Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hayat sürünce güzel :) tek başıma 9 gün 4.350 km'lik güney doğu turum

Motovento
    REKLAM ALANI
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    selamlar geçtiğimiz ramazan bayramı tatilini fırsat bilerek. tek başıma çıktıgım yolculuğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. aslında bu yolculugun amacı dünyanın en tehlikeli yolu olan bayburt of yolunu d-915 i geçmekti. geçtimde sonrasında memleketim siirte kadar devam ederek oradanda tekrar dönüşe geçip istanbula evime vardım. motosikletim beni bu yolculugumda hiç üzmedi. tracer 900 ile çıkmak istemediğim için. 2 ay önce yakın bir arkadaşımın sattıgı vstrom 650i satın almıştım. iyikide almışım

geziyi faceeboktan takip etmek okumak isteyenler için link bırakayım
    https://www.facebook.com/hayatsurunceguzel/

geziyi instagramdan takip etmek okumak isteyenler için link bırakayım
    https://www.instagram.com/hayatsurunceguzel/?hl=tr

şimdide buradan devam edelim

sabah kız arkadaşım gelip uğurladı beni. sağolsun eşyaları bağlamam içinde epey yardımcı oldu. kendiside nc 750s sahibi ama onu bu yolculugumda yanımda götürmek istemedim. zaten izninide ayarlayamamıştı resimlere geçelim. ilk gün tokat niksardaki arkadaşımın daveti üzerine oraya varmak istiyorum. sinan istanbulda yaşıyor onunda viragosu var ailesinin yanına tatile gitmişti 1 gün önce yola çıkacağımı bildiği için ilk gün orada kalmamı istedi bende severek kabul ettim.

sabah sinan ile kahvaltı yaptıktan sonra babasının atv si ile yayları gezmeye koyulduk inanılmaz güzel yerler gidilip görülmesi gerek.
    bu arada atv 4 çeker çok güçlü baya baya yoldan çıkarak araziden ilerledik.

öğlenden sonra tekrar yola koyuldum. sinan uğurladı beni sağolsun. çok değerli bir dostumdur kendisi. istanbulda pek sık görüşemesekte iş yogunlugundan şehrin dısında denk geliyoruz böyle

ünye üzerinden orduya varıyorum. orduya gidipte teleferiğe binmemek boztepeye çıkmamak olmaz değilmi ? sonrasında giresundan bir arkadaşın daveti ile oraya varıyorum gece geçte olsa beni karşılıyor şehrin girişinde. muhammet arkadaşımız sivil polis. kendisi ile facebook vstrom grubundan irtibata geçmiştim. sağolsun epey yardımcı oldu bana

motoru karakolun önünde bırakıyor güvenli yer sonrasında öğretmen evne geciyorum.

sabah öğretmen evinden beni muhammed kardeşimiz gelip aldı. birllikte karakola gittik motorun yanına. ordanda sağolsun beni şehrin çıkışına kadar ugurladı kendisine teşekkür ediyorum buradanda okursa eğer.

veeee artık gezinin amacı olan parkuru geçmeye geldi tek başımayım lastik tamir kitim yok. bayburt of yolunca telefon ve internet çekmiyor. ben yinede yola koyulmadan yakın bir arkadaşıma ve kız arkadaşıma konum attım. 5 saat sonra bana ulaşamazsanız bilinki yardıma ihtiyacım var diye.

bayburt of yolu d-915 soğanlı geçidi... hayallerimin yolu

1. BÖLÜM SONU DEVAMI GELECEK

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

EVET DEVAM EDELİM

öncelikle şunu söylemeyimki d-915 tek başına geçilmesi gereken biryer değil. ben yalnız oldugum için motoru devirseydim veya lastiğim patlasaydı napardım bilmiyordum. gerçi çok şükür birşey olmadı ama. sanırım 3 yerde düşme tehlikesi yaşadım. gopro ile bütün geçidi kayıt ettim. bununla alakalı ayrıntılı bir yazı ve konu açacağım sonrasında. gitmek isteyen arkadaşlara ışık tutabilirim belki böylelikle.

bayburt köylerinden merkeze varıyorum. sonrasında erzincan üniversitesinde öğretim görevlisi olan yener hocamla yazışıyoruz. kendisinde ve arkadaşlarında motorları var. benden konum istiyor yener hocam biz sana doğru gelelim sende bize doğru ortada buluşalım diye öylede yapıyoruz.

