Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HAYAT GEZİNCE GÜZEL-37- (KAMP ,DENİZ ,DOĞA İÇERİR)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Selam olsun tüm iki teker sevdalılarına,
    2018 ramazan bayramı, ertesi günü yani 18.06.2018 Pazartesi günü sabah 07:00 da yolculuk başladı, eşimle beraber ilk uzun yolumuzu yaptık, toplamda 1400 km gibi bir yol yaptık,SUZUKİ İNAZUMAYI artçılı bir şekilde test etmiş olduk, sonuç kesinlikle çok tatminkardı, gezimizin içerisinde doğa gezisi , biraz deniz, biraz dostlara ziyaret ,biraz alışveriş, ve motorla artçılı yol yapmak vardı ve yol haritamızla resimlere başlayalım,

Bu bizim 1400 km lik yol rotamız,

Sabahın serinliği ile hanım biraz üşümüşe benziyor ama, olsun alışır eskişehirden çıkalı 200km olmuş afyon karahisarı geçtikten sonra kahvaltı molası veriyoruz

O hep adını duyduğumuz ,motorcuların kamp yaptığı ve bir doğa harikası olan SALDA GÖLÜ’ne geliyoruz,türkiyenin en derin gölü burasıymış en derin noktası 184 metreymiş, turkuaz renkli bugölde doğal oluşumla meydana gelen beyaz kumu ve killi bir çamura sahip ,burayı gezdik, burada gölün çok serin olmayan suyunada girdim, ve burada 1 gece kamp yaptık ,gayet temiz güzel bir yerdi burası,

Burada SALDA GÖLÜ köyü sakinleri ,ilçe kaymakamının girişimleri ile buraya gelen misafirlere doğal ürünleri satıp ekonomilerine katkı sağlıyorlar,sac da gözleme yapan ablamızla biraz sohbet ediyoruz ,inanın çok sıcak kanlı insanlar, şiveleri mükemmel,abla bize soruyor gece buradamı kalacaksınız diye ,bizde uygun bir yer bulursak göl kenarında kamp yapacağımızı söylüyoruz ,oda bize ya gece yağmur yağarsa diyor,bizde şansımıza ne çıkarsa diyoruz,sonra bize, biz buradan akşam 5 gibi köye gideriz isterseniz benim buraya çadırınızı kurabilirsiniz diye teklifte bulununca hemen kabul ediyoruz, ve geceyi burada geçiriyoruz,

Gölün suyu gerçektende soğuk değil,

İşte kamp yerimiz nasıl ama ,yağmur yağsa motorum bile ıslanmayacak,kendimizi çok şanslı hissediyoruz

Gün batımını da seyrettik ,haydi uykuya,

Sabah oldu çadırımızı topladık ve yola koyuluyoruz SALDA GÖLÜ tabelası önünden bir foto alıyoruz ve yola koyuluyoruz ,istikametimiz fethiye

Fotoğrafçım iyi iş görüyor, gölgemizi bile yakalamış,

Yol kenarı, köylülerin işlettiği küçük ama çok güzel işletmede kahvaltı yapyoruz ,burada kahvaltıya iki kişi 30 tl ödüyoruz,

Çomaklı beli geçidine geliyoruz,motorum buraya kadar bir problem çıkartmadı çok şükür,

Fethiye’ye 75 km kaldı buradan,

Fethiyeye geldik, Asker arkadaşım SELÇUK, bu gece burada kalacağız,sağ olsun bizimle çok alakadar oldun eşini ve kendisini eskişehire davet ediyoruz,

Bu yakışıklı arkadaş benim amcamın oğlu olur,kendisi şu meşhur BABADAĞ’dan yamaç paraşutu ile turistleri uçurur, banada teklifte bulunuyor beraber uçalım diye ama, bende o cesaret yok,bu arada babadağdan ölü denize paraşutla atlamanın bedeli 400 tl olduğunu öğreniyorum,bana rakam biraz yüksek geldi,sonra öğreniyorumki her atlayana hayat sigortası yapılıyormuş,zaman zaman televizyondan kaza haberleride duymuyor değiliz tabi,

Bu güzellikler muğlanın seydikemer ilçesinden,

Motorun yakıtını dolduruyoruz ve tekeri kaputaş plajına doğru çeviriyoruz,

Nasılda şekil durmuş ama,

Yol üzerindeki arkadaşım HASAN SÜMEN kardeşime de uğrayım biraz soluklanıyoruz,kendisi kaş kalkanda seracılık yapıyor, misafir olmamızı istiyor ama kibarca reddediyoruz çünkü programımızın dışına çıkamıyoruz ,zaman ona göre ,

