Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Dünyanın En Tehlikeli D-915 Bayburt Of Yolunda Biri Var

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Derebaşu virajları gerçekten muhteşem. Biz şanslıydık açık hava da geçtik doyumsuz olmuştu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RecepAlışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Alıntı srknsnyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnceledim sayfanizi, masallah nazar degmesin diyeyim ama daha fazla imrendim gezileriniz cok guzel olmus,

Purenli yaylasi notlarinda denk geldim; “Bunca yer varken bula bula bizi mi buldunuz” selamsizlar gibi bir baska ayip daha.. cevap iyi oturmus
    Güzel insanlara daha güzel geziler ve daha güzel motorlar nasip olsun[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derebaşu virajları gerçekten muhteşem. Biz şanslıydık açık hava da geçtik doyumsuz olmuştu.

https://imageshack.com/i/plAWQmYFj

Ben maceracı bir kişiliğe sahibim Siste gitmenin verdiği hazzın tarifi edilemez Bungee jumping yapmak için kısıtlı bir vakitte antalyaya gittiğimi hatırlıyorum
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Bende geçtim bugün. İki kere çoban köpeği kovaladı. Hani köpek yoktu. Neyse sağ salim geçtik şükür.

emremm ve kdiner bunu beğendiler.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende geçtim bugün. İki kere çoban köpeği kovaladı. Hani köpek yoktu. Neyse sağ salim geçtik şükür.

.............
    Sanırım siz iniş yaptınız. Çıkış yapılsaydı scooter çıkar mıydı?

Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/WDyGqP.jpg

https://i.hizliresim.com/moaJRP.jpg

https://i.hizliresim.com/k6aX8r.jpg
    Hahaha siz sissiz yağmursuz geçmişsiniz Ben geçerken köpek olsa da sisten ne o beni görürdü ne ben onu görürüm
    Virajların bittiği alanda hayvanların otlandığı alanlarda mı yaşadığınız bu serüveni

Motosikleti
    kuba kee100
    Vallahi aslinda bu yolda surmek isterim ya, nasip olur insallah seneye

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım siz iniş yaptınız. Çıkış yapılsaydı scooter çıkar mıydı?
    Evet. Ben Bayburt'tan girdim Of'a indim. Çıkmazdı. Motorun anası ağlardı. Bende kan ter içinde kalırdım.

Alıntı RecepAlışkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha siz sissiz yağmursuz geçmişsiniz Ben geçerken köpek olsa da sisten ne o beni görürdü ne ben onu görürüm
    Virajların bittiği alanda hayvanların otlandığı alanlarda mı yaşadığınız bu serüveni
    O girilmez banketi olan yer var ya oradan az önce. Sonra girilmez olan yeri kaçırdık. İlerden geri döndük. Dönerken başka köpek.
    Hava güzeldi nasibimize.
    emremm ve RecepAlışkan bunu beğendiler.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Arada bir okuyorum gerçekten çok güzel kamp ve gezileriniz var birde size yoldaş bir eş Allah mutluluğunuzu daim etsin.gayet adrenalin dolu bir yolculuk olmuş sanıyorum
    bizde haftaya bir kamp niyetindeyiz eşim ile ama hava durumlarından çekiniyorum istanbul/sinop arası acaba bunu istanbul/balıkesir/izmir mi yapsak
    ilk deneyimleme için zor mu olur ?
    RecepAlışkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada bir okuyorum gerçekten çok güzel kamp ve gezileriniz var birde size yoldaş bir eş Allah mutluluğunuzu daim etsin.gayet adrenalin dolu bir yolculuk olmuş sanıyorum
    bizde haftaya bir kamp niyetindeyiz eşim ile ama hava durumlarından çekiniyorum istanbul/sinop arası acaba bunu istanbul/balıkesir/izmir mi yapsak
    ilk deneyimleme için zor mu olur ?
    İlk olarak hayat korkacak kadar uzun değil görüşündeyim en azından yıllık izinlerimiz ve haftalık tatillerimiz korkmaya yetmiyor
    Daha sonra bilgi çok önemli yani ben deyim yerindeyse balta girmemiş ormanlarda dahi yalnız kamp yapıyorum Su kenarlarından uzak durulmasından yiyeceğin içeceğin nasıl muhafaza edileceğine küçük ama önemli bilgiler çoğu yerde paylaşılır
    Bunun haricinde hangi uyku tulumu hangi mat hangi çadır gibi nette ufak bir araştırma yapsanız işiniz çok çok kolaylaşır
    Duanı için çok çok teşekkür ederim Herkese daha güzelleri nasip olsun duasıyla..
    yulis bunu beğendi.

mutlumotorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    İron Butt başvurdunuz mu acaba sizin o mesafeye o zamanda gidip gelmeniz İron butt un tüm havasını söndürmüş:d Belliki yüksek devirlerde uzun soluklu bir sürüştü sizinkisi bu serede ortalama yakıt ve yağ değişiminizde ne kadar yağ eksilttiğini söyleyebilir misiniz
    RecepAlışkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Alıntı mutlumotorlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İron Butt başvurdunuz mu acaba sizin o mesafeye o zamanda gidip gelmeniz İron butt un tüm havasını söndürmüş:d Belliki yüksek devirlerde uzun soluklu bir sürüştü sizinkisi bu serede ortalama yakıt ve yağ değişiminizde ne kadar yağ eksilttiğini söyleyebilir misiniz
    Iron butt mevzusunu çok kişi açtı bana da lüzumsuz gördüm Ben 10 km koşucusuyum 20015,16 yıllarında derecelik zamanım vardı ama yarışa girmedim kötü bir kaza ayağı keseceklerdi şükür şimdi iyim tekrar ip atlamaya başladım tabi eskisi ile kıuaslayamam bile sağlık olsun...
    Cbf in yağ yakımına gelince tüm cbf ler 6 bin devir sonrası yağ içmeye başlar ama bu turumda 20 saate yakın kullandığımdan 400 ml kadar eksiltmiştiAyrıca 100/km benzin tüketimide 3 litreyi geçmişti