Erzincandan ayrilıyorum �� istikamet tunceli pulumur.
    Yener hocam sagolsun sabah beni yolcu etmek icin erkenden geldi ve sehrin disinda bulunan girvelek selalelerinide gormemi sagladi �� sonrasinda tunceli sagapina kadar bana eslik etti. Hersey icin tekrar tesekkur ediyorum can erzincanin can insanlarina..

istikamet tunceli pülümür

4.gün
    Tunceli pulumur-bingol-diyarbakir-siirt
    Tunceli ve bingol 1.derece riskli bolgelerden. Sanirim 10 tane kontrol noktasinda durduruldum. Kiminde sadece kimligime bakildi.
    Kiminde ise cantalarim arandi.
    Kiminde ise sadece hâl hatr soruldu ��
    Velhasıl ben omrumde bu kadar cevirmeye girmemistim. Heleki en son cevrildigim bir noktada basima oyle birsey geldiki onu sonra anlatacagim ��
    Ha bu arada memleketim siirte vardim burada da cok guzel abilerimiz var. Bikaç gün buralardayim

pülümürü geçmek sandıgım kadar kolay ve kısa sürmedi. o kadar çok kontrol noktasından geçtimki epey vakit kaybettim. bu gece memleketim siirte varmak istiyorum. dostlarım beni bekliyorlar. bingöl diyarbakır lice gnç dağlarından sürerek dağların eteklerinden siirte varacağım. genelde arazi ve köy yollarını tercih ediyorum artık.

memleketim siirte vardım. burada beni karşılayan güzel abilerim var 2 gün ayırdım siirte. sonrasında şırnak cizre..

Evet bugun bircok kontrol noktasından gectim lakin en son gectigim kontrol noktası beni baya tedirgin etti
    Bingol lice dağlarında açık arazide ilerlerken ileride 2 adet beyaz renk kamyonet yolu çaprazlamasina kapatmisti
    Önceki kontrol noktalarinda boyle birsey gormemistim. Birde bu kamyonetlerin uzerinde otomatik silahli 2 adam gordum asker olmadiklari kesindi yaslari 40 civarlarinda adamlardi. Ellerinde yine otomatik tufekler.
    .
    Yaklastikca tedirgin oldum. Cunki bu insanlarin terorist olduklarini ve yol kestiklerini dusundum biran. Hatta öyleki birazdan napacagim ben neler yasanacak diye dusunmeyebasladim �� şaka gibi ama gercek. Bir yandanda oğlum engin bu adamlar terorist burayida gecersen anlatacak süper bi anın olacak diyorum ��
    .
    Velhasiz adamlara yaklastim ve durdum. Sonra bana ilerlememi soyledi. Tekrar yavas yavas ilerledim diger kamyonetin yaninda da durdum ordaki adamda bana ilerlememi soyledi.
    Tabi bu arada ben ne oluyoruz yahu falan modundayim. Biraz daha ilerledigimde ileride genc turk askerlerimizi gordum ��
    Asker arkadas bana yolculuk nereye dedi ?
    Bende yahu kardesim birak yolculugu siz niye önde durmuyorsunuz ben arkadaki adamları terorist sandım dedim ve gulduk. Adamlar korucu imis

TANDIR EKMEĞİ
    Dun ögleden sonra koy yollarinda uzerimde yagmurlugumda yokken aniden dolu yagmuru basladi. Hatta oyle bir yagiyorduki kaska vuran dolu taneleri ritim olusturuyordu ��
    Siginacak biryer ararken az ilerde kucukte olsa bir durak gordum. Motoru hemen durdurup duraga sigindim ama ne fayda ��
    Duragin etrafi acik oldugu icin yagmur yine beni islatiyordu.
    Yagmurlugumu giymeye calisgim ama tek parca tulum yagmurluk oldugu icin pek kolay olmuyor giyinmesi.
    Sonra duragin arkadasindaki kucuk bahceli evi farkettim. Duraktan kosar adimlarla evin bahcesine daldim birden ��
    Bahcede bir amca ikide teyze vardi.
    Kusura bakmayin boyle daldim ama yagmurlugumu giyinip cikacagim dedim amcaya.
    Amca hemen bana bir sandalye verdi oturmam icin.
    Birde sordu acmisin diye ? Yagmur durana kadar birseyler ye
    Sonra gidersin acele etme dedi.
    Az once paldir kuldur bahcesine daldigim adam bana sofra kurduruyordu neredeyse. Kendisine ac olmadigimi tok oldugumu soylesemde. Teklifini yineledi. Su ikram ettiler.
    Sonra tam ben cikacakken teyzelerden biri tandirdan sicacik ekmeklerden birini bana getirerek. Bari bunu al yanina acikinca yersin dedi ��
    Tamam dedim ve aldim. Amcaya sarildim sonra vedalastik.
    Boyle guzel insanlarin halen hayatta olmasi ve insanligindan hicbirsey kaybetmemis olmasi cok guzel...

