sis olur dikkatli olmakta fayda var, şuan Gaziantep istikametine doğru gidiyorum burdan halfeti Balıklıgöl Munzur vadisi Tortum şelalesi ve İspir dağı üzerinden d915 yoluna inip Trabzon'a geçeceğim bakalım beni ne bekliyor.
    Bol maceralı geziler İspir Dağ yolu fotoğrafları paylaşırsanız sevinirim
    kdiner bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bravo kardeş tebrik ederim soğanlıyı geçmek büyük cesaret ister ...

Motosikleti
    Artık Yok...
    çok güzel gezi olmuş tekerin düz bassın transalp ile gitsen yakıtta 5.5-6 nın altına düşmezdin .. cbf ile yaksan yaksan en fazla 3-3.5 yakmışsındır.. nerden baksan yakıta vericeğin paranın yarısı cebine kar kalmış oda bir artı.. öyle yakıt cimrisi pinti para hesabı yapan bir adam değilim ama yakıtın litresi nerdeyse 7 tl oldumu yakıt tüketimi eskisinden bin misli daha değerli hale geliyor.

Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bravo kardeş tebrik ederim soğanlıyı geçmek büyük cesaret ister ...
    Ben yazımda da belirttim orayı bitirmek çok zor değil sayfama bakarsanız belki görürsünüz daha topraklı taşlı çamurlu nerelere girip çıktım TransAlp ile Buradaki zorluk ATMOSFER - VİRAJLARIN UÇURUMDA OLMASI (Virajlar uçuruma uzak kısımdan alınır sorun kalmaz)

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel gezi olmuş tekerin düz bassın transalp ile gitsen yakıtta 5.5-6 nın altına düşmezdin .. cbf ile yaksan yaksan en fazla 3-3.5 yakmışsındır.. nerden baksan yakıta vericeğin paranın yarısı cebine kar kalmış oda bir artı.. öyle yakıt cimrisi pinti para hesabı yapan bir adam değilim ama yakıtın litresi nerdeyse 7 tl oldumu yakıt tüketimi eskisinden bin misli daha değerli hale geliyor.
    Ben 3.5 Yıl TransAlp kullandım 130 km hızın üzerinde 6.5,7 Litre yakıyor Ki iki hafta öncesinde yine bir TransAlp aldım 100.000 km üzerinde yaklaşık 5 yıldır da CBF kullanıyorum CBF 150 her eve lazım olan motordur Ulaşım için cbf 150 gezi için TransAlp
    Bu rota bir gezi rotası değildi daha önce de iki defa gittim geldim maksat sadece D-915 idi alçak hafif bir motor lazımdı
    crxforever bunu beğendi.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Temmuz ayında 8 motor içinde D-915 te olan bi gezi yaptık. 4 günde 2300 km oldu toplam. Yakın zaman da gezi fotoğraflarını yükleyeceğim. Ben virago 535 le gittim. Grupta dominant, mt 07,honda cbr 650F, fazer 1000, ktm 1190, bmw gs vardı. Anlayacağınız neredeyse her tarz motor vardı. Siz yeter ki gazlamak isteyin, tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Virago 535 ilk motorum Japonların Cruiser sınıfına bende vardım dediğim temellerini attığı motordur yüksektik selesi rahattır
    Deyim yerindeyse şöyle söyleyeyim Motor var motor hazır Sen hazır mısın???Sen gidebilir misin??? MT-09 la Rizenin sisli ve karlı dağlarına giden çok kişi var ADV Rider da SS ile bataklığa girip kazma kürek ile motoru çıkartıp yola devam eden çok kişi var

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Aynen katılıyorum hocam söylediklerine, tabiki diğer motorlar kadar rahat değil taşlı bozuk yollarda ama yine de çok keyifliydi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı RecepAlışkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bol maceralı geziler İspir Dağ yolu fotoğrafları paylaşırsanız sevinirim
    Burdan mobil üzerinden resim atamıyorum ama bu sayfadan paylaşım yapacağım, kazasız belasız yolu bitirip İstanbul'a dönünce hepsini açıklamalı paylaşacağım, dediğim gibi benim yol Adıyaman dan yeni başlayacak bakalım Tunceli kamplı turu tamamlayınca gerisi biraz daha rahat olacak bakalım hayırlısı neyse o olsun, inşallah kazasız belasız bitiririz.

Motosikleti
    kuba kee100
    Geziniz cok guzel olmus imrendim sahsen kocaeli pürenli yaylasini tavsiye ederim eger gitmediyseniz,
    Ben de 100 cc cup motorla 4 gun gezdim, 1100 km yaptim ve selamsizlarla karsilastim ayni sekilde, selam verende var tabi.. halbuki altlarindaki motoru alacak gucteyim maddi olarak ama cub motoru seviyorum altindaki motora bakip selam vermeyenler ayni sekilde selami da almiyorlar dit yapip geciyorum..

Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Alıntı srknsnyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geziniz cok guzel olmus imrendim sahsen kocaeli pürenli yaylasini tavsiye ederim eger gitmediyseniz,
    Ben de 100 cc cup motorla 4 gun gezdim, 1100 km yaptim ve selamsizlarla karsilastim ayni sekilde, selam verende var tabi.. halbuki altlarindaki motoru alacak gucteyim maddi olarak ama cub motoru seviyorum altindaki motora bakip selam vermeyenler ayni sekilde selami da almiyorlar dit yapip geciyorum..
    ''Yolda biri var''sayfamdan da görebilirsiniz Kocaeli,İzmir,Bolu,Düzce bölgelerinde yayımlanmış yayımlanmamış sürüsüne gezi kamplarım var
    Sevdiğini ne ise ona binin bende sizle aynı kafadayım Aşağıdaki resim de Pürenliden

Motosikleti
    kuba kee100
    Alıntı RecepAlışkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Yolda biri var''sayfamdan da görebilirsiniz Kocaeli,İzmir,Bolu,Düzce bölgelerinde yayımlanmış yayımlanmamış sürüsüne gezi kamplarım var
    Sevdiğini ne ise ona binin bende sizle aynı kafadayım Aşağıdaki resim de Pürenliden
    https://i.hizliresim.com/Z3aW9k.jpg
    İnceledim sayfanizi, masallah nazar degmesin diyeyim ama daha fazla imrendim gezileriniz cok guzel olmus,

Purenli yaylasi notlarinda denk geldim; “Bunca yer varken bula bula bizi mi buldunuz” selamsizlar gibi bir baska ayip daha.. cevap iyi oturmus

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)