Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HAYAT GEZİNCE GÜZEL-39- (suzuki inazuma ve KLE 500) KAMPLI

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    HAYAT GEZİNCE GÜZEL,
    Evet dediğim gibi hayat gerçekten de gezince güzel,
    Selam olsun tüm dostlara, günlerden cumartesi 11. 08. 2018 , çok uzağımda olmayan, ama dağları aşarak gidilebilen, ve adını çok kez duyduğum ,ama bu güne kadar gidemediğim bir yerdi HARMANKAYA KANYONU, bu geziye 4-5 motorcu arkadaşla beraber çıkacaktık ,ama iş yerlerinden izin alamayan veya işlerinin yoğunluğundan dolayı gelemeyen arkadaşlarımız oldu, olsun onlarlada bir dahaki gezide görüşmeyi ümit ediyorum,biz bu geziye sakarya, akyazı dan YUSUF hocamla katıldık, YUSUF hocam akyazıdan geldi ben ise eskişehirden, kanyona Karahasanlar köyü tarafından giriş yaptık ,kampımızı oraya kurduk , çok güzel vakit geçirdik, eğlendik, doğanın kokusunu sonuna kadar teneffüs ettik ,şimdi bu gezideki fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum, önce gezi rotamla başlıyoruz

Bu benim Gezi rotam, öyle haritada göründüğü gibi değil tabi ,dağlık yollar çok virajlı yollar vesayre vesayre,

Motorun karnını doyurduktan sonra yola koyuldum

Yüksek dağlar derken işte buraları kastetmiştim,bu dağların virajlı yolları da oluyor elbette,

Sakarı deresinde incirlerde olmaya başlamış ,yamaçta büyümüş incirden birkaç olmuşundan tadına bakmak nasip oldu tabi,

Buralara gelmeden önce yolların kötü olduğunu duymuştum ,her yer toz ,stabilize yol demişlerdi, devletimiz buralara da el atmış, yeni asfalt yapmışlar, çok da güzel olmuş,

En zirveden bir foto bu,

Bu fotoğraf bence güzel olmuş, yere yatarak çektim

Dedim ye zirvelerdeyim diye işte yükseklerden bir foto, YÖRÜK olduğumdan mıdır nedir bilmiyorum ,dağlar beni hep cezbetmiştir, sanki beni mıknatıs gibi kendine çekiyor,

Dereköy’e diye beni toprak bir yola çevirdi GPS (navigasyon) , arkadaş amma kötü bir yolmuş 4 -5 km yolu gidesiye anam ağladı yahu,

Aha dedim, şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere, köprü yok önümde bir dere ,motor yüklü vaziyette , ulen bir düşersem burada, tek başımayım da ,dereyi geçmeden önce yakından bir baktım, izlere baktım, traktör izleri vardı ,dedim bir seferde geçtim, geçtim, geçemedim işim zor, bismillah dedim ve bir seferde geçtim, sanki kros motor var altımda ,çok şükür geçtim

Kanyona giden dere,

Harman kaya kanyonu tabiat parkına geldim,

share images

Ben geldikten 20-25 dakika sonra YUSUF HOCAM’ da geldi, hoş geldi,

Kanyonun girişi, başlangıç noktası, kanyonun 3- 4 km uzunluğunda olduğunu öğreniyoruz ,girişi Karahasanlar köyü, çıkışı da harman köyden oluyormuş,

Kampımızı buraya kuruyoruz, eğer buraya gelecek olan arkadaşlarımız olursa ,tuvalet var tertemiz, su var, ahşap piknik masaları var, parada almıyorlardı biz buradayken, tavsiye ederim

Havanın da sıcak olmasıyla hemen başlıyoruz fotoğraf çekmeye ve kanyonu incelemeye ,inceleme derken suyun serinliğine bırakıyoruz kendimizi,

Vay arkadaş keyfe bak keyfe ,

Düşünün bir kere, böyle bir keyif kimde var ki, devletin en üst mertebesinde olandan tutunda, en zenginine varana kadar, hiç kimsede olamaz böyle bir keyif, anca böyle gezebilende olur,