2.BÖLÜM SONU
    arokh, sailor33, EnvEng ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Bingöl-Elaziğ-Tercan-Diyarbakır... Tabelalarını görünce duygulandım. Zira 4 yılın Diyarbakır ve Bingöl'de geçti. Yollarını,Soguk havasını, Kışın karlı,baharda yeşile bürünen dağlarını özlemişim. Tebrik ederim çok iyi gezi olmuş.http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-1100km.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...zi-887-km.html
    engin_deniz bunu beğendi.

Motosikleti
    street triple rs
    kurtalan dağları arasındaki köyüme gidiyorum. toprak yollar bazı yerlerde zemin yumuşak oldugu için saplanıyorum ama çıkıyorum tekrar

köyümüzün yolları zaman zaman güzel. ama bazende toprak taş stabilize. gecen sene fazer 600 ile geçmiştim bu yolları bu sene vstrom varken çok daha kolay ve rahat katettim yolları

Siirt hayat hastanesinin hayat dolu insanlar...
    Bu kadar guzel insani birarada bulmak herkese nasip olmaz.
    2 gundur bana kendimi evimde gibi hissettirdiginiz icin sizlere ne kadar tesekkur etsem az
    .
    Buruk bir huzunle memleketimden ayriliyorum
    .
    Istikamet şırnak cizre merkez.

Siirt - deliklitaş - botan çayı.
    .
    Siirtten ayrilmadan önce gelip görmek istedik. Mukemmel bir manzaraya sahip botan çayı ve dağları.

Eruh - şırnak - cizre
    Bugun yaklasın 150 km kadar surerek cizreye asker arkadasım kado'nun yanina geldim. Bu gece burada kalacagim.
    Kadoyla Birlikte son iftarimizi kasrı koyunde yaptık.
    Cizre şuana kadar ugradigim en sicak sehirlerden biri oldu benim icin...
    Öyleki motorumda bu durumdan sikayetci olmaliki fan acmaya basladi ��
    Neyse öyle yada böyle sıcak veya soğuk #hayatsurunceguzel

şırnak çok sıcak memleket artık biraz bunaldıgımı hissediyorum. ve denize girmek istiyorum.

Sabah erkenden cizreden ayrıldım.
    Kado da bana sehrin cikisina kadar eslik etti. Vedalastik
    Sicaklardan epey bunaldigim icin hizlica urfa balikligole ve gaziantepe ugradiktan sonra, mersine geldim. Belki denize girerim diye ama, sehre girdigimde yagmur basladi şansıma
    Ogretmen evinde konaklayacagim bu gece. Belki yarin denize girebilrim hava guzel olursa .

3. BÖLÜM SONU DİYELİM..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Dün gece uyurken zincirimi düsünerek uyudum. Cok bollaşmıstı sürekli arazide surmem sebebiylede camurdan taş kesilmisti. Açık dukkan bulamadim bayram oldugu icin. Bendede gerekli anahtar yoktu ��
    .
    Sabah yolda sedat arkadasimizla tanistik. Kendiside r6 sahibi. Yikama dukkani var.
    Önce.motorumu tertemiz yikadik.
    Zincir disliyi elden gecirdik. Temizledik. Gerdirdik. Ve yagladik ��
    .
    Birde bana yaprakli koyuna kadar eslik etti sagolsun �� sonra vedalastik. Kendisini istanbula davet ettim. Umarim gelir. Bana cok yardimci olan bu guzel insana ne kadar tesekkur etsem az ��
    Iyi insanlar her yerde. Ve iyiki varlar.

artık mersinden ayrılabilirim. istikamet konya mevlana hz.