Ve kaputaş plajına geliyoruz,2014 yılında geldiğimde burada küçük bir çadırın dışında bir işletme yoktu ,rantçılar burayada çökmüşler, burası bana göre türkiye cumhuriyetinin en güzel plajı,

Antalyanın kaş ilçesine geliyoruz,yola devam ediyoruz,

Motorum bu fotoğrafı çok hoşuma gidiyor,MAŞALLAH…….,

Demre yolunda ilerliyoruz, bu yollar 2014 yılında mıcır asvalttı şimdi heryer sıcak asfaltla kaplanmış devlet buralara da el atmış, ve gerçekten yollar çok güzel,

Çıralı sahiline geldik burada kalıp kamp yapacağız burasıda ülkemizin çok güzel tatil mekanlarından bir yer,

Deniz çok güzel gelsenize arkadaşlar,

İşte kamp yerimiz keçi boynuzu ağacının altına kurduk çadırımızı ,burada kalmanın bedeli günlük kişi başı 25 tl,

Çıralı sahilinden bir görüntü, buradan sonra ertesi sabah yola devam ediyoruz ,Antalya merkeze doğru motorumu sürüyorum,

ANTALYA merkezdeki motorcu dostlara kısada olsa bir ziyaret gerçekleştiriyorum , benimde üyesi olduğum TOROS MOTOSİKLET KÜLÜBÜ üyelerinden OKTAY ABİM VE MUSTAFA kardeşimle biraz sohbet, muhabbet, ediyoruz,bize öğle yemeği ısmalıyorlar, EEE ne demişler yörüğün karnı doydumu gözünü yola dikermiş, ilgi ve alakalarından dolayı kendilerine çok teşekkürlerimi buradan da iletiyorum sağ olsunlar,arkadaşlarla vedalaşıyor ve yola devam ediyoruz,

Kurşunlu şelalesini geziyoruz, suyun biraz az aktığını görünce biraz hayal kırıklığı yaşıyoruz,

Ispartaya geliyoruz, ıspartada askerlik dönemimden hatırladığım gölcük tabiat parkına gidiyoruz,o zamanda ,bu zamanda muhteşem bir yer iyi korunmuş, ve inşallah da hiç bozulmaz buraları,

İşte buraların gerçek sahipleri bir kara batak güneşleniyor,

Hanımda bu fotoyu iyi çekmiş hani, etrafta kimse yok,bu arada buraya giriş ücretli motosiklet için 8 tl alıyorlar ve gece burada kamp yapılamıyormuş,yasakmış,

Aşkımızı kumsala yazıyoruz, evleneli 22 yıl oldu ,biz hala ilk günkü gibiyiz ,(sanırsınız balayı yaşıyoruz),

Çok güzel bir yer ,ıspartaya gelen mutlaka gelmeli buraya, yoksa çok şey kaybederler,

Nasıl manzara ama,inanın nutkum tutuldu,muhteşemmm,

Her yerde gül motifleri ile bezenmiş,

İşte gülü ile meşhur ıspartanın gülleri,

Gece Isparta DSİ misafir hanesinde kaldık buraya gecelik kişi başı 35 tl ödedik,şimdi kahvaltı zamanı, sonra biraz gezeceğiz,

Oğluma ve kızıma hediyeler aldık buradan,

Dönüş başladı istikamet ,Kütahya, kütahyada çocuklarımız var anne annelerindeler,

30 ağustos ve2 eylül tarihleri arasında AFYONKARAHİSARDA (doğa ve motosiklet festivali ) var tüm motor severlere duyurulur…

Hanımın köyüne geldik, tabela önünden bir foto,

Kütahyaya geldik,

Çakarlar açık vaziyette trafik polisine yakalandık,çevirmeye girdik, ALLAH’tan ceza yemedik, ehliyet ruhsat kontrolü sadece,

Kayın validemin evine geldik, oğlum motora atladı hemen ,motorda çocuklara yer olmadığı için yarın arabayla gelip alacağız ,

Geçerken porsuk barajında mola veriyoruz, sabahtan beri yollardayız , yorulmuşuz be,