YUSUF HOCAM kamerasına ulaşabilmek için suyla ve kaygan zeminle mücadele ediyor,

Bunlarda akan suyun nederece etkili olduğunu gösteriyor, kim bilir kaç milyon yıldır aşındırıyor bu kayaları,

Suyun içerisindeki keyif işi bitti, ÜŞÜMEYE başladıkkkk,

Odane öyle ? ormanın içerisinde elinde satırla dolaşan birisi varrrr, yahu o bizim YUSUF HOCA’ymış, kamp ateşi ve yemek çay için odun toplamaya çıktık

Derken karşımıza Karahasanlar köyü kahvecisi, ve aynı zamanda , o gün keçi gütme sırası onda olan BAKİ ABİ çıkıverdi karşımıza, adamın yaşı 55-56 , inanın adam bir çevik , çıkıveriyor yamaçlara bize gece için odun topluyor ,abi biz toplarız dediksede olsun bende size yardım edecem diyor ,sağolsun,

Nihayet satır benim elime de geçti, odunu toplamazsak yemekte yok çayda yok,

Çaya gel , çaya ,YUSUF HOCAM ,çay hazır,

Az önce bize yardım eden BAKİ ABİ’nin eniştesi gelmiş, buraya pikniğe gelen bir vatandaş tarlada görmüş bu amcayı ,üretmiş oldukları bulgurdan bizede verirmisin demiş ,o da işi bitince getirmiş bulguru, ama piknikçi vatandaş yok gitmiş, düşünsenize adam ,pinikçi bulgur istedi diye kim bilir kaç km öteden gelmiş bulgur için, bizi akşam kahveye davet ediyor gelin akşama çay ikram ederiz diyor,

Çaydan sonra çevreyi keşfe çıkıyoruz YUSUF HOCAM’la,

Aşağıdaki uçuruma bakarmısınız ,insanın başı dönüyor burada,

Ve mağaraya geldik,aslında pek mağaraya benzemiyor ama ,sanki daha çok büyük bir( İN )gibi,

Burasıda mağaranın içten dışa görüntüsü,

İşte bir piton yakaladık, şaka şaka inanın ölmüş olan bu yılanın boyu 15 cm civarında idi ,fotoğrafı makro olarak çektin mi ,sanırsın 3 m,

Çevre keşfi bitti, ne demişler tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanı, geldik çadırın başına ve akşam yemeği hazırlıklarına, çaylar benden, kara çaydanlığımın üzerine başka çaydanlık tanımam

Bir kere bir adam sanatçı olacak arkadaş , işte YUSUF HOCAM’ın sanatı, eline sağlık YUSUF HOCAM ,ALLAH RAZI OLSUN, kuzu şişler de YUSUF HOCAM’dan,

Akşam yemeğimizi de yedik, ALLAH bereket versin, şimdi sırada ne var, kamp ateşi başı sohbeti ve gece fotoğrafları, işte tamda burada ,hani az önce dedimya bir adam sanatçı olacak diye,işte YUSUF HOCAM’dan bahsediyorum gece fotoğrafları YUSUF HOCA’dan

Gece bu aylarda bile ,baya serindi ,bana göre serin YUSUF HOCA’ya göre soğuktu,
    sabah oldu,

Kahvaltıdan sonra toparlanıp Gölpazarına doğru yola çıktık,

Bilin bakalım bu gölge kimin,astıronot gibi değilmi,YUSUF HOCAM tabiki,

Gölpazarına kadar yol boyunca YUSUF HOCAM’ın fotoğraflarını çektim, umarım beğenir,

Anlaşılan YUSUF HOCAMA sırt çantası ağır geldi ve arkaya iyice yaslandı,

Az önce Gölpazarında YUSUF HOCAM’la vedalaştık o akyazı’ya ben ise Eskişehire yola devam ettik,
    Bir dahaki gezide görüşmek üzere YUSUFHOCAM,

Yolda arabalar durmuştu, bir tilkiye çarpmış araba, ve tilki ölmüştü, bizde bir başka sürücü ile tilkiyi yoldan kaldırıp yol kenarına bıraktık,