Motosikleti
    cbf 150
    Ortalama süratim 80 km diyebilirim Sollamalar hariç 100 km hıza neredeyse hiç çıkmıyorum Motorumu da yormuyorum 6 bin devirin üzerine iyiki çıkmıyormuşum Teşekkürler cevaplarınız için

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    bakacağım.. musait zamanda hepsine bakacağım

Motosikleti
    cbf 150
    Abi kusura bakma sayfana bir türlü yazamadım bişey danışmak istiyorum Cbf 150 2000 km yağ değişimi deniliyor burada Yamaha ybr ve Tvs Apache kullanan arkadaşlar 3000 değiştir yağ yakmaya başlayınca da yağ ekle diyorlar Şuan motor yağ yakmıyor 3000 de bir değişmemin zararı olur mu?

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    CBF'lerin bir kısmında yağ eksiltme sorunu olduğu için 2000 de değişiyorlar.
    Yağ eksiltme yoksa yağın durumuna bakıp değişirsin.
    2006 kılavuzunda 4000 de bir yazıyor.

YBR'de ben 3000 de değişim yapıyorum.
    mutlumotorlu bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Bi ben gidemedim şu d 915 e

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF'lerin bir kısmında yağ eksiltme sorunu olduğu için 2000 de değişiyorlar.
    Yağ eksiltme yoksa yağın durumuna bakıp değişirsin.
    2006 kılavuzunda 4000 de bir yazıyor.

YBR'de ben 3000 de değişim yapıyorum.
    Ben iş ev arası kullanıyorum Başlığı açan motorcu abinin de dediğinin doğru olduğunu düşünüyorum motoru alalı 3 ay olmadı bugün yağ değiştim ve motul 10/40 3000 ile gıdım bir eksiltme olmuş oda normal diye düşünüyorum

Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Konu Yolda biri var D 915 ten Cbf bakım onarıma gelmiş faydası olacaksa bende birkaç şey ekleyeyim Bu turumda günde 20 saate yakın Cbf sürdüm 2.5 günde 2300 km Cbf ile bu turu bitirdim ki Transalp xl 650 varken...sebebi basit arkadaşlar "Basit motorla dertsiz tasasız yol"Nepale,Saiful Maluk Lakeye gidecek olsam yine cbf yine cbf...Değim yerindeyse bakkalda markette bile uydurulacak bir parça bulunuyor...Bakın cbf her eve lazım bir sorun olduğunda hiçbir şey bilmiyorsanız dahi google cbf falanca sorun yazın istemediğiniz kadar kaynağa ulaşırsınız Buda biraz arıza yapması olabilir ewt cbf yumuşaktır biraz amma hep bir yolunu bulur bir şeyler uydurulur ve yolunda yürür...
    mutlumotorlu bunu beğendi.

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı RecepAlışkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu Yolda biri var D 915 ten Cbf bakım onarıma gelmiş faydası olacaksa bende birkaç şey ekleyeyim Bu turumda günde 20 saate yakın Cbf sürdüm 2.5 günde 2300 km Cbf ile bu turu bitirdim ki Transalp xl 650 varken...sebebi basit arkadaşlar "Basit motorla dertsiz tasasız yol"Nepale,Saiful Maluk Lakeye gidecek olsam yine cbf yine cbf...Değim yerindeyse bakkalda markette bile uydurulacak bir parça bulunuyor...Bakın cbf her eve lazım bir sorun olduğunda hiçbir şey bilmiyorsanız dahi google cbf falanca sorun yazın istemediğiniz kadar kaynağa ulaşırsınız Buda biraz arıza yapması olabilir ewt cbf yumuşaktır biraz amma hep bir yolunu bulur bir şeyler uydurulur ve yolunda yürür...
    Yüksek rakımda karbüratör ayarını nasıl tutturuyorsun? Yani
    aşağıda kullandığın hava-yakıt ayarıyla kullanmıyorsun herhalde? Ben Bursa Merkez'den Uludağ'a CBF le çıktığımda motor yarı yoldan itibaren öksürmeye başlıyor yüksek rakımdan dolayı.
    Yada aşağıdaki ayarlarla kullanıyorsan durum ne oluyor? Yani ne kadar etkiliyor sürüşü?
    fz6_fazer bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Bayburt'tan Trabzon'a doğru gittim,2016 yılında,rampalarda az olsa etkiliyordu
    2 gün öncesi günlük güneşlik bir hava varmış

Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek rakımda karbüratör ayarını nasıl tutturuyorsun? Yani
    aşağıda kullandığın hava-yakıt ayarıyla kullanmıyorsun herhalde? Ben Bursa Merkez'den Uludağ'a CBF le çıktığımda motor yarı yoldan itibaren öksürmeye başlıyor yüksek rakımdan dolayı.
    Yada aşağıdaki ayarlarla kullanıyorsan durum ne oluyor? Yani ne kadar etkiliyor sürüşü?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)