Konya mevlana - afyonkarahisar -eskisehir.
    .
    Butun gezilerimin sonuna yaklasirken konyadan gecmeye ve mevlanayi ziyaret etmeye özen gosteririm.
    Yogun saganak yagis altinda konyaya vardim. Turbeyi ziyaret ettim. Ve camiiden ciktigimda ne hikmetse yagmurdab eser kalmamisti ve gunes acmisti ��
    .
    Konyadan cikis yaptim ve biraz gece surusu yaparak eskisehire bir aile dostumuzun yanina geldim. Bu gece burada kalacagim. Yarinda nasipse istanbulda evimde olacagim ��

4.350 km'lik mini yolculugumu tamamlayip evime döndüm ��
    Kazasiz belasiz ve cezasiz. Cok şukur.
    Vstrom iyi iş çıkardı. Guzelde bir temizligi haketti.
    Yeni rota icin calısmalara başlarim bikac haftaya ��
    .
    Ne diyorduk #hayatsürüncegüzel

benim açımdan çok güzel bir yolculuk oldu. dileyen herkesin böyle bir yolculugu yapmasını diliyorum. d-915i mümkünse yalnız gecmeyin. onun dışında sık molalar vererek dinlenerek ilerleyin lütfen hava çok sıcaktı çoğu yerde ara sıra çok bunalsamda keyif alarak ilerledim. çok güzel insanlar tanıdım yolda. çok güzel yerler gördüm.
    hayat sürünce güzel. bir sonraki yolculuğumu tracer ile yapacağım egeye akdenize süreceğim

SAYGILAR SEVGİLER...
    sailor33, bursalıali, emrb ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

çok güzel bir gezi olmuş.d 915 detaylı raporunuzu da sabırla bekliyorum.

TheOzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Harbiden çok özendim adınada sevindim güzel yolculuk bol resim hayatın tadını cıkartıyorsun vitesli motora geçtigimde tek olmamak şartıyla bende böyle bir yolculuk yapmayı düşünüyorum

Bu Güneydoğu turu değil komple Anadolu turu olmuş çok da güzel olmuş :D
    engin_deniz ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Bu sineklerin çaresi yokmudur duyun sesimi lütfen, İstanbul- Gürcistan yapacam gelecek ay ama şu sineklerden nefret ediyorum. Kaska bir çarpıyor boku çıkıyo, kan oluyor cam. Gecemi sinek olmuyor gündüzmü?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Maaşallah, hocam alakasız ama boy kaç acaba?
    Vstrom cuk oturmuş, bindiği her motosiklet ufak gelen biri olarak dikkatimi çekti 😃

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Valla dostum bende geziyorum ama sen bir başka geziyorsun MAŞALLAH 😀,sen sürünce güzel diyorsun ,ben gezince güzel diyorum, Eskişehir den selamlar 😉
    engin_deniz ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı avarekasnak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bir gezi olmuş.d 915 detaylı raporunuzu da sabırla bekliyorum.
    videolaro editledikten sonra paylaşacağım inşallah çok beğeneceksiniz eminim

Alıntı TheOzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbiden çok özendim adınada sevindim güzel yolculuk bol resim hayatın tadını cıkartıyorsun vitesli motora geçtigimde tek olmamak şartıyla bende böyle bir yolculuk yapmayı düşünüyorum
    tek gezmeninde güzel yanları çok. yabana atlamayalım. ama tabi başlarda bir arkadaşla yola çıkmak daha avantajlıdır zannımca.

Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Güneydoğu turu değil komple Anadolu turu olmuş çok da güzel olmuş :D
    teşekkür ederim.

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sineklerin çaresi yokmudur duyun sesimi lütfen, İstanbul- Gürcistan yapacam gelecek ay ama şu sineklerden nefret ediyorum. Kaska bir çarpıyor boku çıkıyo, kan oluyor cam. Gecemi sinek olmuyor gündüzmü?
    sinekler kaskıma gelmiyordu benim. ön cam uzun oldugu için. ama ön camıma gercekten görüşü engelleyecek kadar sinek yapışıyordu zaman zaman. genelde gece süürüşünde ormanlık alanda çok sinek olur.