Kavun tarlası, güzel görünüyordu bende fotosunu çektim,

Bu son fotoğraftı,başkada fotoğraf çekmedim ,kazasız, belasız ,Eskişehire geldim, nasip inşallah başka bir gezide görüşmek üzere sağlıcakla kalın,eskişehirden selam olsun…

image sharing sites
    freewill, arokh, burdurlu1985 ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hoş bir gezi. emeğinize sağlık
    mesut hoca bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    41 kere maaşallah mesut hocam çok tatlı geziyorsunuz. Nice kazasız belasız yollar nasip eder inşallah rabbim, bizde bu güzel fotoğraflardan mahrum kalmamış oluruz..
    mesut hoca bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Tam nereye kaçsam diye düşünürken ilaç gibi geldi bu konu Kafamda tek soru Hocam Burgman 200 ile biz buraya gidebilir miyiz. Yorumlara baktığım da yolun çok bozuk olduğundan bahsetmişler. Yük ayarını en sonra getirsek problem olur mu kafa da deli sorular. Bir de Artçım olacak. Bungalov gibi yerler var sanırım fiyatları hakkında bilginiz var mı? Daha sonradan temel gıda ihtiyaçları için alış veriş yapılacak yer var mıdır ? yoksa çok mu uzakta? Aydın dan gelmeye değer mi? Değer gibi sanki
    mesut hoca ve Archidraw bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mesut Hocam'dan yine çizgi üzeri bir gezi. Muhteşem resimler , harika anlatım ve ifade bir de kıskanılası bir dostluk örneği. Kelimelerin yetersiz
    kaldığı yer de işte tam burası. Hocam ikinci baskı için bizi affeyle diyerek Rabbim Seni bizim aramızdan ayırmaya.
    mesut hoca bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Çok güzel bir gezi ve süper anlatım olmuş Mesut hoca. Elinize ve emeğinize sağlık. Selamlar.
    mesut hoca ve bursalıali bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    mesut hocam yine yollardasınız.harika bir gezi olmuş.yusuf kardeşime selamlar.takipteyim.
    bursalıali ve mesut hoca bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesut hocam Allah razı olsun. Eline sağlık. Çok güzel bir gezi raporu olmuş. Beni yolda çektiğin fotoğraflar on numara. Hiç öyle fotoğraflarım yoktu. Güzel gezi ve kamp oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesut hocam yine yollardasınız.harika bir gezi olmuş.yusuf kardeşime selamlar.takipteyim.
    Aleykümselam Bora abi.Teşekkürler.Saygılar
    mesut hoca bunu beğendi.
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut hocam Allah razı olsun. Eline sağlık. Çok güzel bir gezi raporu olmuş. Beni yolda çektiğin fotoğraflar on numara. Hiç öyle fotoğraflarım yoktu. Güzel gezi ve kamp oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Aleykümselam Bora abi.Teşekkürler.Saygılar
    resimleri beğendiğine sevindim yusuf hocam, ne gezi oldu be, bora abinin selamını almışsın,sana selamı vardı,