Kalan yolu tekneylemi gitsek ne,

Ve kara göründü, eskişehire geldik, kazasız belasız bir şekilde geldik evimize
    Ortalama motorum 4 litre benzin yakmış 100 km rede,selenin üzerine yaptırdığım sele ped leri çok işe yaradı,bu sene motorla daha başka geziler yapmayıda planlıyorum ,tabi bu işler naip meselesi, sabırla raporumu okuduğunuz için hepinize de teşekkürler, Eskişehirden selam ve saygılar…
    volkanocak, blk_pasa, MANKU ve 23 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mesut Hocam, yüreğine, bileğine, deklanşörüne, inazumana sağlık . İyi ki varsın. İyi ki bu güzelim gezilerini, dondurmalı baklava lezzetiyle
    bizlerle paylaşıyorsun. Ah ben de şu M.T. ye foto yüklemeyi bir öğrenebilsem. Mesela bir aydır devam ettirdiğim İzmir Çeşme seyahatimi sizlerle
    paylaşsam ne kadar iyi olurdu? Hem Sizinle hem de Levent 84 le bir tanışma ve görüşmeyi arzu ederdim. Ağustos sonu gibi Bursa'ya döndüğümde nasib
    olursa inşallah. Hürmetlerimizle.
    mesut hoca bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    mesut hocam,keşke biraz daha sürüp buraya ADANA'ya gelseydiniz de,hem tanışmış olur,ADANA kebabı ve şalgam ısmarlar,hem de ağırlardık.neyse bir daha ki sefere inşallah.her zamanki gibi keyifle okudum.nice gezilere inşallah.bu arada ALLAH mutluluğunuzu daim etsin.ADANA'dan selamlar.
    (2 yıldır ertelediğim ve kısmetse önümüzdeki yıl,bir ESKİŞEHİR-BURSA yapıp hem sizinle,hem de BURSALIALİ abimle tanışmak istiyorum.)
    mesut hoca bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Elinize sağlık Mesut hoca. Gayet güzel bir gezi ve anlatım olmuş. Darısı yeni gezilerinize inşallah
    bursalıali ve mesut hoca bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Baştan sona keyifle izledim Mesut Hocam.
    Ellerinize sağlık.

(Salda Gölü benim de ilgi duyduğum bir yer. İnşallah bize de orada bir kamp yapmak kısmet olur)
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut Hocam, yüreğine, bileğine, deklanşörüne, inazumana sağlık . İyi ki varsın. İyi ki bu güzelim gezilerini, dondurmalı baklava lezzetiyle
    bizlerle paylaşıyorsun. Ah ben de şu M.T. ye foto yüklemeyi bir öğrenebilsem. Mesela bir aydır devam ettirdiğim İzmir Çeşme seyahatimi sizlerle
    paylaşsam ne kadar iyi olurdu? Hem Sizinle hem de Levent 84 le bir tanışma ve görüşmeyi arzu ederdim. Ağustos sonu gibi Bursa'ya döndüğümde nasib
    İlginize teşekkür ederim, zaman zaman Bursa'ya da gelirim orada teyzemin oğlu var,o da yeni motorcu sayılır,Bursa maxi scooter gurubunda , Bursa'da koca yaylada etkinlik oluyormuş ,nasip olursa oraya gitmeyi planlıyorum, zamanını teyzemin oğlu haber verecek , kim bilir belki orada karşılaşırız, selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesut hocam,keşke biraz daha sürüp buraya ADANA'ya gelseydiniz de,hem tanışmış olur,ADANA kebabı ve şalgam ısmarlar,hem de ağırlardık.neyse bir daha ki sefere inşallah.her zamanki gibi keyifle okudum.nice gezilere inşallah.bu arada ALLAH mutluluğunuzu daim etsin.ADANA'dan selamlar.
    (2 yıldır ertelediğim ve kısmetse önümüzdeki yıl,bir ESKİŞEHİR-BURSA yapıp hem sizinle,hem de BURSALIALİ abimle tanışmak istiyorum.)
    Selam sayın abim,her yeri gezdiğimiz zaman başka gezecek rota bulmakta sıkıntı çekiyorum,onun için dediğiniz gibi bir başka zaman ADANA neden olmasın, çok isterim böyle bir rotayı, dediğiniz gibi Eskişehir e gelmeden önce haberleşiriz ve sizinle sohbet etme ve tanışma fırsatı bulmuş olurum, Adana'ya selamlar