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maaşallah, hocam alakasız ama boy kaç acaba?
    Vstrom cuk oturmuş, bindiği her motosiklet ufak gelen biri olarak dikkatimi çekti 😃
    çok uzun değilim aslında boy 1.78 vstrom güzel motor temizini bulup yıllarca binebileceğiniz evladiyelik bir model

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla dostum bende geziyorum ama sen bir başka geziyorsun MAŞALLAH 😀,sen sürünce güzel diyorsun ,ben gezince güzel diyorum, Eskişehir den selamlar 😉
    çok teşekkür ederim hayat hem gezince hem sürünce güzel diyelim sizin raporlarınızı da takip ediyorum. sizde güzel geziyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:43 ----------

Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bingöl-Elaziğ-Tercan-Diyarbakır... Tabelalarını görünce duygulandım. Zira 4 yılın Diyarbakır ve Bingöl'de geçti. Yollarını,Soguk havasını, Kışın karlı,baharda yeşile bürünen dağlarını özlemişim. Tebrik ederim çok iyi gezi olmuş.http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-1100km.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...zi-887-km.html
    bende diyarbakırda askerlik yapmıştım şansıma çok sıcak değildi diyarbakır. teşekkür ederim

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Engin abi sanki daha önce Fazer ile Karadeniz yapmıştın bir daha gelirsen misafirim ol Bafra'da Tracer ile çıkmama nedenin nedir?

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı tokhanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin abi sanki daha önce Fazer ile Karadeniz yapmıştın bir daha gelirsen misafirim ol Bafra'da Tracer ile çıkmama nedenin nedir?
    doğru hatırlıyorsun. fazer ile hem buna benzer bir tur yapmıştım. hemde karedeniz Gürcistan vs. bu arada tracer arazide vstrom kadar rahat hissettirmeyeceği için tercih etmedim. onun dışında çok güzel motor tracer.

Gezi ve harcanan emek için diyecek bişey yok. Herşey çok güzel.

D-915 ufak teker scooter geçer mi?

Gerçi Gökhan abi(Gökhan Eren) geçti. Sıkıntı olmaz istedikten sonra bi şekilde geçersin dedi ama bi de sizin tecrübelerinizi almak isterim.

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Güzel bir gezi olmuş devamını bekliyorum 😊

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru hatırlıyorsun. fazer ile hem buna benzer bir tur yapmıştım. hemde karedeniz Gürcistan vs. bu arada tracer arazide vstrom kadar rahat hissettirmeyeceği için tercih etmedim. onun dışında çok güzel motor tracer.
    Teşekkür ederim abi.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Tebrikler çok güzel bir gezi ve paylaşım.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tek başına yola çıkma cesaretiniz için tebrik ederim. o bayburt'taki D-915 yoluna tek girmek her babayiğidin harcı değil. bir keresinde 2.200 metrelik bir dağa tek başıma tırmandım da herkes bana deli gözüyle bakmıştı.

tebrik ederim.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi ve harcanan emek için diyecek bişey yok. Herşey çok güzel.

D-915 ufak teker scooter geçer mi?

http://i.hizliresim.com/0zmvGB.jpg

Gerçi Gökhan abi(Gökhan Eren) geçti. Sıkıntı olmaz istedikten sonra bi şekilde geçersin dedi ama bi de sizin tecrübelerinizi almak isterim.

Scooter ile çok daha yavaş ve zor ilerlersiniz. bazı yerlerde zirveden eriyen kar suyu dere yatağı gibi şeyler oluşturmuş. oralardan geçerken zorlayabilir. birde çoğu yerde zemin büyük büyük taşlardan oluşuyor. bana kalırsa scooter ile girmeyin. sizede motorada eziyet olur kanısındayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:39 ----------

Alıntı Albertorun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş devamını bekliyorum ��
    devamı gelecek sanıırım 1 ay kadar sonra

Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler çok güzel bir gezi ve paylaşım.
    teşekkürler
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek başına yola çıkma cesaretiniz için tebrik ederim. o bayburt'taki D-915 yoluna tek girmek her babayiğidin harcı değil. bir keresinde 2.200 metrelik bir dağa tek başıma tırmandım da herkes bana deli gözüyle bakmıştı.

tebrik ederim.
    teşekkürler benide arkadaşlarım istanbul girişinde karşılayıp deli engin hoşgeldin dediler sorun değil desinler..
    elit motogaraj

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Çok güzel gezi olmuş.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gezi olmuş.
    teşekkürler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)