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş bir gezi. emeğinize sağlık
    teşekkürler,selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abi bu benim gittiğim harmankaya kanyonu değil seni istemeden de olsa yanlış yönlendirmiş olabilirim kusura bakma
    güzel kamp olmuş tekerinize sağlık
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    41 kere maaşallah mesut hocam çok tatlı geziyorsunuz. Nice kazasız belasız yollar nasip eder inşallah rabbim, bizde bu güzel fotoğraflardan mahrum kalmamış oluruz..
    teşekkürler kardeşim,sağlığımız oldukça,zaman buldukça gezmeye devam,size de kazasız sürüşler dilerim selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Tebrikler çok güzel olmuş
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam nereye kaçsam diye düşünürken ilaç gibi geldi bu konu Kafamda tek soru Hocam Burgman 200 ile biz buraya gidebilir miyiz. Yorumlara baktığım da yolun çok bozuk olduğundan bahsetmişler. Yük ayarını en sonra getirsek problem olur mu kafa da deli sorular. Bir de Artçım olacak. Bungalov gibi yerler var sanırım fiyatları hakkında bilginiz var mı? Daha sonradan temel gıda ihtiyaçları için alış veriş yapılacak yer var mıdır ? yoksa çok mu uzakta? Aydın dan gelmeye değer mi? Değer gibi sanki
    selam arkadaşım, scooter motorlada gide bilirsiniz,yolun bozuk olan tarafı eskişehirden gelen için oda 10 km civarı,diğer taraflardan geliş yolları gayet iyi sayılır,bungalow tipi yerler yok maalesef sadece çadırda konaklama yapılabiliyor tabi bir karavanınız yoksa ,fiyat yok şimdilik BELEŞ,,aydından geleceğinizi söylemişsiniz mesafe kimine göre çok uzak kimine göre değil,bu tamamen sizin hayal gücünüz ve cesaretinizle alakalı,eskişehirden selamlar,
    freewill bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşım, scooter motorlada gide bilirsiniz,yolun bozuk olan tarafı eskişehirden gelen için oda 10 km civarı,diğer taraflardan geliş yolları gayet iyi sayılır,bungalow tipi yerler yok maalesef sadece çadırda konaklama yapılabiliyor tabi bir karavanınız yoksa ,fiyat yok şimdilik BELEŞ,,aydından geleceğinizi söylemişsiniz mesafe kimine göre çok uzak kimine göre değil,bu tamamen sizin hayal gücünüz ve cesaretinizle alakalı,eskişehirden selamlar,
    Cevap için teşekkür ederim. Mesafe ile ilgili sıkıntı yok merak ettiğim tek konu yolun skutere göre uygun olup olmamasıydı. Çadıra devam o zaman
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Sizden görüp gaza gelip bende gideyim dedim. Sanırım altanlı köy yol ayrımında, soldan gitmem gerekirken sağdan köy içine girdim. Gitmem gereken yola köy içinden de yol vardı ama gözüm kesmedi, tek olunca geri döndüm. Bakalım bir dahakine tersten gidebilirim. Hoş benimkisi gezip görmek, kalmalık değil.

Motosikleti
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkür ederim. Mesafe ile ilgili sıkıntı yok merak ettiğim tek konu yolun skutere göre uygun olup olmamasıydı. Çadıra devam o zaman
    aynen kardeşim,gaz vermek gibi olmasın ,sakın öyle anlamayın,önce cesaret maalesef bu çok arkadaşımızda yok, yolun her daim açık olsun,selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut Hocam'dan yine çizgi üzeri bir gezi. Muhteşem resimler , harika anlatım ve ifade bir de kıskanılası bir dostluk örneği. Kelimelerin yetersiz
    kaldığı yer de işte tam burası. Hocam ikinci baskı için bizi affeyle diyerek Rabbim Seni bizim aramızdan ayırmaya.
    selam ALİ BEY,GÜZEL DİLEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER,inşallah bir gün sizinle tanışmak nasip olur,bursaya selamlar...
    bursalıali bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi ve süper anlatım olmuş Mesut hoca. Elinize ve emeğinize sağlık. Selamlar.
    Selamlar NACİ BEY,ilginiz için teşekkürler,size ve tüm dostlara kazasız sürüşler dilerim ,Eskişehir den selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam BORA abi,yusuf hocamla kısada olsa bizi mutlu edecek bir gezi yapıp üzerimizdeki doğayla baş başa kalma gazını attık,yusuf hocam selamını almış zaten ,adanaya selamlar...
    bursalıali ve adanalı bunu beğendiler.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu benim gittiğim harmankaya kanyonu değil seni istemeden de olsa yanlış yönlendirmiş olabilirim kusura bakma
    güzel kamp olmuş tekerinize sağlık
    evet bu senin gittiğin harmankaya kanyonunun harmanköy tarafı değil muhtemelen, biz karahasanlar köyü tarafına yani kanyonun başlangıç tarafına gittik,çokta güzeldi,selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    selam abi birgün bi yerlerde karşılaşmak dileğiyle kazasız sürüşler

Motosikleti
    Alıntı nadrov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler çok güzel olmuş
    teşekkürler arkadaşım ,eskişehirden selamlar...
    bursalıali bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)