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    çok güzel ve uyumlu gezmişsiniz. hayat gezince güzel. maşallah diyeyim
    mesut hoca bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Sezonu açmışsın, uzun zamandır yoktun, uzun soluklu bol eğlenceler.
    mesut hoca ve bursalıali bunu beğendiler.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Efsane güzellikte olmuş abi eline bileğine sağlık. Bende zamanında bir tur yaptım aldığım hazzı keyfi kelimelere dökmemin mümkünatı yok şu an imkanım olsa yine basar giderim o yollara
    mesut hoca bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Önümüzdeki hafta çıkacağım yolculuk için cesaretini artirmama besili olan bu gezi yazısı ve resimleri için teşekkür ederim,yan çantalar özel yapım galiba,
    mesut hoca bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Çok güzel bir gezi olmuş tebrikler, Afyon 'daki doğa ve motosiklet festivalinin detaylarına nereden ulaşabilirim acaba bulamadım da?
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık Mesut hoca. Gayet güzel bir gezi ve anlatım olmuş. Darısı yeni gezilerinize inşallah
    teşekkürler NACİ BEY,eskişehirden selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş tebrikler, Afyon 'daki doğa ve motosiklet festivalinin detaylarına nereden ulaşabilirim acaba bulamadım da?
    teşekkürler ,yaz geldi sezonun tadını çıkarıyoruz,tüm dostlara kazasız sürüşler dilerim, AFYON KARAHİSAR DOĞA VE MOTOSİKLET FESTİVALİ 30 AĞUSTOS-02 EYLÜL TARİHİNDE, TURKEYMXGP.COM
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Mesut Hocam özlemişim sizi. Tebrik ederim çok iyi bir gezi olmuş. Eşinizin de size eşlik etmesi güzel olmuş. Türkiye'nin bütün güzel gollerini görmeniz dileğiyle hoşçakalın.
    mesut hoca bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mesut Hocam S.A. Kocayayla Keles motosiklet şenliği 26-29 temmuz 2018 de . Bu fakir o tarihte İzmir Çeşme'de tatiline devam ediyor olacağı
    için ne yazık ki aranızda olamayacağım. O nun izniyle ömrümün en uzun tatilini yapmayı (haziran-temmuz-ağustos)arzu ediyorum. Benim yerime Bursa Enduro dan arkadaşlarım Mehterci Feridun Ulu ve Recep Yaman iki adet KLE 500 ile Seni yalnız bırakmazlar. Hocam yaş 63 ve jetonlar da
    biraz paslı olunca M.T. ye foto yüklemeyi örgenemedıhh gitti. Herneyse nasıl olsa daha yaşımız genç, gün olur öğrenirik. Nasib olursa eylül başı gibi Bursa'da olmayı ümid ediyorum . Görüşmek üzere, O na emanet olun.
    MANKU ve mesut hoca bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah GÜVEN ABİ, sağolasın zor geçen 2 yılın ardından artık daha rahatım,kafam daha rahat ,gezeceğim gezebildiğim kadar, HAYAT GEZİNCE GÜZEL Güven abim hataya SELAMLAR SEVGİLİLER 😀😀😀😀

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Eyvallah GÜVEN ABİ, sağolasın zor geçen 2 yılın ardından artık daha rahatım,kafam daha rahat ,gezeceğim gezebildiğim kadar, HAYAT GEZİNCE GÜZEL Güven abim hataya SELAMLAR SEVGİLİLER 😀😀😀😀
    Guven bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Keyifle okudum elinize sağlık , rotayıda kaydettim. 1 ay sonra Ankara çıkışlı aynı rotayı yapmayı düşünüyorum nasipse.
    mesut hoca bunu beğendi.

Paylaşımlarınızı özlemiştik Mesut Hocam, yine güzel bir gezi olmuş, bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler...
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel ve uyumlu gezmişsiniz. hayat gezince güzel. maşallah diyeyim
    teşekkürler engin deniz,selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sezonu açmışsın, uzun zamandır yoktun, uzun soluklu bol eğlenceler.
    evet sezonu açtım,aslında geçde olmadı daha önce de gezi yapmıştım ama her nedense gezi fotoğraflarım silindi ,artık önümüze bakıp her fırsatı değerlendireceğim selamlar...
    bursalıali ve kdiner bunu beğendiler.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efsane güzellikte olmuş abi eline bileğine sağlık. Bende zamanında bir tur yaptım aldığım hazzı keyfi kelimelere dökmemin mümkünatı yok şu an imkanım olsa yine basar giderim o yollara
    Teşekkürler kardeşim, sağolasın bazen düşünüyoruz yollara, marifet olan kazasız belasız sürüş yapabilmek,tüm dostlara selam, sağlıcakla kalın 😀
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki hafta çıkacağım yolculuk için cesaretini artirmama besili olan bu gezi yazısı ve resimleri için teşekkür ederim,yan çantalar özel yapım galiba,
    Size çıkacağınız gezide kazasız belasız sürüşler dilerim, evet yan çantalar benim eserim,kendim yaptım, selamlar
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)